2 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başbakan'a TGC'den uyarı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni TCK'nın basın cezalarıyla ilgili yaratacağı tehlikelere dikkat çekmek için Başbakan Tayyip Erdoğ..
Ağar: AKP mandacı DYP lideri Mehmet Ağar, AKP döneminde devletin sahipsiz kaldığını, milletin yüzüstü bırakıldığını söyledi.
Dönmez için itiraza ret Mardin'in Kızıltepe İlçesi Emniyet Müdür Yarmıcısı Kemal Dönmez hakkında, 'terörist' oldukları iddiasıyla Ahmet Kaymaz ile oğlu Uğur Kaymaz'ın öldürülmesi...
Panzer lazım mı hanım? Emniyet Genel Müdürlüğü'nü, hurda ve hizmette kullanılabilme niteliğini yitirdiği belirlenen, onarımı ekonomik açıdan uygun olmayan taşıt, silah, mühimmat, makine ve t..
Adana'nın turistik sırat köprüsü Bağdat Demiryolu için hayati önem taşıyan Toros tünellerini inşa eden Alman mühendisler 1905 yılında Adana yakınlarındaki Belemedik'e şantiye kurdu.
Kayıp balık Nemo burada Türkiye, 'kayıp balık Nemo' cenneti oldu! Türkiye kıyılarına nereden geldiği belirsiz balık türlerinin sonuncusu, önceki gece Çanakkale sularında bulunan 90 kiloluk 'g..
Türk-İş'ten 'mini' SEKA eylemi... Türk-İş Başkanlar Kurulu, SEKA işçilerine destek için, cuma günü bir günlüğüne 'işyerini terk etmeme' eylemi kararı aldı. 'Genel grev' bekleyen SEKA işçiler..
Haber, trafikte suçu artırmış İl Emniyet Müdürlüğü, trafik polisinin tescil plakalarına yazdığı cezanın sulh ceza mahkemelerince iptal edildiğine dair haberlerden sonra trafik kuralını ihlal ..
Harf hırsızına suçüstü İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) adının yer aldığı girişteki yazının harflerini çalmaya çalışan bir kişi, polislerce suçüstü yakalandı. Eminönü'nde bulunan İTO'nun giri..
Hedef mağdurların ortak örgütü Örgütlenmenin önündeki engeller nedeniyle sendikaların çalışan nüfusun yüzde 10'una hapsedildiğini söyleyen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) B..
Bilgiler MGK kaynaklıymış ABD'nin 2004 yılı insan hakları raporunda Türk ordusunun en büyük tehdit saydığı tarikatları siyasetçilerin desteklediği belirtildi.
Öğrenciler Çelik'i protesto etti Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Üniversitesi'nde konuşmacı olduğu bir sempozyumda, öğrencilerin protestosuyla karşılaştı. Öğrenciler, "Çeli..
'Kızını okula gönder' diyen müdüre saldırı Beykoz Karlıtepe İlköğretim Okulu Müdürü Korkmaz Gülen, 'Haydi Kızlar Okula Kampanyası' kapsamında okula gönderilmesini istediği kız çocuğunun akrab..
'8 Mart tatil olsun' 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi, kadınlar meydanlara çıkmaya başladı. Ankara'da gösteri yapan Emekçi Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün resmi tatil ilan e..
Ne oluyor bu çocuklara!.. Sınıfta dün yine şiddet vardı. İstanbul'da bir ilköğretim öğrencisi tartıştığı arkadaşını bıçakla yaralarken, Adana'da bir öğrenci, karşılarında ayak ayak üstüne att..
Lise sınavına rekor başvuru Anadolu, fen, bazı meslek liseleri ile yabancı dil ağırlıklı liselere öğrenci yerleştirilen Ortaöğretim Kurumları Sınavı'na (OKS) 780 bin kişi başvurdu.
400 minibüse AB usulü ceza Kentte yolcu taşımacılığı yapan 6 bin 200 hatlı minibüs işletmecisini temsil eden İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası...
Suriye'ye destek turu Doğu Konferansı Girişimi üyeleri dün aydınlardan oluşan 60 kişilik bir grupla, Suriye halkına destek için bu ülkeye gitti.
