12 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

12 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kağıthane’de bankaya molotofkokteyli atıldı Kağıthane’de bir banka şubesine kimliği belirsiz iki kişi tarafından molotofkokteylli saldırı düzenlendi.
2008 Hemofili Kongresi yarışını İstanbul kazandı Türk Hemofili Derneği ve hastaları 2008 yılında yapılacak Dünya Hemofili Kongresi'ni İstanbul'a kazandırdı.
Doktorun çarpıp bıraktığı kazazede Tok toprağa verildi Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden DYP Bağcılar eski İlçe Başkanı İbrahim Tok’un cenazesi dün düzenlenen törenin ..
Belediyeye ödemeler internetten yapılacak Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde mayıs ayından itibaren otomasyona geçmesi beklenen belediyeye vergi ve fatura gibi ödemelerin internet üzerinden yapıla..
‘Kıbrıs’ta adımı Rum ve Yunan tarafı atmalı’ BM Genel Sekreteri Kofi Annan’la Madrid’deki Palace Otel’de bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs’ta çözüm konusunda artık adımlar..
Avrupa Birliği ile müzakere süreci 3 Ekim’de bilim ve kültürle başlıyor AB ile müzakerelere başlama tarihi konusundaki pürüzün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Madrid’deki temaslarıyla aşıldı..
Güney Asya’da petrol savaşı korkusu aşıldı Endonezya ve Malezya arasında gerilime neden olan Borneo Adası açıklarındaki petrol bölgesi için bir araya gelen heyetler, sorunun savaşsız çözülebi..
Denktaş’a halef olmak için 9 aday yarışacak KKTC’de 17 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylık başvuru süresi dün sona erdi. Yüksek Seçim Kurulu’na saat 17.00 itibarıyla 9 aday ..
‘Kerkük için 3-5 yıldan önce referandum olmaz’ Şii Türkmen Milletvekili Abbas El Beyati Kerkük statüsünün belirlenmesi için yapılması beklenilen referandumun 3-5 seneden önce yapılamayacağını..
Türkler, Bush’a PKK yüzünden karşı çıkıyor Son dönemde yapılan kamuoyu araştırmalarında ABD karşıtlığında başı çektiği ortaya çıkan Türk halkının bu tavrının, Washington’un PKK politikalarınd..
Gürcistan, Rus üsleri için 9,5 ay mühlet verdi Gürcistan topraklarındaki Rus askeri üslerinin boşaltılması hususunda Tiflis ile Moskova arasındaki uzlaşmazlık devam ederken Gürcistan Parlamen..
Lübnan’da ‘ulusal birlik’ umudu zayıflıyor Lübnan’daki Suriye birliklerinin çekilişi hızlanırken, hükümeti kurmak için yeniden görevlendirilen Şam yanlısı eski Başbakan Ömer Kerame, ‘ulusal b..
‘Kırgız muhalefeti, Akayev’i referanduma zorluyor’ Parlamento seçimlerinin ikinci turunun yarın yapılacağı Kırgızistan’da muhalif gösterilerin artması üzerine hükümet, devlet başkanlığı seçim..
Balkanlara çifte Amerikan üssü ABD’nin Avrupa’daki kuvvetlerinin komutanı Orgeneral James Jones, ülkesinin iki eski komünist devlet Romanya ve Bulgaristan’da askerî üs açması için resmî görüş..
Türkiye, komşularına verdiği buğdayın parasını alamıyor Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne buğday ihraç eden Türkiye,..
Kuru soğan ile kaçak elektrik kullanılmış Türkiye'ye yıllık maliyeti 1,5 milyar doları bulan kaçak elektrik yöntemleri görenleri şaşkına uğrattı. Aylık elektrik tüketimi ortalama 20 bin yeni ..
ABD, Türk firmalarına finans desteği için Türkçe internet sitesi açtı ABD'nin resmi ihracat kredi acentesi Ex-Im Bank, Türkiye'deki yatırım ortamından duyduğu memnuniyeti, internet sayfaların..
