14 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

14 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Van Hooijdonk'a sevgi seli Teknik direktör Christoph Daum'un, Gençlerbirliği maçının 18 kişilik kadrosunda yedekler arasında yer verdiği Hollandalı Pierre van Hooijdonk, maç öncesi taraftarın..
Milan'dan seriye devam Serie A'da haftaya lider giren Milan, sahasında konuk ettiği Sampdoria'yı 1-0 yenerek zirvedeki yerine korudu. İlk yarısı golsüz sona eren maçta Kırmızı-Siyahlılar'ın g..
'Jose Mourinho futbol düşmanı' Anders Frisk'in ölüm tehditleri aldığı için hakemliği bırakmasına UEFA Hakem Komitesi Başkanı Volker Roth tepki gösterdi ve Chelsea menajeri Jose Mourinho'yu 'F..
Aslan düştü düşüyor Basketbol Ligi'nde Galatasaray, kendisi gibi küme düşme hattından kurtulma mücadelesi veren Tekel'e 75-68 yenilerek sondan ikinci sıraya indi.
Gitti ama göremedi Kuzey Carolina'da yaşayan sıkı futbol taraftarı Chris Barrett için İngiltere'ye favori takımını izlemeye gitmek uzun bir süredir bu iş için para biriktirdiği bir hayaldi.
Atlanta'da rekorlu maç NBA'de Golden State Warriors'ın deplasmanda Atlanta Hawks'ı 105-92 yendiği maçta konuk ekip bir rekora imza attı. Karşılaşma boyunca 33'te 18 gibi yüksek bir üç sayılık..
Yaşlı kamyonlara can verecek formül Yeni Taşımacılık Yasası'ndan olumsuz etkilenecek 20 yaşın üzerindeki binlerce kamyon sahibine umut kapısı açıldı.
TUI: Turizm patlayacak Avrupa'nın en büyük turizm şirketi TUI'nin hazırladığı rapora göre, Türkiye'ye bu yıl 2004 yılına göre en az yüzde 15 daha fazla turist gelecek. En büyük rakibi de İspa..
Fransızlardan teknokent teklifi Microsoft'un sahibi Bill Gates'in Ankara ziyaretinin ardından bilişim alanında yükselen değer olarak gündeme oturan Türkiye, şimdi de Fransa'nın Nice kenti yak..
Evli, çocuklu ve 'vergili' Brüt ücrette, otuz OECD ülkesi içerisinde, 24'üncü sırada yer alan Türkiye, evli ve iki çocuklu ücretli çalışana göre yapılan değerlendirmede, yüzde 30.4'le en fazl..
Öncelik tatil köylerinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), mart sonu ya da nisan başında Emekli Sandığı'na ait Kuşadası ve Foça Tatil Köyleri ile Ankara'daki Emek İşhanı'nı satışa çıkarm..
Tüpraş'a ihale onayı Nisan ayı ortasında blok satış için ihaleye çıkılması planlanan Tüpraş'ta ihale için Rekabet Kurulu onayı çıktı. İhale öncesi yapılacak genel kurul ile şirketin ana sözle..
İki aylık ÖTV tahsilatı 6.9 milyar YTL Hükümetin, her kaynak arayışında artırdığı özel tüketim vergisi tahsilatı, bu yılın ilk iki ayında yüzde 31.7 oranında arttı.
TT'yi alana operatör şartı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un (TT) özelleştirme şartnamesine alıcı olacak firmaya operatörlük şartı konulduğunu açıkladı.
'Büyüme cari açığı artırıyor' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2004 büyüme hızının yüzde 8-9 arasında gerçekleşmesinin beklendiğini belirtti. Kemal Unakıtan, DYP Iğdır Milletvekili Dursun Akdemi..
Türkiye kritere daha yakın Türkiye, 2001'den bu yana hızla Maastricht Kriterlerine yaklaşırken, kriterlere en fazla yaklaştığı alan, toplam borç stokunun gayri safi yurtiçi hasılaya oranı old..
