13 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

13 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Genç tekvandocular beş madalya kazandı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de devam eden Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’nın ikinci gününde tatamiye çıkan milli sporcular 1 altın, 3 gümüş ve 1 br..
Atmalar Şampiyonası Mersin’de yapılıyor Avrupa Atletizm Federasyonu’nun (EAA) 2005 yılı yarışma takviminde yer alan 5. Avrupa Atmalar Kış Şampiyonası 28 ülkeden 179 sporcunun katılımıyla Mers..
İTÜ’lü basketçinin bıçakladığı Özgül ölümden döndü Sporda şiddet için yasa çıkarılsa da, komisyon kurulup araştırmalar yapılıp zanlılar dinlense de olaylar bir türlü durmuyor.
Togay Bayatlı yeniden başkan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) başkanlığına yeniden Togay Bayatlı seçildi.
İsveçli Frisk hakemliği bıraktı Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde 23 Şubat’taki Barcelona-Chelsea maçını yöneten İsveçli hakem Anders Frisk, Chelsea taraftarlarının ölüm tehditleri yüzünden mesleği..
Kaiserslautern Halil’le güldü Alman Ligi Bundesliga’da Kaiserslautern, dün oynadığı maçta B.Mönchengladbach’ı Türk futbolcusu Halil Altıntop’un attığı golle devirdi:
AB'den ustalara balans ayarı Eğer yolumuz sanayi sitelerinden birine düşmüşse, oradaki çırakların durumunu görmüşüzdür. Birçok işyerinde yükün ağır bölümü onların cılız omuzları üzerindedir. ..
Bacım memleket nire? Kapıyı açıp geçmeye çalışıyorum. Ne mümkün. Ben ona yol vermesem, geri çekilmesem dahi, omuz dirsek atarak kayıveriyor aradan.
Zirveye çıktılar, tüzüğe çarptılar Semih Saygıner, Süreyya Ayhan, Nurcan Taylan, Harun Doğan, Yasemin Dalkılıç gibi isimleri rekorlarla birlikte anılan, dünya ve olimpiyat şampiyonu sporcular..
Tarih kilime 'DOKUNDU' Ermeniler Amerika, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde Türklerin kendilerine soykırım yaptığı iddiası peşinde iken, bugün Ankara Etnografya Müzesi’nde bulunan Kûfi yazıl..
Her taşın altından Oltu çıkıyor Oltu taşıyla uluslararası alanda tanınan Erzurum’un Oltu ilçesi, ilçede çıkarılan yeşiltaş ile ününü artırmak istiyor. İkbal Gürpınar ve Seda Sayan’a tanıtım i..
Her kadından prenses çıkar hayali, reyting yapıyor Televizyon dizilerinde bir dönüşüm hikayesidir gidiyor. Bakımsız, kilolu ya da çirkin olduğu için çevresinden ilgi göremeyen film kahramanla..
Ucuz mizah pahalıya mal oluyor Başbakanın konu edildiği bir karikatürün, açılan tazminat davasında 5 bin YTL’lik tazminata mahkum edilmesiyle başlayan tartışma, bir süre sonra Erdoğan’ın kedi..
Görevim, intiharları önlemek 12 yıldır gece programlarıyla dinlediğimiz şair Bedirhan Gökçe 6 yıl aradan sonra "Başım Gözüm Üstüne’" isimli şiir kasetiyle sevenleriyle buluşuyor. Bir hafta so..
Hâmili kart adaşım olur Toplumun bir çok kesimi tarafından ismi bilinen ünlüler kadar, adaşları da popüler oluyor. Ünlü olan adaşının çizdiği profile göre, Kimileri adaş olmanın avantajını y..
"Şehir" manzaraları! "Şehir" hayatından derlenmiş canlı nümûnelerdir. Hiçbir hayâl mahsulü değildir. Sadece birilerinin çıkıp bu gibi hadiselere isim vermesini beklemektedir. Siz bir isim ver..
İzlanda sularında sırmalı Osmanlı sarığı Osmanlıların Akdeniz’e hapsolduğu ve okyanuslara açılamadığı iddiası, Osmanlı’ya atılan çamurlardan birisidir. İnsan utanır yahu. Hadi Açe filan derke..