Yargı: Cezada artış normal Anayasa Mahkemesi, para cezalarının enflasyon oranında artırılmasını Anayasa'ya aykırı bulmadı.
Hafta sonu ısınacağız Meteoroloji, hafta başından beri etkili olan yağışlı ve soğuk havanın cuma günü yurdu terk edeceğini açıkladı. Dün etkili olan kar yağışı yüzünden Trakya ve Doğu Anadolu..
Azınlıkların isteği olmadı Vakıf yasa tasarısı taslağını gelen eleştiriler yönünde değiştirdiklerini söyleyen Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, "Ama özel kişilere ve devlete geçmiş olan va..
Remzi Kartal serbest bırakıldı PKK/Kongra-Gel Başkan Yardımcısı Remzi Kartal, Türkiye'nin iade talebine rağmen Alman makamlarınca serbest bırakıldı. Bamberg Eyalet Yüksek Mahkemesi, tutuklan..
Beş bin kişiye 'hak' eğitimi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin 'Kahvehanelerde İnsan Hakları Eğitimi' projesi kapsamında İstanbul'un 6 ilçesinde üç ayda 250 kahvehanede beş bin kişiye insa..
Sahte rakıya dikkat! Bu ilk değil İki yıl önce Çeşme'de dört can alan sahte rakı, İstanbul'da da altı kişinin ölümüne neden oldu. Gaziosmanpaşa'daki Dem Restaurant'da pazar gecesi sahte rakı..
'Dini isteyen okusun' Eğitim Reformu Girişimi'nde (ERG) yer alan kurumlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri, din ve eğitim konusunu tartışarak ortak sonuca vardı:
Tunceli Valisi: Aldığımız tedbirler hukuka uygun Tunceli Valisi Mustafa Erkal, 21 Şubat 2005 tarihli Radikal'de Celal Başlangıç imzasıyla yayımlanan 'Olağanüstü hal kenti' başlıklı yazıya ili..
Dünyayı gezip gelecek ABD'li milyoner maceracı Steve Fosset, tek kişilik uçağıyla hiç durmadan dünya çevresini dolaşan ilk insan olma unvanını kazanmak üzere önceki gece ABD'nin Kansas eyalet..
Filipinli çocuklar leylekten! Filipinler'de üç çiftten biri bebeklerin nasıl doğduğundan habersizmiş... Filipinler Sağlık Bakanı Manuel Dayrit, ülke çapında yaptıkları bir araştırmaya göre, ç..
Kısa... Kısa... İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, Microsoft'un kurucusu, başkanı ve "dünyanın en zengin adamı" Bill Gates'e şövalye unvanını veriyor. Gates, 'Britanya İmparatorluğu Komutan Ş..
'Dalaman-Fethiye'yi tsunami vurabilir' Türkiye'nin Akdeniz kıyılarında, özellikle de Dalaman- Fethiye arasında tsunami riski olduğunu belirten ODTÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Cevdet Yalçıne..
Bunlar da su çeşnicibaşısı ABD'NİN Batı Virginia eyaletinin Berkeley Springs kentinde toplanan bu insanlar dünya su tadımı yarışması için bir araya gelmiş. En geniş kapsamlı bu yarışmada tadı..
Bir mermiyle kızını ve oğlunu vurdu! Ruhsatsız silahıyla oynarken kazayla tetiğe basan baba, aynı mermiyle 2 yavrusunu birden yaraladıODTÜ'de mart, festival mevsimi
52 ölüm kolisi kayıp Dün İstanbul'da 5 can alan sahte rakı olayı, buzdağının görünen yüzü çıktı. Polis, aynı imalathaneden çıkan 52 koli 'sahte rakı'nın peşine düştü. Bu kolilerin, özellikle ..
NE DEDİLER? İlk oyunculuk denemesini yaptığı "O Şimdi Mahkûm" filminde Fadik Atasoy'la sevişme sahnesinde rol alan Burhan Öçal: "Her şey çok güzeldi. Filmin inandırıcı olması gerekiyordu, onu..
