17 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

17 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sahte bal iç piyasada tüketildi Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye'den ithal ettiği ve daha sonra “sahte” olduğu gerekçesiyle iade ettiği balların iç piyasada tüketildiği ortaya ç..
ŞIK TASARIM! DEKUPAJ AHŞAP KUTU TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Sezer'den 'öğrenci affı'na onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce Meclis'e geri gönderdiği “öğrenci affı” yasasını onayladı.
Lig'de 25. haftanın programı / hakemler Süper Lig'de 22. hafta maçlarının programı belli oldu.
Donanımda yeni madde antimon-tellür Royal Philips Electronics araştırmacıları, mevcut belleklerin yerine geçebilecek yeni bir maddenin oluşturulduğunu açıkladı. Bu maddenin kullanıldığı tekni..
Beyşehir Gölü çıkmaza sürükleniyor Balık yumurtası ve yavruları ile beslenen gümüş balığının Beyşehir Gölü'nde de görülmeye başlandığı bildirildi.
ICD'li hastalar hastaneye çağrılıyor Kalbe takılan ve kalp ritmini normale döndüren ICD cihazlarında fabrika hatası tesbit edildi. Hatalı cihazların değiştirilmesi için harekete geçen üretici..
Özince: Milli bankacılığa ihtiyaç var TBB Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Özince, finans sektöründe kayıtdışılığın yüksek olduğuna işaret ederken, “Bankacılığın milli kimliği korunma..
Borsa 25 binin de altına indi ABD'de faizlerin artışına yönelik beklentilerin gelişmekte olan piyasalardan fon çıkışını hızlandırması İstanbul Borsası'nda düşüşe hız verdi. Hisse senetleri yü..
Filistinli örgütlerden açık uçlu ateşkes kararı Mısır'da bir araya gelen Filistinli örgütler, İsrail'e karşı açık uçlu bir ateşkes uygulanması konusunda anlaştı.
Rum halkı vetodan yana Güney Kıbrıs'ta yapılan bir kamuoyu araştırması, Rumların çoğunluğunun Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine karşı olduğunu ve sürecin Rum Yönetimi tarafından veto edilm..
OSMANLI NAMAZGAH ve ÇEŞMESİ ! AĞAÇ YAKMA TABLOSU TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
'Yolsuzluk dış yatırımı engelliyor' The Economist Dergisi Editörü Tim Hindle, "Türkiye'deki yolsuzluk, yabancı şirketlerin paralarını başka ülkelere aktarmalarının nedeni" dedi. Avrupa Yatır..
Yayın dünyası Leipzig'de buluşuyor Dünyanın en büyük kitap fuarlarından Uluslararası Leipzig Kitap Fuarı bugün kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuara, 31 ülkeden toplam 2142 yayınevinin katıldı..
BEBEĞİNİZİ KAZ TÜYÜ YORGAN İLE ÖRTÜN TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Bonus ve İdeal kartınıza 12 aya varan taksit imkanı !
220 milyon sterlinlik soyguna engel İngiltere'de, Londra polisi, Japon Sumitomo Mitsui bankasına yönelik online olarak yapılmaya çalışılan büyük banka soygununu engelledi.
Başörtüsü yasağına ret Almanya'da Kuzey Ren Vestfalya eyalet meclisi, eyaletteki okullarda Müslüman öğretmenler için başörtü yasağı getirilmesini öngören yasa tasarısını reddetti.  Kadın ..
20 Mart'ta şiirsiz kalmayın Dünya Şiir Günü, bu yıl 20 Mart'ta Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen bir panelle kutlanacak. Eleştirmen Hikmet Altınkaynak’ın yöneteceği ve Cengiz Bektaş, ..
Orange Blue, Yeni Melek'e geliyor Son ayların radyolarda en çok çalan şarkılarından biri olan "But I Do" ile tanınan Orange Blue, İstanbul'daki ilk konserine hazırlanıyor. Türk şarkıcı Volkan..
Dev-Yol davasına Çiçek'e tebligata ret Dev-Yol Davası'na, müdahil avukat olarak görünen Avdalek Bakanı Cemil Çiçek'e tebligat yapılması talebi reddedildi.
AB Uyum Komisyonu Mahçupyan'ı dinleyecek TBMM AB Uyum Komisyonu, Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak Türk Tarih Kurumu Başkanı Halaçoğlu’ndan sonra Türkiye’deki Ermeni topluluğu üyele..
'Yerel TV'de Kürtçe başvurusu eksik yapıldı' Geleneksel dillerde yayına olanak sağlayan yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin üzerinden bir yılı aşkın zaman geçmesine karşın, Kürtçe yayın yapmak ..
Demirtaş Ceyhun fırtınalar yaratıyor 'Edebiyatımı Geri İstiyorum' Türkiye'de pek çok kavramın yeniden tartışılmasına yol açacak bir kitap. Demirtaş Ceyhun, yalnız kitabıyla değil, söyledikler..
Rod Stewart'ın eşi intikam peşinde Boşanma davası sonuçlanmadan model Penny Lancaster ile nişanlanan rock yıldızı Rod Stewart'ın başı eski eşiyle derde girdi.
Antibiyotikler ucuzladı Bazı ilaç firmaları, eşdeğerlerine göre pahalı olan antibiyotik türü ilaçların fiyatlarında önemli oranlarda indirim yaptı.
