10 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

10 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuvva-i Milliyeci Yahya Kaptan’ın şehit düştüğü ev, harabeye döndü Kuvva-i Milliye komutanlarından Yahya Kaptan’ın karargah olarak kullandığı ve şehit edildiği Gebze’ye bağlı Tavşancıl’daki ..
Elinde soda şişesi patlayan çocuğun gözü görme kaybına uğradı Sakarya’da elinde soda şişesi patlayan bir çocuk gözünden yaralandı. Çam parçaları gözüne saplanan 10 yaşındaki Oğuz Gider’in sağ..
Diyabet hastalarının yakınları da taranıyor Yalova Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce uygulanmakta olan ve Türkiye’de örnek gösterilen Diyabet Merkezi projesinde kapsam genişletildi.
Kütahya’da ısınma amaçlı doğalgaz dönemi Kütahya’da ısınma amaçlı doğalgaz kullanılmaya başlandığı bildirildi.
Alemdar gemisi müzeye dönüştürülecek Kurtuluş Savaşı’nda, ‘ilk ve tek deniz savaşı’nın kazanılmasında etkin rol oynayan tarihî Alemdar gemisi, Ereğli ilçesinde aslına uygun olarak yeniden inş..
Oda seçimlerine hile karıştırıldığı iddia edildi Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimlerinde başkan adayı olan Fethi Sesli ve grubu, seçimlere hile karıştırıldığ..
1 yaşında sakat kaldı 38 yaşında araca kavuştu Gebze Kaymakamlığı, Sosyal Hizmetler Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı vasıtasıyla engelli bir vatandaşa motorlu araç hediye etti. Sapanca'da bir y..
Çorlu'da kaçak su kullananlara ceza kesildi Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, kaçak su kullananlara toplam 101 bin YTL (101 milyar TL) ceza kesildiğini, bundan sonra da bu uygulamaların dev..
Süs bitkisi yetiştirenler desteklenecek Sakarya’da süs bitkiciliği sektörünün geliştirilerek ihracat yapabilecek konuma getirilmesinin hedeflendiği bildirildi.
Bursa halkı kitap fuarına büyük ilgi gösteriyor 3. Bursa Kitap Fuarı'nı ilk üç günde 36 bin kişi ziyaret etti. Bu rakamın fuar sonuna kadar 180 bini geçmesi bekleniyor.
Bursa’da ruhsatsız çalışan LPG istasyonları yakın takibe alınıyor Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, eksik evrakları nedeniyle ruhsat alamamış; ancak halen çalışmaya devam e..
Kadıköy Aile Danışma Merkezi 7 bin 600 kişiye okuma-yazma öğretti 48 yaşındaki Gazi Yılmaz, Kadıköy Belediyesi Aile Danışma merkezlerinin açtığı okuma yazma kursuna katılan tek erkek öğrenci.
Sağlık yönetimi bölümlerine öğrenci alınması isteniyor Sağlık alanında faaliyet gösteren dernekler üniversitelerin Sağlık Eğitim fakültelerindeki sağlık yönetimi bölümlerine yeniden öğrenci..
Türkmenistan Devlet Başkanı’na şükür yemeği Türkmenistan Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı’nın geçirdiği göz ameliyatı ve ‘’2005 Ruhname Yılı’’ dolayısıyla İstanbul’da bir program gerçek..
Eyüp Belediyesi Çocuk Tiyatrosu perdelerini açtı Eyüp Belediyesi’nin çocuk tiyatrosu ilk oyununu Rami İlköğretim Okulu’nda sergiledi. Eyüp’te 54 okulda yaklaşık 15 bin öğrenciyle buluşması pl..
Güneşli’de elektrik kesintisi yapılacak Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), Sefaköy İşletme Müdürlüğü bölgesindeki bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanacağını bildirdi.
Çalarken utanmayan hırsızlar adliyede utandı İstanbul’un değişik semtlerinde oto hırsızlığı yaptığı tespit edilen oto hırsızlık şebekesinin 7 üyesi polis tarafından yakalandı. Menderes Topal ..
