16 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

16 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Akbank'ta Occult Ensemble akşamı Akbank Kültür Sanat Merkezi etkinlikleri kapsamında Occult Ensemble bu akşam (16 Mart Çarşamba) saat 20.00'de sahneye çıkıyor.
Âşıkhava Sineması'nda sonsuz matine Şair Halim Yazıcı'nın beşinci kitabı Âşıkhava Sineması, okura ay vakti bir zamandan yaşam kesitleri sunuyor.
Tarihi değiştiren destan: Çanakkale Türk askeri ve komutanının kahramanlığıyla kazanılan Çanakkale Savaşları, dünyada benzeri görülmemiş bir destan yarattı. Türk ordusunun zaferiyle sonuçlana..
Belediye borçlanıyor, Hazine ödüyor Yurtdışından kredi kullanan yerel yönetimlerin sadece yüzde 56'lık bölümü borçlarını düzenli olarak ödüyor. Başbakanlık'ta hazırlanan rapora göre, 6.5 mily..
Akaryakıt kaçağına kamu da ortak Akaryakıt kaçakçılığına ilişkin olarak çalışmalarını sürdüren Araştırma Komisyonu'nun Başkanı Kiler, kaçakçılığın içinde kamudan ortaklar olduğunu gördüklerin..
Irak meclisi ilk oturumunu yaptı 30 Ocak seçimlerinin ardından Irak meclisi bugün 275 yeni üyesiyle ilk kez toplandı.
AP'de 'Türk kadını' oturumu Avrupa Parlamentosu'nda, Türkiye'deki kadın haklarıyla ilgili bir oturum düzenleniyor.
Rusya'da yolcu uçağı düştü Rusya'nın kuzeyinde 45 yolcu taşıyan bir uçağın düştüğü bildirildi.
Dışişleri'nde imza hazırlığı Ankara Anlaşması Protokolü'nün imzasına ilişkin hazırlıklar tamamlanmak üzere. Ankara, Rum yönetiminin tanınmamasına ilişkin yolu belirlemeye çalışıyor.
Gazetecilerden Erdoğan'a mektup Gazetecilik meslek örgütleri, yeni Türk Ceza Kanunu ile ilgili kaygılarını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektupla iletti.
Vitaminlerin fazlası zarar "Gençlik iksiri" olarak bilinen E vitaminini içeren hapların yüksek dozda alınmasının, kalp krizi ile kanseri önlemediği, aksine şeker hastalarında ve damar tıkanık..
Ağrı'da ilginç otomobil yarışı Ağrı Sanayici ve İşadamları Derneği (ARSİAD) tarafından, "Ağrı'da hiç bir şey ileri gitmiyor" diye, 7-8 Mayıs tarihlerinde "geri viteste" otomobil yarışları düz..
Bolşoy 3 yıl süreyle perde indiriyor Dünyaca ünlü Bolşoy Tiyatrosu, yenileme çalışmaları nedeniyle 3 yıl süreyle perdelerini kapatıyor. Yenileme çalışmalarınınsa 1 milyar dolara malolacağı sa..
Kilise, Da Vinci Şifresi'ne karşı! Katolik kilisesi, 'Da Vinci Şifresi' adlı romana karşı mücadelesini sürdürüyor. İsa'nın evlendiğini, bir çocuğu olduğunu, soyunun devam ettiğini öne süren r..
'Yabancı sermaye girişi ikiye katlanacak' YASED Genel Sekreteri Alper, 2004'te 2.6 milyar dolar olarak gerçekleşen yabancı sermaye girişinin bu yıl 5 milyar dolara çıkmasını beklediklerini sö..
OPEC petrol üretimini artırdı Dünya petrol üretiminin yüzde 40'ını gerçekleştiren Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü, günlük petrol üretimini yüzde 1.7 artırarak 27.5 milyon varile çıkarmayı ka..
Hırvatistan'la müzakereler ertelendi Avrupa Birliği dışişleri bakanları olağan toplantısına katılan İngiltere ve Hollanda dışişleri bakanları Hırvatistan'la müzakerelerin geç başlayacağını sö..
Sezer, Suriye'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ABD'nin tepkisini çeken Suriye ziyaretini gerçekleştireceğini açıkladı.
Erdoğan: Basın polise destek olmalı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında asayiş sorunlarının problem olarak kendini hissettirdiğini söyledi.
OPEC üretimi artıracak Petrol ihraç eden ülkeler örgütü OPEC, rekor seviyelerde seyreden fiyatları soğutmak için günlük 500 bin varillik üretim artışı konusunda üye devletler anlaşmaya vardı.
Bankacılık yasası kilitlendi IMF’nin yeni stand-by anlaºmasının ön koºullarından biri olarak TBMM’ye sevkedilmesini istediği Bankacılık Yasa Taslağı'yla ilgili kurumlar arasında yapılan görüş..
İngiltere'de reklamlara öpüşme yasağı İngiltere'de, 68 ayrı şikayetin yapılmasının ardından, çok genç yaştaki kız ve erkek çocuklarını öpüşürken gösteren reklamın yayınını yasakladı. İnternet..
İSO seçimlerine yoğun katılım Türkiye’nin en büyük sanayi odası olan İstanbul Sanayi Odası’nda seçimler yoğun katılımla başladı. İSO kulislerinde, tekstilci Halil Demirkaya’nın başkanlığa ada..
Dünya Bankası'ndan eğitime kredi Dünya Bankası, Türkiye'deki orta öğretime verdiği destek çerçevesinde, 80 milyon euroluk (105 milyon dolar) Ortaöğretim projesini onayladı. Proje ile ortaöğre..
Aygün: Sıcak paraya vergi şart Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, geçen yıl 15 milyar dolar olan sıcak paranın bugün 38 milyar dolara yükselmesinin "hayra alamet olmadığını" beli..
