14 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

14 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nürnberg'de En İyi Film 'Yazı Tura' Nürnberg'de bu yıl Alman Kültür Bakanı Dr. Christina Weiss'in himayesinde 10'uncusu düzenlenen Türkiye/Almanya Film Festivali Yarışma bölümünde sonuçlar aç..
Neandertal iskeleti 120 bin yıla ışık tutuyor Antropologlar, Neandertal iskeletlerinden parçaları birleştirerek ilk kez bir model meydana getirdi. Ortaya beli kısa, kalçası büyük bir yaratık ..
Kart Yasa Taslağı Şener'e sunuluyor Kredi kartlarına çekidüzen getirmeyi öngören taslak Cuma günü Devlet Bakanı Şener'e sunulacak.
Bankacılık Yasası'nda uzlaşmazlık IMF ile yapılacak yeni stand-by için gerekli yasal düzenlemelerden olan Bankacılık Yasası'nda uzlaşmazlık yaşanıyor. Bankaların TMSF'ye devri ve denetim konu..
Talat: Annan, Papadopulos'tan adım bekliyor KKTC Başbakanı ve CTP lideri Mehmet Ali Talat, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın Kıbrıs konusunda Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'tan adım bek..
Çiçek, TCK eleştirilerini yanıtladı 1 Nisan'da yürürlüğe girecek Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemeleri Kanunu'na yönelik eleştilir arttı. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantı..
Straw: 3 Ekim'de müzakereler başlar Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'la bir görüşme gerçekleştirdi. Straw, görüşme sonrası, Kıbrıs't..
'Komutanlar bize sahip çıkmalı' Oğulbey askeri tesisleri ihalesinde yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle yargılanan Genelkurmay İnşaat Kurulu Başkanı emekli Albay Hüseyin Tekel, alınan tüm karar..
Yahya Murat Demirel'e tahliye El konulan Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel'in, bankaya ait parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla yargılandığı davadaki tutukluluğu, İstanbul 1. Ağır C..
Tıp Bayramı'nı sıkıntılar gölgeledi 14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık sistemindeki sıkıntılara yönelik mesajlar ön plana çıktı.
Gongu Unakıtan çalacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 16 Mart’ta New York Borsası’nda açılış gongunu çalacak. Unakıtan, daha sonra işlem salonunu gezecek.
Biyometrik tarayıcılar CeBIT'de Fujitsu, biyometrik tarayıcı cihazını ilk kez dünyanın en büyük teknoloji fuarı CeBIT'te tanıttı. Microsoft da biyometrik şifre ile çalışan bir klavyeyi basına..
Himalayalar eriyor, kuraklık kapıda Küresel ısınma yüzünden Himalaya buzullarındaki erime hızlandı. Uzmanlar buzulların bu hızla erimesinin yüz milyonlarca kişiyi olumsuz etkileyeceği uyarısı..
Saatler görücüye çıktı 6. İsviçre Saatleri Fuarı, Antalya'da açıldı. Beş firmanın katıldığı fuarda, İsviçre'den ithal edilen 20 saat markasında ürünler, Ege ve Antalya Bölgesi'ndeki toptancı ..
Rehabilitasyon'a yeni düzenleme Yönetmelik, kamu kurum ve kuruluşları dışındaki gerçek kişiler veya özel hukuk tüzel kişileri tarafından açılan özel rehabilitasyon ve eğitim merkezlerine iliş..
Çin, AIDS aşısını insanda deniyor Çin, geliştirdiği AIDS aşısını insanlar üzerinde denemeye başladı.
Kürtlerin taleplerine Caferi'den ret Birleşik Irak İttifakı ile Kürtler arasındaki hükümet görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlanırken, bunun nedeninin İbrahim Caferi'nin, Kürtlerin bazı istekle..
Baykal'dan iddialara yalanlama CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP ile gizli pazarlık yapıldığı yönündeki haberleri yalanladı.
Beden muayenesi savcının yetkisinde Türk Ceza Kanunu'nda polisin endişelerini gidermeye yönelik 8 yönetmelikten ilki olan 'beden muayenesi, genetik incelemeler ve fizik kimliğin tespiti hakkı..
ABD'den Suriye talebi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Suriye'ye gelecek ay yapacağı ziyaretle ilgili ABD yönetiminin görüşünü Büyükelçi Eric Edelman dile getirdi.
TÜGİAD: En büyük sorun işsizlik Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) üyeleri, ekonominin en önemli sorunu olarak işsizliği görüyor. TÜGİAD üyeleri AB üyeliği için bazı kaygılar duyarken T..
Borsa'da sert düşüş Satışların etkisi altında kalan Borsa günü yüzde 2.3 oranında değer kaybıyla 26 bin 937 puandan tamamladı. Dövizde yukarı yönlü bir hareket var. Serbest piyasada dolar 1,2..
Belçika'da sağcı partiye Müslüman aday Belçika'da aşırı sağcı Vlaams Belang (Flaman Menfaati) partisi, "kapılarını Müslümanlara açacağını ve gelecek seçimlerde listelerinde Müslüman adaylara ..
Lübnan muhalefetinden dev gövde gösterisi Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta muhalefetin çağrısıyla yapılacak gösteriye katılım giderek artıyor.
Irak'ta, Şii-Kürt uzlaşı arayışı sürüyor Irak'ta, Şii ittifak ile Kürtler arasında, yeni meclisin açılışından önce hükümet kurma çalışmalarında uzlaşı sağlanamamasının ardından son dakika çab..
