2 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu gözlük 2.8 gram İZMİRLİ gözlük firması Fatih Filiz (FF), 2005 ilkbahar-yaz koleksiyonunu tanıttı. Firmanın İtalya'dan ithal ettiği bir ürün dikkat çekti. Manken Senem Şen'in tanıttığı bu g..
Alkışlarla uğurlandılar EGE Bölgesi Sanayi Odası'nda seçimler öncesi son meclis toplantısı yapıldı. Bir daha aday olmayacaklarını açıklayan Meclis Başkanı Kemal Çolakoğlu ve Yönetim Kurulu Ba..
İsrail şirketine Rum yasağı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Sivil Havacılık İdaresi, KKTC'deki kumarhaneler için İsrail'den müşteri getiren, Güney Kıbrıs ile İsrail arasında tarifeli seferler yapan..
'Birkaç ayda çekilebiliriz' Suriye Devlet Başkanı Başar Esad, Lübnan'daki birliklerini birkaç ay içinde çekmeyi umduklarını bildirdi. Esad, Time dergisine verdiği demeçte, "Çekilmenin çok yak..
2004'te Türkiye'den 16 bin 200 mülteci Sanayileşmiş ülkelere iltica talebinin son 16 yılın en düşük seviyesinde olduğu bildirildi. Birleşmiş Milletler Mülteciler (BM) Yüksek Komiserliği'nin r..
Polisiye olaylara seyirci olmak suç Almanya’da bundan böyle polisiye olaylarda seyirci olarak dikkat çekenler ve kurtarma çalışmalarını engelleyenlere ceza verilecek.
Turuncu marş Eurovision’da Ukrayna’da iktidarı deviren muhalefetin ‘turuncu devrim’ marşı, bu yıl ülkenin başkenti Kiev’de düzenlecek Eurovision şarkı yarışmasında Ukrayna’yı temsil edecek. H..
Kesik başı beş yıl sonra ortaya çıktı Ukrayna’da 2000 yılında kayıplara karışan ve ardından öldürüldüğü anlaşılan dönemin muhalefet gazetecilerinden Georgiy Gongadze’nin kesik kafası dün orta..
ABD’de gençlerin idamı yasaklandı ABD Yüksek Mahkemesi, mahkumların reşit olmadan işlediği suçlardan ötürü idam cezasına çarptırılamayacağına karar verdi. Böylece Yüksek Mahkeme, hálá 19 eyal..
Sibirya’da dünya ajanlar zirvesi Dünyanın önde gelen istihbarat servisleri, uluslararası terörle daha etkin mücadele yöntemlerini belirlemek, aralarındaki işbirliğini daha koordineli hale get..
‘Vatan’ için Moskova’daki İngiliz Büyükelçiliği önünde dün ilginç bir eylem vardı. Rusya’da milliyetçi tavırlarıyla bilinen ‘Rodina’ (Vatan) partisi gençlik kolları, İngiltere’den siyasi sığı..
En sevdiğim kent İstanbul Gençliğinin geçtiği Türkiye’ye yakınlığı bilinen Pakistan Cumhurbaşkanı General Pervez Müşerref, internetteki ‘www.presidentofpakistan.gov.pk’ sitesinde yayınlanan s..
Bir ‘Garib’ rapor ABD Dışişleri Bakanlığı’nın hazırladığı insan hakları raporunda, bazı ülkeler mahkumlara eziyet etmekle suçlandı ancak Bağdat’taki Ebu Garib Hapisanesi ve Guantanamo’da yaşa..
Irak’ta ABD’ye karşı savaşan 400 Türk var Tempo’nun son sayısında, Irak’ta ABD ile savaşan Türklerle ilgili geniş bir haber yer aldı. Okan Konuralp imzalı haberde, yaklaşık 400 Türk’ün, ‘Yürü..
Irak’ta kaçırılan kadın gazeteciden imdat kasedi Irak’ta kaçırılan Fransız kadın gazeteci Florence Aubenas’ın yardım çağrısını içeren video kaset, dün Bağdat’da gazetecilerin eline geçti. Kas..
Almanya serbest bıraktı Türkiye’nin iade isteminde bulunduğu terör örgütü PKK/KONGRA-GEL’in Başkan Yardımcı Remzi Kartal, tutuklu bulunduğu Almanya’nın Würzburg Cezaevi’nden serbest bırakıldı..
