15 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

15 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Milli eğitim müdürlerinin üçte ikisi değişti Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, göreve geldiğinden bu yana tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlerinin üçte ikisinin görev yerinin değiştirildiğin..
Son dört yılda 22 yeni cezaevi yapıldı Türkiye’de sayıları 400’ü aşan cezaevlerine son dört yılda 22 yenisi eklendi. Son dört yılda açılan cezaevlerinin 11’inin F Tipi olduğu belirlendi.
ABD'ye uçuşlarda çakmak ve kibrit yasağı ABD'de 11 Eylül saldırısının ardından oluşturulan Ulaştırma Güvenlik İdaresi'nin aldığı karar gereğince Nisan ayından itibaren artık bu ülkeye uçuşlar..
Enerji davasında tanıklar dinlenecek Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın Yüce Divan'da yargılandığı davada, yarın tanıklar dinlenmeye başlanacak.
Öğrenci affı için '330'u bulun' talimatı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yüksek öğretim kurumlarıyla ilişiği kesilen öğrencilere geri dönüş yolu açan af yasasının ikinci görüşmelerine milletve..
Gül: Kadına dayak imajımızı zedeledi   56 göstericiye 5 yıl hapis istemi 6 maddelik acil asayiş planı 15’inde 110 suç dosyası olanlar var TGC’den yeni TCK önerileri TCK’da erteleme yok
Kuş gribi şimdi de Kuzey Kore'de Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'daki bir çiftlikte, kuş gribinden binlerce pilicin telef olduğu bildirildi. Güney Kore ajansı Yonhap'ın, Pekin'de Kuzey Kore..
Hopa'da petrol aranacak Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ve BP Petrol Arama Ortak Girişimi tarafından yürütülen Doğu Karadeniz Arama Sondaj Projesi kapsamında, Hopa açıklarında ilk ..
Rugova'nın konvoyuna bomba Kosova Başkanı İbrahim Rugova'nın başkent Priştine’de konvoyu geçtiği sırada meydana gelen patlamada 1 kişinin yaralandığı, Rugova'nın patlamadan etkilenmediği beli..
Fransa'da 47 türbanlı öğrenci okuldan atıldı Fransa'da yayınlanan Le Monde gazetesi, "laiklik yasasının 15 Mart 2004 tarihinde yürürlüğe girmesinden bu yana geçen bir yıl içinde 47 öğrencinin..
Pakistan, Bin Ladin'in izini kaybetti Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Pakistan istihbarat servislerinin El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in izini 8 ila 10 ay önce kaybettiğini belirtt..
SIP: ABD basın özgürlüğünü ihlal ediyor Amerika Kıtası Basın Topluluğu (SIP), "kaynaklarını açıklamayı reddeden gazetecileri hapse gönderen" ABD'nin, Amerika kıtasında basın özgürlüğünü ihlal..
'Cheney'in şirketi dolandırıcılık yaptı' ABD'nin savunma ihaleleri müfettişlik ajansı (DCAA), Irak savaşının ardından bu ülkede petrol ihalesi alan Halliburton şirketinin, Amerikan hükümetini..
Esad ve Mübarek, Lübnan'daki durumu görüştü Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile bir araya gelerek, Lübnan'daki durumu görüştü.
TBMM heyeti ABD'de Wolfowitz ile görüştü TBMM Demokrasi Komisyonu Başkanı AKP Çorum Milletvekili Agah Kafkas'ın başkanlığında sekiz kişilik bir TBMM heyeti, Amerikan yerel ve federal kongresi..
Pentagon'da şarbon izine rastlandı ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un posta hizmetlerini gören iki tesisin çalışanları, binalarda gerçekleştirilen rutin kontrolde şarbon izine rastlanmasının a..
Platform'da Erken Neo-Kapitalizm Luchezar Boyadjiev bugün (15 Mart Salı) Platform'da vereceği konferansta 'Hot City Visual' adlı projesini ve ICA Sofia ve CAS-Sofia tarafından yürütülen 'Visu..
Meksikalı kadın tecavüz riski altında Meksika'da her 3 dakikada 1 kadına tecavüz edildiği bildirildi. Sivil toplum örgütü Coriac'ın açıklamasında, ülkede her 3 dakikada, başkent Meksiko'da is..
En güvenli kent, Lüksemburg İngiltere'de yapılan bir araştırmada, Lüksemburg dünyanın en güvenli kenti seçilirken, en tehlikeli yerin Bağdat olduğu belirtildi.
Kuzey Kore'de kuş gribi iddiası Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'daki Hadang çiftliğinde, kuş gribinden binlerce pilicin telef olduğu bildirildi.
Balıkyağı yerine taze balık yedirin Çocuklarda gereksiz balıkyağı kullanımı zeka ve vücut gelişimini olumsuz etkiliyor.
'Teşvikte revizyon yapılacak' Dışişleri Bakanı Gül, IMF'nin karşı çıktığı teşvik verilecek illerin sayısını artıracak yasa tasarısının, stand-by düzenlemesinin onaylanacağı şekilde revize edi..
BDDK'nın özerkliği tehlikede Bankacılık Yasası Tasarısı'na yapılan değişiklikler nedeniyle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun özerkliği tehlikeye giriyor. Değişiklik uyarınca, BDDK..
Fransız muhalefetinin Türkiye tezleri Fransa'da muhalefetteki Sosyalist Parti, militan ve sempatizanlarının AB Anayasası ile Türkiye'nin AB üyeliğini karıştırmamaları için özel bir argümanter..