Binlerce yıllık öyküler yürür ufukta Ömür boyu köyünün sınırlarından çıkmamış nesle inat, köyünden çıkıp dönmeyen insanların öyküleri var.Yalnız kalan karısı kocaman bir ev yaptırır ve bekler..
Hırsızlara karşı kovboyluk gerekiyor Hırsızlar hakkında hemen hemen söylenecek her şey söylendi. Bunlar arsızlığın, yüzsüzlüğün de dışına çıktılar.
Senarist Muharrem Buhara - Yoksulluk satmadığı için zenginlik yazılıyor Severek izlediğimiz bir çok dizinin perde arkasında olan bir isim var: Muharrem Buhara. Yavuz Turgul’la tanışmasının ar..
Big Brother sizi 'chip'liyor ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin, hastaların sağlık kayıtlarına kolayca erişimi sağlayacak ‘VeriChip’e verdiği izne sivil toplum örgütleri karşı çıkıyor. Çünkü derisi..
Hindistan'ın Tac'ı kararıyor Bizi dünyanın 7 harikasından birine getiren deveci çocuğa 20 rupi veriyoruz. Sabah daha ilk işiymiş. Yolu açık, kazancı bol olsun diyor ve ayrılıyoruz deveci çocu..
Yassıada’nın cesur objektifi Mehmet N. Taşdelen: Menderes’in intiharına engel oldum Deniz Harp Okulu’ndan mezun olduğu yıl ‘muhafız subay’ olarak Yassıada’ya gönderilen Mehmet Nuri Taşdelen, ..
Kapıyı neyle açarsınız? Valla bizim memlekette, kapılar hep anahtarla açılıyor: Anahtarlar boy boy olabilir, kimi kapılarda çok kilit olduğu için onların çok anahtarı olur; kapıya gelince bir..
En ünlü kitap kapakçısı kim? Bu hafta bir değişiklik yapıp size bir soru yöneltmek istiyorum: Başta Yedigün dergisi olmak üzere, Eski Şiirin Bahçeleri, Bir Çalgıcının Seyahati, Bu Kalp Duraca..
Haftanın Fiskosu Bu sefer, haftanın ilk fiskosu, Aliye dizisinden, senaristlerden biriyle karşılaşan bir arkadaşımdan öğrendiğim üzere, bu sezonun sonunda bitmesi beklenen dizi, önümüzdeki se..
İçinizdeki ejderi uyandırın Modern hayatın insanı ruhen yıpratması sonucunda bir çok rahatlama felsefesi önem kazanıyor.
Hoca Nasreddin ağlar mı? Hisseli kıssalarıyla dünyayı güldüren Nasreddin Hoca’nın ağladığını iddia eden Cemil ZZ, herkesin bir ömür güleceği fıkraları aramızda gezinen Hoca misali anlatıyor.
Dikiz aynasından Sarı Hayatlar Sarı taksiler İstanbul’da yaşayanlar için nice ilginç hayat hikayeler barındırır.
Zamanın Ağızları’ndan hikayeler geçidi Her insanın içinde barınan hikâyeler vardır mutlaka. Bunlardan bazısı imkan bulur ve gelişir. Bazısı küçük bir çekirdek olarak kalır.
Kışa mart kapısı kapatılmalı Kaç kere söylemişimdir. Hukuka sığmayan, onun bir şekilde mütekâmilliğini sarsan her şey benim husumetimi kazanır.
Yeni bestelenmiş bir Mevlevi ayini Klasik Türk musikisinin en büyük formatlarından, müzik tarihimizin en ihtişamlı sayfalarından biri olan Mevlevi ayinlerine bir yenisi daha eklendi.
Biraderler yine söylüyor Elektronik müzik bayrağını 90’larda devralan Chemical Brothers, 2000’ler serüvenini geçtiğimiz aylarda yayınladıkları beşinci albümleri "Push The Button" ile sürdürüy..
