19 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

19 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uzanlar için çete davası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem, Kemal, Hakan ve Yavuz Uzan'ın da aralarında bulunduğu 35 sanık hakkında, 12 ile 45 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle ..
Başçı: Cari açıkta yavaşlama sinyali var Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Erdem Başçı, 2004 yılı sonunda cari açığın, gayri safi yurtiçi hasılaya oranının yüzde 5'in üzerinde olacağını, anca..
'112 milyar dolar kaçmadı' Merkez Bankası İstatistik Genel Müdürlüğü yetkilileri, bankalar ve özel finans kurumları tarafından, 28 Kasım 2002 ile 30 Kasım 2004 tarihleri arasında yurtdışına t..
Çukurova yine Turkcell satıyor Türkiye'nin en büyük GSM operatörü Turkcell, Çukurova Investments'ın 2.5 milyar adet Turkcell hissesini İMKB'de satabilmek için gerekli işlemleri tamamladığını ..
Benzin ve motorine zam Benzin ve motorinin rafineri çıkış fiyatları artırılırken, zam pompa fiyatlarına benzinde yüzde 0.9-1, motorinde ise yüzde 1.5 olarak yansıdı.
Petkim 8 ay sermaye artırmayacak Petkim Yönetim Kurulu, halka arz edilecek hisselerin İMKB'de işlem görmeye başladığı tarihten itibaren sekiz ay boyunca yeni hisse senetleri çıkarılarak serma..
Sabancı'da kaptan değişti Sabancı Holding Genel Müdürü, yönetim kurulu üyesi Celal Metin, 11 Mayıs'ta ayrılıyor. Yerine holdingin Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı Ahmet Dördüncü görev y..
2.5 milyar dolarlık kaçak zirvesi Hükümet, yaklaşık 2.5 milyar doları bulduğu belirtilen akaryakıt kaçakçılığıyla 'etkin mücadele' için kolları sıvadı. Beş bakan ile asker ve bürokratların ka..
Ballı müteahhit karnesine dönüş Bir dönem 'ballı karne' olarak adlandırılan ve üst düzey bürokratlara 'rant' kapısı haline gelen 'müteahhitlik karneleri'nin yeniden başlaması için Bayındırlık..
Otomotivciler hedefe koşuyor Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), sektörün 2005 yılındaki ihracatının 11-12 milyar dolar olarak gerçekleşmesinin öngörüldüğünü açıkladı.
Öğretmenin dizüstüne sürpriz KDV Tüm öğretmenlere yönelik başlatılan dizüstü bilgisayar kampanyasında KDV indirimi sağlanamaması nedeniyle, fiyatlarda artış oldu. Öğretmenler, peşin ödemede T..
Zor dönemde köşe yazmak Türkiye değişirken yazmaya başlıyorum. Değişimin sancısız olamayacağını birlikte öğreniyoruz. Yönümüzün iyiye dönük olduğunu düşünüyorum...
'Cep'te pazarı ikinci hat büyütüyor Türkiye'de GSM abone sayısı 34 milyonu bulurken pazara yeni giren abone sayısından daha çok operatör değiştiren ya da ikinci bir operatörün daha sim kartın..
Autoliv'e ithal işçi Merkezi İsveç'te olan ve dünya genelinde emniyet kemeri, hava yastığı ile direksiyon simidi gibi otomotiv güvenlik parçaları üreten Autoliv, İngiltere'deki fabrikasını ka..
Eczacıbaşı'na dünya patenti Eczacıbaşı İlaç Grubu tarafından geliştirilerek üretimine başlanan ve osteoporoz (kemik erimesi) alanında kullanılan Osalen isimli ilacın etken maddesi 'Alendronat..
TCDD'den aylık kart TCDD Genel Müdürlüğü, yolcu sayısını artırmak için başlattığı `Tren Tur Kartı' uygulamasıyla trenle aylık sınırsız yolculuk imkânı sağlıyor.
