16 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

16 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sezer, Suriye gezisine çıkıyor ABD Büyükelçisi Edelman'ın çıkışı Ankara'yı rahatsız etti, ancak Cumhurbaşkanı Sezer'in kararı değişmedi. Sezer 13 Nisan'da Suriye'ye gidiyor.
Beyrut'taki Suriye istihbarat merkezi artık boş Lübnan'da Şam yanlısı ve karşıtı gösterilerin ardı arkası kesilmezken Suriye'nin bu ülkeden çekilişi de sürüyor.
'Soykırım'a yeni müze İsrail, 2. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin ölüme gönderdiği Yahudilerin anısına Kudüs'te yeni bir soykırım müzesi açtı.
Filipinler'de kanlı baskın Filipinler'in başkenti Manila yakınlarında kuş uçurtulmayan cezaevi Bagong Diva'da yatan İslamcı örgüt Ebu Seyyaf'ın militanlarının firar girişimi ve ardından çık..
Mashadov suikastıyla ilgili iddia bitmiyor Rusya Çeçenya'nın seçilmiş Devlet Başkanı Aslan Mashadov'un öldürülmesinin ardından muhbirlere ödüllerini dağıtırken, suikastla ilgili iddialara Çeç..
Üsküp'le dipnot dayanışması Yunanistan'ın 1991'den beri resmi ülke adının uluslararası toplumca tanınmasını engellediği Makedonya'nın Başbakanı Vlado Buchkovski, dün Türkiye'de destek aradı.
Ermenistan'dan farklı bir ses AB sürecinde Türkiye'nin önüne son dönemde sıkça çıkan 'soykırım iddiaları' konusunda Ermenistan'ın AB Büyükelçisi Viguen Çiteşyan'dan dikkat çekici bir çıkış ge..
Sırp suçluları Rusya koruyor Bosna savaşı sırasında Srebrenitsa katliamına adı karışan Sırp komutanların Rusya'da FSB'nin resmi koruması altında olduğu öne sürüldü.
İtalya eylülde çekilecek İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, ülkesinin Irak'ta bulunan yaklaşık 3 bin askerlerini eylül ayından itibaren azaltmaya başlayacağını açıkladı.
Türk mafyaya büyük darbe İspanya polisi, ülkedeki uyuşturucu trafiğini yönetmekle suçlanan Nejat Daş'ın 2003'te yakalanmasının ardından Avrupa'daki Türk uyuşturucu mafyasına en büyük ikinci..
Son rötuşlar: Ruhsatsız işyeri için hapis yok Yeni TCK'ya 1 Nisan öncesi rötuşlar yapılıyor. Yapı kullanma izni olmayan binada sınai faaliyeti yasaklayan hüküm, küçük esnafa uygulanmayacak. S..
Polise ön arama yetkisi geliyor Adalet ve İçişleri bakanlıkları arasında, yeni Ceza Muhakemesi Kanunu dolayısıyla çıkan 'arama' tartışmasını İçişleri kazandı: Polis ve jandarma, acil durumlar..
Af yine Köşk'te Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, disiplin suçları bakımından af getirmesi nedeniyle kabulünde nitelikli çoğunluk aranmadığı için veto ettiği Öğrenci Affı Yasası, Meclis'te..
Basın Konseyi: Yasa altı ay ertelensin Basın Konseyi'nin çağrısı üzerine bir araya gelen medya yöneticileri ve temsilcilerinin kurduğu Medya Çalışma Grubu, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek TCK'nı..
Baykal: AKP kadrolaşması tahrip edici CHP lideri Deniz Baykal, hükümetin, kadrolaşmaya dönük hareketlerinin kalıcı tahribat yaratmaya başladığını ileri sürdü.
İstanbulluyu bu havalar mahvetti Sabah saatlerinde İstanbul'u etkisi altına alan yoğun sis, kentte ulaşımı olumsuz etkiledi. İstanbul Liman Başkanlığı, sis nedeniyle saat 10.00'dan itibaren g..
Çevre için yeni suç: Titreşim! Çevre Yasası, 10 yıl sonra yeni sorunları içerecek biçimde tekrar Meclis gündeminde. Huzur bozacak gürültü gibi 'titreşim oluşturmak' da suç sayılacak.
