16 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

16 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
By-passlı hastalar kayak şöleniyle moral depolayacak Memorial Hastanesi, by-pass ameliyatı olan hastaların, ameliyattan sonra hayatlarına sorunsuz devam edebileceklerini göstermek amacıyla şö..
Büyükçekmece’de 10 bin fıstık çamı dikildi Büyükçekmece Belediyesi’nin organize ettiği okulların ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı ‘Ağaç Kampanyası’ renkli görüntülerle sona erdi.
Doğalgaz faturaları artık cepten de ödenebilecek İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ (İGDAŞ) Genel Müdürü Levent Tüfekçi, Mart 2005 sonunda uygulamaya girecek yeni projeyle doğalgaz fat..
Sis uçak seferlerini de aksattı İstanbul’u dün sabah saatlerinde etkisi altına alan sis hava trafiğini de olumsuz etkiledi. Atatürk Hava Limanı’nda yerli ve yabancı hava yollarına ait çeşitli..
Wolfowitz: Şam’ı ikna edin; artık önümüze bakalım Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, gelecek ay Suriye’ye gidecek. Uluslararası baskının arttığı bir dönemde gerçekleşecek olan ziyaret, Ankara..
Türk-Amerikan ilişkileri, ‘eleştirenlerin gözüyle’ masaya yatırılıyor Türk-Amerikan ilişkilerinin geleceği Washington’da masaya yatırılıyor. Amerikan medyasında Türkiye’ye dönük eleştirilere ..
Rusya, Mashadov ihbarı için 10 milyon dolar ödedi Çeçen savaşçılar, bir süre önce öldürülen liderleri Aslan Mashadov’un intikamını almak için yemin ederken, Rusya iç istihbarat teşkilatı FSB,..
AB, Hırvatistan’a 24 saatlik müzakere ültimatomu verdi Avrupa Birliği, Hırvatistan’a ültimatom vererek Bosna savaş suçlusu General Ante Gotovina’nın 24 saat içinde Lahey’deki mahkemeye teslim..
‘Savaş suçlularını Rusya kolluyor’ Bosna’nın Srebrenitsa kentinde 1995 yılında yaklaşık 8 bin Müslüman Boşnak’ın katledilmesinden sorumlu tutulan Sırpların, Rus gizli servislerince korunduğu ..
Türklerin yürüyüşü Avrupa Birliği üyeliği süreciyle devam ediyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İngiltere’de Kraliyet Sanat Akademisi’ndeki ‘Türkler: Bin Yıllık Yolculuk 600-1600’ sergisini g..
İsrail’e ‘önce çekil, sonra silah bırakalım’ mesajı Mısır’da bir araya gelen Filistinli gruplar, silah bırakmaları için önce İsrail’in Filistin kentlerini yakıp yıkmaktan vazgeçmesi, hapistek..
Yeni soykırım müzesi açıldıx Nazilerin İkinci Dünya Savaşı sırasında katlettiği Yahudilerin anısına Kudüs’te yaptırılan yeni soykırım müzesi (Yad Vaşem) dün açıldı. Açılışa 40 ülkeden üst düz..
Kofi Annan, Erdoğan’ı New York’a davet etti Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ABD’ye davet ettiği bildirildi. Başbakan Erdoğan, BM Genel S..
Atina, Makedon başbakana yol vermedi Yunanistan’ın Makedonya’yı tanımaması konusu, Buçkovski’nin Erdoğan ile yaptığı görüşmede de gündeme geldi. Makedon başbakan, Atina’ya bu konuda Türkiye..
Kırgızistan’da seçim gerilimi Kırgızistan’da pazar günü yapılan parlamento seçimlerinin ikinci turundan sonra ülke genelinde başlayan gerginlik tırmanıyor. Seçim sonuçları tartışılırken ülken..
Ekonomi düzelince köprülerden geçiş arttı Bugüne kadar 2 milyardan fazla aracın geçtiği ve 1 milyar 754 milyon dolar gelir elde edilen Boğaz köprüleri, ekonominin barometresi ve bir endeks gi..
