10 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

10 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Neoliberalizm dinsel dogma gibi Eski Refah Partisi Rize Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, "Yoksulluğa rağmen halkın mutlu olması normal değil" diyor. Bekaroğlu'na gör..
Arabulucu uzlaşmayı başaramadı Hükümet, SEKA'daki direnişi bitirmek amacıyla Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ı Türk-İş'e arabulucu yolladı. Sendika, fabrikanın üretime devam etmesinde ısrarlı. Yıld..
Vekil bürokrat 255'i bulmuş Başbakan Erdoğan, Kültür Bakanı Koç'u atarken Köşk'te Cumhurbaşkanı Sezer'le konuştuklarını aktardı. Sezer: "Atamasını reddettiğim 255 bürokratı niye veki..
Ermenistan ortak çalışma istemiyor Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak iki ülke tarihçilerinin ortak çalışması önerisini reddetti.
Duruşmada tekbir Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Hizb-ut Tahrir örgütüne üye olmakla suçlanan Serdar Kaya'nın davasında 'tekbir' gerginliği yaşandı. Mahkeme Başkanı Mehmet Orhan Karadeniz,..
Yargıtay: Nüfuz yok Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu, 'Bank Expres davasında Yargıtay'a nüfuz edildiği' iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada, Yargıtay 4. Hukuk Dairesi Başkanı ve...
Dersimiz Marilyn Monroe! Amaç, tarihe ilgiyi artırmak Milli Eğitim'in liseyi dört yıla çıkararak, son sınıfta '20. yüzyıl dünya ve Türkiye tarihi' dersi okutma kararından sonraki ilk 'günce..
Polisin mazereti kalmıyor Başkentte toplanan 'güvenlik zirvesi'de güvenlik güçleri uyum yasalarıyla ilgili tereddütlerini dile getirdi. Adalet Bakanı Cemil Çiçek, polisin 1 Nisan'da yürürlüğ..
Üniversiteliye AB destekli iş Kadir Has Üniversitesi'nin hazırladığı proje, AB'nin üniversite mezunu işsizleri eğiterek iş sahibi yapmak amacıyla başlattığı çalışma kapsamında 100 bin avro (1..
Gazeteci Çetin Emeç anıldı Suikast sonucu hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç, ölümünün 15. yıldönümünde anıldı.
Kırmızı ışıkta beklerken bıçaklı gasp Pelit Pastaneleri'nin sahibi Selahattin Ayan'ın yeğeni Elif Ayan'ın Jaguar marka otomobili, Etiler'de kırmızı ışıkta beklerken, bıçak tehdidiyle gasp edi..
Yiğit'in yaşamı postaya takıldı Ankara'da, fenilketonüri hastası iki yaşındaki Yiğit Yanar, doğumdan itibaren 'yeşil kart'la verilen özel mamaları 15 gündür alamıyor. Yeni düzenlemeye göre ma..
Dram içinde dram Önce müjdeli haber Antalyalı 54 yaşındaki Seniha Bayraktar, 29 yaşındaki diyaliz hastası kızı Nuriye Dönmez'e böbreğini vermek için Ege Üniversitesi'nde doku testi yaptırdı...
SSK'lı ne bekliyorsun! SSK'lıların eczane ve fotokopi kuyruğu çilesi boşunaymış. Sağlık karnelerinin yenilenmesi de gerekmiyor. SSK Başkanvekili Sait Ersoy "Biz fotokopi istemiyoruz.
Rakıda son durum: 22 ölü Sahte rakıların yol açtığı metil alkol zehirlenmesi nedeniyle dört kişi daha yaşamını yitirdi ve can kaybı 22'ye ulaştı. Üretici firmanın açıklaması: "Günde ..
20 doktor 'kusurlu' Sağlık Bakanlığı'nda 3-4 Mart 2005 tarihinde yapılan Yüksek Sağlık Şûrası'nın sonuçları açıklandı. Yüksek Sağlık Şûrası'nda toplam 37 adli dosyanın görüşüldüğü öğrenildi.
