20 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

20 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TÜSİAD: Hükümet IMF ile anlaşmayı artık sonuçlandırsın Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, geçen hafta piyasalarda ABD’deki muhtemel faiz artışına bağlı yaşa..
‘Rusya-Türkiye ticaretinde 25 milyar dolar hayal değil’ Türkiye ile Rusya arasında iki yıl önce 5 milyar dolar olan dış ticaret hacmi geçen yıl 10 milyar doları aştı. Bölgenin yükselen iki yı..
Keskinoğlu, tavukçulukta yaşanan krizi ihracatla aştı Türkiye’den AB ülkelerine tavuk eti ihracatı için ön izne sahip 4 firmadan biri olan Keskinoğlu Tavukçuluk, 2005’i ihracat yılı ilan etti..
Karşılıksız yardıma alışan dar gelirli iş kurma kredisine ilgi göstermedi Yoksul vatandaşların büyük çoğunluğu, kendi ayakları üzerinde durmak yerine yardımlarla geçinmeyi tercih ediyor.
[TEKNİK ANALİZ] Endeks 100 günlük ortalamalarda Geçen yıl haziran ayında 16.800 puandan başlayan yükseliş trendi bu yıl içerisinde 28.400 direncine kadar sürdü. Bu seviye şubat ve mart ayı ba..
Meteoroloji, don ihtimaline karşı çiftçiyi ‘cep’ten uyaracak Denizlere, suyun yükselmesi gibi olağanüstü durumları erkenden uyaran ‘şamandıra’ sistemi kurulacak. Sistem, gelecekte olabilecek..
Endüstri Holding’e operasyon: 32 kişi gözaltına alındı Konya’da Endüstri Holding’e yönelik gerçekleştirilen operasyonda, aralarında holdingin eski yöneticilerinin de bulunduğu toplam 32 kişi,..
Diyanet: Nevruz, Mete Han’dan beri kutlanan bir gelenek Diyanet İşleri Başkanlığı, Nevruz Bayramı'nın Mete Han zamanından beri Türklerde gelenek olarak kutlanan bir bahar şenliği olduğunu bil..
Yaşadığı çileyi anlattığı mektup, sağlık karnesi alımını kolaylaştırdı Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer’e gelen bir mektup, kamudan hizmet alanları bezdiren bürokrasi sisteminin değiştirilm..
Öğretmenlerin ek ders ücreti artıyor Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin ek ders ücretlerini artırmak ve yaygınlaştırmak için yeni bir çalışma başlattı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in ..
Çocuk mahkemeleri yeni döneme hazırlanamadı 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu’nda (TCK), çocuklara yönelik cezaların azaltılması hukukçuları endişelendirirken, bir gerçeği de..
Yeni TCK gazetecilere erken uygulanmaya başlandı Gazetecilere ilişkin Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) yer alan yasaklar Şanlıurfa’da erken uygulanmaya başlandı. Yasa 1 Nisan’da yürürlüğe girecek;..
Başesgioğlu: SSK’lıların haklarını koruyacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, ‘SSK hastanelerini devrettik’ diyerek SSK'lıları başıboş bırakmayacaklarını söyledi. Sağlık..
Heyelan bölgesinde umutlar azaldı Sivas’ın Koyulhisar ilçesi Sugözü köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle toprak altında kalan 15 vatandaşın kurtarılması için çalışmaların başlanmasına kara..
Maden ocağında göçük: 1 ölü, 4 yaralı Zonguldak Ereğli’de Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında meydana gelen patlama sonucu 1 işçi öldü, 4 işçi y..
Tarihî filmler arttı, kara tren kıymete bindi Ucuz ve güvenli bir ulaşım aracı olmasına rağmen kamunun istenen boyutta yatırım yapmadığı demiryollarına destek, beklenmedik bir yerden geldi. C..
4 bin 500 sağlık personeli alınacak Sağlık Bakanlığı, çeşitli branşlarda toplam 4 bin 476 sözleşmeli sağlık personeli alacak. Atamalar, 2003 yılındaki sözleşmelilik sınavına giren ve istihdam..