Bahçelievler Belediyesi, ruhsatsız ve sağlıksız işyerlerini mühürledi Bahçelievler Belediye Başkanlığı, sağlık, hijyenik gıda ürünleri satış ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren içkili..
Yusuf Tokaç’ın Bursaspor’la yolları ayrıldı Bursaspor yönetimi, Teknik Direktör Hüseyin Kalpar’ın vermiş olduğu rapor doğrultusunda, tecrübeli oyuncu Yusuf Tokaç’la yollarını ayırdı.
‘Bütün Bursasporlular bayrakları ile Süper Lig yürüyüşüne katılsın’ Bursaspor, Kayseri Erciyesspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına iki günlük iznin ardından tekrar başladı. Vakıfk..
Dikkat, mart lodosu soba zehirlenmelerini tetikliyor Makine Mühendisleri Odası (MMO) yetkilileri, yapılan tüm uyarılara rağmen bu kış soba zehirlenmelerinden Türkiye genelinde ölenlerin sayıs..
İtfaiyeciler Avcılar’da yapılan saldırıyı kınadı İstanbul İtfaiyesi çalışanları ve Kamu-Sen’e bağlı 4 sendikanın temsilcilerinden oluşan grup, Avcılar’da bir yangına müdahale sırasında saldır..
Gaspçılardan bıkan taksiciler bir kere daha yollara döküldü Zeytinburnu’nda bir taksicinin, parası gasp edildikten sonra silahla ağır yaralanmasına tepki gösteren yüzlerce taksici, konvoy ha..
Ünlü pastaneci üç yılda üçüncü defa soyuldu İki yıl önce 200 bin dolar ile yaklaşık 2 trilyon liralık ziynet eşyası ve geçen yıl da Mercedes marka aracı çalınan Pelit Pastaneleri’nin sahibi S..
Sağlıkçılardan radyasyon eylemi Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’na (SES) bağlı bir grup sağlık çalışanı, radyasyonlu ortamdaki çalışma saatlerinin 5 saatten 8 saate çıkarılacağı ..
Kıbrıs’ta bir adım öne geçmek için Madrid’e gidiyor Ankara, Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinde Kıbrıs meselesini çözmek için inisiyatifi yeniden ele almaya hazırlanıyor. Başbakan Tayyip E..
‘ABD, Türkleri kazanmak istiyorsa PKK’yı bitirmeli’ ABD’nin önemli düşünce kuruluşlarından The Washington Institute, ABD yönetiminin, Türkiye’deki Amerikan karşıtlığının önüne geçebilmesi içi..
Oskanyan, tarihçilerin ortak çalışması önerisini reddetti Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak iki ülke tarihçilerinin ortak çalışması öner..
Suriye’den dış baskılara karşı mitingli gövde gösterisi Lübnan’da önceki gün düzenlenen Suriye’ye destek gösterisinin ardından dün de Suriye’nin başkenti Şam’da Devlet lideri Esad’a destek ve..
‘Suikast, Çeçenleri radikalleştirecek’ Çeçen lider Aslan Mashadov’un nasıl öldürüldüğü konusu hâlâ gizemini korurken, bölgedeki Çeçenlerin daha da radikalleşmesi bekleniyor.
Kendi koruması mı, yoksa Kadirov mu öldürdü? Yakınlarınca teşhis edilen Mashadov’un cenazesi Grozni yakınlarındaki Hankala askerî üssüne gönderilirken Çeçenistan Başbakan Yardımcısı Ramzan Ka..
Rehn: Ek protokolün imzalanması için sona yaklaştık AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Gümrük Birliği Ek Protokolü'nün imzalanmasıyla ilgili metin üzerinde Türkiye ile ..
Hırvatistan’ın AB ile üyelik müzakerelerine başlaması tehlikede AB’nin Hırvatistan ile 17 Mart’ta üyelik müzakerelerine başlama ihtimali giderek zayıflıyor. AB, 17 Aralık Zirvesi’nde Hırvati..
