13 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

13 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
40 yıl uğraştık, sadece 6 oy çıktı Bülent Ecevit, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset ve Liderlik Okulu'nun düzenlediği programa katıldı. Demokratikleşme sürecini anlatan Ecevit, 40 yıl köylünün ..
'Rekabet'te yeni skandal Rekabet Kurulu'nun davalarını takip eden Çamlıca'nın avukat değil, fizik tedavi uzmanı olduğu ortaya çıktıTürkiye'ye AP'den 'Vakit' uyarısı
KÜLTÜR & SANAT Hakkında 'sübyancılık'tan dava açılan eski pop kralı Michael Jackson, iflasın da eşiğinde. Jackson'ın tam bir 'para harcama hastası' olduğunu açıklayan iddia makamı, yıldızın 4..
TÜGİAD'dan cari açık uyarısı Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin (TÜGİAD), üyeleri arasında gerçekleştirdiği anket sonucunda oluşturduğu "2005 Yılı Beklentileri" çalışmasında cari açığın yıl ..
Rusya'da 27 dolar milyarderi bulunuyor Amerikan Forbes dergisinin açıkladığı dünyanın en zengin işadamları listesine Rusya 27 dolar milyarderi sokmayı başardı.Endekste kısa vadeli düzeltme de..
'İslami sermaye anlaşması usule aykırı' CHP yönetimi, İslami sermayeyi desteklemeye dönük, İslam Kalkınma Bankası bünyesinde İslam Özel Sektörünü Geliştirme Kurumu (İÖSGK) kurulmasına ilişkin..
Türkiye, TV dizileri ile tabuları yıkıyor Fransız haber ajansı AFP, Türkiye’deki TV izleyicilerinin bu yıl basit aşk hikayeleri ve vurdulu kırdılı diziler yerine, siyasi ve ulusal kimlikle il..
Annesini kaçırdılar FC Porto’da oynayan Brezilyalı futbol yıldızı Luis Fabiano’nun annesi Sandra Helena Clemente, Sao Paulo yakınlarında bulunan Campinas’taki evinin önünde silahlı iki adam t..
Guantanamo’da şimdi de seks skandalı ABD’nin Guantanamo’daki Üssü’nde yaşanan işkence ve kötü muamele skandallarının ardından, şimdi de, biri general dört subayın karıştığı ‘zina skandalı’ pa..
Bunlar ortaçağ görüntüsü İstanbul’da Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen gösteride polislerin uyguladığı şiddet, uluslararası medyada Türkiye’nin imajına zarar vermeye devam ediyor. Fr..
Eşini yaşatmak için önerilen bir milyon $’ı reddetti ABD’de zengin bir işadamı bitkisel hayatta olan Terri Schiavo’nun kocasına eşinin bağlı olduğu makinenin fişinin çekilmemesi için, 1 milyo..
Blair taviz verdi terör yasası onaylandı İngiltere’de bir haftadır parlamento ve Lordlar Kamarası’nda tartışılan terörle mücadele yasası, 31 saat süren maraton görüşmelerin ardından önceki gü..
Mezuniyet tatbikatı İran’da kadınlar arası suç oranlarının çoğalması üzerine kadın polise ihtiyaç artınca, polis akademisi 26 yılda ikinci kez mezun verdi.
60 bin dolar kazandıran ihbar Amerika’nın Georgia Eyaleti’nde, Fulton Sulh Mahkemesi’ni kan gölüne çevirip firar eden sanık saklandığı apartman dairesinde ihbar üzerine yakalandı. İhbarcıya 6..
Piontek: Türkiye’ye gidin Dağ başında sabaha kadar dolaşsanız bir şey olmaz. Bir saldırı olsa bile daha polis gelmeden halk yardımınıza koşar, buradaki seyreder. Bakkal, bir telefonla sizin i..
Aslanla fare değiştirilmez Yoğun uluslararası baskı altında bulunan İran, ABD’nin nükleer programından vazgeçirmek için sunduğu ekonomik teşvikleri, ‘Öneri olamayacak kadar komik. Aslanla far..