Yabancının gözü medyada Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, reklam gelirleri açısından cazip bir geleceğe sahip Türk medya sanayisine, artan oranda yabancı ilgisi bulunduğunu bildird..
KOBİ'ler için TSKB'ye kredi Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Avrupa Yatırım Bankası'ndan (EIB) 150 milyon avro tutarında kredi aldı. Yatırım kredisi, Koçbank ve Oyakbank ile Garanti, Fi..
Edelman'ın istifa kararı ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, 1 Temmuz'dan itibaren Türkiye'deki görevini bırakarak, ABD Dışişleri ile ilişiğini kesiyor. Edelman'ın, Pentagon'da veya özel..
Suudi polis gay avında Homoseksüelliğin yasak olduğu Suudi Arabistan'da, geçen pazartesi bir düğün salonunu basan polis, 'kadın gibi davranıp dans eden' 110 eşcinseli görünce şaşkına döndü.
İran'la Çin'e füze satışı Rusya yanlısı eski Devlet Başkanı Leonid Kuçma yönetimi döneminde Ukrayna'nın, 3 bin kilometre menzili olan Kh-55 füzelerinden İran'a 12, Çin'e ise altı tane sattığı..
AB için bir aday daha çıktı: Cape Verde Portekiz'in Batı Afrika açıklarındaki eski sömürgesi Cape Verde, Türkiye örneğini göstererek AB'ye katılmak için resmen başvuruda bulunmaya hazırlanıyo..
Castro: Biz eşit bölüşürüz Ünlü Ekonomi dergisi Forbes'un kendisini 'dünyanın en zengin lider ve yöneticileri' listesine koyması karşısında ateş püsküren Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro..
Erkek cemaate kadın imam ABD'de Emine Vadud adlı bir ilahiyat profesörünün New York'taki St. John the Divine Katedrali'nin toplantı odasında erkek cemaate cuma namazı kıldırması tartışma yara..
Brüksel Sofya'yı da uyarıyor Avrupa Komisyonu, 25 Nisan'da müzakere takvimi ve taahhütleri içeren katılım ortaklığı belgesini imzalaması beklenen Bulgaristan'ı reforma hız vermesi için uyardı..
'Chirac anayasaya el at' Fransa'da son anketlerde 29 Mayıs referandumu öncesi Avrupa Anayasası'na 'Hayır' diyenlerin oranı yüzde 51'e çıkınca Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve hükümeti telaşa k..
Annan, mayısa kadar çekilme istedi Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesinin ardından uluslararası baskılara hedef olan Suriye, Lübnan'dan çekilme operasyonunun ilk ayağını tamaml..
İsrail'le şartsız barışma teklifi Ürdün Kralı Abdullah, İsrail'in 1967 Savaşı'nda işgal ettiği Arap topraklarını geri vermeden önce de, Arap ülkelerinin İsrail ile ilişkilerini normalleştirme..
Bişkek diken üstünde Kırgızistan'da Devlet Başkanı Asker Akayev'in iktidarını pekiştiren genel seçim sonrası muhalefetin gösterileri sürüyor.
Britanyalı askere onur Irak'ta iki kez konvoyu saldırıya uğramasına rağmen 30 askeri kurtaran Britanya askeri Johnson Beharry'ye ülkenin en önemli askeri nişanı olan 'Victoria Cross Madalyası..
'Yeni Çeçen lideri barışçı' Çeçen direnişçilerin Britanya'daki temsilcisi Ahmet Zakayev, Çeçenya'nın seçilmiş devlet başkanı Aslan Mashadov'un öldürülmesinin ardından yerini alan...
25 milyon insan mülteci İç savaşlar ve insan hakları ihlalleri nedeniyle dünyada her gün 8 bin, yılda 3 milyon kişinin evinden olduğu ve kendi ülkeleri içinde sığınacak yer aradığı kaydedildi..
