17 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

17 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Caterpillar'a barış davası Gazze Şeridi'nde geçen yıl İsrail ordusuna ait bir buldozerin altında kalarak ölen Amerikalı barış eylemcisi Rachel Corrie'nin ailesi, İsrail ve ABD hükümetleri ile..
CHP'li Tüysüz istifa etti Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, dün CHP'den istifa etti. Tüysüz, "İstifa edeceklerin sayısı 51'e çıkabilir" dedi.
Erdoğan karikatüre taktı Musa Kart'ın cezaya çarptırıldığı karikatürünü yayımlayan Sakarya gazetesinden tazminat talebi uygun bulunmayan Başbakan Erdoğan, suç duyurusu yapınca yeni ceza davas..
'Değer aşınması kapkacı getirdi' Başbakan Erdoğan, sahte rakı üretimini 'cinnetlik' olarak niteledi ve kapkaç artışını 'toplumsal çürümeye' bağladı. Erdoğan, "Medya güvenlikte destek..
Basın TCK için mektup yazdı 15 gazetecilik meslek örgütü, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) basın ve düşünce özgürlüğüne ilişkin maddeleriyle ilgili olarak Başbakan..
HAKPAR'a Kürtçe davası Ankara Başsavcılığı, 1. Olağan Kongresi'nde Kürtçe konuşma yapılması ve Kürtçe davetiyeler hazırlanması nedeniyle, Hak ve Özgürlükler Partisi'nin (HAKPAR) eski ve yeni ..
Danıştay kararıyla Sarıgül'e soruşturma yok Danıştay, İçişleri Bakanlığı'nın Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve beş belediye yöneticisi hakkında, '27 yerde kaçak inşaat yapılmasına eng..
Çankırı valisine yardımcı kaymakam ağabeyi Bakırköy Kaymakamı Kadri Öner, İçişleri Bakanlığı tarafından Çankırı Valisi olan kardeşi Ali Haydar Öner'e yardımcı olarak atandı. Bakırköy Kaymaka..
Laiklik bir, karar iki 'Kanlı Pazar' da var! Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun, 'laikliği yasa ile korumak gereksiz' fikrinden ayrılıp, yazar Eygi'nin 312'den cezasını onaylaması tartışılıyor. ..
Türk kadını için ikna turu Günlerdir İstanbul'daki '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dayağını konuşan Avrupa Parlamentosu, dün Türkiye'de kadının rolünü ele aldı. Kadın Hakları ve Fırsat Eşitliği ..
Ağrı'da araçlar da geri geri gidecek 'Burada hiçbir şey ileriye gitmiyor' diyen Ağrı Sanayici ve İşadamları Derneği (ARSİAD), 'geri viteste' otomobil yarışları düzenliyor. ARSİAD Başkanı Kaz..
1 Nisan'da odun kömür yasak mı? Çevre Bakanlığı, Isınmadan Kaynaklanan Hava Kirliği Kontrolü Yönetmeliği'ndeki bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek için değişiklik yaptı. Çevre ve Orman Bakanlığı..
16 Mart eylemleri olaysız sona erdi 16 Mart Halepçe ve Beyazıt katliamlarının yıldönümü nedeniyle Türkiye'nin çeşitli illerinde gösteriler yapıldı. Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde topl..
Görevden uzaklaştırılan polis sayısı 6 'Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla Beyazıt'ta yapılan eylemle ilgili soruşturmada, üç polis daha görevinden uzaklaştırıldı.
Gel de polisten korkma Memur konuşuyor Hemşire yürüyüşüyle yasadışı parti yürüşüyünün tedbirleri aynı. İstihbarat yok, şansa gidiliyor. Bir amir, 'Dağıt', diğeri 'Kim dağıttı' diyor. Bir, 'Y..
Takipsizlik için 'ataerkil' gerekçe Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 21 Kasım 2004'te düzenlenen operasyonda 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ile babası Ahmet Kaymaz'ın öldürülmesinden sonra örgüt üyesi..
