18 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

18 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dışişleri: Irak politikamız var askerlerle yakın mesai içindeyiz Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Büyükanıt'ın basına yansıyan "Türkiye’nin Irak politikası yok." sözlerine dün bir soru üze..
Filistinli gruplar 2005 sonuna kadar sükuneti devam ettirecek Mısır'ın başkenti Kahire'de üç günden beri görüşmelerde bulunan Filistin yönetimi yetkilileri ile Filistinli gruplar, 2005 sonuna..
Motorola, Telsim’in borcu için Amerika’da Türkiye’yi dava etti Amerikan Motorola şirketi, cep telefonu operatörü Telsim şirketinden alacağını Türkiye Cumhuriyeti devletinden tahsil etmek için..
Borsa yabancı satışlarıyla yılın en düşük seviyesinde ABD tahvillerine gelen satışlar ve faiz artırım öngörülerinin başta gelişmekte olan piyasalarda getirdiği satışlar İstanbul Menkul Kıymet..
Petrol fiyatları rekora doymuyor ABD’de 57 dolar sınırı da aşıldı Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) günlük üretimi 500 bin varil artırma kararı fiyat artışını durdurmadı. Uluslarara..
YTL'nin değer kaybı kriz demek değil Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, geçtiğimiz dönemde Yeni Türk Lirası'nda (YTL) gözle görülür bir değer artışı yaşandığını, ancak bunun Türk..
TV’de saniye saniye dövizi izlemek istemiyoruz Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Aynur Bektaş, giyim ve tekstil sektörünün sorunlarından birinin de mevcut kur sistemi olduğunu belirt..
Piyasaya yeterli bozuk para girmeyince, cüzdanlar elde kaldı Yeni Türk Lirası’na geçişle birlikte piyasada daha çok madeni para dolaşacağını düşünen cüzdan üreticileri düşkırıklığına uğradı. ..
Petkim’in halka arzında tiyatrocu Kenan Işık rol alacak Petkim’in halka arzı için başlayacak reklamlarda sanatçı Kenan Işık oynayacak. Gelecek hafta başından itibaren yazılı ve görsel basında..
‘Borsa’da düşüş devam ederse Trabzonspor’un halka arzını erteleriz’ Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret AŞ’nin 6-8 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek halka arzında talep toplama f..
Devlet Demiryolları’nın 6 bin personel açığı var’ Devlet Demiryolları'na müşavirlik ve danışmanlık hizmeti veren Kanadalı Canac firmasının, "5 yıl içinde 14 bin personel indirimine gidin." ta..
Devlet, elektrik fiyatı için santrallarla pazarlık yapacak Enerji maliyetinin pahalıya geldiği yap-işlet-devret projeleriyle ilgili, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na müzakere yetkisi v..
Emeklinin kamuda çalışması sınırlandı Emeklilerin kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmalarına sınırlama getirildi. TBMM Genel Kurulu'nda Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasını öng..
Borusan: Çelik fiyatları zirve yaptı Erdemir’in satışı için en uygun zaman Borusan Holding Genel Müdürü Agah Uğur, fiyatların zirve yaptığı dünya çelik sektörünün son 30 yılın en parlak dönem..
Toys R Us 5.7 milyar dolara satıldı ABD'li oyuncak mağazaları zinciri Toys R Us, Bain Capital LLC, Kohlberg Kravis Roberts ve Vornado Realty Trust şirketlerinin oluşturduğu konsorsiyuma satıl..
Yabancıların TL borçlanması 3,2 milyar doları aştı Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı, ekonominin geleceğiyle ilgili güven duygusunun iç borçlanmada vade oranlarını uzattığını söyledi. Çanakçı,..
‘İstanbul Sanayi Odası seçimlerinde ikinci aday çıkabilir’ İstanbul Sanayi Odası (İSO) başkanlığı için ismi geçen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil Demirkaya, aday olmayı düşünmediğini, anca..
Türk gümrüğünü AB’ye Almanlar hazırlayacak Gümrük Müsteşarlığı ile Almanya Maliye Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü arasında ‘Twinning (Eşleştirme) Projesi’ Gümrük Müsteşarlığı’nda imzaland..