PTT'de sıkıntı PTT çalışanları, tasfiye edilen PTT Personeli Müteselsil Kefalet Sandığı'nda biriken paralarını istiyor.
15 milyon kişi AB çöpçüsü olur Avrupa'nın en büyük çiftliği Koç-Ata-Sancak'ın ortaklarından Ethem Sancak: Tarım ve hayvancılık gelişmezse 15 milyon kişi AB'nin çöpçüsü olur.
İran'dan manevra İran, ABD'ye karşı oynadığı ve AB'yi de 'at'ı olarak kullandığı nükleer satrançta yeni manevralar yapıyor.
'Şaron saldırı yetkisi vermiş' İran'a karşı ABD yönetimi şimdilik AB'nin diplomatik çözüm çabasını destekliyor görünürken, İsrail hükümetinin tehditleri sürüyor.
Suriye harıl harıl çekiliyor ABD'nin başını çektiği uluslararası baskı karşısında Lübnan'dan çekilmek için düğmeye basan Suriye'nin, bu konuda BM'yle vardığı anlaşmanın ayrıntıları netleşti.
ABD'nin imajı Hughes'a teslim Afganistan ve Irak işgallerinin ardından tüm dünyada giderek bozulan ABD'nin imajını düzeltmeye karar veren Bush yönetimi, bu zor görevi başarabilecek kişiyi seç..
Hamas genel seçimde de var Filistin siyasetindeki ağırlığını geçen ocaktaki yerel seçimlerde yine ortaya koyan Hamas örgütü 1996 yılındaki ilk genel seçimlerden beri sürdürdüğü boykota son ve..
Çin'de iktidarın devri tamam Çin devlet başkanlığını 2003'te Jiang Zemin'den devralan Hu Jintao, Zemin'in yürüttüğü Merkezi Askeri Komisyon Başkanlığı'nı da üstlenerek ülkenin 'en güçlü adamı..
Deprem İran'ı yine korkuttu Depremler ülkesi İran'ın bu kez de Pakistan sınırı yakınındaki güneydoğu bölgeleri 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsıldı.
Haider: Lider olmaya talibim 2000'de aşırı sağcı Özgürlük Partisi'ni (ÖFP) Avusturya'nın ikinci siyasi gücü yapan, ancak AB yaptırımları karşısında liderliği bırakan Jörg Haider, geri dönmey..
Bağdat'ta hükümet zor Irak'ta 30 Ocak seçimiyle belirlenen meclisin toplanmasına iki gün kala, Şii ve Kürt ittifaklarının yürüttüğü hükümet pazarlıkları çöktü.
AB Kıbrıs'a Finli atıyor AB, Türkiye'nin yeni çözüm girişimini zorladığı Kıbrıs'a daha müdahil olma çabasında. Fileleftheros'a göre, Finlandiya Dışişleri'nin eski Müsteşarı ve Kıbrıs Özel Tem..
Papa nihayet Vatikan'da Geçen ay hastalanan Papa 2. Jean Paul'ün ikinci hastane macerası dün akşam sonuçlandı.
Haftanın Fotoğrafı Küreselleşmeyi kucaklamak isteyen Almanya, bu yıl Berlin'deki turizm fuarının reklamını yapması için Ekvadorlu şaman İndargo Guarlinga'yı ağırladı.
Portre: Rus operasyonuyla öldürülen Aslan Mashadov 12 yılda nüfusunun dörtte birini toprağa gömmüş Çeçenya'nın özlemini çektiği tek şey barıştı. Öldürülmekten, sürgün yaşamaktan, kaçırılmakta..
Basına yasak yasası 'Türkiye cezaevi olur' Yeni Basın Yasası'nda hapis cezasını kaldıran hükümet, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek olan Türk Ceza Kanunu'nda gazetecilere ağır hapis cezaları öngö..
Yine medyayı hedef aldı AKP İstanbul İl Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi'nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, medyaya yönelik tepkisini sürdürdü.
Şarkıların savurduğu yer Seyyan hanımın 'Mazi Kalbimde Bir Yaradır'ını söyleyecekti. Tam bir Seyyan hanım olmuştu sahnede. Anlatmıyor, yaşıyordu sanki: "1970'lerin sonunda sahneye s..