‘Devletin işletemediği Seka’yı belediye nasıl çalıştırsın!’ Özelleştirme kapsamında bulunan Seka İzmit İşletmesi’nin kapatılması kararı, işçilerin 51 gün süren ‘fabrikayı terk etmeme eylemi’..
Derede boğulan işçinin ailesine tazminat ödenecek Yargıtay, işyerinde yıkanma yeri olmadığı için mesai sonrası dereye girip boğulan işçinin başına gelen olayı iş kazası olarak değerlendirdi...
Arjantin’de Shell’i boykot çağrısı Arjantin Devlet Başkanı Nestor Kirchner, ‘akaryakıt fiyatlarına sürekli zam yaptığı’ gerekçesiyle halka Shell’e ‘ulusal boykot’ uygulanması çağrısı yaptı.
Crispino markası için her yıl 1 milyon dolar harcayacak Akdaş Hazır Giyim, yeni markası Crispino ile Rusya ve Ukrayna’da büyüyor. ‘Ermenistan’a mağaza açan ilk Türk firması’ unvanını da aldık..
Hazine projeye onay verdi, Adnan Menderes yeni terminale kavuşuyor Havaş-Bayındır ortak girişiminin İzmir Adnan Menderes Hava Limanı terminali ihale, Hazine Müsteşarlığı’nda yaklaşık 3,5 aydı..
‘Mesaide eylem yapan memura ceza verilsin’ Ankara Defterdarlığı, Büro Emekçileri Sendikası’nın 4 Mart’ta ülke genelinde gerçekleştirdiği tam gün iş bırakma eylemine katılan personeline uyarı ..
Bu yazarkasa sahte parayı tanıyor Yeni Türk Lirası’na geçiş yazarkasa pastasını daha da büyütürken, beyaz eşya ve elektronikte öne çıkan Vestel de bu pazara adım attı. İlk yazarkasa modelini ..
1999 yılından sonra suç işleyen memura af Meclis’te Memurlar ve diğer kamu görevlileri ile bu görevlerde bulunmuş olanlar hakkında 23 Nisan 1999 tarihinden 14 Şubat 2005 tarihine kadar işlen..
Dolar milyarderleri listesinde 8 Türk ABD'de iş ve ekonomi çevrelerine hitap eden Forbes dergisi 2005’in ‘dolar milyarderleri listesi'ni açıkladı. Bir yıl içerisinde sayıları 587'den 691'e yü..
BBDK Başkanı, ‘değişiklikleri’ basından öğrenmiş Bankacılık Kanunu'nda değişiklik öngören yasa taslağına ilişkin tartışmalar sürüyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Tevfik B..
Erzurumluların ‘toplu mezarları gel gör’ davetini kabul etmedi ‘Türkler de Ermeni katliamı yaptı.’ sözleri kamuoyunda tartışılan Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Berktay, At..
Beşiktaş’ta iki bayan sürücü kapkaç yaşadı İstanbul’un göbeğinde, aynı noktada aynı yöntemle iki farklı kapkaç dehşeti yaşandı. 2 saat arayla meydana gelen olaylarda mağdurlar bayan sürücüler..
Polis, hava limanında 24 saat kapkaççı nöbeti tutacak Emniyet Müdürlüğü, kapkaççıların hedefi haline gelen Atatürk Hava Limanı’nda ‘oto devriyeli’ tedbir aldı. Hava limanı bundan sonra sayıla..
Emniyet Müdürü Er: Kötü muameleyi savunmayız Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, İstanbul Beyazıt Meydanı’nda 6 Mart’ta yaşanan olaylarda polisin sert müdahalesi karşısında, "Kötü mua..
Avusturya İçişleri Bakanı: Başörtüsü yasağı yok Avusturya İçişleri Bakanı Liese Prokop, resmi okullarda öğretmenlerin başörtüsü taşımasının yasak olmadığını açıkladı.
JİTEM itirafçısı, Apo’nun ajanı çıktı Eski JİTEM’ci olduğunu ileri süren Abdulkadir Aygan, İsveç’te bir gazeteye ilginç açıklamalarda bulundu. Öcalan’la akraba olduğunu ve JİTEM’de çalıştığı ..
