13 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

13 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erkekli, 'dayanışma' için sahnede “Türkiye sessiz kalmasın” sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde, oyuncu Altan Erkekli “iş seçme” özgürlüklerini kullanan SES-Bİ..
Annan Ortadoğu'da barış turunda Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan, İsrail-Filistin arasındaki barış çabalarının güçlendirilmesi çerçevesinde İsrail'e geldi.
Erdoğan medyaya yüklendi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, medyaya yönelik eleştirilerini sürdürdü. Erdoğan, AKP'ye tuzaklar kurulduğunu söyledi.
Akdeniz'de Türk Sineması Haftası Akdeniz Üniversitesi'nce, 14-18 Mart tarihlerinde 'Türk Sineması Haftası' düzenleniyor.
'Hititler' temalı karikatür yarışması Çorum Belediyesi tarafından Hitit Medeniyeti'nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 'Hititler' konulu karikatür yarışmasında dereceye girenler..
Vasıf'lı Sivas DT turneye çıkıyor Sivas Devlet Tiyatrosu, daha iki yıl öncesine kadar kentin her tarafına astığı pankartlarla 'Bu kentin tiyatrosu var', 'Seyirci kalma, seyirci ol' gibi sloga..
'Karpuz Kabuğu' ödüle doymuyor 16. Ankara Film Festivali'nde ödül kazananlar belli oldu. En iyi film ödülünü “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” adlı film aldı.
Avea'nın altyapısı Ericsson'a emanet Cep telefonu operatörü Avea'nın GSM şebekesi ve altyapısını, İsveç şirketi Ericsson yenileyecek.
CeBIT'te 'yakıt hücreli dizüstü' şovu Tayvanlı Antig Technology, metanol tankı entegre edilmiş bir dizüstü bilgisayarı basına tanıttı. Toshiba da, yakıt hücreli dizüstü prototipini ilk kez gö..
Muhammet Ali'ye barış madalyası Almanlar, eski dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammet Ali'ye, “Otto Hahn Barış Madalyası” veriyor.
OPEC'ten kota üzerinde üretim Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC), resmi kotanın üstünde üretim yapmaya devam edebileceği bildirildi.
Erdoğan: AKP'ye tuzak kuruyorlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, medyaya yönelik eleştirilerini sürdürdü. Erdoğan, AKP'ye tuzaklar kurulduğunu söyledi.
Zincire bir halka daha RASİME - Recai Şeyhoğlu kütüphaneler zincirine bir halka daha ekleniyor. 9'uncu kütüphane bugün Bergama'nın Tırmanlar Köyü'nde açılacak. Daha önceki köylerde olduğu gib..
İlk engel geçildi ÖZEL Ege Lisesi'nin açtığı İzmir Okullararası Matematik Yarışması'nda ilk aşama gerçekleştirildi. 106 ilköğretim, 257 de lise öğrencisi ter döktü. Elemeyi geçen 15 öğrenci, ..
Generalin anıları VENEZUELALI General Miranda'nın Türkiye Anıları adlı kitap, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde tanıtıldı. Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Kaldone G. Nweihed de kat..
Kuyruğa 4 yeni vezne TEDAŞ İzmir Elektrik Dağıtım Müessesesi kuyrukları azaltmak amacıyla Bostanlı'da 4 yeni vezne hizmete soktu. Karşıyaka İşletme Bakım Müdürlüğü'ne bağlı Bostanlı Teknik Ar..
Çevreciler limana sevindi NEMRUT Limanı'nın önünün açılması, çevrecileri de sevindirdi. EÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sıkı, "İzmir Kuşcenneti'nin korunması, ..
Patron öğrenci İZMİR Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Onur Doğan, girişimci ruhunu ortaya koydu. Doğan, öğretimini sürdürürken, Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde Yankı Teleko..
Kağıdın devleri birleşti EGE Bölgesi Sanayi Odası'nın 16 Mart Çarşamba günü yapılacak meclis komite seçimleri öncesi saflar netleşiyor, güçler birleşiyor, ittifaklar kuruluyor. Kağıt ve kağıt..
Bahar pahalı geldi İZMİR'DE donduran Mart'la birlikte baharın müjdecisi çağla badem de tezgahlardaki yerini aldı. 20 YTL etiket taşıyan "mevsim güzeli"ne en çok rağbet gösteren çocuklar oluyo..
Sahnede veda İZMİR Devlet Tiyatrosu'nun 65 yaşındaki sanatçısı Türker Tekin, 40 yıllık meslek hayatını sahnede noktaladı. Tekin, rol aldığı Konak Sahnesi'ndeki "Fermanlı Deli Hazretleri" oyun..
Dünya giyiyor İZMİRLİ Berika Moda, gelinlik, nişanlık, abiye koleksiyonunu tanıttı. Almanya'dan Libya'ya, Yunanistan'dan Kuveyt'e 23 ülkeye ihraç edilen kıyafetleri, Duygu Katağan, Duygu Kaya..
Gençlerin talebi var Ege Genç İşadamı Dernekleri Federasyonu (EGİFED), İzmir'de toplandı. Toplantıda, oda ve borsa seçimleri tartışıldı. Başkan Fatih Dalan, Ege'deki illerde bazı oda ve borsa..
Geçide makyaj Konak'taki üst geçidin ahşap döşemesi bozuldu. Büyükşehir Belediyesi, kabaran zemini düzeltmek için çalışma başlattıBaşkan sözünü tut
Apple, BluRay'i seçti Apple, Sony liderliğindeki yeni kuşak DVD formatı BluRay'i desteklediğini açıkladı.