‘Darüşşafaka’da yolsuzluk sürüyor’ diyen mezunlar kongreye sokulmadı Son günlerde haklarında çıkan yolsuzluk iddialarıyla sarsılan Darüşşafaka Cemiyeti olağan genel kurulu toplantısında dün i..
[Haber İzlenim - Abdullah Kılıç] Gelibolu’da yapılacak daha çok iş var Çanakkale Zaferi’nin 90. yıldönümü kutlamalarında ‘devlet’ ilk kez Gelibolu’da hissedildi. Başbakan ve Genelkurmay Başka..
Diyarbakır, dünya sinemasını ağırlıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 5. Kültür Sanat Festivali kapsamında 25-31 Mart tarihleri arasında ‘1. Diyarbakır Sinema Günleri’ düzenleyecek.
Yusuf İslam’dan, 27 yıl aradan sonra ilk şarkı Müslüman olduktan sonra adını Yusuf İslam olarak değiştiren Cat Stevens, 27 yıl aradan sonra ilk kez bir şarkı piyasaya çıkarıyor.
Lübnan, İsrail yüzünden Eurovision’dan çekildi Eurovision şarkı yarışmasında Lübnan, İsrail’in de katılacağını bildirmesi üzerine yarışmadan çekildi.
Adana’da perde ‘Sığıntı’ oyunu ile açılıyor Adana’da 7’ncisi yapılacak Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde başlayacak. Festival, Adana..
TYB’den Sakarya Savaşı hatırat yarışması İstiklal Savaşı’nın dönüm noktası olan zaferlerden Sakarya Savaşı’na ilişkin cephede ve cephe gerisinde yaşanmış olayların derlenmesi amacıyla yarışma..
COLLATERAL Konu: Max (Jamie Foxx), 12 yıldır Los Angeles’ta hayatını taksi şoförlüğü yaparak kazanmaktadır.
MEDUSA DARBESİ Konu: CIA’in Berlin’deki operasyonu sırasında bir ajan ve bilgi alışverişi yapmak istediği muhbir öldürülür. Suikastı gerçekleştiren tetikçi geride Jason Bourne’un parmak izini..
Erdoğan, yabancılara mülk satışı için turizmcilerden destek istedi Başbakan Tayyip Erdoğan, yabancılara mülk satışına imkan tanıyan düzenlemenin yeniden çıkarılmasını isteyen turizmcilere des..
Derviş, AK Parti’nin siyaset okulunda IMF ve ekonomi dersi verecek AK Parti Siyaset Akademisi, öğrencilere ders vermesi için CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş’e davette bulundu. Dersin b..
CHP’den parasını alamayan Türk Dil Kurumu, yeniden mahkemeye başvurdu Türk Dil Kurumu, Atatürk’ün vasiyetine rağmen İş Bankası hisselerinden kendisine düşen payı bir türlü alamıyor. Atatürk’ü..
Mumcu: Özal’ın yarım kalan misyonunu tamamlayacağım Kültür ve Turizm eski Bakanı Erkan Mumcu, ANAP'a iddialı döndü. Turgut Özal'ın yarım bıraktığı misyonu tamamlamaya talip olduğunu belirten ..
Meclis’in düzenlediği Balkan Futbol Turnuvası diplomatik krize dönüştü Balkan Ülkeleri Parlamentolar Arası 1. Futbol Turnuvası Antalya’da başladı. Ancak ülkeler arasında yaşanan siyasi gergin..
Seçmen kütüklerinin yenilenmesi, ödenek yokluğuna takıldı Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçmen kütüklerinin güncelleştirilmesini, zorunluluk olmasına karşın ‘yeterli ödenek olmaması ve teknik al..
’Atağa geçtik, soykırım iddiası artık sona erecek’ CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ermeni soykırım iddiaları konusunda ‘sindirilmiş, susturulmuş Türkiye’nin kendilerinin çağrısı ile ilk kez i..
İçişleri Bakanlığı: Şehit ve gazi unvanı yürürlükte BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘şehit ve gazi unvanlarının kullanılmaması yönünde genelge yayınlandı’ iddiasına İçişleri Bakanlığı tepki ..
