19 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

19 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Isındı, soğumaz... Küresel ısınmada geri dönüş yok. Atmosfere karbondioksit ve diğer kirleticilerin salgılanması hemen yarın durdurulsa bile, küresel ısınma tamamen durmayacak.
Bilim iç diyor: Diyabete karşı 1 kadeh içki Az alkol, kalbin yanı sıra diyabet (şeker) hastalığından da koruyormuş. Hollandalı araştırmacıların yaptıkları 15 ayrı çalışma, az alkol tüketimi..
Önlemleri çok basit Kalp hastalığı riski basit ama etkili yöntemlerle önlenebilir. Yaşam biçiminizde yapacağınız küçük değişiklikler daha uzun, sağlıklı ve keyifli bir yaşam sürmenin anahtarı..
Hasta kurbağa nereye gidecek? Avustralya'nın tek kurbağa hastanesi altı buçuk yıl sonra, parasızlıktan kapandı. Hastanenin kurucusu Deborah Pergolotti, "Artık hasta kabul edemiyoruz&..
Soğuk paçamızı bırakmıyor Önümüzdeki haftaya soğuk gireceğiz. Ancak hafta sonuna doğru hava yavaş yavaş ısınacakALTI NOKTA KÖRLER VAKFI
Hint rüzgarı modada esmeye devam ediyor Hint motifleri geçmiş yıllarda olduğu gibi 2005 ilkbahar-yaz modasını da etkisi altına aldı. Kıyafetlerde, aksesuvarda ve dekorasyonda yine Hint esinti..
"Doğduğum köye borcumu ödüyorum" 250 eserin bulunduğu "Hüsamettin Koçan'dan Yedi Sergi Bir Selamlama"nın geliri Baksı Müzesi'nin tamamlanması için kullanılacak. Koçan "Okumamı sağlayan babam ..
Sezer: Öcalan'ı kimse bırakamaz Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Üsteğmen Taner Uran ile beraberindeki heyeti kabul eden Sezer, Abdullah Öcalan'ın se..
Gürtuna: ANAP'a katılmıyorum AKP'den istifa eden eski Kültür Bakanı, Isparta Milletvekili Erkan Mumcu'nun ANAP'a geçmesinin ardından, Mumcu'yla birlikte hareket edeceği öne sürülen Eski İstan..
Delil sunacaktı ama... Altınbaş davasında 7 yıldır yargılanan polislerden Orhan, "Gelecek duruşma önemli deliller sunacağım" dedi. Duruşma çıkışında ise muhabirimize saldırdıMustafa Sarıgül s..
Doğan: Oyu azalan genel başkan gider Eski Gaziantep Belediye Başkanı Doğan, kuracağı partinin 'çağdaş sosyal demokrat' olacağını, genel başkanı üyelerin seçeceğini söyledi'Mehmet Ağar espritü..
'Güzelliğimizi salatalığa borçluyuz' Devlet Bakanı Güldal Akşit, Ankara'da bir güzellik kliniğinin açılışında Tuğba Özay'a, "Komplekse kapılıyorum. Boya bakın, maşallah" dedi. İkram edilen kü..
'Denenen tedavi' bacağından etti İzin alınmadan uygulanan yeni tedavi yöntemi nedeniyle bacağının kesildiği iddiasıyla tazminat davası açan Ayşe Timurlenk, GATA'dan 50 bin YTL istiyorAyhan na..
Koç Finansal Hizmetler 258 trilyon net kâr etti Koç Finansal Hizmetler CEO'su Kemal Kaya, 2004'te grup bazında kârlarını yüzde 16 artırarak 258 trilyon liraya çıkardıklardını, net operasyonel..
Eczacıbaşı İlaç'a, ABD ve Avrupa'dan patent Eczacıbaşı İlaç Grubu, geliştirerek üretimine başladığı Osalen isimli ilacın etken maddesi 'Alendronat' için ABD ve Avrupa'da patent aldı. Osalen i..
Benzin ve motorine zam Benzinler ve motorinin rafineri çıkış fiyatları artırılırken, zam pompa fiyatlarına benzinlerde yüzde 0.9 - 1, motorinde ise yüzde 1.5 olarak yansıdı. Edinilen bilgiye ..