TCK'da değişiklik için ilk adım Meclis Adalet Komisyonu Türk Ceza Kanunu'nun bazı maddeleri üzerinde istenen değişiklikleri Alt Komisyon kurularak görüşülmesine karar verdi.
Muş'ta çığ düştü Çığ altında kalan 4 kişiden 3'ü kurtarıldı. Muş Valisi İbrahim Özçimen, Balcılar ve Ağıllı köyleri arasında Damrilli mevkiinde çığ düştüğünü söyledi. Özçimen, 4 kişinin çığ a..
Kuş zengini Türkiye Avrupa'da 319 tür ile Avrupa'da en çok kuş türüne sahip olan ülke Türkiye. Ancak Türkiye'deki kuş popülasyonunun yüzde 53.6'sı geçen 10 yılda ciddi oranda azalış gösterdi...
BTC boğazların yükünü azaltacak Hazar petrollerini Türkiye üzerinden dünya pazarlarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Projesi'nin, Türkiye'ye getireceği ekonomik fay..
Her erkeğin kabusu: Erken boşalma Yüzde 40'ı endişelenmeyi gerektirecek bir boyutta olmasa da, erken boşalma erkeklerin en sık yaşadığı seksüel problem...
Eti Alüminyum satışa çıkarıldı Özelleştirme çerçevesinde Eti Alüminyum, gazetelere verilen ilanlarla satışa çıkarıldı. İhale için başvuru süresi 13 Mayıs'ta sona erecek.
Tarımsal ürün ihracatına destek Tarımsal ürün ihracatçılarının vergi SSK primi ve haberleşme giderleri destekleme fonundan karşılanacak.
İTO'da çetin başkanlık yarışı İTO'da yeni yönetimin belirleneceği seçim başladı. İTO Başkanı Yıldırım ve Murat Yalçıntaş başkanlık için yarışırken, İbrahim Çağlar adaylıktan çekildiğini açıkl..
Esad, Mübarek ile görüştü Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile bir araya geldi.
"Kaplumbağa Terbiyecisi" ipek halı oldu Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi tarafından, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) satın alınan Osman Hamdi Bey'in "Kaplumbağa Terbiyecisi" ta..
Petrol 55 doları da geçti New York Borsası'nda ABD hafif petrolünün varili 55 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Borsada son işlemler, Ekim ayında görülen rekor fiyatın sadece 61 sent altı olan..
İTO seçimlerinde iki aday yarışıyor İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) yeni yönetiminin belirleneceği seçimler başladı. İbrahim Çağlar, başkan adaylığından çekildi. Seçimde Mehmet Yıldırım ile ..
DYSON DC 08 T GÜMÜŞ BEYAZ TORBASIZ SÜPÜRGE TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Bonus ve İdeal kartınıza 12 aya varan taksit imkanı !
Türkiye, Avrupa'nın kuş cenneti Türkiye, 319 tür ile Avrupa'da en çok kuş türüne sahip olan ülke. Ancak Türkiye'deki kuş popülasyonunun yüzde 53.6'sı geçen 10 yılda ciddi oranda azalış göster..
Kosova Devlet Başkanı'na suikast girişimi Kosova Devlet Başkanı İbrahim Rugova'nın aracının da içinde bulunduğu konvoy geçtiği sırada, başkent Priştine'de bir patlama meydana geldi.
'Pakistan Ladin'in izini kaybetti' Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, ülkesinin El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in izini kaybettiğini söyledi.
Öğrenci affı yeniden Meclis'te TBMM Genel Kurulu'nda, üniversitelilerden ilişiği kesilenlere yeni haklar getiren öğrenci affı yasası bugün yeniden görüşülecek.
İstanbul sis altında İstanbul'da sis hava ulaşımını olumsuz etkiledi. Yoğun sis bazı iç ve dış hat uçuşlarında bir saate varan gecikmelere neden oldu.
Metro City önünde kaza: 1 ölü Şişli'de yolun karşısına geçmeye çalışan bir kişi, otomobilin çarpması sonucu öldü. Metro City önünde yolun karşısına geçmeye çalışan Cemal Şahin'e (75), 34 BNR ..
Dolar 1,30 YTL'nin üzerinde Dövizde yukarı yönlü hareket devam ediyor. Serbest piyasada dolar 1,3030 YTL'den, euro 1,7330 YTL'den güne başladı. Kararsız bir açılış yapan Borsa ise 27 bin puan..
ORJINAL SWATCH LOVE KOL SAATİ BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Bonus ve İdeal kartınıza 12 aya varan taksit imkanı !
Petrolde yukarı hareketlilik sürecek Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün en güçlü üyesi Suudi Arabistan'ın günlük üretimin yüzde 2 artırılmasını önermesine karşılık, petrol fiyatlarındaki yü..
G-5'ten teröre karşı işbirliği İspanya, İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya'nın içişleri bakanları, aşırı dinci militan olduğundan şüphelenilen kişilerin ülkelerine gönderilmesini sağlayacak..
PAZARYERİM'DE TATİL FIRSATI ! ASSOS EDEN GARDEN OTEL BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
Şimdi müzikal zamanı Türkiye'de yıllardır ihmal edilen müzikallerin dönüşü devam ediyor. Şener Şen'li 'Mucizeler Komedisi' ve Beyaz'lı 'Yıldızların Altında' bir yana İstanbul Devlet Opera ve ..
'Saygısız davranmaktan kaçındım' Evinden ve sevdiklerinden uzakta bir asker cephede tuttuğu günlükte bir çantadan bahsediyor: Çanta harap olmuş. Sahibi mi? Çoktan son nefesini vermiş bir aske..
« » 1 2 3 4 5 6 7