17 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

17 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak’ta meclis toplandı; hükümet görüşmelerinde hâlâ ilerleme yok Irak’ta 30 Ocak seçimleriyle oluşan Ulusal Meclis dün gerçekleştirdiği ilk oturumda yemin ederek görevine başladı.
Berlusconi’den çekilme için iki ileri bir geri İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi önceki gün yaptığı açıklamada, ülkesinin Irak hükümeti ve müttefiklerle Irak’taki askerlerini geri çekmeyi ko..
Cumhurbaşkanı Sezer: Elbette Suriye’ye gideceğim Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, son dönemde Türkiye ile ABD yönetimi arasında tartışmalara neden olan Suriye gezisini gerçekleştireceğini sö..
Amerikan Kongresi’nde Türkiye’den Patrikhane’nin sorunlarını çözmesi istendi Amerikan Kongresi’nde yapılan oturumda Fener Rum Patrikhanesi'nin sorunları masaya yatırılarak, Türk hükümetine di..
Dünya Bankası başkanlığı için Bush’un adayı Wolfowitz ABD Başkanı George Bush, Irak savaşının mimarları arasında zikredilen Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz'i Dünya Bankası'nın başkan..
Kardeş Bush: Türkiye bizim için çok önemli ABD Başkanı George W. Bush’un kardeşi Florida Valisi Jeb Bush, Türkiye’nin kendileri için vazgeçilmez bir ülke olduğunu söyledi. ABD’de resmî temas..
Dev şirketler, vergisi 400 kat artan reklam tabelalarını sökmeye başladı Belediyelerin açık hava reklamlarından alınan vergiyi yüzde 40 bine varan oranlarda artırması sebebiyle işlek caddeler..
Kapasite kullanımı şubatta geriledi İmalat sanayiinin öncü göstergelerinden biri olan kapasite kullanım oranı şubat ayında ocaktaki yüzde 76,3 düzeyinden yüzde 74,9’a geriledi.
Pizza Hut ve Kentucky Fried Chicken birleşecek Pizza Hut ve Kentucky Fried Chicken markalarının Türkiye’deki kullanım haklarına sahip olan Turkent ve Pizza Gıda şirketlerinin tek çatı altında..
Doğalgazlı illerde kömür yasağı kaldırıldı Hava kirliliğini önlemek için doğalgazlı illerde 1 Nisan 2005’ten itibaren ısınma amaçlı odun ve kömür kullanımına yasak getiren yönetmelikte değişi..
Ağrı’da ‘geri viteste’ otomobil yarışları düzenlenecek Ağrı Sanayici ve İşadamları Derneği (ARSİAD) tarafından, ‘Ağrı’da hiçbir şey ileri gitmiyor’ diye, ‘geri viteste’ otomobil yarışları düz..
Yeni terminalleri açılmadan Esenboğa yabancı hava yollarının gözdesi oldu Daha önce yabancı hava yolu şirketlerinin inmek istemediği Ankara Esenboğa Hava Limanı yeni terminalleri tamamlanmada..
Mirline, binaları nemden koruyup ömrünü uzatacak Isıtma ve sıhhi tesisat sistemleri üretiminde önde gelen gruplardan biri olan Dizayn, iki yıldan beri üzerinde çalıştığı ‘mirline'ı pazara sun..
İtalyan Fiat Iveco Koç şirketi Otoyol’u üretim üssü yapacak Ticari araç üreticisi Otoyol'da iki ortak Koç Grubu ve İtalyan Iveco'nun hisse eşitlenmesi için görüşmeler devam ederken, şirketin ..
İSO Meclisi'ne 7 ihracatçı birliği yöneticisi girdi İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) meclis üyeleri ve meslek komitelerinin belirlendiği seçim sona erdi.
ABD’nin hızlı faiz artıracağı endişesi piyasaları vurdu ABD'nin hızlı faiz artışına gideceği endişesi, uluslararası piyasaları olduğu gibi yurtiçi piyasaları da olumsuz etkilemeye devam ediyo..