Vakıfbank ve Sönmez Holding Falez Otel'de davalık oldu Geçen yıl yapılan ihalede Falez Otel'i alan Sönmez Holding, Vakıfbank ihale şartnamesindeki zaman kavramına uymadığı için oteli almaktan..
'Cari açıkta yavaşlama sinyalleri var' Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Erdem Başçı, 2004 sonunda cari açığın Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'ya (GSYİH) oranının yüzde 5'in üzerinde olacak gibi göz..
Türk kadını hamamda buluşurmuş! The Economist'in Türkiye raporundaki, "Kadınların bölgesi hamamlar" ifadesi, "Bu araştırma ne zaman yapıldı?" dedirtecek cinsten. Kadınların hamamda buluştuğu ..
Turkcell hissesine İMKB vizesi Çukurova Investment’ın sahip olduğu Turkcell sermayesinin 0.17 oranındaki hisselerle JP Morgan’a satılan 1.65 oranındaki toplam yüzde 1.82’lik hisse beyaza ciro..
Banknotların yüzde 66’sı YTL oldu AKP MKYK’ya YTL’ye geçişle ilgili bilgi veren Devlet Bakanı Ali Babacan, ‘Toplam banknot miktarının yüzde 66’sı, madeni paraların da yüzde 56’sı değişmiştir’..
Muayene süresine uluslararası standart Hükümet, sağlık sisteminde uluslararası standartları yakalamak için kolları sıvadı. Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer’in yönetimindeki çalışmayla, hasta..
Halkla ilişkiler insanla medeniyet arasında köprü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halkla ilişkiler faaliyetini, insanla medeniyet arasındaki bir köprü gibi gördüğünü söyledi. Türkiye Halkla İl..
Eczacıbaşı’nın ‘kemik erimesi’ ilacına ABD ve Avrupa patenti Eczacıbaşı İlaç Grubu tarafından geliştirilerek üretimine başlanan ve osteoporoz (kemik erimesi) alanında kullanılan Osalen isimli..
Merkez Bankası 2004’te zarar etti Merkez Bankası, 2003 yılından sonra 2004 yılını da zararla kapattı. 2004 yılını 509.7 trilyon lira zararla tamamlayan Merkez Bankası’nın bilançosu ise menkul..
Benzin ve motorin zamlandı Benzin ve motorinin rafineri satış fiyatları 10 gün aradan sonra yüzde 3.7-3.9 oranları arasında artırıldı. Bu zam pompa fiyatlarına benzinde yüzde 0.9, motorinde i..
15 milyar dolar ihracatla otomotiv yeni yıldız olsun Otomotiv Sanayi Derneği, 2005 yılı için ihracat hedefini 11-12 milyar dolar, 2007 yılı için ise 15 milyar dolar olarak belirledi. Devlet B..
Dördüncü Sabancı’nın yeni CEO’su Merhum Sakıp Sabancı’nın isteğiyle 2003 yılında Endonezya’daki görevinden, Sabancı Holding’in CEO’luğuna geçen Celal Metin, ani bir kararla görevini Ahmet Dör..
Bankalar gıdada taksitten vazgeçiyor BDDK’nın ‘yasal düzenlemeye gerek kalmadan bu işi kendi aranızda çözün’ dediği kredi kartındaki taksit uygulamalarında bankalar nisan ayından itibaren kıs..
Hayat eskisi gibi sürüyor İşadamı Eser Tümen’in doğum günü partisi, İstanbul Bebek’teki lüks bir restoranda yapıldı. Partiye, İmar Bankası’nın eski sahibi Kemal Uzan’ın oğlu Cem Uzan ve eşi A..
Erdil Ailesi’ne yılda 1.5 ton çikolata, 60 bin paket sigara Devleti zarara uğratmakla suçlanan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı İlhami Erdil’in harcamalarında, tonla çikolata, binlerce sigara v..
Hırvatistan kararı Türkiye’yi etkilemez Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, AB’nin Hırvatistan ile müzakereleri erteleme kararının Türkiye’ye verilen tarihi etkilemeyeceğini söyledi.
Bulgaristan ve Romanya’ya uyarı Avrupa Birliği’nin genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, 2007’de AB üyesi olması beklenen Bulgaristan ve Romanya’nın, üyelik koşullarını tam olarak sağlamamala..