Verdi eşliğinde 'Müzik ve Politika' İtalyan flütçü Vieri Bottazzini, Osmanlı Bankası Müzesi'nde, bu ay düzenlenen 'Müzik ve Politika' başlıklı toplantıda, besteci Giuseppe Verdi'nin İtalya'nı..
Kilisenin 'Da Vinci Şifresi' mücadelesi Katolik kilisesi, Amerikalı yazar Dan Brown'un Da Vinci Şifresi adlı romanına karşı mücadelesini sürdürüyor.
AB'de obeziteye karşı kampanya Avrupa Komisyonu, gıda sektöründen, Avrupa'da artmakta olan obezite sorununa karşı harekete geçmesini istedi.
Fazla E vitamini zararlı “Gençlik iksiri” olarak bilinen E vitaminini içeren hapların yüksek dozda alınmasının, kalp krizi ile kanseri önlemediği, aksine şeker hastalarında ve dam..
Yeşil çay kansere 'dur' diyor Günümüzde birçok beslenme programında önerilenler listesinde yer alan yeşil çayın bir başka özelliği daha keşfedildi.
İSO yeni yönetimini seçiyor İstanbul Ticaret Odası'nda dün AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Yalçıntaş'ın kazanması ardından, gözler İSO seçimlerine çevrildi. İstanbul Sanayi Odası Başk..
OPEC'te karar günü OPEC zirvesi öncesinde üretim kotasının artırılmasına yönelik beklentiler ağır basıyor. Petrol fiyatları ise yüksek düzeyini koruyor.
Yeni Irak meclisine sembolik açılış 30 Ocak seçimlerinin ardından Irak meclisi bugün 275 yeni üyesiyle ilk kez toplandı.
Turan Tüysüz CHP'den istifa etti CHP Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, partisinden istifa etti.
Otel odalarını evime benzetmeye çalışıyorum Uluslararası alanda isminden sürekli bahsettiren sanatçı İdil Biret, uzun yıllardan bu yana konser vermek için gittiği her ülkeye özel eşyalarından..
Don Kişot ADOB sahnesinde Ankara Devlet Opera ve Balesi'ni epey zamandır bir Don Kişot heyecanı sarmış durumda. Cervantes'in kendine özgü felsefesi ve üzgün görünümüyle tam bir şövalye ruhu t..
Ordu'da trafik kazası: 7 ölü Ordu'nun Ünye İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 7 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Ülker'in 3, Maccabi'nin 6 galibiyeti var ULEB Erkekler Avrupa Ligi 2. tur 4. maçında yarın Maccabi Elite Tel Aviv takımını ağırlayacak Ülkerspor, İsrail ekibiyle daha önce oynadığı 9 maçın 3'..
Utah Jazz'da kötü gidiş sürüyor NBA'de Mehmet Okur'lu Utah Jazz'ın kötü gidişi sürüyor. Jazz'ın Cleveland Cavaliers deplasmanında 92-73 yenildiği maçta 27 dakika forma giyen Memo, 7 sayı, 7 r..
Kapasite kullanımı yüzde 74.9 İmalat sanayi sektörünün geçen yıl şubatta yüzde 73.5 olan üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanım oranı bu yıl yüzde 74.9 olarak gerçekleşti. Kapasite kullanı..
Dolarda yükseliş devam ediyor Yabancı alımlarının etkisi altında bulunan döviz piyasasında yükseliş devam ediyor. Bu hareketten etkilenen bono faizlerinde de çıkış eğilim hakim. Borsa ise sat..
En çekici rock'n roll güzeli Hollywood'un gözde güzellerinin gönlünde rock müzisyenleri yatıyor. Bu ünlü güzeller arasında yapılan oylamada "En Çekici Rock'n Roll Güzeli" skandallarıyla tanın..
Ölümünün ardındaki sır hala çözülmedi Paris'te 1997 yılında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Prenses Diana'nın, kaza gecesi sevgilisi Dodi El Fayed ile birlikte bindiği ilk aracın ..
Trafiğin yeni gözdesi scooter Günden güne içinden çıkılmaz hal alan İstanbul trafiğinde motosikletler, özellikle de scooter adı verilen küçük motosikletler dikkat çekiyor.
Çocuklar yeterli beslenemiyor Birleşmiş Milletler Beslenme Komitesi, dünyada milyonlarca çocuğun yetersiz beslenmeden dolayı düşük kilolu olduğunu ve hastalıklara karşı zayıf durumda bulunduğ..
Kapasite kullanımı yüzde 74.9 Kapasite kullanım oranı Şubat ayında beklentilerin altında kalarak yüzde 74.9 düzeyinde gerçekleşti.
Don Kişot sahnede Cervantes'in kendine özgü felsefesi ve üzgün görünümüyle tam bir şövalye ruhu taşıyan kahramanı "Don Kişot", sahnede yeldeğirmenlerine savaş açmaya hazırlanıyor. Devlet Oper..
Denizi bu kez Berlin'de "pişirecekler" Geçen yıl temmuz ve ağustos aylarında Bodrum’da sualtı ve kara sergisi olarak sanatseverlerle buluşan "Denizi Pişirdik" başlıklı sualtı seramik sergisi,..
İstanbul'da fırınlara belediye baskını Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, zabıta ve sağlık ekipleri ile birlikte ilçedeki fırınları denetledi. Erzen, sabaha karşı başlayan ve yaklaşık..
Fener'den dev adım: 70-67 İki ezeli rakibin Avrupa'daki randevusunda F.Bahçe, Beşiktaş'ı son çeyrekteki oyunuyla devirip, çeyrek final serisinde 1-0 öne geçti. Mrsic ve Salyers takımlarını uç..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8