Maliye Bakanı Unakıtan, New York borsasının açılış gongunu çaldı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, New York Borsası'nda açılış gongunu çaldı. Borsa Başkanı Robert Britz ile birlikte gonga vuran U..
Petrol 56 doları aşıp rekor kırdı Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü OPEC'in günlük 500 bin varillik üretim artışı kararı alması, petrol fiyatlarını dizginleyemedi.
Zeytinlik Adası’nın satışı 2B’ye takıldı Çevre ve Orman Bakanlığı’nın itirazı, Uzanlar’a ait Zeytinlik Adası’nın satışını durdurdu. Bakanlık, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından ..
Hurdaya çıkan araçların plakasını istihbarat kullanmış Karayolları Trafik Yasası’nın 116. maddesine göre plakaya kesilen cezalar pul parası olmadığı için uzun süre vatandaşlara tebliğ edileme..
‘Çelişkili kararlar hukuka güveni zedeler’ Yargıtay’ın, TCK’nın 312. maddesiyle ilgili iki davada kısa aralıklarla birbirine zıt kararlar vermesi, yüksek mahkemenin içtihatlarını tartışmaya ..
‘AİHM, 28 Şubat sürecindeki yargının meşruiyetini bozdu’ Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 28 Şubat sürecinde Ankara’nın Sincan ilçesinde Kudüs Gecesi düzenleyen ve daha sonra çeşitli ce..
Memuru lüks otelde ağırlama devri sona eriyor Kamu görevlilerinin uyması gerekli ‘etik kurallar’ memurların lüks otellerde misafir edilmesi uygulamasına son veriyor. Kamu personelinin gözetme..
İtalya’daki cinayeti cep sinyali çözdü İtalya’da 3 ay önce sokak ortasında öldürülen Hüseyin Saral cinayetini cep telefonu sinyali çözdü. Saral’ın infaz emrini, yeraltı dünyasının ünlü isimle..
‘Tarihin en büyük yolsuzluk skandalı Irak’ta patlayabilir’ Uluslararası Saydamlık Örgütü (Transparency International-IT), savaş sonrası Irak'ın yeniden yapılandırılmasında çok önemli yolsuzlu..
Eğitime Dünya Bankası’ndan 80 milyon Euro’luk destek Dünya Bankası, Türkiye'deki orta öğretime verdiği destek çerçevesinde, 80 milyon avroluk (105 milyon dolar) Orta Öğretim projesini onaylad..
Ailelerinin yanında uyarılan öğrenciler ihtihara kalkıştı Rize’de ailelerinin yanında okul yönetimince uyarıldığı bildirilen 3 kız öğrenci, 10’ar adet hap içerek intihara kalkıştı.
Anadolu liseleri ile süper liseler birleştiriliyor Milli Eğitim Bakanlığı, kamuoyunda süper liseler olarak bilinen yabancı dil ağırlıklı liselerle Anadolu liselerini birleştirmeye hazırlanıyo..
Sahte polislere akrabasını gasp ettirdi İstanbul’da polis kıyafetiyle gasp yapan bir şebeke çökertildi. Kendilerini narkotik polisi olarak tanıtan 3 kişi, Ataköy 7. Kısım’da Nihat Aşan isimli..
Vali Öner’in yardımcılığına kaymakam ağabeyi atandı Ali Haydar Öner'in Çankırı valiliği görevine atanmasının ardından Bakırköy kaymakamı olan abisi Kadri Öner de Çankırı vali yardımcılığına a..
Bekçi, mahalleye dönüyor Karakollarda hizmetli gibi çalıştırılan bekçiler, asli görevlerine dönüyor. Mahalle bekçileri, eskiden olduğu gibi geceleri devriye gezecek. Sokaklarda düdük sesleri ..
Basın örgütleri: Yeni TCK ile cezaevleri gazetecilerle dolacak Gazetecilik meslek örgütleri, Başbakan R. Tayyip Erdoğan'a ortak imzalı bir mektup göndererek, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni..
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’deki su kuyularının haritasını çıkartacak Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin "içilebilir su haritasını" çıkarmaya hazırlanıyor. Özellikle kırsal alanlarda yoğunlaştırılac..