34 gazeteye haber Hıristiyan Demokratların sözde Ermeni soykırımıyla ilgili önergesinin ardından, Almanya’nın önde gelen gazeteleri de kamuoyu oluşturmaya başladı. Yazar Orhan Pamuk ve Prof. ..
Solcular zirvesi ABD, eski Sovyet Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’ya özgürlük ve demokrasiyi yaymaya çalışırken Güney Amerika’yı solcu liderlere kaptırdı. Brezilya, Venezüella ve Arjantin’den sonr..
Bu da sedir devrimi ABD, Lübnan’da Hariri suikastından sonra baskı oluşturarak Suriye yanlısı hükümeti istifaya zorlayan halk hareketine isim buldu: ‘Sedir devrimi.’ Önceki akşam, üzerinde ‘s..
El Amin'e ceza yok BASKETBOL Federasyonu Disiplin Kurulu, Büyük Kolej maçı sonrası tribündeki seyircilere merdiven fırlattığı için Disiplin Kurulu'na sevkedilen Beşiktaş'ın ABD'li guardı Khal..
Sabredelim... Lütfen! Futbolumuzdaki son "kirlilik" tartışmaları, TFF'den refleks tepkiler beklenmesine neden oldu.At yarışları
Sakatlığı bile sorun edilmiyor REAL Sociedad'da bir şanssızlık yaşayıp, 6 ay sahalardan uzak kalacak olan Nihat Kahveci, buna rağmen transferin gözdeleri arasında yer alıyor. İngilizler'in ün..
Parlamento çıkarması ALTAY Kulübü iki yıl önce oynanan ve küme düşmelerine neden olan İstanbulspor maçıyla ilgili Milliyet'in ortaya çıkardığı teşvik belgeleriyle birlikte TBMM'ye çıkarma yap..
Şartlı panel! MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal, 19 Mayıs Üniversitesi'nde düzenlenen panele katıldı, hoş olmayan görüntüler ortaya çıktı. Söyleşiden önce Yanal'ın isteği üzerine ba..
Dikkat, büyük tehlike! BEŞİKTAŞ - Sakaryaspor maçıyla gündeme gelen özel güvenlik sorunu, 5149 sayılı yasada değişiklik yapılmadığı takdirde statları patlamaya hazır bombaya çevirecek. Tüm gü..
Teklifi görelim Lucescu, şu an sadece Shakthar Donetsk'in başarısını düşündüğünü belirtti, Fenerbahçe'den resmi bir öneri gelmeden yorum yapamayacağını ifade ettiBordo-Mavi, masmavi
Erdoğan'ın Afrika gezisi başladı Başbakan Tayyip Erdoğan 5 günlük Afrika ziyaretinin ilk durağı olan Etiyopya'ya gitti.
Çağlayan: Şu an için aday değilim ASO Başkanı Zafer Çağlayan da 'AKP, TOBB başkanlığına Cüneyt Zapsu'yu ya da Zafer Çağlayan'ı istiyor' şeklindeki haberle ilgili değerlendirmesi sorulması üze..
Dedeman, 'Tayyare'ye talip oldu Dedeman Otel, daha önce Ramada Oteli olarak işletilen Laleli'deki Merit Antique Oteli'ne talip. Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, İstanbul'..
Telefonica'dan Telekom'a 6 milyar euroluk teklif İspanya'nın en büyük telekom şirketi Telefonica'nın Türk Telekom'a (TT) 6 milyar euro'luk teklif götürmeye hazırlandığı haberi finans çevreler..
Şubatta yüksek ihracat İhracat, şubatta yüzde 51.2 artışla 5.7 milyar doları aştı. Çünkü 2004'te kurban bayramı şubat ayındaydıBakan Çiçek: Uzanlar sürekli yer değiştiriyor
'Müfettişle korkutuyorlar' İTO Başkanı Mehmet Yıldırım: İşadamına, 'Yarın vergi müfettişi gönderirim, zabıtayı, mali polisi gönderirim' diyerek seçim baskısı yapılıyorTüpraş'ın yüzde 14.76'sı..
'Kara sayfayı kabul edin' Almanya'da, Osmanlı döneminde yaklaşık 1.5 milyon Ermeni'nin katledildiği öne sürülen önergeyi hazırlayan Hıristiyan Birlik Partileri CDU / CSU'nun Türkiye raportörü..