Yolsuzluk algısı zayıf Uluslararası Saydamlık Örgütü'nün '2005 Küresel Yolsuzluk Raporu'nda Türkiye, 'Yolsuzluk Algılama Endeksi'nde 146 ülke arasında 77. oldu. Türkiye, Benin, Mısır, Mali ve..
Mühür artık belediyede Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı Tarihi Yarımada İmar Planı'nın ardından, İstanbul Metrosu ve Haliç Tramvay projeleri de çoğunluğu belediye bürokratları ve danışma..
Sahte rakıda ilaç tartışması Sahte rakıdan ölümlerin alkol zehirlenmelerininde kullanılan fomepizol adlı antidotun Türkiye'de bulunmamasından kaynaklandığı iddialarına Sağlık Bakanlığı'ndan y..
Batan gemiye ceza kesildi Zeytinburnu açıklarında LPG yüklü tankerleri taşırken batan DDD-1 adlı ro-ro gemisinin işletmecisi Alize Denizcilik Şirketi'ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre K..
263 evde ağır hasar var Karlıova ilçesinde meydana gelen depremlerin ardından başlatılan hasar tespit çalışmalarında 263 eve 'oturulamaz' raporu verildi.
Tıpta büyük buluşma El Kaide'nin İstanbul'daki bombalı saldırıları nedeniyle geçen yıl ertelenen 20. Avrupa Üroloji Kongresi dün akşam CNR Expo Center'daki açılış töreniyle başladı.
İmdat teneffüs başladı Şanlıurfa'nın Akabe Mahallesi'ndeki Kanuni Sultan Süleyman İlköğretim Okulu'nda değil ders görmek, 'ayakta kalmak' bile mucize. Okul, 5 bin 420 öğrencilik nüfusuyla, bö..
'Urartu karayolu yok olur' Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Veli Sevin, dünyada ilk defa sistemli şekilde karayolunu inşa eden Urartuların yol..
Zirve 'Gelibolu'da Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'in oğlu Tolga Örnek'in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği 'Gelibolu' belgeselinin galası, dün akşam devletin zirvesin..
Bir türkü aranıyor! Erciyes Üniversitesi Barış Manço ve Selda Bağcan gibi sanatçıların popülerleştirdiği 'Gesi Bağları' türküsünün kayıp kıtalarını arıyor.
SSK'da hafta sonu mesaisi Sağlık karnesi kuyruklarının azaltılması amacıyla, SSK il müdürlükleri bu hafta sonu da açık olacak.
Eğitime 90 milyon avro geliyor Dünya Bankası, Türkiye'deki ortaöğretime verdiği destek çerçevesinde, 80 milyon avroluk (yaklaşık 140 milyon YTL) ortaöğretim projesini onayladı.
Kadının geni tutarsız Kadınlar ile erkekler arasında bir fark daha keşfedildi: Kadınların X kromozomlarındaki genler erkeklerinkinden daha farklı hareket ediyor. Bu da cinsiyetler arasındaki ..
Fossett'ın rekoru eskidi Fransız Bruno Peyron, Orange 2 adını verdiği çift tekneli yelkenli katamaranı ve 13 mürettebatıyla, 50 gün, 16 saat, 20 dakika, 4 saniyede dünyanın etrafını dolaşara..
E vitaminin doğal olsun 'Gençlik iksiri' denilen E vitamini ilaçlarının fazlası zararmış. Amerikan Tıp Birliği dergisinin haberine göre, E vitamininin, kalp krizi ve kanser üzerindeki etkiler..
İstediğini ye sağlıklı kal! Canının istediğini yiyip sağlıklı kalmak mümkün olacak. ABD Tarım Departmanı kimyagerleri, besinlerden alınan yağın vücutta emilimini azaltacak bir bileşimi yiyece..
Hem faydalı hem zararlı: Kolesterol Kolesterol vücuttaki her hücre için gerekli. Ancak kanınızda çok fazla bulundurursanız kalp hastalıkları risk grubuna dahil olursunuz. İstanbul Üniversites..
İşadamları uzayda Sanal âlemde satışın öncüsü olarak bilinen Amerikalı, şimdi de uzaya açılıyor. 1994'te amazon.com'u kurarak internette ticareti başlatan işadamı Jeff Bezos...