Yahudilerden emlak atağı Yabancı Yahudi yatırımcıların Kudüs'teki Rum Ortodoks Kilisesi ile gizlice anlaşıp Eski Şehir'de milyonlarca dolar para karşılığında iki gayrimenkulü satın aldığı öne..
Kızlık soyadı tamam Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), evlilik sonrası sadece kendi kızlık soyadını kullanabilmek için başvuran avukat Ayten Tekeli Ünal'ı haklı bulan kararı, Türkiye'..
'Öğrenci Affı Kanunu sakat' Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Öğrenci Affı Kanunu'nun 'sakat' olduğunu ileri sürerek, "Kanun kanundur, uygulanacak&quot..
'Irak politikasını ortak belirliyoruz' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın "Türkiye'nin Irak politikası yok" çıkışı üzerine ..
Sarıgül: Eşimi korudum... CHP'den kesin ihracı istenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dün Yüksek Disiplin Kurulu'nda 'yumruk' ifadesi verdi. CHP Genel Merkezi'ne savunma yapmak için...
Erdil'e 1.5 ton çikolata gitmiş Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı İlhami Erdil'in harcamalarını denetleyen emekli albay Bergütay Varımlı: "1.5 ton çikolata, 25 bin kola alındığı rapor..
Ok: TCK acilen gözden geçirilsin Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok, yeni TCK'da basın özgürlüğünü sınırlayacağı için eleştirilen düzenlemelerin acilen yeniden görüşülmesini istedi.
Adliyede gazeteciye tehdit Polis, basına sansür öngören yeni TCK'yı beklemedi ve tehdit-hakaret eşliğinde gazetecilerin adliyedeki çalışmasına fiili sansür getirdi.
'Korsan'lar bandrol çaldı Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Müdürlüğü'nün Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 300 metre mesafedeki binası soyuldu. Tarlabaşı Bulvarı'nda ana cad..
Yatırımcının gözü çöpte Adana'nın 'kaliteli' çöpü için sekiz ülkeden 150 firma sıraya girdi. Günde 1250 ton çöp dökülen Sofulu'daki çöplüğün kaderi, yedi yıl önce başlatılan araştırmalarla de..
Rüzgâr can kurtardı Koyulhisar'a bağlı Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'nde önceki gün meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 15 kişiyi kurtarma çalışmaları, heyelan tehlikesi sürdüğü için ..
Durağı çalacaktı Türkiye'nin hırsızı çalışıyor! İzmir Bornova ilçesinde ihbar üzerine harekete geçen polis, otobüs durağı çalmaya çalışan kişiyi yakaladı.
Yaz saati: 27 Mart Yaz saati uygulaması, 27 Mart Pazar günü başlıyor. Bu amaçla saat 01.00'de saatler bir saat ileri alınacak.
Çanakkale'ye yoğun ilgi Çanakkale Zaferi'nin 90. Yıldönümü ve Şehitler Günü törenlerine yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başbakan Erdoğan, altı bakanın yanı sıra AKP'den 50 ve CHP'den 10 mille..
Ya tekzip yalansa? Yalan-hakaret Tekzip (yalanlama) mekanizmasındaki hatalar, basın özgürlüğünü tehdit eder hale geldi. Hukukçular, "Kişi rahatsız oldu diye tekzip yayımlanamaz. Tek..
Cumhuriyet'e ülkücü talip Türk Metal Sendikası'nın 'ülkücü' diye bilinen başkanı Mustafa Özbek, Cumhuriyet'in yüzde 40'ını almak istiyor. Özbek, "Görüşüyoruz" dedi. Vakıf Ba..
Bahçede tarih var Gaziantep'te, bir köyde fındık bahçesi sürülürken, Zeugma'da çıkanlara benzeyen iki mozaik bulundu. Üç aydır çıkarılmayı bekleyen eserlerden biri çoktan kırıldı.
Washington Post: En şık kıyafetti Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu'nun eşi Mevhibe Loğoğlu'nun bir resepsiyonda giydiği kıyafet, Laura Bush'tan sonra Washington Post'tan da öv..
« » 1 2 3 4