2 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Türkiye son kez IMF ile anlaşma yapabilir' Euromoney dergisi: "Ekonomik durumu iyileşmeye devam eden Türkiye, belki de son kez IMF ile bir anlaşma yapabilir." Yunan bankası Türkiye'ye gelme..
Çelik: Din dersi kaldırılmayacak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin kaldırılıp kaldırılmamasına ilişkin yürütülen tartışmaları gereksiz bulduğunu beli..
Evlat edinmek için 2 yıl evlilik şartı Yargıtay evlat edinmek isteyen ailenin en az 2 yıllık evli olmasını öngördü. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, en az 2 yıl evli kalan ailelerin evlat edineb..
Sahte rakıdan bir ölüm daha Sahte rakıdan zehirlenerek hayatını kaybedenlerin sayısı bugün 8’e çıktı. Hastanelerde 32 sahte rakı kurbanı tedavi görüyor. Bayrampaşa'daki bir otoparkta oluşturu..
KONKA K 1439 AXT TELEVİZYON TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
Aspendos'ta 12'nci buluşma Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali’nin 12’ncisi 11 Haziran’da sanatseverlerle buluşacak. Festivalde bu yıl, Fazıl Say’ın Nazım Oratoryosu’na Zuhal Olcay ..
Bu filmde kuklalar oynuyor "Eğer bir kukla olsaydım, dünyanın nasıl görüneceğini merak etmeye başladım. Düşmanından kaçan bir kuklanın eskizini çizdim. Onbinlerce ip üzerine doğru gelirken, k..
Türkiye muhalefetini arıyor (11) Örgütlenmenin önündeki engeller nedeniyle sendikaların çalışan nüfusun yüzde 10'una hapsedildiğini söyleyen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ..
Telekom ihalesinden bir yatırımcı çekildi Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un özelleştirilmesi için açılan ihaleye ön yeterlilik başvurusu yapan 13 yatırımcıdan birinin ihaleye ..
Doktorlar, yeni TCK'dan kaygı duyuyor Polisin "elimiz kolumuz bağlanıyor" diye eleştirdiği ve polisle yargıyı karşı karşıya getiren yeni Türk Ceza Kanunu (TCK), doktorlarda da "Görevimizi yap..
New York merkez garına saldırı planı İspanya'nın başkenti Madrid'deki tren istasyonlarına saldırı düzenleyen eylemcilerin, New York'taki merkez istasyonu da hedef alan saldırı planladıkları b..
CSM: Peşmergeler Bağdat'ta göreve hazır ADB'de yayımlanan Christian Science Monitor gazetesi, yeni Irak’taki Kürt peşmergelerinin varlığının yarattığı sorunu değerlendirdi. Gazete, peşmerge k..
Saddam'ı yargılayacak yargıç öldürüldü Irak'ta dün öldürülen Yargıç Bereviz Mahmud'un, devrik lider Saddam Hüseyin'in yargılanması için oluşturulan Irak özel mahkemesinde görevli olduğu açıkl..
SSK'lıların ilaç sorunu çözüldü Alınan önlemlerin ardından, eczanelerde kuyruklara neden olan provizyon sorunu halledildi.
Özatay: Enflasyonda hedef tutacak Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Özatay, enflasyonda yıl sonu itibariyle yüzde 8'lik hedefin yakalanacağını söyledi.
Mehmet Ağar'dan AKP'ye eleştiri DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AKP'nin istifalar karşısında Anayasa değişikliği ile yeni tedbirler almak istediğini söyledi.
CHP'de muhaliflerden yönetime tepki CHP İstanbul Milletvekili Ahmet GüryüzKetenci, suç olmaktan çıkarılmış bir eyleme katılmış olmanın, hiçbir hukuk düzeninde suç olarak kabul edilemeyeceğini..
Sahte içki ruhsat iptal ettiriyor İstanbul'da yaşanan ölümlerle gündeme gelen sahte ve kaçak alkollü içki üretiminde son dönemde artış var. Sahte ve kaçak içki satışından dolayı yapılan ruhsa..
İstanbul'da yağmur barajları doldurdu İstanbul'da geçtiğimiz aylarda yağışların mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeniyle doluluk oranı yüzde 46'lara inen ve su sıkıntısı alarmının ve..
Zümrüt Apartmanı davası sürüyor Konya'da, 2 Şubat 2004'de 92 kişinin ölümü ve 30 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Zümrüt Apartmanı'nın çökmesiyle ilgili davada mahkeme, Selçuklu Belediyesi'n..
Bebek mamalarında kanser şüphesi Almanya'da, bazı bebek maması şişelerinde, kanserojen etkisi bulunan semikarbazid maddesine rastlandı. Alman tüketiciyi koruma derneği tarafından yapılan araş..
Dünya Bankası için Carly Fiorina da aday New York Times gazetesi, Wolfowitz ile Hewlett Packard (HP) şirketinin eski üst yöneticisi (CEO) Carly Fiorina'nın bu görev için yarış içinde bulunduğ..
Bakanlık: İlaçta sorun kalmadı Çalışma Bakanlığı, SSK’lı hastaların serbest eczanelerden ilaç alımında yaşadıkları sıkıntıların ortadan kalktığını, bütün anlaşmalı eczanelerin sorunsuz ve kol..
Belgesel Film Festivali'ne merhaba! Bugün başlayan Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali, 6 Mart Pazar'a kadar İstanbul seyircisini sekizinci kez, Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanında..
Yemek yedirmek savaşa dönüşmesin Çocukların sağlıklı beslenebilmesi için ebeveynlerin, özellikle annelerin ve anlayabileceği yaşa geldiğinde çocuğun eğitilmesi gerektiği bildirildi.