Tazminatta karar bilirkişinin Sıvılaştırılmış LPG dolu tankerleri taşıyan DD-1 adlı Ro-Ro gemisinin Zeytinburnu açıklarında batmasıyla ilgili soruşturma devam ediyor.
'AKP'de erkek hegemonyası var' AKP Adana Milletvekili Ayhan Zeynep Tekin Börü, partideki 'erkek hegemonyasını' Başbakan Tayyip Erdoğan'a şikâyet etti.
Pes! Rayların vidasını çaldılar Günyazı-Toprakkale arasındaki demiryolunda, rayları sabitleştirmede kullanılan büyük vidalarla demir çubukları söküp traktöre yüklemeye çalışan üç kişi suçüstü..
Sadece üç polise suçlama Dünya Kadınlar Günü nedeniyle dövülen 61 kişiye 'izinsiz gösteri, polise mukavemet ve kamu malına zarar vermek'ten dava açıldı.
61 göstericiye dava Beyazıt Meydanı'nda 6 Mart'ta düzenlenen Dünya Kadınlar Günü mitinginde gözaltına alınan 61 kişi hakkında, aynı gün dava açıldığı ortaya çıktı.
Gül: Dayak imajımızı vurdu Dışişleri Bakanı Gül, nihayet polisin gösterici kadınları dövmesini eleştirdi: "Olay imajımıza zarar verdi. Reformların uygulaması zaman alsa da, bu tür ak..
Şevket Eygi'nin 312 cezası onandı Kısa süre önce Milli gazetesi yazarı Selahattin Aydar'a TCK 312. madde uyarınca verilen ceza kararını 'düşünce özgürlüğüne aykırı' gerekçesiyle bozan Yargıta..
En çok soba gerekli Karlıova İlçesi Kaymakamı Erkan Çapar, ilçede iki gün üst üste yaşanan depremlerin ardından en büyük sorunun soğuk hava olduğunu belirterek, "Bölgede gece hava sı..
AP: İçişleriniz bizim de işimiz Türkiye'de 6 Mart'ta gerçekleştirilen gösteriler sonrasındaki gelişmeler Avrupa Parlamentosu'nun (AP) yakın takibinde kalmaya devam ediyor.
AİHM: Sincan sanıkları haklı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 1997'de Ankara Sincan'da 'Kudüs Gecesi'ni hazırlayanların Türk mahkemelerinde adil yargılanmadığı sonucuna vardı.
Evcil ve Yiğit için ceza istemi Türkbank ihalesine çete kurarak fesat karıştırıldığı iddiasıyla açılan davada, Yargıtay Başsavcılığı'nın görüşü belli oldu. Başsavcılık, Hayyam Garipoğlu dışın..
Guantanamo'dan ses yok Rabia Kurnaz, oğlu Murat Kurnaz'ı en son 2001 yılında gördü. 19 yaşındaki oğlu, bir gün Almanya'da oturdukları evden çıktı ve bir daha geri dönmedi.
Hamili metro yakinimdir İstanbul Metrosu'nun Haliç geçişi için 15 yıllık tartışmanın ardından başa dönüldü. İstanbul 1. No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, İstanbul Büyükşehir ..
SSK depoları boşalıyor Sağlık Bakanlığı'na geçen Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) hastanelerinin depolarında bekleyen ilaçlar için adım atılıyor. İlaçların son kullanım tarihi yaklaşanlar yenil..
Küçük Esin'e ilik bulundu Başlattığı hukuki mücadeleyle SSK'lı hastaların yurtdışındaki tedavi masraflarının ödenmesinin yolunu açan Esin'e müjdeli haber geldi.
ABD'ye kibrit sokmak yasak! 11 Eylül saldırısının ardından kurulan ABD Ulaştırma Güvenlik İdaresi (TSA), uçaklara çakmak ve kibrit sokulmasını da yasakladı.
'İlaç olsa akşamcı ölmezdi' Farmakolog Prof. Dr. Cankat Tulunay, sahte rakıdan ölümlerin, alkol zehirlenmelerinin tedavisinde kullanılan fomepizol adlı antidot Türkiye'de bulunmadığı için bu ..