Hükümet, teşvik tasarısını IMF’nin isteği doğrultusunda değiştirecek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, bütçeye ek yük getireceği iddiasıyla IMF'nin karşı çıktığı teşvik tasarısının, yeni stand-b..
Ruhsat alamayan 2 bin 400 akaryakıt bayii kapanabilir Petrol piyasasında lisanssız faaliyet yürütmenin yasaklanacağı 20 Mart’a 5 gün kala 12 bin 500’ü aşkın akaryakıt bayiinden ancak 6 binine..
Uluslararası sermaye ABD’ye yöneldi, dolar 1,3 YTL’nin üstünde Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde bulunan uluslararası sermayenin faiz artırımının daha hızlı olabileceği beklentisiyle yen..
Karadeniz’de petrol sondajı haziranda başlayacak İngiliz petrol şirketi BP ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), bu yıl haziran ayında 2002'de başlatılan çalışmalar çerçevesinde Doğ..
İTO’da 10 yıllık Yıldırım dönemi sona erdi, yeni başkan AK Partili Yalçıntaş 300 bini aşan üyesiyle dünyanın en büyük ticaret odalarından biri olan İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) yeni yönet..
‘Demiryolları’nı kurtarmak için personeli yarıya indirin’ Kanadalı Canac firması, müşavirlik ve danışmanlık hizmeti verdiği Devlet Demiryolları’nın yıllık 500 milyon YTL zarardan kurtulması ..
Yabancı firma, Türk TV'sinin dörtte birine sahip olabilecek TBMM Genel Kurulu'nda, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) elindeki mal ve iştiraklerin satışını kolaylaştıran ve yabancıları..
İstanbul’da sanayiciler de seçime gidiyor Türkiye'nin en büyük sanayi odası olan İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO), seçim maratonu bugün başlayacak. Oda seçiminin ilk etabı olan meclis üyeleri ..
Trabzonspor halka arzdan 30 milyon dolar bekliyor Trabzonspor Sportif'in halka arzında hisse birim fiyat aralığı 5,00-6,00 YTL (5-6 bin TL) olarak belirlendi.
Başörtülü muhabirler Kadir Has Üniversitesi’ne alınmadı Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen bir panele iki bayan muhabir başörtülü oldukları gerekçesi ile alınmadı. Muhabirlere, ‘Usulüne gö..
TCK değişikliğinde medyanın istekleri dikkate alınacak Hükümet, 1 Nisan’da yürürlüğe girecek olan yeni Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) 9 maddelik değişiklik yapmayı kararlaştırdı. AK Parti Konya M..
Reality showda son nokta: Kim daha iyi hırsızlık yapacak? Bir evde yaşayanların 24 saat gözlenmesinden, ıssız adaya bırakılan kazazedelerin hayatlarına, gelin ve damat seçimine kadar neredeys..
Fransa’da 47 başörtülü öğrenci okuldan atıldı Fransa’da yayınlanan Le Monde gazetesi, "laiklik yasasının 15 Mart 2004 tarihinde yürürlüğe girmesinden bu yana geçen bir yıl içinde 47 öğrencini..
Yargıtay, özgürlükçü kararıyla çelişti Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi hakkındaki hapis cezasının Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nca onanması ‘özgürlüklerden dönüş’ olarak yorumlandı. Yarg..
MİT’in ardından polis de önleyici dinleme yapabilecek Milli İstihbarat Teşkilatı’nın önleyici dinleme yapabilmesine imkan tanıyan kanun taslağının ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat..
Türkbank’ta Garipoğlu’nun mahkumiyetine bozma talebi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Türkbank ihalesi’ ile ilgili davada Korkmaz Yiğit, Erol Evcil, Mustafa Kefeli ve Mehmet Kocabaş’a veril..
Diyanet İşleri, misyonerliğe karşı ‘bilgi bankası’ kuracak Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), son yıllarda artan misyonerlik faaliyetleri konusunda bilimsel verilerin depolanacağı "Misyonerlik..