Sigara izinle değişecek Sigara firmaları izin almadan sigara içeriği ya da ambalajı değiştiremeyecek. Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu'nun ilgili yönetmeliğinde ya..
Eşler soyadını birlikte seçsin CHP İstanbul Milletvekili Birgen Keleş, eşlerin, erkeğin ya da kadının soyadını 'ortak aile adı' olarak seçebilmelerine olanak sağlayan bir yasa teklifi hazırla..
Sarıkız asil bir tür Türkiye yerli sığır ırklarının genetik karakterini belirlemek amacıyla yapılan çalışmalarda, 'Anadolu sarı sığırı' diye isimlendirilmesi gereken yeni bir ırkın varlığı or..
Van'ın cennet adaları Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademisyenlerinin üç yıl süren araştırması, Van Gölü'ndeki dört adanın botanik cenneti olduğunu gösterdi.
İstanbul 'yatırım'ın yıldızı oldu Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından MIPIM'de İstanbul birinci öncelikli yatırım bölgesi seçildi. 70 ülkeden 20 bin gayrimenkul yatırımcısı, finansör v..
Bilimsel teşvikte öncelik Bilimsel ve teknik araştırma yapacak TÜBİTAK dışındaki kurum, kuruluş, gerçek veya tüzelkişilere destek sağlanacak.
Bravo bu üniversiteliye! Kocasinan ilçesine bağlı Yemliha beldesinde oturan Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Mahmut Oğuz'un hazırladığı 'Çorak ..
TV'de Türkçe küfür özrü... Kıbrıs Rum Kesimi'nin TV kanallarından CyBC'de bir haber programında Türkçe küfür eden Yunan sunucu Katerina Laspa canlı yayında özür diledi.
'Oscar'lı bebek' olacaktı 'Milyonluk Bebek' filmindeki kadın boksör rolüyle Oscar kazanan Hilary Swank, bu rol için yapımcıların üçüncü tercihiymiş. Rolün daha önce önerildiği Sandra Bullock,..
Bu matematik çok zor! Okullardaki matematiğin çocukların zihinsel gelişim sürecinin çok üstünde olması, solak çocuğun sağ elini kullanmaya zorlanması ve depresyon, çocuklarda öğrenme güçlüğün..
Bahara pagan usulü karşılama Rusya'da dünyanın çoğu yerine göre daha sert geçen kışın gidişi festivallerle kutlanıyor. Üç gündür süren Pancake Haftası ise ülkedeki en eski festival.
Gaziantep'ten Konya'ya trenle tek başına!.. Gaziantep'ten gizlice trene binen altı yaşındaki Ömer Zurnacı, 12 saatlik yolculuğun ardından Konya'ya geldi. Anne ve babasının adını bilmeyen Ömer..
Aşırı kilo dünyanın derdi Amerikan Kuzey Carolina ve Sao Paulo üniversitelerinin 36 ülkedeki araştırmasına göre, dünyada yetersiz beslenenden çok aşırı kilolu kadın var. Şehirli kadınların yü..
Bugün git ölünce gel! Doktorların "Altı ay ömrün kaldı" dedikleri adama, sigorta tazminatı için başvurduğu bir İtalyan mahkemesi, 14 ay sonraya gün verdi.
ABD'nin dediği oldu BM Genel Kurulu, insan kopyalanmasına karşı çıkan deklarasyonu, oyçokluğuyla kabul etti.
30 yıl sonra iğneye veda Britanya'da 30 yıldır insülin iğnesi yaparak yaşayan tip 1 diyabet hastası bir kişi, pankreas hücresi nakli yoluyla iyileştirildi.
Çukurova’dan TMSF’ye erken 50 milyon dolar Çukurova Grubu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) yapacağı 135 milyon dolar tutarındaki 31 Mart 2005 tarihli taksidin 50 milyon dolarını dün ..
PO’da Jan Nahum sürprizi Otomotiv sektörüne damga vuran isimlerden biri olan Jan Nahum, 31 Mart’tan itibaren Petrol Ofisi’nin Genel Müdürlüğü görevini Ertuğrul Tuncer’den devralacak. Nahum, ‘..