AP üyeleri, mekik dokumaya isyan etti Brüksel ile Strasbourg arasında mekik dokuyan Avrupa Parlamentosu (AP) üyeleri sonunda isyan etti. AP’nin hem Brüksel’de hem de Strasbourg’da binalarının..
İşsizlik maaşı almak kolaylaşıyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İşsizlik Sigortası Fonu’ndan işsizlere daha fazla kaynak aktarılması için harekete geçti.
Kredi kartı için yeni bir düzenlemeye gerek yoktu Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişleri disipline etmek için hazırlanan yasa taslağı, finans sektörü ile Bankacılık Düzenleme ve Denet..
Türkiye, kredi kartı büyümesinde AB’de lider MasterCard Avrupa Başkanı Alexander Labak, Türkiye'nin kredi kartları konusunda çok önemli bir ülke olduğunu belirterek, sadece 2004 yılında Türki..
[Haber Analiz - Turhan Bozkurt] IMF, fona devirde niçin ısar ediyor? Son günlerde herkesin cevabını merak ettiği bir soru var: Ne olacak bu kredi kartlarının hali? Bankacılık Üst Kurulu'nun h..
Arçelik sadece bizim değil Türkiye’nin amiral gemisi Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya üreticilerinden Arçelik’in, yurtiçi ve yurtdışı pazarlardaki büyümesi artarak sürüyor.
Benzine 2 kuruş zam Benzinin rafineri çıkış fiyatlarına, yüzde 3,3 zam yapıldı. Pompa fiyatları da dünden geçerli olmak üzere yaklaşık yüzde 0,8 oranında arttı.
Faiz bir puan indi, müdahale gelince bankalar dolar sattı Para piyasaları dün hareketli bir gün yaşadı. Merkez Bankası, sürpriz çıkan şubat ayı enflasyon rakamlarının ardından 'beklendiği gib..
‘Reformlar yapılırsa faizdeki düşüş sürer’ Merkez Bankası, enflasyondaki düşüş sürecinin orta vadede devam etmesi ve makroekonomik istikrarın kalıcı olarak tesis edilebilmesi için mali disipl..
‘YTL’yi değerli tutma politikamız yok’ Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, ekonomideki olumlu gelişmelerin sonucu olarak Yeni Türk Lirası’na (YTL) geçiş olduğunu; ancak Merkez Bankası..
Babacan: IMF ile nisanda anlaşırız Devlet Bakanı Ali Babacan, 2005-2007 dönemini kapsayacak ve 10 milyar dolarlık kaynak kullanımını içeren yeni stand-by düzenlemesine ilişkin niyet mektubunu..
Erdemir, Kardemir ile işbirliği yapacak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Genel Müdürü Kerim Dervişoğlu, Kardemir yetkililerine, ‘yassı ürünün yarı mamul hali’ olan slab üretimi kon..
TMSF, Nergis Holding’i teftişe gitti Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Nergis Grubu ile yapılan protokolün işleyişi ile ilgili konuları görüşmek ve grubun çalışmalar..
Çukurova, taksidin bir kısmını erken ödedi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu’nun borçlarının 135 milyon dolar tutarındaki mart taksit tutarına mahsuben 50 milyon dolarlık ..
İzleyici, gelin-kaynanaya dur denmesinden memnun Televizyon izleyicisinden gelen tepki sonucu gelin-kaynana programlarına ‘dur’ diyen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na teşekkür telefonu yağıy..
’Çanakkale’deki tarihî mezarlara zarar verildiği iddiası yanlış’ Dışişleri Bakanlığı, Çanakkale’deki sahil yolunun rehabilitasyonu çalışmalarının tarihi mezarlarda hasara yol açtığı iddiaları..
Müebbet hapsi duyan sanık kalpten gitti Kastamonu’da kendi çocuğunu öldürmek suçundan yargılanan baba, müebbet hapis cezasını duyunca kalp krizinden hayatını kaybetti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8