15 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

15 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Yeni TCK'da erteleme yok' Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, yeni Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) yürürlük tarihinin ertelenmeyeceğini söyledi.
'Köye Dönüş'e tepki Dışişleri Bakanlığı, merkezi New York'ta bulunan İnsan Hakları İzleme Komitesi'nin Köye Dönüş Projesi'nin başarısız olduğu ve hükümetin gerekli çabayı göstermediği yolunda..
'Sağlık hizmeti eşit verilmeli' Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, başta ilaç ve içki olmak üzere insan yaşamına kast eden sahteciliğin insanlık dışı bir suç olduğunu söyledi.
Demirel: Hiç bu kadar uzun yatmamıştım Solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle 16 gündür Güven Hastanesi'nde tedavi gören 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, dün taburcu oldu.
Yoksul sayısı ihaleyle tespit edilecekti! Karabük'ün Safranbolu ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Nihat Cebeci, ilginç bir ihale girişimine imza attı. Yardıma muhtaç ailelerin tespiti için ih..
Bermuda 'kuş' üçgeni! Doğa Derneği'nin girişimiyle Türkiye'nin son 10 yıllık kuş verileri, 'Avrupa'nın Kuşları Raporu 2004'te yer aldı. Bilim dünyasının prestijli yayınlarından biri olan rapo..
Fotoğraf konuştu Foto Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen 'Yılın Basın Fotoğrafları 2004'te ödül alan fotoğraflar belirlendi.
Türkiye'de ilginç bir ilk Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Gaziantep Şubesi'nce yaptırılan ve yıllık 100 bin YTL bedelle 49 yıllığına Gaziantep Üniversitesi'ne kiralanan Onkoloji Hastan..
14 asırlık 'tesadüfi' mumya Karaman Müzesi'nde sergilenen genç kız cesedi, hiçbir kimyasal koruma yapılmamasına rağmen 14 asır sağlam kalması nedeniyle görenleri şaşırtıyor.
Anayasa Mahkemesi'nin en mahcup iptal kararı Satışlar geçerli Anayasa Mahkemesi, CHP'nin başvurusuyla, yabancılara taşınmaz satışı maddesini iptal etti. Karar, gerekçe Resmi Gazete'de çıktık..
'Telefonumuz susmuyor' Karar yatırımcı, emlakçı ve hukukçuları şaşırttı. Aydın Karahan (Bodrum Yurttaş İnisiyatifi Sözcüsü ve Emlakçılar Derneği üyesi): Şok yaşadık.
Yılda 1.4 milyar dolar Türkiye'de 2004'te yabancılara 1.4 milyar dolarlık taşınmaz satılmış. Emlakçılarla turizmciler şokta. AKP Grup Başkanvekili Gündüz: "Taşınmaz satışını sağlayac..
Sokak kuğuları... Sokakta çalışan 15 Diyarbakırlı çocuk, bale dersine başladı. Kuğu Bale Okulu'nun mendil ve sakız satan 15 kıza yönelik kursu dört yıl devam edecek.
Kaçak viski de öldürdü Gaziantep'te iki kişi kaçak viski içtikten sonra öldü. Önce gözlerini sonra hayatını kaybeden dört çocuk babası Hanifi Bıçakçı, sahte içki ölümleriyle ilgili olarak &am..
Haliç'e metro köprüsü Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan İstanbul Metrosu Haliç Geçişi Metro Köprüsü teknik şartnamesi açıklandı.
Hollanda'da örnek Türk Hollanda'da kendine özgü çalışma biçimiyle diğer kadınlara örnek olan kadınlara verilen 'Liesbeth van Dorsser' ödülüne bu yıl Özden Kutluer değer görüldü.
'Patates' için zirve 'Asıl risk yeşilde' Kansere yol açan hatalı gübre kullanımıyla ilgili sorun patates üretimiyle sınırlı değil. Prof. Ali İnal, "Asıl nitrat kirliliği patateste d..