Eski çağların kadim hastalığı romatizma Anadolu topraklarında binlerce yıl önce yaşayan insanların en büyük derdi romatizma iken, dişleri de modern insana göre çok daha sağlıklıydı.
Yağlı balık iltihabı azaltıyor Yağlı balıklara dayanan bir beslenme rejiminin vücuttaki artrit gibi iltihabi hastalıkları azalttığı bildirildi.
Peter Pan'in devamı yazılacak Çocuk edebiyatının ünlü eserlerinden Peter Pan'ın devamı yazılacak. Great Odmond Street Çocuk Hastanesi, İskoç yazar J.M. Barrie'nin klasik eseri Peter Pan'ın de..
46 yıl sonra 8 milyarlık dünya 2004 yılında 6 milyar 377.6 milyon olan dünya nüfusu, 2050 yılında 8 milyar 918.7 milyona yükselecek.
Boğaz'da tehlike ucuz atlatıldı 138 ton LPG yüklü Ro-Ro gemisinin İstanbul Boğazı'nda dün akşam batmasının ardından, “tehlikenin atlatıldığı” açıklandı.
DYP ve DSP'den hükümete eleştiri DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümeti Yeni Türk Ceza Kanunu'nda basınla ilgili yapılan düzenlemeler konusunda eleştirdi.
NASA'nın başına fizikçi başkan ABD Başkanı George W. Bush NASA'nın başına askeri uzay uygulamalarında uzman Dr. Micheal Griffin'i atadı. Yeni başkan, Bush'un Mars'a insanlı uçuşlar yapılmasın..
Ankara Film Festivali'nde en iyiler belirlendi 16. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ipi köylerinde film oynatmak için uğraşan iki miniğin mücadelesi göğüsledi. Festivalde "En İyi Ulusal..
Hazine Salı günü ihale düzenleyecek Hazine, önümüzdeki hafta Salı günü 91 günlük referans bono ihalesi yapacak.
En yüksek gelir vergisi Ankara'dan Kişi başına ödenen gelir ve katma değer vergisi rakamlarına göre, Türkiye'de yaşayanlar açısından gelir düzeyi en yüksek il, Ankara olarak belirlendi.
Unakıtan: 2004 büyüme hızı yüzde 8-9 olacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2004 büyüme hızının yüzde 8-9 arasında gerçekleşmesinin beklendiğini bildirdi.
Hatemi: İşbirliğine hazırız İran Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, ülkesinin, nükleer silah yapmaya çalışmadığını göstermek için işbirliğine istekli olduğunu söyledi.
Suriye askerlerinin 3'te 1'i çekilecek Suriye'nin Lübnan'daki askerlerinin üçte birini bu ay sonunda çekmeyi planladığı bildirildi.
Şii-Kürt pazarlığı başarısız Irak'ta Kürt liderler ve Şii Birleşik Irak İttifakı arasındaki hükümet pazarlıklarının başarısızlıkla sonuçlandığı bildirildi.
Sezer ve Ağar'dan hükümete eleştiri DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümeti Yeni Türk Ceza Kanunu'nda basınla ilgili yapılan düzenlemeler konusunda eleştirdi.
LPG tankeri yüklü gemi battı 7 adet LPG kamyonu taşıyan DD-1 adlı Ro-Ro gemisi dün gece Zeytinburnu sahilinin bir mil açıklarında battı. Boğaz'da sürüklenen 7 LPG tankeri, süren çalışmalar so..
Jude'un kalbine giden yol midesinden geçiyor Anketlerde "en gözde bekar" seçilen ünlü aktör Jude Law'un kalbine giden yol midesinden geçiyor. Law, gönlünü fethedecek kadının mutlaka iyi yemek..
2 ayda 10 kilo verdi "Bak Şu Konuşana" serisiyle tanınan ve son yıllarda 65 kilo alarak hayranlarını şaşırtan ünlü yıldız Kirstie Alley yaptığı diyetin semeresini almaya başladı. Sanatçı, sık..
İş görüşmesinin belli başlı soruları CV'nizi hazırladınız, gönderdiniz. Sizi yüz yüze görüşmeye çağırdılar. Peki iş görüşmesinde neler sorulacağını biliyor musunuz?
6 egzersizle forma girin Sizde “spor salonuna gitmeye zamanım yok” diyorsanız, kolayı var. Evinizde zorlanmadan, belirli kas bölgelerini çalıştıran ve kendi kendinize...
Irak'ta Şii-Kürt koalisyonunda uzlaşı Şiilerin Birleşik Irak İttifakı ile Kürtlerin, yarın yeni hükümetin kurulmasıyla ilgili bir anlaşma imzalayacakları bildirildi.
Ülkenizde genç kadınlar erkek genç erkekler kadın olmanın sorunlarını bilmiyor Amerikalı ünlü seksolog ve evlilik terapisti Marty Klein, ‘Cinsel Zeka’ üzerine bir konferans vermek üzere Focus..
Okulu temizlemek onların işi Japonya’ya eğitim gezisine giden 18 ilköğretim öğretmeni çeşitli kentlerdeki okulları ziyaret etti, yetkililerle görüştü. Misafirlerin terlikle, öğrenci ve öğretm..
Fight Club gibiyiz, aramızda komiser de var, ticaret odası başkanı da Hepsi 25-35 yaşlarında, işi gücü olan, kimi kariyer yapmış adamlar. Cepleri para görmeye başlamış ama zengin çocukları de..
İlim mi yapıyorlar filim mi? Bu sayfada anlatılacak olan olayların, bu olaylar üzerine ileri sürülen iddiaların, karşılıklı suçlamaların geçtiği yer, ‘akademik’ bir ortam, önce onu belirtelim..
» 1 2 3 4 5 6 7 8