Nilgül’den üçüncü albüm 2001 yılında "Ömürsüz Sevdalar", 2002 yılında ise "Arabesk Günler" adlı albümleri ile müzik piyasasında yer alan Nilgül, yeni albümü "Pervane"yi dinleyicilerinin ilgis..
İki resim arasındaki fark Avcılar, hayvanların dilini anlasalardı acaba tetiğe dokunabilirler miydi? Vurdukları hayvanın son sözlerini hatırlayacak olsalar, onların kesik başlarını şömineleri..
Siz ve çizginiz İncecik bir çizgidir hayat. İki rakam arasında bir çizgi sadece. Fırsatını bulduğunuzda (ki fırsatını aramalısınız da!) mezar taşlarına bakın, o çizgiyi göreceksiniz.
Zaman tünelinde yemek (2) Yiyecek tarihinin zaman tünelinde, geçen hafta kaldığımız yerden dolaşmaya devam ediyoruz.
Otuz yedi yılın turşusunu kurdu Ankara’nın ve belki de Türkiye’nin ilk müstakil turşucusunu, 1967’de Sakarya Caddesi’nde açan Burhan Dinçel, bugün 72 yaşında.
5 yıldızlı otelde bıyık animasyonu Birçok işkolu, sakallı ve bıyıklı erkekleri tercih etmezken, Antalya’da bulunan 5 yıldızlı turistik bir otelde bıyıksız çaycı, boyacı ve kapıcı çalıştırılmı..
Düğün mevsimine doğru (1) Evlenecek kızın gelinlik stresi Bütün genç kız-ların rüyasını bembe-yaz bir gelinlik süsler. Her gelin beyaz bir kuğu gibi görünmek ister. Bu yüzden çoğu zaman kendi..
[EV] İyi uykunun sırrı Bellona; Torba, Bonel, Multiflex ve Cossiflex olmak üzere 4 çesit yay sistemleri ile farklı ve ortopedik yataklar sunuyor.
[TEMİZLİK] Temizlik paketi Hayat’ın 4’lü Beyaz Sabun, Banyo-Kremli Güzellik ve Cilt Bakım Sabunu ve sıvı sabunlarından oluşan "mucize paketi" %35 indirimle sunuluyor.
[YİYECEK] Zeytinyağı pakete girdi Sana margarin, sızma zeytinyağı kalitesiyle kahvaltı ve yemekler için hazırlandı. Ürün, damakta yoğun bir zeytinyağı tadı bırakıyor.
[GİYECEK] 70’ler bugüne geldi Topshop, yeni sezonunda 70’lerin ruhunu tekrar canlandırıyor. Koleksiyonda folklorik desenler, basma bluzlar ve tiril tiril dinamik renkli elbiseler revaçta.
[MUTFAK] İki kapak, dört tencere Fissler Blue Point Quatro seti, iki ayrı tencereyi dört farklı tencere olarak kullanma imkanı sağlıyor. Ürün, değiştirilebilir özel kapağı ile son derece prat..
[TEKNOLOJİ] Çamaşıra farklı dokunuş Vestel, kişiselleştirilebilen panele sahip çamaşır makinesi ile teknolojiyi kullanıma sunuyor. Ürün, tuş karmaşasına son veriyor, enerji tüketimini azaltıy..
[İNGİLTERE] Cerrahlar için ameliyat rehberi İngiltere’de, "ameliyat ettikleri vücutta yollarını kaybetmemeleri" için cerrahlara yönelik hazırlanan bir rehber kitap yayımlandı.
[ÇİN] Çin’de toprakların çoğu azınlıklara ait Çin’de azınlıkların yaşadığı özerk bölgeler, ülkenin yüzölçümünün yüzde 64’ünü oluşturuyor.
Masanızda 365 gün sergi Sahibine özel 365 gün açık bir sergi olma niteliğini taşıyan "İyi Ajanda", her yıl bir araya getirdiği 53 sanatçı ile Türkiye’nin sanat arşivini oluşturma yolunda adım..
İnönü: Solda birleşmeye özlem yok Eski SHP Genel Başkanı Prof. Dr. Erdal İnönü, bugün solda birleşmeye özlem duyulmadığını söyledi. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset ve Liderlik Okulu'nda, 'Dem..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8