Karlıova'da ikinci şok Cumartesi günü 5.7 büyüklüğündeki depremle sarsılan Bingöl'ün Karlıova ilçesi önceki gün de 5.9'luk deprem yüzünden korku yaşadı. Kriz Masası'nın raporuna göre iki ev, ..
Uzmanlar: Tehlike büyük Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi, 5.9 büyüklüğühde deprem meydana gelen Karlıova'nın Türkiye'..
Ermenilerden Ani'de ayin Ermenistan'dan gelen 34 kişilik Ermeni grubu Kars'ta Ani Harabeleri'ni ziyaret ederek ayin yaptı.
'Anzak kemiği' için yeni tanık Gelibolu'daki Anzak çıkarmasının 90'ıncı yıldönümü yaklaşırken, Avustralya basınındaki 'kemik' tartışması sürüyor.
Artık onun bir asansörü var Ortopedik engelli 15 yaşındaki Bilal Öztürk için gittiği Talas Lisesi'nde özel bir asansör yapıldı. Bilal Öztürk, zor koşullarda bitirdiği ilköğretim okulundan son..
'Emirleri uyguladım' Gölbaşı Oğulbey'deki Özel Kuvvetler Komutanlığı Kışlası'nın inşaatında devletin 118.6 milyon YTL zarara uğratıldığı iddiasıyla...
Dedikodu kuyruğu Çocuklarını okutan yoksul ailelere Başbakanlığın erkek öğrenciler için 15, kız öğrenciler için de 20 YTL yardım yapılacağı söylentisi Şanlıurfa'yı karıştırdı.
Çocuk yasasına hukukçu itirazı Çocuk hakları konusunda hukukçular kaygılı: Düzenleme Ceza Yasası'nda olmasın. Çocuk, büyükten ayrı yargılansın.
Sokağın esas suçlusu aileler İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İstanbul'da dört gün süren incelemelerini tamamladı. Dün, bir basın toplantısıyla çalışmaları hakkında bilgi veren komisyon b..
Batan gemi için soruşturma İstanbul Liman Başkanı Ender Kurt, Zeytinburnu açıklarında taşıdığı LPG yüklü tankerlerle batan DDD1 adlı geminin işletmecisi Alize Denizcilik Şirketi hakkında idar..
Himalayalar da eriyor Himalaya buzullarının erimesi, dağlardan binlerce km. uzakta yüz milyonlarca insanı susuz bırakacak. Dünya Yaban Hayatı Koruma Vakfı (WWF), kutuplardan sonra dünyanın en..
Konuşarak kurtuldu ABD'nin nefesini tutarak izlediği rehin alma olayı, 'mutlu son'la bitti. Atlanta kentinde, mahkeme salonunda dört kişiyi öldüren ve bir kadını rehin alan tecavüz zanlısı, t..
Paris'in tepesi asbestli! 'Avrupa'nın en yüksek binası' Montparnasse Kulesi'nde asbest şoku yaşanıyor. Le Parisien, "Gökdelenin ofislerinde, koridorlarında, tavanda her yerde asbest ..
Basit bir kan testi kalp sağlığını korur Aile geçmişinizde kalp hastası varsa, şişmansanız, diyabet veya yüksek tansiyon hastasıysanız, sigara kullanıyorsanız 30, değilseniz 40 yaşından sonra..
Uykusuz her gece... Eşi horlayan kadınlar dikkat! Bu size haftada beş saatlik uyku kaybına mal oluyor. Horlama sesi eşliğinde uyuyanların uyku kalitesinin düştüğünü belirten...
Haberin Devamı>>> Rock çevrelerinde iyi tanınan, yıllardır çeşitli gruplarla çalışan Batu Mutlugil ilk kez bir albümde çaldı: "Balans ve Manevra"nın film müziğinde...Martha yoluna devam ediyo..
Haberin Devamı>>> Yedizlerini doğurmak isteyen Sibel Deniz: "Yedi yıl çocuk hasreti çektikten sonra İbrahim'e sahip olduk. Allah yedi çocuk daha verdi. Bunları öld..."Bu mektuplar aslında ben..
