2 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bir ay önce Japonya’da simdi Ürdün’de Kaçak durumdaki Kemal Uzan ve oğlu Hakan Uzan’ın yaklaşık bir ay önce Ürdün pasaportuyla Japonya’ya gittikleri, ancak burada rahat bir şekilde kalamayaca..
Sıcak koltuktan Türkiye yönetilmez Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Etiyopya ve Güney Afrika Cumhuriyeti’ni kapsayan 5 günlük Afrika gezisine çıkmadan önce AKP Meclis Grubu’nda yaptığı konuşmada,..
Sahte rakıdan ölenlerin sayısı yediye yükseldi Sahte rakıdan zehirlenerek hayatını kaybedenlerin sayısı dün 7’ye çıktı. 41 kişinin rakı zehirlenmesi kuşkusuyla başvurduğu hastanelerde 32 saht..
Sakarya’da inşa edilen hücre tipli iş merkezleri boş kaldı Sakarya’da 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan depremden sonra Karaman bölgesinde kalıcı konutlarla birlikte inşa edilen iş merkezleri..
İşsizlik maaşı için yağmur altında beklediler İşsizlik Sigortası’ndan yararlanan vatandaşlar, maaşlarını alabilmek için sabahın erken saatlerinde geldikleri İş ve İşçi Bulma Kurumu önünde uzu..
Caminin adresini öğrenmek isterken paralarından oldu Bursa’da, bir caminin adresini soran yaşlı vatandaş, kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı tarafından soyuldu.
Çıkar amaçlı suç örgütü kuran 10 kişi gözaltına alındı Sakarya’nın Karasu ilçesinde çıkar amaçlı suç örgütü kurarak esnaftan silah tehdidiyle para toplayan ve adam yaralama, işyeri kurşunlama..
Ufuk’un İngilizce gecesine, yarışmalar damgasını vurdu Zonguldak’ta Özel Ufuk İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen "İngilizce Sosyal Etkinlik Gecesi" büyük ilgi gördü.
KİPTAŞ, Moskova’ya metro karşılığı toplu konut yapacak Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rusya ziyareti sırasında yaptıkları, KİPTAŞ’ın Moskova’ya metro karşılığı konut yapması görüşm..
İstanbul’daki okul binaları tektiplikten kurtarılıyor Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Gelenekten Geleceğe Eğitim Yapıları Mimari Projesi"yle okul binaları tektiplikten kurtarılıyor. Proje kapsamı..
Atatürk Üniversitesi mezunları Üsküdar’da yemekte buluştu Kısa adı ERATÜN olan Erzurum Atatürk Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, üniversite mezun ve mensuplarını tanışma, dayanışm..
‘Kayıtdışı iş yapan, gelecek nesillerin refahından çalıyor’ Toplam vergi gelirlerinde Türkiye beşincisi olduğu için Bursa’ya "yeşil karne" verildiğini açıklayan Defterdar Mehmet Kilci, "Vergi..
Bursa’da bazı caddeler trafiğe kapanıyor Altyapı çalışmaları sebebiyle Bursa’nın bazı bölgelerinde bugün ve yarın caddeler trafiğe kapatılacak.
Adapazarı Şeker Fabrikası kapatılmayacak Adapazarı Şeker Fabrikası’nın Özelleştirme İdaresi’ne devrinden sonra bile fabrikanın kapatılacağı yönündeki açıklamalara Genel Müdür Muhsin Karaoğlu ..
Vali Erbay: Masa başı iş arama anlayışını atalım Yalova Valiliği, "istihdamı geliştirme projesi" kapsamında 2 ay süreli ve istihdam garantili konfeksiyonculuk kursu açtı.
14 engelli, bilgisayar kullanmayı öğrendi Sakarya’da 14 engelli vatandaş ‘bilgisayar operatörlüğü’ kursunu başarıyla bitirerek sertifika aldı.
Alkollü sürücü, işçileri ölüme götürüyordu Bursa’nın İnegöl ilçesi ile merkez Osmangazi ilçesinde meydana gelen servis otobüsü kazalarında toplam 20 kişi yaralandı.