Türkiye’nin insan hakları serüveni filme alındı Avrupa Konseyi’nin hazırladığı ve Türkiye’de insan haklarının ele alındığı ‘Sessiz Devrim’ isimli DVD, polisi ağır biçimde eleştirmesine rağmen..
Gazetecilerden yeni TCK’ya kelepçeli tepki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, 1 Nisan 2005'te yürürlüğe girecek yeni Ceza Kanunu'nun, basın özgürlüğünü kısıtlayan maddelerinin değiştirilmesi için ..
Yerel gazete, yemek tarifi manşetiyle çıktı Yeni Türk Ceza Kanunu (TCK), henüz yürürlüğe girmeden, Kars’ta yayınlanan yerel bir gazete tarafından ilginç bir biçimde eleştirildi.
‘Emekliye ayrılacağım’ İstanbul Bakırköy Kaymakamlığı’ndan Çankırı Vali Yardımcılığı’na ataması yapılan ve dün kardeşi Ali Haydar Öner’in vali olduğu kentte görevine başlayan Kadri Öner, bu d..
‘Şehitlerimizin manevi varlıkları en kıymetli hazinedir’ Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Çanakkale Zaferi'nin 90. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, modern çağın etkisiyle ..
Öğrenciler Çanakkale’yi ‘Truva Atı’yla tanıyor Çanakkale’nin geçilmez olduğunu bütün dünyaya ispat eden atalarımız, torunları tarafından tanınmıyor. Bunun en acı örneğini, bir resim yarışması..
Eygi: AİHM’ye gideceğim Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, "Din Düşmanlığı Terörü" başlıklı yazısından dolayı çarptırıldığı 1 yıl 8 ay hapis cezasının aldığı ilk fikir cezası olmadığını ..
Avrupa’ya diplomat gibi imam gidecek Diyanet İşleri Başkanlığı yurtdışına göndereceği din görevlilerine diplomat eğitimi veriyor. Yabancı dillerin de içinde bulunuğu 400 saatlik eğitime tabi ..
‘Geliyorum’ diyen heyelan bir köyü yok etti Toprak kayması sonucu 17 kişinin kayıp olduğu Sugözü köyünde Sivas Bayındırlık İl Müdürlüğü’nün 3 yıl önce inceleme yaparak ‘tehlike yoktur’ raporu..
Ergezen: Deprem bir ilin yüzde 72’sini yıkacak Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, çarpıcı bir açıklama yaparak, kırsal kesimdeki bir ilde 5,9-6,3 şiddetinde yaşanacak bir deprem dur..
Anadilde öğrenim ulusal birlik için tehlike değil’ Ankara 2. İş Mahkemesi Hakimi Kudret Kurt, Eğitim-Sen’in kapatılması istemiyle açılan davayı reddetme gerekçesinde, sendikanın tüzüğündeki h..
Mersin'de PKK bombacısı yakalandı Yaklaşan Nevruz öncesi Mersin'de düzenlenen operasyonda PKK/Kongra-Gel'in bombacısı yakalandı.
Eczanelerdeki fotokopi sorununu Başbakan çözdü Başbakan Tayyip Erdoğan, SSK’ya bağlı hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devri ile ortaya çıkan fotokopi krizine el koydu. Konu ile ilgili bir gen..
Kalbe takılan ICD cihazında fabrika hatası Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan çokuluslu Medtronic şirketi tarafından üretilen, hastaların kalp ritmini normale döndüren defibrilat..
Almanya’da eyalet meclisi, okullarda uygulanan başörtüsü yasağını veto etti Almanya’da Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Meclisi, eyaletteki okullarda Müslüman öğretmenler için başörtüsü yasağı geti..
basortu-almanya.jpg İngiltere’de Londra polisi, Japon Sumitomo Mitsui Bankası’na yönelik online yapılmaya çalışılan banka soygununu önledi.
