19 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

19 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu randevu kaçmaz FUTBOLDA Şampiyonlar Ligi ile UEFA Kupası'nın çeyrek ve yarı final kuraları dün çekilirken, Şampiyonlar Ligi'nde İtalyan Juventus ile İngiltere temsilcisi Liverpool, Heysel ..
Üç yeni takviye Milli Takım'ın Arnavutluk ve Gürcistan sınavları aday kadrosu açıklandı. Yanal; Ayhan, Koray ve Ersen'i de kadroya çağırdıBaşkent'te Ak için yas
Uçuruma doğru Kulüpler Birliği adına açıklama yapan Celal Doğan, "Sorunlar çözülmez, kulüpler maçlara çıkmazsa vebali bizde olmaz" dediSüreyya Ayhan patladı
Horoz uyandırdı! Teknik Direktör Daum, Denizli yenilgisi sonrası kötü oynadıklarını kabullendi, "Maç boyunca mücadele etmedik. Oyunu hızlandırmadık. Sanırım bu sonuç uyanmamızı sağlayacaktır"..
Karlos Çetesi çökertildi Jandarma, Muğla ve ilçelerinde liderliğini Turgut Avcı’nın yaptığı ‘Karlos Çetesi’ne operasyon düzenledi. Avcı’yla birlikte 17 adamı gözaltına alındı. 34 silah, iki ç..
Ertelemeye hayır iyileştirmeye evet 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni TCK’nın ertelenme tartışmaları sürerken, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, uygulanma tarihinin ertelenmesi halinde ..
Kızlık soyadını kullanma kararı kesinleşti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) evlilik sonrası sadece kendi kızlık soyadını kullanabilmek için başvuran İzmirli avukat Ayten Tekeli Ünal’..
Cemal Süreya’nın bilinmeyen eserleri Çağdaş Türk edebiyatının en ünlü sanatçılarından şair Cemal Süreya’nın hiç yayınlanmamış yapıtları, özel notları ve bir çevirisi ortaya çıktı.
Hava sıcaklığı bugün düşüyor Hava sıcaklığının, yurdun kuzey kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı bildirildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan meteorolojik uyarıya..
Boru patladı mahalleyi su bastı İSKİ’nin patlayan isale hattı borusu mahalleyi göle çevirdi. Zeytinburnu Telsiz Mahallesi, Geçici 2. Sokak’ta yerin altından geçen 1 metre 60 santim çapındaki ..
Ergezen yan çizdi Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, ‘Kırsal kesimdeki bir ilde deprem olsa yüzde 72’si yıkılır’ açıklaması yankı uyandırınca, yanlış anlaşıldığını söyleyerek geri adım attı.
Başını açmayan kapıdan giremez Üniversitelerden, disiplin cezası dahil çeşitli nedenlerle ilişiği kesilen öğrencilere yeniden dönüş hakkı getiren ve dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe..
Yer hálá kayıyor 15 canı vermiyor Sivas’ın Koyulhisar İlçesi’ne bağlı Sugözü Köyü’nün Kuzulu Mahallesi’nde önceki gün saat 10.45’de meydana gelen heyelanda, 57 haneli köyde 27 ev, 10 milyon t..
Amirler de açığa alınıyor İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, polise ilişkin yapılan soruşturmalarda sadece polis memurlarının değil, Kızıltepe ve Van’da örneğinde olduğu gibi, hatası tespit edi..
Baykal beni atmanız için sizi memur etti Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, olaylı kongreden bu yana ilk kez gittiği CHP Genel Merkezi’nde kesin ihraç talebiyle sevk edildiği CHP Yüksek ..
Propaganda değil kardeşlik zamanı Dışişleri Bakanlığı bu yılki ‘18 Mart Şehitler Günü’ kutlamasında, 17 Aralık 2004’te Irak’ta uğradıkları saldırıda şehit olan beş polisi unutmadı.
Ahlaksız zenginlik ‘kumdan kale’dir Milli Eğitim Bakanlığı’na 5 okul, Atatürk Üniversi-tesi’ne de bir yüksekokul binası bağışlayan, sayısız eğitim hizmetinde bulunan Doğan Holding Yönetim Kur..
İstifa etti ABD’nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, büyükelçilik görevinden ve Dışişleri Bakanlığı’ndan istifa etti. Edelman, Cumhurbaşkanı Sezer’in Suriye ziyaretiyle ilgili açıklamaları ne..
Çanakkale’ye çok yakışacak Usta gazeteci Uğur Dündar’ın, ‘Şehit kanıyla sulanmış bu topraklardaki tek eksik, şanına yakışan bir Türk bayrağı’ önerisine Başbakan’dan ‘Olur’ yanıtı geldi. Çanak..
Oyuna geldik Tarihçi Arnold Toynbee, hatıralarında, Lord James Bryce ile yazdığı ve Ermeni iddialarına kanıt olarak gösterilen Mavi Kitap’ı da anlatarak, ‘Hükümetin propaganda için hazırlattı..
Yaz saatine haftaya geçiliyor Yaz saati uygulaması 27 Mart’ta başlıyor. 27 Mart Pazar günü 01.00’de saatler bir saat ileri alınacak. Yaz saati uygulaması 30 Ekim 2005 Pazar gününe kadar sürec..
Ankara Müzik Festivali'ne 1 bilet Başkent baharına renk katan Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin biletleri bugünden itibaren satışta.
« 1 2 3 4