Çeçen lider Aslan Mashadov’a gıyabi cenaze namazı Grozni yakınlarında salı günü öldürülen Çeçen lider Aslan Mashadov için yurdun çeşitli yerlerinde cuma namazının ardından gıyabi cenaze namaz..
Alemdaroğlu, görevi ihmal suçundan yargılanıyor İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun, Dr. Ziya Gün İÜ Yardım Vakfı’nda tespit edilen yolsuzluklarla ilgili olarak..
Sahte rakı için 15 yıl ağır hapis cezası istendi Eminönü’ndeki restoranında yapılan aramada 7 şişe sahte rakı bulunduğu öne sürülen bir kişi hakkında, "umumun sağlığını tehlikeye düşürmek" su..
Kızılay’ı savaş alanına çeviren zanlılar: Belgesel çekiyorduk Ankara’yı savaş alanına çevirerek Ceza İnfaz Yasası’nı (CİK) protesto eden yasadışı Ezilen Sosyalistlerin Platformu (ESP) üyesi 4..
Peker: Bu dava beni şizofren yaptı Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker’in de aralarında bulunduğu 71 sanıklı davanın ilk duruşması dün yapıldı. Dün yapılan duruşmada, 200..
Rektör Parlak: Toplumla barışacağız Rektör Prof. Dr. Mesut Parlak, İstanbul Üniversitesi’ni toplumla barıştırarak dışa açacaklarını söyledi.
Öğretmenlerin zorunlu hizmet bölgeleri değişiyor Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin zorunlu hizmet yapması gereken illerde değişiklik yapıyor. Öğretmen ihtiyacı fazla kalmayan Amasya, Zong..
‘Başörtüsü aksesuar değil’ Başörtüsüne Özgürlük Komisyonu, ‘Rabb'imizin emri başörtümüz, moda ve tarz konusu olamaz' sloganıyla basın açıklaması yaptı. Sirkeci Postanesi önünde toplanan yakla..
Ülkü Ocakları Başkanı Alişan Satılmış görevini devretti Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alişan Satılmış, görevini Harun Öztürk'e devretti. Değişikliğin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talima..
İslam Konseyi’nden Bin Ladin’e kınama İspanya İslam Komisyonu, teröristlerle Müslümanları birbirinden ayırt ettiği için İspanyollara teşekkür etti. Geçtiğimiz yıl İspanya'nın başkenti Madrid'..
Kasparov’dan profesyonel satranca veda Eski dünya satranç şampiyonu ve dünyanın bir numaralı satranç ustası Garry Kasparov, profesyonel olarak satranca veda ettiğini söyledi.
ABD’de bir yargıç mahkemede öldürüldü ABD'nin Georgia eyaletindeki Atlanta kentinde bir yargıç, mahkemede açılan ateş sonucu öldürüldü.
Kadınlar anne olmayı işlerine tercih ediyor Kadının eğitim seviyesinin yükseltilmesi, toplum hayatında daha aktif rol almasına zemin hazırlar.
Divriği Ulucamii’nin yok olan taş bezemeleri tezhipte yaşıyor UNESCO’nun ‘Dünya Mirası’ listesinde yer alan, mimarisi ve bezemeleriyle ‘şaheser’ kabul edilen Divriği Ulucamii’nin motifleri, g..
Yirmi yıl sonra şiire döndü Türk şiirinde, yayınevlerinin, edebiyat dergilerinin ve dostluk ilişkilerinin oluşturduğu görünmez bir alan vardır. Kim ne derse desin, bu alanın dışında kalarak v..
Pavarotti rock söyleyecek Ünlü tenor Luciano Pavarotti, Deep Purple grubunun yeni albümünde yer alacak ‘Smoke on the Water' adlı şarkının yeni uyarlaması için vokal yapacak.
12 Mart’ta muhtıra metnini görünce Demirel’i aradık; ama ulaşamadık Bugün 12 Mart Muhtırası’nın 34. yıldönümü. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesi, 1961 Anayasası’nın öngördüğü reform..
« » 1 2 3 4 5 6