ABD Başkanı George Bush, Nevruz’u kutladı ABD Başkanı George W. Bush, yayınladığı bir bildiriyle Nevruz’u kutladı. "Nevruz’un yeni yılın gelişine ve yaşamın kutlanmasına işaret ettiğini’ bel..
‘Gençlere din adına cinayet işletebilirler’ Kapatılan Refah Partisi’nin Rize milletvekili Şevki Yılmaz, ilginç iddialarda bulundu. 28 Şubat sürecinin ardından 7 yıl Almanya’da kaldıktan sonra..
Sedat Şahin’i, İtalya’da öldürülen Saral’ın bacanağı karşılamış İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından başlatılan Lale Operasyonu kapsamında çıkar amaçlı suç örgütü ..
Türk mahkemesinin kararı sağlıkta AİHM’e örnek olacak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, son yıllarda Türkiye’deki yargı mağdurlarının uğrak yeri haline gelirken, Yargıtay’ın bir kararı bu sürec..
‘Köyde erkek kalmadığı için cenazeleri kadınlar kaldırdı’ Yüz binlerce vatan evladının şehit düştüğü Çanakkale Savaşı, Anadolu’nun her köyünde ayrı bir destan olarak yaşıyor.
Çanakkale’de esir düşen askerler: Osmanlı bize çok iyi davrandı 18 Mart’ın yıldönümününde ortaya çıkartılan Osmanlı belgeleri en önemli tarihî dönemeçlerden biri sayılan Çanakkale Savaşları’n..
Savaşın dehşeti Anzak günlüklerine de yansıdı 1. Dünya Savaşı’nın en kanlı deniz ve kara çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale’de, savaşan taraflardan yaklaşık 250 bine yakın insan hayatını kay..
Çanakkale Şehitliği’ne 66 projeyle yeni çehre Çanakkale Şehitliği’ndeki 66 projeye yaklaşık 200 trilyon liralık bütçe ayrıldı. Asker ve sivillerin ortak çalışarak oluşturduğu eserlerin hizmet..
Korkuyu içinizdeki kuyuya hapsedin "İzleyen herkesin yedi gün sonra ölümüne sebep olan kâbus dolu bir kasetin öyküsü, bir şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa dolaşmaktadır.
"Anadolu’nun Rengi" Uşak’a yansıdı Fotoğraf dergisi yazarlarından Lütfi Özgünaydın, "Anadolu’nun Rengi" adlı fotoğraf sergisini Uşak’ta açtı. Önceki akşam Dülgeroğlu Otel’de açılan sergide s..
Çanakkale’nin ‘sıhhiye cephesi’ Çanakkale Savaşı’nın "sıhhiye cephesi", Deva Holding tarafından yayınlanan "Çanakkale: Acı İlaç" adlı kitapla ortaya çıkarıldı.
İstanbul Film Festivali’nde indirimli ön satış başladı 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali biletleri bugün ön satışa çıkıyor. İndirimli ön satış biletleri 20 Mart’a kadar alınabilecek.
Paris, Türk filmi izliyor Paris’te üçüncü kez düzenlenen Türk Sineması Günleri, Ahmet Uluçay’ın "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’’ adlı filminin gösterimiyle dün başladı.
Friedman ailesinin çöküşü Friedmanlar sıradan bir aile gibi görünürler. Arnold Friedman ödüllü bir öğretmen, karısı Elaine ise ev hanımıdır. Üç oğullarını, Long Island kasabası olan Great Ne..
Aşk doktoruna ihtiyaç var mı? Will Smith’i en son, bilim-kurgu "I, Robot"ta izlemiş, daha sonra da bir animasyon olan Shark Tale’de sesini duymuştuk. "Aşk Doktoru"nda ise Smith’i aşk hayatınd..
4 vekille Meclis’e giren ANAP Hazine’den 3 trilyon alacak AK Parti’den istifa eden Erkan Mumcu ve 3 arkadaşı dün ANAP’a katıldı. Böylece, 3 Kasım 2002 seçimlerinde barajın altına kalan ANAP, ..
« » 1 2 3 4 5 6 7