Mehmet Ağar, iktidarı çiftçiye şikayet etti DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ‘Adım Adım Türkiye’ isimli mitinglerinin ilkini Adana İstasyon Meydanı’nda yaptı. Havaalanından uzun bir konvoy eşli..
MHP, üniter yapının bozulmasından endişeli MHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Işıklar, "Ülkemiz, Avrupa Birliği’ne girme uğruna devletimizin üniter yapısını bozucu, milletimizi yok edici yönde ç..
‘CHP kendi içindeki muhalefetle meşgul’ DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP’nin kendi içiyle uğraşmaktan anamuhalefet görevini yapmaya vakit bulamadığını söyledi.
Celal Doğan: Başörtüsüne keşke sol sahip çıksaydı İsmi Gaziantep’le özdeşleşen spor ve siyaset adamı Celal Doğan, bugünlerde yeni parti hazırlığıyla meşgul. Bir dönem ayrı kaldığı CHP’ye 28 M..
Kartal, Trabzon'u uzatmada vurdu Beşiktaş açısından ümitlerin, Trabzonspor açısından iddianın devam edebilmesi için kazanılması gereken maçı Siyah-Beyazlı takım son anda lehine çevirdi. Karta..
Cim Bom çifte mutluluk istiyor Fenerbahçe’nin Denizlispor’a 2-0 yenilmesiyle sevinen Galatasaray, bugün oynayacağı Ankaraspor maçını 3 puanla geçerek, duble sevinç yaşamak niyetinde. Cim Bom..
Ligin en golcü takımı F.Bahçe deplasmanda suskun Denizlispor'a 2-0'lık skorla boyun eğen Fenerbahçe, yine deplasmanda üç puan bıraktı. Dış saha fobisini yenmek için çaba sarf eden Teknik Dire..
Ay-Yıldız'la köklerimi buldum Türkiye, Dünya Kupası elemelerinde A Milli Takım'ın 26 ve 30 Mart'ta oynayacağı Arnavutluk ve deplasmandaki Gürcistan maçlarına kilitlendi. Kaiserslautern'den ad..
Kartal’ın mazereti çoktu Trabzon’un eksiği yoktu Beşiktaş’ta Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Trabzonspor karşısında Çağdaş’ı yedek soyundururken, bu futbolcunun yerine savunmada Mustafa Doğan’..
Kayseri İstanbulu geçemedi Ligin ikinci yarısında yaptığı flaş transferlerle 8 puan toplayan Kayserispor, ikinci devre yedinci hafta sonunda 4 puan alabilen İstanbulspor’u konuk etti. Rakibin..
Malatyaspor cepten yiyor Son haftalarda galibiyete hasret kalan Malatyaspor, dün de evinde Çaykur Rizespor’a boyun eğdi. Sarı-Kırmızılılar, Osterc ile gol ararken, Yeşil-Mavililer Zdravkov il..
G.Antepspor evinde aslan Evinde rakiplerine nefes aldırmayan Gaziantepspor ile dış sahalarda zorlanan Ankaragücü’nün karşılaşmasının sonucu istatistiklere göre önceden belliydi.
A.Sebatspor Samsunspor Ligde kalması zorlaşan Akçaabat Sebat, kendi evinde Samsun’u ağırlıyor. İsmet Arzuman’ın yöneteceği ve 14.00’te başlayacak maçta muhtemel 11’ler şöyle:
G.Birliği Konyaspor Başkent ekibi Gençlerbirliği, bugün Konyaspor’la oynuyor. Fırat Aydınus’un yöneteceği maç saat 14.00’te başlayacak. İki takımın muhtemel kadroları şöyle:
Sakaryaspor Diyarbakır Umutlarını sürdürmek isteyen Sakarya, Diyarbakır’ı konuk ediyor. 14.00’te başlayacak maçı Metin Aydoğan yönetecek. Muhtemel 11’ler şöyle:
Voleyboldaki derbide G.Saray, Beşiktaş'ı yendi Halkbank Erkekler Birinci Voleybol Ligi'nde yapılan derbi maçta Galatasaray, Beşiktaş'ı 3-1 yendi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8