Arabulucu Gwyneth Paltrow Ünlü yıldız Gwyneth Paltow’un bugünlerde araları açılan yakışıklı aktör Brad Pitt ve eşi Jennifer Aniston’ın evliliklerini kurtarmaları için ’arabuluculuk’ yapıyor. ..
CRR Dans Tiyatrosu, Saraybosna'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu Dans Tiyatrosu, 14 ile 18 Mart arasında 21'inci kez düzenlenen Uluslararası Saraybosna Kış Festi..
Allianoi sulara gömülmesin İzmir'in Bergama ilçesi yakınlarındaki 1800 yıllık Allianoi Antik Kenti, önüne geçilmez ise Kasım 2005'te su tutulması planlanan Yortanlı Barajının suları altında k..
AKP'li Gündüz: Yasaklarla bir yere varılamaz AKP Grup Başkanvekili İrfan Gündüz, yabancılara taşınmaz mal satışını düzenleyen yasanın kısmen iptalini değerlendirirken, "Yabancının bunu alıp d..
Yabancıya mülk satışına koşul   Tüketiciyi korumaya ‘kızılötesi’ tasarısı
Bulgaristan'da 1 Türk şoförü kazada öldü Bulgaristan'ın E-80 karayolunda, Harmanlı bölgesinde meydana gelen trafik kazasında biri Türk 2 TIR şoförü hayatını kaybetti.
Lufthansa Swiss Air Lines'ı alıyor Alman Havayolları Lufthansa'nın ekonomik olarak çok kötü durumda olan İsviçre Havayolları Swiss Air Lines'i satın alacağı açıklandı.
ABD'den Sezer'e eleştiri ABD Büyükelçisi Edelman, Cumhurbaşkanı Sezer’in Şam gezisi için "uluslararası toplumun, BM'nin Suriye hakkında aldığı karara uyması gerektiğini" söyledi.
Abbas'tan İsrail halkına: Bana güvenin Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail halkından kendisine güvenmesini istedi.
Kofi Annan, Filistin'i ziyaret etti BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile görüştü.
Irak'ta bir TV kameramanı öldürüldü Irak'ın Musul kentinde Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) televizyonunda kameraman olarak çalışan bir kişinin öldürüldüğü bildirildi.
Çin-Tayvan gerilimi artıyor Çin Başbakanı Ven Ciabao Tayvan sorununun Çin'in iç işi olduğunu yinelerken, "Bu konuya yabancı güçlerin müdahalesini görmek istemiyoruz, kimseden de korkmuyoruz" ..
Suriye Lübnan'dan çekilmeyi sürdürüyor Lübnan'daki Suriye birliklerinin Bekaa Vadisi'ne doğru bir hafta önce başlayan çekilme işleminin devam ettiği, bu çerçevede Suriye askerlerinin Lübnan'ı..
"On yılın ikonu" Tarantino İngiltere'de yayınlanan "Empire" dergisinin sinema alanında verdiği ödüllerde, kült filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino "on yılın ikonu" seçildi. Derginin 12 bini..
90 yıl sonra Çanakkale Savaşı 18 Mart 1915... Yer, Çanakkale. Dünyanın bambaşka bir coğrafyasından gelen Yeni Zelanda ve Avustralya askerleri, tarihin en büyük çıkartmalarından birini gerçekl..
ABD'den Sezer'in Suriye gezisine eleştiri ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, "Suriye konusunda söylenecek şey, uluslararası camianın, BM'nin 1559. kararı gereği tamamen fikir birliğinde..
Erdoğan'a 'çuvaldaki çürükler' davası Başbakan Tayyip Erdoğan’ın AKP’den istifa eden milletvekillerini "çuvaldaki çürükler"e benzetmesi, istifacı milletvekillerini kızdırdı. İstanbul bağımsız..
Emekli albay: Komutanlar bize sahip çıkmalı Oğulbey askeri tesisleri ihalesinde yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle yargılanan Genelkurmay İnşaat Kurulu Başkanı emekli Albay Hüseyin Tekel, alın..
Baykal: Erdoğan’la hiçbir pazarlığımız olmadı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a milletvekilliği yolunu açan Anayasa değişikliği için hiçbir pazarlık içine girmed..
Fukuyama: Türkiye temel ülke haline geldi "Tarihin sonu" denemesinin yazarı Francis Fukuyama, 11 Eylül saldırısından sonra Türkiye’nin temel bir ülke haline geldiğini belirtti.
Polise hem destek hem eleştiri Meclis İnsan Hakları Komisyonu, kadınlar günü eylemine müdahale eden polisi, hem eleştirdi hem de destekledi.
Kalyoncu: Play-off yolunda büyük avantaj Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Erdemirspor'da, antrenör Ayhan Kalyoncu, "Beşiktaş galibiyeti play-off yolunda takımımıza çok önemli avantaj sağl..
Efes rövanşı aldı Türkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) Efes Pilsen, Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde (TBBL) de Beşiktaş, 20. haftanın ardından zirvedeki yerlerini korudular. Lider Efes Pilsen,..
TMSF 689 gayrimenkulü satacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 44 ilde bulunan toplam 686 gayrimenkulü satışa çıkardı. Gayrimenkullerin satışından 110 milyon YTL’yi aşkın gelir elde edilmesi b..
İkonik sanatçı Quentin Tarantino İngiltere'de yayınlanan 'Empire' dergisinin sinema alanında verdiği ödüllerde, kült filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino 'On Yılın İkonu' seçildi.
» 1 2 3 4 5 6 7