En çok ilaç zehirliyor Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Ulusal Zehir Danışma Merkezi'ne yapılan başvurularda ilk sırayı ilaç zehirlenmeleri alıyor.
'Menopoz' bir hastalık değil Kadınların ilerleyen yaşla birlikte karşılaştığı en büyük sıkıntılar, menopoz döneminde ortaya çıkıyor. Ancak karamsarlığa kapılmamak gerekiyor. Bir uzman kontrol..
'İhracat yükseliş trendine girdi' Devlet Bakanı Tüzmen, ihracatta Ocak ayındaki yavaşlamanın ardından Şubat'ta yeniden yükseliş trendine girildiğini belirtti.
Irak'ta bombalı saldırılar: 13 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta sabah saatlerinde meydana gelen iki ayrı bombalı saldırı sonucu 13 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.
'ABD'nin insan hakları raporunu inceliyoruz' Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan insan hakları raporunu incelediklerini söyledi.
'Kürt bağımsızlığından kaygı duyulmasın' ABD'nin Merkez Kuvvetleri'nin komutanı Orgeneral John Abizaid, "Türkiye'nin kuzey Irak'ta Kürt bağımsızlığına ilişkin kaygı duymasına gerek olmadığını..
Erdoğan: Etiyopya'ya katkıda bulunacağız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, Etiyopya'nın ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak istediğini belirtti.
Yargıtay : Batı hukukuna karşı olamayız Yargıtay Başkanı Osman Arslan, temel kanunlarda yapılan değişimin, Mahmut Esat Bozkurt'la başlayan hukuk devrimi sürecinin devamı niteliğinde olduğunu ..
'İncirlik'te atom bombası' kuşkusu Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "İncirlik Üssü’nde ABD’nin atom bombası bulundurduğu yolundaki iddialar" hakkındaki soru önergesini "gizlilik" gerekçesiyl..
Yüce Divan'dan Topçu'nun itirazına ret Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun Yüce Divan'da yargılanmasına başlandı. Yüce Divan, ilk duruşmada Topçu'nun itirazlarını reddederek, dav..
Fikret Başkaya beraat etti "Akıntıya Karşı Yazılar" adlı kitapta "cumhuriyeti ve devletin askeri kuvvetlerini alenen tahkir ve tezyif etme" suçunu işlediği iddiasıyla yargılanan yazar Doç. Dr..
CHP'de 16 il başkanına ihraç yolu CHP yönetimi, İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’in ardından, muhalif 16 il başkanını daha görevden almaya hazırlanıyor. Kararın bugün çıkması bekleniyor. CHP'..
Sahte rakı paniği: 7 ölü Sahte rakıdan zehirlenerek hayatını kaybedenlerin sayısı dün 7’ye çıktı. Hastanelerde 32 sahte rakı kurbanı tedavi görüyor. Antalya'da 4 bin şişe sahte rakı ele ge..
ÇANTA HEDİYELİ SIEMENS S65 CEP TELEFONU TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
RTÜK'te Vioxx paniği Çocuk Sağlığı ve Hasktalıkları Uzmanı ve RTÜK doktoru Hayati Bice, Vioxx adlı romatizma ilacını kullanan 19 RTÜK personelinde kalp krizi, şuur kaybı ve hipertansiyon atağ..
Yahoo 10 yaşında İnternetin en popüler portalı Yahoo bugün 10 yaşında. Stanford Üniversitesi öğrencisi ikili bundan 10 yıl önce Yahoo'yu kurduğunda, internet dalgası henüz yeni başlıyordu.
Gebelikte iyot eksikliğine dikkat İyot eksikliğinin düşüklere, erken veya ölü doğumlara neden olabiliyor.
İlaç zehirlenmesi ilk sırada Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Ulusal Zehir Danışma Merkezi'ne yapılan başvurularda ilk sırayı ilaç zehirlenmeleri alıyor.
F.Bahçe'de Ömer Onan 2 hafta yok Fenerbahçe'de, Ömer Onan'ın sakatlığı nedeniyle 15 gün oynayamayacağı bildirildi. Tecrübeli basketbolcu, Hapoel Tel Aviv maçında dizine darbe almıştı.
Kamuda kira artışına sınırlama Kamu kuruluşlarının kiraladığı taşınmazlar için yapacağı kira artış oranının en yüksek düzeyini yüzde 10 olarak belirlendi. Kamu yeni yapacağı kiralamalarda da ..
Anormal harcamaya SMS'li uyarı MasterCard, kartın bağlı olduğu hesaptan yapılacak anormal harcamalara karşı cep telefonu bulunan kullanıcıları, SMS ile uyaran bir sistem geliştirdi.
KESK'ten Türk-İş eylemine destek KESK Genel Başkanı Sami Evren, Türk-İş Başkanlar Kurulu’nun 4 Mart’ta 1 günlük iş bırakma kararını olumlu karşıladıklarını belirterek, "Biz KESK olarak eylemi..
Oscar'da siyahların borusu ötüyor Siyahi oyuncular artık Oscar'ı kimselere bırakmıyor. Halle Berry ile Denzel Washington'ın 2001 yılındaki çifte zaferinden sonra bu yıl Morgan Freeman ve Jami..
Aylık gecikme faizi yüzde 3'e indi Gecikme zammı oranı, her ay için ayrı ayrı uygulanmak üzere yüzde 3 düzeyine indi.
Devletin gözde kampı satışta Maliye Bakanlığı'na ait Marmaris-İçmeler'deki otal ve tatil köyleri arasındaki sosyal tesisi, 16 milyon YTL'ye satışa çıkarıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9