İmajı ‘Büyük Peygamber’ düzeltecek Irak savaşı sonrasında başta Ortadoğu ve bazı Avrupa ülkeleri olmak üzere ABD karşıtlığı artarken ABD, imajını düzeltmek için harekete geçti. Washington Pos..
Şermin Avrupa güzeli Paris’te yapılan 2005 Miss Europe güzellik yarışmasını, İran asıllı Alman güzeli Şermin Shahrivan kazandı. 21 Yaşındaki Şermin, 50 bin Euroluk ödülün sahibi olurken ikinc..
Akmerkez desteği Türban sorununa çözüm için şapka modelleri geliştiren Reyhan Gürtuna, önceki gün eşi, eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ali Müfit Gürtuna ile Akmerkez’deydi. Reyhan..
Metroyu erken bitir pazarlığı Ayazağa-4’üncü Levent Metrosu’nun temeli, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından atıldı. Törende bir konuşma yapan Erdoğan, projenin hayata geçmesiyle vatandaşların ..
Sevdiler diye yaşatmadılar Evrim ile Selahattin’i, ne töre, ne aşiret, ne de ölüm korkusu durdurabildi. Birlikte kaçtılar. 23 günde, bütün paralarını ve kredi kartı limitlerini tükettiler; am..
Ehliyetsiz Peker’i Cerrah yakaladı Sinema ve televizyon oyuncusu Peker Açıkalın, önceki gece, Mecidiyeköy’de İstanbul Valisi Muammer Güler ile İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın sey..
Hapis yerine kamu hizmeti Bazı suçlular artık Avrupa’da olduğu gibi cezaevine koyulmak yerine topluma kazandırıcı işlerde çalıştırılacak ya da tedavi edilecekler. Bu uygulamanın koşullarını b..
Türkiye, gazeteci hapishanesi olmasın Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni TCK’nın iletişim özgürlüğü açısından sorun yaratacağını belirterek, ‘Türkiye’nin ‘En ..
Yargıtay işsiz kocalara acıdı Yargıtay, kocası işsiz, kendisi çalışan kadına, ‘yoksulluk nafakası’ bağlanamayacağına hükmetti. Tekirdağ’da oturan M. çiftinin evliliklerini işsizlik bitirdi.
Çocuklarından cephanelik çıktı Diyarbakır’da, polisin düzenlediği operasyonda, yaşları 9 ile 12 arasında değişen 4 kardeş ile üvey annelerinin üzerinde, giysilerine özel olarak yapılan cepler..
Marmara Denizi’nde büyük tehlike Kartal-Zeytinburnu seferini yapan Ro-Ro gemisinin batmasıyla 7 LPG tankeri Marmara Denizi’ni tehlike bölgesi haline getirdi.
Sokağa çıkamıyorum ne olur onu yakalayın Yaklaşık iki ay önce saldırıya uğrayan, bıçakla tehdit edilip feci şekilde dövülen Okmeydanı SSK Eğitim Hastanesi hemşirelerinden N.T, aradan geçen za..
Karakışta 5.7 dehşeti Bingöl’ün Karlıova İlçesi’nde dün saat 09.36’da Richter ölçeğine göre 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Karlıova ve Erzurum’un Çat İlçesi’nde 2’si ağır 15 kişi yara..
İstanbul'da LPG tankeri yüklü gemi battı LPG tankeri yüklü, DD1 küçük bir Ro-Ro gemisi, Zeytinburnu açıklarında battı. Geminin üzerindeki tankerlerin, deniz üzerinde sürüklendiği ve büyük teh..
Tibet mucizesi İzmir’de, halk arasında ‘kas erimesi’ olarak bilinen ‘motor polinöropati’ hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı yaşayan 15 yaşındaki Tibet Türkyılmaz, yalnızca sağ elinin üç parma..
4 gün suda kalacak Eski SAT Komandosu Namık Ekin, 4 gün 4 gece su altında kalacağı yeni dünya rekoru denemesi için dün start verdi. Beylikdüzü’ndeki Academia Alışveriş Merkezi’ndeki kapalı ha..
Karadenizli kadının tercihi Jolie dudağı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Ahmet Karacalar, son birkaç ay içinde 15 kad..