Türkiye'nin sağlığı bozuk Sağlık çalışanları bu yıl da 14 Mart Tıp Bayramı'na sorunların gölgesinde giriyor. Hükümetin 'sağlıkta reform' başlığıyla uyguladığı projeleri eleştiren sağlıkçılar,..
Aşırı dozdan 'aşırı' ölüm Aşırı doz uyuşturucu kullanımından ölümlerde geçen yıl patlama yaşandı. Yılda ortalama dokuz kişinin aşırı dozdan yaşamını yitirdiği Türkiye'de, bu sayı geçen yıl üç..
Genel Kurul'un gündemi af Üniversitelerden 29 Haziran 2000 tarihinden itibaren her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenlere af getiren yasa, bu hafta ikinci kez TBMM Genel Kurulu'nda görüş..
Hırsızlar hep tanıdık çıkıyor... Gümrük teşkilatında 10 yıl çalışan Yurt Partisi'nin kurucusu Necati Can: Gümrüklerde 'Pire geçmez, deve geçer' sistemi sürüyor. Her yerde yolsuzluk var.
Patatesteki tehlike Çiftçiler uyarılmıyor Patates üreticisinin sorunlarına çözüm bulmak için kurulan TBMM Araştırma Komisyonu'nu bilgilendiren Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üy..
Uluslararası çeteye darbe Bulgar ve Türk polisinin ortaklaşa yaptığı operasyonla ortaya çıkarılan uluslararası organ mafyası soruşturması sürüyor. Bulgaristan'ın Şumnu kentinden fakir gençle..
Depremzede soğukla tanıştı Bingöl'ün Karlıova ve Erzurum'un Çat ilçelerinde önceki gün meydana gelen 5.7'lik deprem yüzünden evlere giremeyen vatandaşlar geceyi eksi 5 derece soğukta çadırda ..
Türkçeden sözcük 'ihracatı' Türk Dil Kurumu (TDK), yabancı dillerde 10 binin üzerinde Türkçe sözcük olduğunu, Türkçeden en fazla sözcüğün ise Ermeniler ile Sırpların aldığını belirledi.
İlaç da zehirliyor Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Başkanlığı, 2000-2003 arasında bakanlığa bağlı Zehir Danışma Merkezi'ne yapılan 64 bin 805 başvurunun yüzde 70'inin tedavi edic..
Vatanseverler sahnede Çoğunluğu emekli askerlerden oluşan Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği üyeleri, önceki gün bir toplantıyla amaç ve hedeflerini açıkladı.
Guantanamo esaretine son ABD'nin Afganistan operasyonunda Pakistan'da yakalanan ve Taliban üyesi olduğu iddiasıyla Küba'daki Guantanamo Kampı'na götürülen 24 yaşındaki Murat Kurnaz, üç yıl ..
Prof. Erbaş ölü bulundu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölüm Başkanı 57 yaşındaki Prof. Dr. Suzan Erbaş, evinde ölü bulundu.
İstanbul ucuz kurtuldu LPG yüklü yedi tanker taşıyan DD-1 adlı Ro-Ro gemisi önceki gece İstanbul'a büyük bir tehlike yaşattı. 00.30'da denize açılması gerekirken saat 22.30'da Kartal'dan demi..
Denizler Allah'a emanet Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Türkiye'de denizlerdeki kirliliği ölçecek tesislerin bulunmadığını belirterek "Çevreye her yıl 4-5 milyon dolar yatırım yapm..
Kaçak şarap baskını Çal ilçesinde ruhsatsız şarap imalathanesine yapılan baskında kaçak 35 ton şişelenmeye hazır şarap ve 12 bin 192 şişe satışa hazır şarap ele geçirildi.
Okuldaki sivri pervaz davalık Kadıköy Kaptan Hasan Paşa İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisiyken, 25 Mart 2003'te teneffüste demir doğrama pencere pervazının ucuna çarptığı sağ gözü kör ola..
« » 1 2 3 4 5 6 7