Enerji maliyetlerine çözüm aranıyor Enerji maliyetinin pahalıya geldiği yap-işlet-devlet projeleriyle ilgili, Enerji Bakanlığı'na müzakere yetkisi veren kararname imzaya açıldı. Sorunlar, mas..
Vorkink: Krize yer yok Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, reformların devam etmesinin, ekonomik ve siyasi istikrarın sürdürülmesinin yatırımlar açısından önemine dikkati çekerek, Türkiy..
Irak'ta sivil kayıpar 19 bine yaklaştı Irak'ın 20 Mart 2003'te ABD tarafından işgal edilmesinden bu yana yaklaşık 19 bin Iraklı sivilin hayatını kaybettiği sanılıyor.
'Hırvatistan kararı adaylara uyarı' AP Yeşiller grubu üyesi ve AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, birliğin Hırvatistan'la müzakerelere başlama kararını ertelemes..
Ergezen: Bir il deprem riski altında Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, kırsal kesimdeki bir ilde; 5,9 ila 6,3 büyüklüğünde olabilecek olası bir depremde, binaların yüzde 72'sinin yıkı..
Erkan Mumcu ANAP'a katıldı AKP'den istifa eden Erkan Mumcu ve 3 milletvekili ANAP'a katıldı.
BULUNDUĞU MEKANI ŞIKLAŞTIRAN BİR SAAT TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
TEB'in kredi notu yükseldi Uluslararası kredi derecelendirme (reyting) kuruluşu Fitch Ratings, Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) yerel para cinsinden kredi notunu BB-'den BB+'ya, Ulusal uzun dön..
Sezer'den iki yasaya onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5308 sayılı "İş Mahkemeleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun" ile 5311 sayılı "İcra ve İflas Kanununda Değişiklik Yap..
Demirhan İSO'da aday olmayacak İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil Demirkaya, İSO Yönetim Kurulu Başkanlığı için aday olmayı düşünmediğini ifade ederek, "Birlikte ç..
Vorkink: Türkiye'de krize yer yok Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Türkiye'nin periyodik ekonomik, siyasi krizleri yaşadığı dönemlere kesinlikle dönmemesi gerektiğini ifade ede..
"Yolsuzluk dış yatırımı engelliyor" The Economist Dergisi Editörü Tim Hindle, "Yabancı şirketler kendilerini sömürecek bir ülkeye gitmek istemiyorlar. Türkiye'deki yolsuzluk, yabancı şirketle..
Mumcu ve arkadaşları ANAP'a katıldı Isparta bağımsız milletvekilleri Erkan Mumcu ve Mehmet Sait Armağan, Malatya bağımsız milletvekili Süleyman Sarıbaş ile Yozgat bağımsız milletvekili Mehmet..
Kuşadası Körfezi'nde 3 deprem Kuşadası Körfezi'nde dün sabah saatlerinde Richter ölçeğine göre 4.2 ile 2.9 büyüklüğünde 3 deprem meydana geldi.
Dışişleri: Hırvatistan kararı bizi bağlamaz Dışişleri Bakanlığı, AB’nin Hırvatistan ile müzakereleri süresiz olarak erteleme kararı ile Türkiye’nin müzakereleri arasında hiçbir bağlantı olmad..
Yunanistan Dışişleri Bakanı geliyor Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yorgo Kumuçakos, Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis'in gelecek ay Türkiye'ye yapacağı çalışma ziyaretinin büyük olas..
Dev-Yol davasına Cemil Çiçek'e tebligata ret Dev-Yol Davası'na, müdahil avukat olarak görünen Avdalek Bakanı Cemil Çiçek'e tebligat yapılması talebi reddedildi.
Solaryumlara 18 yaş sınırı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), solaryumun 18 yaşın altındaki gençlere yasaklanması gerektiğini belirterek, hükümetleri bu makinelerin sorumlu kullanımını sağlayacak yas..
Nabza Göre Liste İstanbul Film Festivali öncesinde hemen herkes birilerinden öneri bekler. Ya eleştirmenler 'en iyi on' listeleri oluşturur, ya şöhretler.
Kayak keyfi sürüyor Türkiye'nin önemli kış turizm merkezleri, işletmecilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
Petkim'de talep süreci başlıyor Özelleştirme kapsamına 1987 yılında alınan Petkim'in halka arzında ön talep 30 Mart-5 Nisan arasında toplanacak. Kesin talep toplama işlemi ise 13-15 Nisan'da ..
OSD yeni yönetimini seçiyor Otomotiv Sanayii Derneği'nin yeni yönetimi yarın yapılacak 31. Genel Kurul'da belirlenecek.
Torba yasada neler var? Meclis Genel Kurulu'nda görüşülen ve 48 ayrı yasada değişiklik öngören, torba yasa şeklinde adlandırılan tasarısında var olan maddelerin ana hatları şöyle...
'3 Ekim'de müzakereler başlar' AB Komisyonu Türkiye temsilcisi Büyükelçi Hans Jörg Kretschmer, Türkiye ile 3 Ekim'de müzakerelerin başlamaması için herhangi bir neden olmadığını söyledi.
PAZARYERİM'DE TATİL FIRSATI ! HALİÇ PARK OTEL TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Bonus ve İdeal kartınıza 12 aya varan taksit imkanı !
» 1 2 3 4 5 6 7 8