Diana'yı öldüren bir 'arıza'ymış Paris'te 1997 yılında geçirdiği trafik kazasında ölen Prenses Diana'nın, kaza gecesi sevgilisi Dodi El Fayed ile birlikte bindiği ilk aracın çalışmadığı, çift..
Bir gün kendine mesai! Britanya'da çalışanların kişisel problemlerinin ülke ekonomisinde geçen yıl 15 milyar sterlinlik (yaklaşık 37 milyar YTL) zarara yol açtığı ortaya çıktı. Rapora göre ça..
Tsunamiden sonra ikinci deprem uyarısı Güney Asya'yı 26 Aralık'ta vuran depremin ardından Endonezya'da başka bir depremin olabileceği öne sürüldü.
Kürtçe davet yargıya gitti Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kürtçe davetiyelerin kullanıldığı ve Kürtçe konuşmaların yapıldığı Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak - Par) 1. Olağan Büyük Kongresi'y..
KKTC'de hükümet güvenoyu aldı KKTC'de, 20 Şubat seçimlerinin ardından Mehmet Ali Talat başkanlığında kurulan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) - Demokrat Parti (DP) koalisyon hükümeti, Cumhuriy..
Dışişleri'nden Büyükanıt yanıtı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, hükümetin Irak politikalarını eleştirmesi, Dışişleri Bakanlığı üst yönetiminde şaşkınlıkla karşılandı. I..
'Soykırım yok' belgesi Genelkurmay arşivinden çıkan 1915 tarihli genelgede, göç ettirilen Ermenilerin güvenliğinin sağlanması emrediliyor. Genelgeye uymayan 1397 kişi ceza almış'Türkiye'deki ..
Savaşçı siyasiler 'Gelibolu'yu görsün Tolga Örnek'in, Çanakkale Savaşı'nı anlatan 'Gelibolu' filmi beğenildi. Kıvrıkoğlu: Bu film savaş ilan eden politikacılara seyrettirilmeliÖzgür basına ağ..
Pizza Hut ve KFC Türkiye'de birleşiyor Pizza Hut ve Kentucky Fried Chicken (KFC) markalarının Türkiye'deki franchise haklarına sahip olan Turkent ve Pizza Gıda şirketlerinin tek çatı altında ..
Trabzonspor'un hisse fiyatı 5 - 6 YTL olacak Nisan başında gerçekleştirilmesi planlanan Trabzonspor Sportif'in halka arz fiyat aralığı 5 - 6 YTL olarak belirlendi. Halka arz konsorsiyumunun l..
İçki ve sigaraya yüzde 2 çevre vergisi istiyorlar 43 maddede değişiklik öngören Çevre Kanun Tasarısı'nda, tütün mamülleri ile alkollü içkilerden yüzde 2 oranında kesinti yapılmasına ilişkin d..
OPEC'in kararı çıkışı durduramadı Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) dün başlayan toplantısında Suudi Arabistan'ın önerisi kabul edilerek 500 bin varillik üretim artışına karar veril..
AB, İslami üretime teşviki izlemeye aldı AB yetkilileri, İslam Özel Sektörünü Destekleme Kurumu kapsamına girecek İslami fon ve şirketlerin, AB mevzuatına uyumlu olmasını istediWolfowitz, Dün..
TL'nin değeri düşer cari açık da azalır Economist Intelligence Unit'in Türkiye raporunda, ekonominin şoklara daha dayanıklı hale geldiği, TL'nin değer kaybedeceği, bunun da cari açıkta düşüşe..
Efes kapıyı araladı: 70-89 Lacivert-Beyazlı takım, Euroleague'de İstanbul'da devirdiği Prokom Trefl'ı Polonya'da da mağlup etti, G Grubu'ndaki dördüncü maçında üçüncü galibiyetini alarak çeyr..
Soran - Sorduran "Kaşıkla verip, sapıyla göz çıkarmak" bu olsa gerek... Çimenler üzerinde futbol adına ziyafet; koridorda rezalet.At yarışları
« » 1 2 3 4 5 6 7 8