Cumada kadın imam ABD’nin New York kenti İslam dininde bir ilke imza attı. Dünyada ilk kez bir kadın imam, kadınlı, erkekli cemaata Cuma Namazı kıldırdı. Virginia Üniversitesi profesörü Amina..
Bush ve Şaron çiftlikte buluşacak ABD Başkanı George W. Bush ile İsrail Başbakanı Ariel Şaron, 11 Nisan’da Teksas’daki çiftlik evinde bir araya gelecek.
Clinton’ın sağlığıyla ilgili gerçekler saklanıyor Bill Clinton’ın gerçek sağlık sorunlarının kamuoyuna açıklanmadığı ve dünyaca popüler olan eski ABD Başkanı’nın kısa sürede ölebileceği iddia..
10 milyon dolarlık dava 11 Eylül saldırılarıyla ilgili iddiaları yüzünden FBI’dan kovulan Türkçe çevirmen Sibel Edmonds, Amerikan Hükümeti’ne karşı 10 milyon dolarlık tazminat davası açtı.
Mösyö’ye ‘% 51’ şoku Anketlerde ilk kez AB anayasasına ‘Hayır’ diyen Fransızların oranının yüzde 50’nin üstüne çıkması siyaset sahnesine bomba gibi düştü. Türkiye’nin olası AB üyeliği nedeniy..
Suudi eşcinsel düğününü polis bastı Suudi Arabistan güvenlik güçleri, Cidde kentinde eşcinsel bir çiftin gizlice düzenlenen düğününü basarak 110 eşcinsel erkeği tutukladı.AB'den Bulgaristan v..
Aşk Doktoru Yönetmen Andy Tennant. Başrollerdeki oyuncular Will Smith, Eva Mendes ve Kevin James. Hitch (Will Smith) aşk hayatında beceriksiz olan erkeklere kadınları nasıl elde edeceklerine ..
CHP Karşıyaka kongreye doğru CHP Karşıyaka'da istifalarla görevden düşen ilçe yönetim kurulu, olağanüstü ilçe kongresinin yapılması için 211 imza topladı.LEZZET DURAĞI
Bağ-Kurlu'ya tedavi müjdesi Aziz Kocaoğlu, Eşrefpaşa Hastanesi hizmetlerinden 10 gün sonra Bağ - Kurlu'nun da yararlanmaya başlayacağını müjdeledi. Kocaoğlu, "Bağ - Kur Genel Müdürlüğü doktor..
Sen oyna bacım sen oyna İZMİR Hilton Oteli Spor Merkezi'nde Rumeli Ritm Grubu darbuka, tef çaldı. Aerobikçiler de hem göbek attı, hem form tutmaya çalıştı. Spor Merkezi Müdürü Tanju Dokur, bu..
Özgür basın herkese lazım EGE'DE Türk Ceza Kanunu'nun basına getirdiği hapis cezalarına tepkiler çığ gibi büyüyor. İzmir'de de DYP'liler sessiz eylem yaptı, ağızlarını bantladı. "Basına zinci..
Tenis tamam, sırada yelken var Konak Belediyesi kentin sırtlarında yaşayan yetenekli çocuklara tenis sporunu öğretmek için Kültürpark Tenis Kulübü ile ortak çalışma başlattı. Çocuklar geleceğ..
İzmir seninle gurur duyuyor "İstanbul'da kazanan İzmir'e yatıran" işadamı Lucien Arkas'a "Şehre Katkı Ödülü" verildiPiriştina Ormanı'na son fidanlar
NBA'de dün Miami Heat- L.A. Lakers: 102-89
Semra Aksu'nun ayıbı Semra Aksu, 15 yıldır hâlâ rekoru kırılamayan 400 metre engelli bayanlardaki büyük atletimiz. Milli formamızı yıllarca başarıyla taşımış bir bayan sporcumuz. Şimdilerde İ..
Dünya kulübü olmak... Fenerbahçe Kulübü bu sezon seyircisinin küfür ve kötü tezahüratı nedeniyle tam 11 kez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.Le coq de Denizli (*)
« » 1 2 3 4