İlkyardım dersi veren doktor bilinçsiz kurtarma mağduru Geçirdiği trafik kazası sonrasında bilinçsiz kurtarma sebebiyle felç olan 112 Acil Servis Doktoru Ece Nur Torun’u (37) meslektaşları un..
Kurumlar anlaşamayınca kalp kapakçığı alınamayan hasta öldü SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devriyle yaşanan karmaşa Adana’da bir cana mal oldu. Kalp kapakçığını hangi kurumun alacağı ..
Robot-doktor Da Vinci’den prostat ameliyatı Robot-doktor Da Vinci’den prostat ameliyatı
Üroloji Kongresi mehter ve sema gösterisiyle başladı Türkiye'de düzenlenen en geniş katılımlı kongre olma özelliğine sahip 20. Avrupa Üroloji Kongresi, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da katıld..
2006’daki Güneş tutulmasını izlemek için Antalya’ya 1 milyon kişi gelecek NASA, 29 Mart 2006’da gerçekleşecek tam Güneş tutulmasının en güzel Türkiye’den izlenebileceğini açıkladı. Güneş tutu..
Amazon.com’un patronu gözünü uzaya dikti Amazon.com’u kurarak sanal alemde ticareti başlatan Amerikalı işadamı Jeff Bezos, bir ilke daha öncülük ederek, ticari amaçlı uçuşlarda kullanılmak üz..
Rusya’da düşen uçaktan 23 kişi yaralı kurtuldu Rusya’nın Yamalo Nenets bölgesinde acil iniş yapmak isteyen yolcu uçağı düştü. 26 kişinin hayatını kaybettiği kazadan 23 yolcu sağ olarak kurtul..
Televizyon bağımlısı çocuklar anlama kabiliyetlerini yitiriyor Zambak Yayınları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Uzmanı Hakan Metan, çocuklara merak ettikleri ve ilgilendikleri konul..
Bir savaşa sığmayan acı: Gelibolu Geçtiğimiz yıllarda yaptığı ‘Nemrut’ ve ‘Hititler’ belgeseli ile adından söz ettiren Tolga Örnek’in Çanakkale Savaşları’nı anlattığı yeni belgeseli ‘Gelibolu..
Davulun üstadı Dave Weckl Türkiye’ye geliyor Özellikle modern caz dinleyicileri tarafından ilgiyle izlenen davulun dünyaca ünlü sesi Dave Weckl, iki konser vermek için Türkiye’ye geliyor.
Bolşoy, 3 yıllığına perdelerini kapattı Dünyaca ünlü Bolşoy Tiyatrosu, yenileme çalışmaları sebebiyle 3 yıl süreyle perdelerini kapatıyor.
Şairlerin İzmir buluşması İzmir’in Konak Belediyesi tarafından düzenlenen 1. İzmir Uluslararası Şiir Buluşması, 19 Mart-21 Mart arasında gerçekleştirilecek.
2 milyon bandrol çalındı, korsana gün doğdu Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’daki il müdürlüğü binası soyuldu. Geçtiğimiz hafta Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı’..
Baykal, Suriye gezisini iptal etmeyen Sezer’e destek verdi CHP lideri Deniz Baykal, Amerika’nın tepkisine rağmen Suriye’ye gideceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e destek verdi..
Meclis, işsizliği azaltmak için el sanatlarını canlandıracak Meclis, yok olmaya yüz tutan geleneksel el sanatlarını kurtarmak için harekete geçti. Başta sanayileşme olmak üzere çeşitli sebepl..
İhracı beklemeden CHP’den istifa etti CHP Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, partinin durumunu ‘ironik’ bulduğunu belirterek istifa etti. CHP’yi "Baykal’ın üç beş yandaşının partisi" olara..
DYP’li Ensarioğlu: Kürt devleti kurulabilir DYP lideri Mehmet Ağar’ın hükümete yönelik, "Irak’ta Kürt devletinin kurulmasına göz yumuyorsunuz" eleştirisine karşılık Diyarbakır İl Başkanı Gali..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8