Kütahyalı folklorcular 5 birincilik kazandı Milli Eğitim Bakanlığı’nın her yıl yurt genelinde geleneksel olarak düzenlediği folklor yarışmalarının bu yılki etabında, Kütahya’yı Burdur’daki el..
Deplasmanda alınan galibiyet Bursaspor’un moralini yükseltti İstanbul’da oynadıkları Karagümrük maçı öncesi stat değiştirme konusuna açıklık getiren Bursaspor Kulüp Başkanı Erkan Körüstan, G..
Tek nefesle su altında yüzme yarışı yaptılar Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Çanakkale İl Temsilciliği'nce ilk kez düzenlenen Çanakkale Valiliği Serbest Dalış Kupası yarışmalarında erkekl..
Banvitspor çeyrek final ilk maçına çıkıyor FIBA Erkekler Avrupa Kupası'nda mücadele eden Bandırma Banvitspor, bugün İsviçre'nin Zürih şehrinde Olymtic Benetton takımı ile karşılaşıyor.
Ereğli’nin tek spor salonu ihtiyacı karşılamıyor Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Erdemir Spor Salonu'ndan başka spor salonunun bulunmaması eleştirilere neden oluyor. Ereğli Demir ve Çelik Fabr..
‘Hitler’e dua eden Yahudiler, Nazi sempatizanı partiye de oy verir’ ABD’deki 11 Eylül, İspanya’daki 11 Mart saldırıları, Hollandalı film yapımcısı Theo Van Gogh’un öldürülmesi ve Türkiye’nin ..
ABD’li Musevilerden ‘İslam’a karşı Nazilere sığınan dindaşlarına ‘ikilemli’ eleştiri Amerikan Musevi örgütlerinin temsilcileri ve anti-semitizm mücadelecileri, ‘radikal Müslüman’ korkusuyla M..
Rumlar komisyonla inatlaşıyor Avrupa Birliği (AB) ile Kıbrıs Rum İdaresi arasında KKTC için öngörülen doğrudan ticaret tüzüğü inatlaşması sürüyor. Komisyon, KKTC’ye verilen sözlerin tutulması..
AB anketinde de ABD'yi en çok Türkler eleştiriyor Eurobarometer (Avrupa Barometresi)'in Av-rupa halkları araştırmasına göre Türkiye Amerika'ya en çok tepki gösteren ülke oldu. Eurobarometer'i..
Caferi: Kerkük’ün durumu anayasayla belirlenecek Irak’taki seçimlerden birinci çıkan ancak hükümet kurmak için gerekli çoğunluğu sağlayamayan Şii İttifakı’nın başbakan adayı İbrahim Caferi, k..
Mahmud Abbas, İsrail’le el ele çalışmaya hazır İngiltere Başbakanı Tony Blair’in himayesinde Londra’da yapılan Filistin-İsrail güvenlik ve siyasi reform konferansında bağımsız bir Filistin de..
Kapkaç çok sigorta yaptıran yok Kapkaçta meydana gelen artışa rağmen, kapkaç sigortasına beklenen talep gelmedi. Kapkaç olayları geçen yıl önceki yıla göre yüzde 30 oranında arttı.
Başbakan Erdoğan: SEKA’da geri adım yok Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, SEKA İzmit İşletmesi'nin kapatılması konusunda geri adım atılmayacağını söyledi. Erdoğan, ekonomik ömrünü tamamlamış bir..
Türk-İş, cuma günü işyerlerini terk etmeyecek İzmit'te toplanan Türk-İş Başkanlar Kurulu, SEKA işçisi ile dayanışma amacıyla 4 Mart Cuma günü bir günlük işyerlerini terk etmeme kararı aldı. K..
Ekonomi umut veriyor, yabancı yatırımlar yılın ikinci yarısında patlar Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, ekonomide yaşanan gelişmelerin dış kaynaklı yatırımlar konusunda umut..
Dedeman: Teşvik fark etmez, her yer yatırıma uygun İşadamı Murat Dedeman, teşvik tartışmalarına farklı bir boyut kazandırdı. Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dedeman, "Teşvikli de olsa,..