Kangallar için birleş Dayanıklılığı ve sadakatiyle ünlü Kangal köpeği için federasyon kuruluyor. Cumhuriyet Üniversitesi Kangal Köpeği Araştırma Merkezi sorumlusu Yusuf Ziya Oğrak...
Özel okula başvuru yüzde 50 arttı Özel Okullar Birliği Sınav Yürütme Kurulu Başkanı Yusuf Tavukçuoğlu, 5 Haziran'da yapılacak Özel Okullara Giriş Sınavı'na bu yıl 32 bin 40 öğrencinin başvurd..
Kadınlar artık tandıra düşüp ölmesin... Çalıştığı sağlık ocağında hemen her gün bir tandır yanığı vakasıyla karşılaşan Dr. Hazan Caner, 'güvenli tandır' projesi geliştirdi.
Yeşil çaydan kanser ilacı Her gün iki-üç fincan yeşil çay... Kansere karşı koruyucu olduğu ispatlanan yeşil çayın, yeni kanser ilaçlarının hammaddesi olarak kullanılması planlanıyor.
Cenevre'de olmak var Yaşam kalitesi açısından en iyi 50 kent listesinde ilk sıra Cenevre'nin. 'En yaşanılası' kentlerin 25'i Batı Avrupa'dan çıktı. Mercer adlı danışmanlık şirketinin...
Kalp, yüksek rakım istiyor Dağlarda yaşayanların kalp sağlığının alçak kesimlerde yaşayanlara göre daha iyi olduğu öne sürüldü.
Gay evliliği mahkemelik ABD'nin San Francisco kentinde mahkeme, Kaliforniya eyaletinin aynı cinsten evliliklere getirdiği yasağı anayasaya aykırı buldu. Karar devlet yüksek mahkemesine gidece..
Salma Hayek şişmanlayacak Hollywood'un Latin kökenli güzellerinden Salma Hayek de rol uğruna kilo alan oyuncular kervanına katılıyor. Hayek, Martha Beck adında obez ve seks düşkünü katili can..
258 saatte dadı olacaklar Eski Türk filmlerinden aşina olduğumuz Fransız ya da Alman mürebbiyelerin yerine yerli dadılar geliyor. Akademi Dadı Eğitim Merkezi'nde iki buçuk ay eğitim alan lise..
Ofise yeni yardımcı Hithachi'nin yeni insansı robotu 'Emiew' Tokyo'da görücüye çıktı. Emiew, saatte 6 kilometreyle, bir yetişkinden biraz daha hızlı yürüyebiliyor.
Kolesterol düşüren mönü Türk Kalp Vakfı'nın araştırmalarına göre Türkiye'de her dört kişiden birinde koroner kalp hastalıkları görülüyor. Bu hastalıkların ortaya çıkmasında beslenme alışkanlı..
Miami Heat kanatlandı NBA'DE Güneydoğu Grubu'nda lider durumda bulunan ve sezonun en formda takımı olarak dikkatleri üzerine çeken Miami Heat, Milwaukee Bucks'ı 110 - 71 mağlup ederek hem sez..
Vurun Ersun'a! Ersun Yanal, aylar önce radikal bir karar aldı, Hakan Şükür'le, Milli Takım'ın yollarını ayırdı. Türk futbolunun en büyük uluslararası gol markasının kadroya davet edilmeyeceği..
Türkmen'den komisyona itiraf SPORDA şiddet ve şike iddialarını araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu dün, "Futbol - Mafya ilişkileri" iddialarını inceledi. Komisyon tarafından din..
Minderde isyan! Şampiyon güreşçiler Hamza Yerlikaya ve Mehmet Özal, Mısırlı İbrahim Karam'ın transfer edilme planına sert tepki gösterdiGüneş'ten prim yok: 3-0
'Anahtarları veririz' Kulüpler Birliği, Maliye'nin Süper Lig takımlarının gelir-gider defterlerini incelemeye alma kararına sert tepki gösterdiTehlike kapıda!
« » 1 2 3 4 5 6 7 8