İtalya’daki infazın altından Türk mafyası çıktı İtalya’da 3 ay önce sokak ortasında öldürülen organize suç örgütü üyesi Hüseyin Saral’ın, başka bir organize suç örgütü lideri ol..
Mahkeme, anlaşmalı boşanmaya karşı çıktı Boşanma davalarının giderek artması bir mahkemeyi harekete geçirdi. Kırkağaç Asliye Hukuk Mahkemesi, eşlerin anlaşarak boşandığı davalarda hakimin tak..
AİHM, Sincan’da Türk yargısını suçlu buldu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 1997 yılında Ankara'nın Sincan ilçesinde Kudüs Gecesi düzenleyen ve daha sonra çeşitli cezalara çarptırılan k..
İçişleri Bakanlığı’ndan Nevruz için provokasyon uyarısı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde özellikle İstanbul’da düzenlenen gösterilerin bazı gruplar tarafından provoke edilmesi ve polisin sert m..
M. Nuri Atalay, sevenlerinin gözyaşlarıyla uğurlandı Karaciğer yetmezliği teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden gazetemiz Zaman’ın Erzurum eski bölge temsilcisi Mustafa Nuri ..
Bingöl temsilcimiz yoğun bakımdan çıktı Tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım ünitesinden çıkarılan gazetemiz Bingöl temsilcisi Metin Sıvacı’nın ilk sözü, ‘’İki ay hastanede yatacak değilim, ..
[Haber İzlenim - Ali Pektaş] Deprem bölgesinde her evde bir dram Depremin vurduğu Bingöl'ün Karlıova ilçesinde en çok zarar gören köylerden biri Kızılçubuk. Köydeki son durumu görmek için yol..
Karlıova ve Çat’ta 971 bina hasarlı Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, Bingöl’ün Karlıova ve Erzurum’un Çat ilçelerindeki depremlerde toplam 40 kişinin yaralandığını, 97..
Çığ düştü, bir kişi öldü Muş’un merkeze bağlı Ağırlı köyü ile Bağcılar mezrası arasında çığ düştü.
Özürlü öğrenci sınavda yardımı hazır bulacak Bu yıl LGS’de engel durumunu beyan eden adaylarla ilgili her türlü tedbir düşünüldü. Görme özürlü adaylar için özel sınıf ve iki yardımcı tahsis e..
Lösemili küçük Esin için uygun ilik bulundu Lösemi hastası 8 yaşındaki Esin Köse'ye uygun iliğin Almanya'da bulunduğu bildirildi. Baba Ahmet Köse, küçük Esin ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu'n..
Bebeğinin ölümünden sorumlu tuttuğu hastaneyi şikayet etti Bursa'da bir kişi, ambulans verilmediği için 9 aylık hamile eşinin karnındaki bebeğin öldüğü iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bu..
Uzaktan kumandalı tüfekle işyeri tarayan zanlılar yakalandı Geçen hafta Küçükçekmece'de faaliyet gösteren bir faktoring şirketine uzaktan kumandalı Kalaşnikof silahla düzenlenen saldırının za..
Avrupa’nın en geniş katılımlı tıp kongresi İstanbul’da başlıyor Türkiye'de şimdiye kadar yapılan en geniş katılımlı kongre olma özelliğine sahip 20. Avrupa Üroloji Kongresi bugün İstanbul'..
Müslümanlara ait vakıf, Tac Mahal’i almak istiyor Hindistan’da bir Müslüman vakfı, Tac Mahal’in kendilerine ait olduğunu ileri sürerek, mahkemeye başvurdu. Müslüman mezarlıklarını ve camileri..
3 Çevik Kuvvet polisi görevinden uzaklaştırıldı İstanbul'da Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 6 Mart 2005'te Saraçhane ve Beyazıt’ta izinsiz gösteri yapan gruba müdahale eden polislerden 3'ü ‘a..
Bilinçsiz ilaç kullananların yüzde 70’i zehirleniyor Sağlık Bakanlığı verilerine göre tedavi amaçlı kullanılan ilaçların yüzde 70’i zehirlenmelere yol açıyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8