A Rh Negatif Ailesi kurulacak Kan grupları ‘AB Rh negatif’ olan altı kişinin beş yıl önce kurduğu ve 2500 üyeye ulaşan ‘AB Rh Negatif Ailesi’ Kurucu Başkanı Selma Özpak, şimdi de ‘A Rh Negati..
Onları yok etmede AB şampiyonuyuz Dünya Kuşları Koruma Kurumu tarafından hazırlanan ve bilim dünyasında büyük prestiji olan ‘Avrupa’nın Kuşları Raporu 2004’ yayımlandı. Doğa Derneği’nin yaptı..
AB’li işçi-işveren el ele Çin’e karşı genel eyleme Avrupa’nın tekstil, hazırgiyim ve deri sektöründeki işçi ve işveren sendikaları AB Komisyonu’nu Çin’e karşı uyarmak için 10 dakikalık iş bır..
Ataköy değişecek Ataköy Şirketler Grubu bünyesindeki tesisleri, özelleştirmeden en yüksek teklifi vererek satın alan DATİ’nin (Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan..
Dardanel’den sigortacıya ‘orkinos telef oldu’ davası Dardanel, Antalya Gazipaşa’nın 3 mil açığındaki orkinos çiftliklerinde 2 yıl önce kötü hava koşulları nedeniyle dalgalara kapılıp telef ol..
Sosyal projelere 5 milyon dolar harcadık, madalyalarla döndük Sosyal sorumluluk projelerine yılda 5 milyon dolar bütçe ayıran Procter & Gamble, insana yapılan yatırımların başarıyla geri dönm..
Dar alanda kısa paslaşmaları bırakalım Ulaştırma ve Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun açılışını yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Enerjimizi toprağa veren incir çekirdeği mesabesindeki tartışmal..
Kartta taksite cunta kafasıyla darbe vurmayın Geliştiripdaha sonra HSBC’ye sattığı Advantage Card’la taksitli satışa öncülük eden Boyner Holding Murahhas Azası Cem Boyner, ‘Kredi kartlarının ..
Erdoğan: Çuvaldaki çürükler gitti AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinden istifalarla ilgili olarak, “Bunların hepsi çuvalın içindeki çürükler. Bunları ona sayın..
Zeytinburnu'nda gemi battı Zeytinburnu açıklarında bir geminin battığı öğrenildi. Gemi personelinin kurtarılarak Harem'deki tahlisiyeistasyonuna götürüldüğü belirtildi.
Stewart diz çökerek evlilik teklif etmiş Şarkıcı Rod Stewart üçüncü evliliğine hazırlanıyor. Müziğin 60 yaşındaki ‘delikanlısı’ yaşamını genç model Penny Lancaster ile birleştirecek. People d..
Uygurlar Bahçelievler’de Yeni oyunları ‘Güldüren Şüphe’ ile İstanbul’da kapalı gişe oynadıktan sonra Marmara-Ege-Akdeniz ve Orta Anadolu turnesine çıkan Behzat-Süheyl Uygur kardeşler, Bahçeli..
Şoven diyeceklerine bana gay desinler Ünlü İspanyol aktör Antonio Banderas, ‘Bana şoven diyeceklerine gay desinler’ dedi. Birçok filminde eşcinsel karakterleri canlandıran ve ‘gay camiasının ..
Havin’e alkol pek yaramadı ‘Haziran Gecesi’ dizisinin Havin’i Naz Elmas’ın adı önce rol arkadaşı Özcan Deniz, ardından da Kenan Doğulu ile anılmıştı. Bu iki beraberliği de kısa süren Elmas, ö..
Kuliste büyü aradı İbrahim Tatlıses’in Keops’taki programını bitirmesinin ardından, aynı mekan içinde bulunan Cilveli adlı kulüpte de Asena çıkmaya başladı. Yıldız Tilbe’nin programının arası..
Canlı yayında son kaza Beyaz Show’a önceki gece konuk olan şovmen Ata Demirer, canlı yayına telefonla bağlanan bir genç kızın ‘Kız arkadaşınız var mı’ sorusunu yanıtlarken gaf yaptı. Genç kız..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8