Türkiye eski Türkiye değil sen de gel Türkiye’ye dönüş yapan uyuşturucu kaçakçısı Kadir Güven, İngiltere’de cezaevinde yatan ağabeyi Nurettin Güven’e telefonda Türkiye’de polislerin kendisine..
Para dağıtılacak söylentisi banka önünde kuyruk oluşturdu Şanlıurfa’da, çocuklarını okutan dar gelirli ailelere destek amacıyla para yardımı yapılacağı söylentilerini duyan ve çoğu kadın olan..
Sokakta uyku kurtardı Bingöl’ün Karlıova İlçesi, cumartesi sabahı 15 kişinin yaralandığı 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından dün de sabaha karşı 03.55’te 5.9’luk bir depremle sarsıldı. Halkı..
Şahin’in grubuna 5 ilde operasyon Kadıköy’de bir işyerini kurşunlatmak suçundan tutuklanan Sedat Şahin’in adamlarına yönelik düzenlenen ‘Lale Operasyonu’nda, aralarında Şahin’in kardeşi Nihat..
Taburcu edildi Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, solunum yolu enfeksiyonu teşhisiyle 16 gündür tedavi gördüğü Güven Hastanesi’nden taburcu oldu. Demirel hastaneden çıkarken doktorları..
Beşiktaş’ta, kapkaça karşı New York örneği Resmi bir ziyaret için New York’ta bulunan Besiktaş belediye Başkanı İsmail Ünal, kapkaç terörünü önlemede New York’u örnek alacaklarını söyledi.
Türk Taliban’ın iadesi yalanlandı ABD’nin Taliban olduğu gerekçesiyle Pakistan’da yakalayarak aylardır Küba’daki Guantanamo Üssü’nde tuttuğu Murat Kurnaz’ın serbest bırakıldığı yolundaki habe..
Umarım Türkiye uluslararası camiada yer alır ABD’nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, Bursa Valisi Oğuz Kağan Köksal’ı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’i ziyaret etti, işadamlarıyl..
Poliklinik açtılar Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Hastanesi’ne bağlı Çayyolu Semt Polikliniğini hizmete açtı.
Hükümete sağlık protestosu İstanbul Tabip Odası üyesi bir grup doktor 14 Mart Tıp Bayramı’nı Taksim’de hükümetin sağlık politikalarını protesto ederek kutladı. Galatasaray Lisesi önünde topla..
İnternet kredi kartı sahtekarlarını yakalattı Yabancı bankaların müşterilerine ait kredi kartı bilgilerini uluslararası bir şebeke üzerinden alarak, sahte kredi kartı üreten çete 4 ay süren b..
Türban kulübesi Rize'nin AKP’li belediyesi, türbanlı öğrenciler için Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize Meslek Yüksek Okulu’nun giriş kapısının yanına ahşap bir kabin yerleştirdi.
‘Tecavüz edip öldürdük’ İstanbul’da arkadaşı Onur Doğanyiğit ile hırsızlıktan yakalanan Turan Gümüş, rüyasında gördüğü kurbanı Hediye Çakal’ın vicdan azabına dayanamayıp, iki yıl önce işledik..
Kayınpederinden Efe Özal’a tazminat davası İzmirli işadamı Alparslan Beşikçioğlu, kendisi hakkında gazetelere ‘İflas etti’ diye açıklama yapan damadı Efe Özal aleyhine 40 bin YTL (40 milyar l..
Tezkereyi görüşmüştük CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gizli buluşmasının altından Anayasa değişikliği pazarlığı değil, Irak savaşı ve 1 Mart tezkeresi görüşmesi ..
LPG tankları taşınıyor Zeytinburnu açıklarında batan DDD-1 taşıma gemisinden denize dökülen LPG dolu tanker ve tankların yarattığı tehlike nedeniyle Haydarpaşa Gümrüğü dün açılmadı. Denizden ..
« » 1 2 3 4 5 6 7