IMF programı, firmaların rekabetçiliğini öldürdü Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, Türkiye’nin ihracatı şubat ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 51,19 artışla 5 milyar 727 ..
2005 sonu otomotiv ihracatının 12 milyar dolara çıkması bekleniyor Otomotiv Sanayii Derneği Genel Sekreteri Ercan Tezer, bu yıl Türkiye’nin otomotiv ihracatının yüzde 10-15 artışla yaklaşık ..
Toyota: Türkiye’ye 730 milyon Euro yatırım yaptık, şampiyon olduk Toyota Türkiye Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Kazuhiro Kobayashi, 2000 yılından bu yana Türkiye’ye toplam 730 milyon Eur..
Geçen ay düşüş gözlenen tekstil ve hazır giyim artışa geçti Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı rakamlara göre, bu yıl şubat ayında tüm sektörlerde ihracat artışı sağlandı.
Pınar, yöresel köftelerle satışını artıracak 60 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan Türkiye gıda sektöründe firmalar arasındaki rekabet artarak devam ediyor. Pazardan daha fazla pay almak için g..
BDDK, Başbakan’a çıkacak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), hazırladıkları bankacılık kanunu taslağını Meclis komisyonunda yapılan bazı değişikliklerden dolayı Başbakan'a götüre..
Financial Times: Dünya Bankası başkanlığı için en güçlü aday Wolfowitz İngiliz Financial Times gazetesi, Dünya Bankası başkanlığından ayrılacak James Wolfensohn'un yerine en güçlü adayın ABD ..
Tüpraş’ın yüzde 14,7’si yabancıya satılacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Tüpraş’ta sahip olduğu yüzde 65,76 hissesinin 14,76’sını (36,97 milyon Yeni Türk Lirası nominal değerli hisse) yar..
Sahte rakı cinayeti: 6 ölü İstanbul Gaziosmanpaşa’daki bir restoranda içtikleri rakıdan zehirlenen 6 kişi hayatını kaybederken, 28 kişi çeşitli hastanelerde yoğun bakımda tutuluyor.
Müteahhitlere deprem konutları davasında 19 yıl hapis talebi Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocaeli'nde 1999 depremi sonrasında İller Bankası'nca yaptırılan kalıcı konutların altyapı işler..
Korsan ürün satana ilk hapis Türkiye’de ilk defa korsan CD ve kitap satan 3 kişi 2,5 yıl hapis cezası ve 60’ar milyar lira da para cezasına çarptırıldı. 12 Mart 2004’te çıkarılan ve kamuoyund..
Kurtuluş törenlerinde AB hassasiyeti AB ile başlatılan müzakere sürecinin zarar görmemesi için gösterilen hassasiyete belediyeler de katıldı. Erzurum Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, kurtuluş..
Şehitlik alanındaki yol genişletme çalışmalarına tepki Çanakkale’de 22 sivil toplum kuruluşu, Gelibolu Yarımadası’ndaki yol genişletme çalışmalarına tepki gösterdi.
Bangladeş’te bebekler sanık sandalyesinde Bangladeş’te 3 aylıktan iki yaşa kadar 4 bebek, ‘soygun yaptıkları’ gerekçesiyle hakim karşısına çıktı. Mahkemeye ebeveynlerinin kucaklarında gelen b..
50 yeni model Cenevre’de görücüye çıktı İsviçre’ninCenevre şeh-rinde başlayan otomobil fuarı10 Mart’a kadar açık kalacak. Fuarda konsept olarak sergilenen Bugatti Veyron dikkat çekiyor. Vergi..
Üniversitede torpilli sınava mahkeme ‘dur’ dedi Mersin Üniversitesi’ne öğretim görevlisi alınması için yapılan sınavı rektör yardımcısının kızı ile eski bir YÖK üyesinin yeğeni kazandı. Bir a..
Rektör: Liseden gelen öğrenci dört işlemi bilmiyor Bakan: Onları üniversiteli öğretmenler eğitiyor Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras, ‘Öğretmen Yetiştirmede Kalite’ konulu çal..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9