Erdoğan izin verdi, müfettişler TRT'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz dönemindeki faaliyetlerin incelenmesi için Başbakanlık Teftiş Kurulu'na (BTK) izin verdi. ..
AKP'den bir fire daha Erdoğan'ı artık sevmediğini söyleyen İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali AKP'den istifa ettiBakan, protestoya alkışla karşılık verdi
'Erdoğan hata yapıyor' İngiliz Reuters Ajansı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi "cilasını" kaybetmeye başladığını ve hem AB, hem de IMF nezdinde hayal kırıklığı yarattığını savunduLaik..
Kangrenli SSK’lı, üç günde tam yedi hastane dolaştı Hatay’ın Hassa İlçesi’nde çocuklarıyla birlikte yaşayan ve SSK’lı oğlunun sağlık güvencesinden yararlanan 10 yıllık şeker hastası 62 yaşınd..
56 yaş TSK tasarrufu Adalet Bakanı Cemil Çiçek, askeri hakimlerin emeklilik yaşının 56’ya indirilmesi konusunu, ‘Her kurum kendi ihtiyaçlarına göre kadrolarını düzenler’ sözleriyle değerlendi..
Protestoya alkışlı yanıt Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ‘Öğretmen Yetiştirmede Kalite Sorunları Sempozyumu’ başlıklı sempozyuma katılmak için gittiği Ankara Üniversitesi’nde bir grup öğre..
Saldırıya uğradılar hem de yargılanıyorlar Almanya’nın Pirna kentinde Neo-Nazilerin saldırısına karşı kendisini savunan Şendilmen ailesi, Pirna İdari Mahkemesi’nde, beyzbol sopasıyla adam yar..
Bu da böyle bilim adamı Kendisini İslam bilimcisi olarak tanıtan Dr. Hans Peter Raddatz, Sevr ile Lozan’ı birbirine karıştırdı. Atatürk ile Hitler arasında da paralellik kuran Raddatz, Türk d..
Elinden tutup ölüme götürmüş Çorap fabrikatörü Kemal Kilerci’nin öldürdüğü kızı Gizem’i en son gören ayakkabıcıdaki tezgahtar, ‘Babası gelip, ‘Kızım şimdi boşver ayakkabıyı. Annen de ayakkabı..
Din eğitimi zorunlu değil, isteğe bağlı olmalı Türkiye’de sık sık gündeme gelen ve AB süreciyle ivme kazanan ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ dersinin içeriği, Eğitim Reformu Girişimi (ERG) tar..
Havalimanında korkutan yangın Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali geliş katı serbest bölgedeki çöp birikintilerinin olduğu bölümde dün akşam saatlerinde çıkan yangın heyecan yarattı. Serbe..
İlköğretim müdürünü odasını basıp dövdüler Beykoz’da Karlıtepe İlköğretim Okulu Müdürü Korkmaz Gülen, önceki gün odasında, 25 yaşlarında kimliği belirsiz iki kişinin saldırısına uğradı. Çocuk..
Bu yıl 2 bin yeni polis 10 bin yeni polis alınmasını öngören tasarı, komisyonda kabul edildi. Bu yıl 2 bin kadro doldurulacak. 4 yıllık üniversite mezunları, altı aylık eğitim sonrası polis o..
Unutulur unutulur İkinci Beyaz Enerji Operasyonu’na adı geçen AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya, hakkındaki iddialar için, ‘Unutulur, unutulur’ dedi. CHP’den AKP’ye geçtikten sonra aile şirket..
‘Ihraç’ istifası Çetecileri kurtarmak için araya girdiği iddia edilen AKP’li Küçükali, hakkındaki soruşturmanın kaldırılması için parti yönetimine dilekçe verdi. Küçükali bu talebi reddedilin..
Mart karı erken geldi Karlı ve soğuk hava, Mart ayının ilk gününde geri geldi. Meteoroloji, soğuk ve yağışlı havanın 4 Mart Cuma günü doğu kesimlerde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceğin..
Gönüllü hocalar, tedavi için seferber oldu 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e, ‘akciğere kadar inen üşütme ve gribal enfeksiyon’ tanısı konuldu. Geçen cumartesi Özel Güven Hastanesi’ne k..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9