Teşvike bakmaz, yatırım yaparız Diyarbakır ve Erzurum’a yaptıkları yatırımın, teşviksiz illerden farkı olmadığını söyleyen Ddeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, ‘Bir ilde yatır..
IMF rekabet gücümüzü öldürdü, yine de ihracat 66 milyar dolar Şubat ayı ihracat rakamları yüzde 51.19 artışla 5 milyar 727 milyon 625 bin dolara ulaşarak beklentileri aştı. Türkiye’nin ihraca..
Bir bankayı en kolay sahibi soyar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı (BDDK) Tevfik Bilgin, ‘bir bankayı soymanın en kolay yolunun o bankanın sahibi olmaktan’ geçtiğini söyledi.
Türk-İş SEKA için eylem kararı aldı İzmit SEKA işletmesinin belediyeye devdedilmesine karar verilmesi sonrasında bir araya gelen işçi temsilcileri protesto amacıyla eylem yapma kararı aldı. T..
Birinciliği kaptırmayız Gıda sektöründe son dönemlerde artan rekabet ortamından çekinmediklerini belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Hasan Denizkurdu, ‘Başta büyük holdingler olmak üzere herk..
Şu anda sadece ASO’ya adayım Ankara Sanayi Odası’nda (ASO), seçimlerin ilk ayağını oluşturan 162 kişiden oluşan meslek komitesi ve 68 kişiden oluşacak meclis üyeleri için de dün seçime gidild..
Hisarcıklıoğlu: Siyasi baskı yok, gönül bağı var Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı 363 Oda ve Borsa’da dün seçimler başladı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ‘Meslek Kom..
TMSF: Sabah ve ATV’nin alıcılarıyla görüşüyoruz TMSF Başkan Yardımcısı Salim Alkan, İMKB’nin isteği üzerine Sabah Gazetesi ve ATV’nin satış sürecini açıkladı. Alkan, Etibank’ın eski ortağı Me..
Tüpraş’ın yüzde 14.7’si satılıyor değeri 3 milyar doları buluyor Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Tüpraş’ta yüzde 65.76’sına sahip olduğu hisselerin yüzde 14.76’lık kısmını İMKB Toptan S..
Hyundai: Türkiye’de büyürüz Avrupa’da otomobil talebindeki hızlı artış üzerine, Güney Koreli Hyundai, Türkiye’deki fabrikasının kapasitesini artırma kararı aldı. Hyundai Avrupa Başkan Yardımc..
Dubai metrosuna en iyi teklif bizden Dubai metrosu ihalesine en uygun teklif, Türk-Japon konsorsiyumundan çıktı. Ay sonuna kadar sonuçlanacak ihaleye 1.8 milyar dolar teklif veren konsorsiyum..
Harikalar sirki Balçova'daki Medrano Sirki, keyifli dakikalar yaşatıyor. Gülümseten foklar, kaplanlar, şovlar nefesleri kesiyor. Çocuklara Milliyet çocuk dergisi Miço'nun eski sayıları da ücr..
Nikahları 56 yıl sonra kıyıldı İZMİR'DE 108 çift daha nikaha kavuştu. Törende 4 çocuk, 8 torun sahibi 73 yaşındaki Hüseyin Çalcı ile 79 yaşındaki eşi Emine Ünlü 56 yıl sonra resmen evlendi. N..
Çin'e gidiyor İZMİR Emniyet Müdürü Halil Tataş, 5 kişilik heyetle Çin'i ziyaret edecek. Tataş ve ekibi, 5 - 12 Mart arasında, Çin Halk Cumhuriyeti Kamu Güvenlik Bakanlığı'nın konuğu olacak, e..
Ortaklarımızı asla mağdur etmeyiz TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nin mali genel kurulu yapıldı. Başkan Cahit Çetin, geçmiş yıllarda fiyatların piyasa beklentileri, faiz ve döviz hareketle..
Dantel gibi sokak İZMİR'İN gözde semti Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki Ferhane Sokak, yeniden canlandırılıyor. Adı Dantel Sokağı olarak değiştirilen sokak, üretken ev hanımlarının el ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9