İTO seçimi yolları tıkadı TMSF bile sandığa koştu 60 bin İTO üyesi, Meslek Komitesi seçimlerine katılmak için Yeşilköy’deki Dünya Ticaret Merkezi’ne koşunca, bölgedeki trafik saatlerce felç o..
Krizin tahribatı yeni aşılıyor temkinli olun Kısa vadeli faiz indirimi ile birlikte dün dövize de müdahale eden Merkez Bankası, krizin tahbiratının henüz aşılmakta olduğuna, istikrar için yap..
İtalyan Merloni’yi solladık 750 bin kişi ekmek yiyor Arçelik, 50’inci yılında piyasa değeriyle İtalyan Merloni’yi geçti. Arçelik Genel Müdürü Gündüz Özdemir, ‘Piyasa değerimiz 2004’te 1.7 mil..
Yoksula fazla kart veren kötü bankacı Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince, bankaların gelir düzeyine bakmaksızın herkese kart dağıttığı yönündeki değerlendirmelere, ‘Bunu yapan zate..
İlk adım Beşiktaş'tan: 74-63 Kartal, Avrupa kupalarında da karşılaşacağı ezeli rakibi Fenerbahçe'yi ligde devirdi, ilk yarının rövanşını aldı. Siyah - Beyazlı ekipte El Amin ile Varda, skor y..
Uzun var pivot yok BOOKER sakatlanıp gitmeden önce dahi, "Altı uzunu var, ama iyi bir pivotu yok" diye eleştirdiğimiz Fenerbahçe, dünkü Booker'sız haliyle Beşiktaş'a karşı pota direnemezdi, ö..
Sahte futbol Seyircisiz oynanan maç Beşiktaş için ceza olarak nitelendirilebilir. Ama tribünlere futbol izlemek niyetiyle gelip, 90 dakikalık oyuna tiryaki olanlar için bu karar bir ceza deği..
Aile boyu ralli 2004 sezonunu tüm yarışları kazanarak Markalar ve Pilotlar klasmanında zirvede tamamlayan Ford Rallye Sport Türkiye'nin yeni sezondaki kozu Avcı ailesi olacak. Takımın iki For..
Felipe'ye 6 ay ceza TÜRKİYE'DE futbolculara televizyon görüntülerinden ceza verilip, verilemeyeceği konusu tartışılırken, 2002-2003 sezonunda Galatasaray forması giyen Felipe aynı tür uygulam..
Boğa'nın nefesi yetmedi Samsun maçından uzatmalarda puan çıkaran Sarı-Siyahlılar, Ankaragücü önünde 79'da beraberlik sayısını bulmalarına rağmen hedefe ulaşamadıValencia'nın gözdesi Terim
Çalımbay köpürdü Beşiktaş'ın hocası, son iki maçta kaybedilen beş puan nedeniyle küplere bindi. Soyunma odasında oyuncularını azarlayan Çalımbay'ın, "Sahadaki futbolunu beğenen varsa, çıkıp s..
Angelina, mülteci çocuklar için ağladı Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) iyi niyet elçisi Angelina Jolie, örgütün Washington’daki Ulusal Basın Kulübü’nde düzenledi..
Yolsuzluk erkeklerin işi ABD’nin eski First Lady’si ve New York Senatörü Hillary Clinton, kamu hizmetinde kadınlar olduğu zaman yolsuzluğun da daha az olduğunu söyledi.
Türk kızının töre korkusu Almanya’da zorla evlendirilmek istendiği için evden kaçan ve büyük bir kentte gizlenen 20 yaşındaki Türk kızı, Bild Gazetesi’ne konuştu: ‘Üç ağabeyim peşimde, korkuy..
Önce golf, sonra ameliyat Eski ABD Başkanı Bill Clinton, dün selefi baba George H. Bush ile Florida’da tsunamizedeler yararına golf oynadıktan sonra bugün dörtlü by-pass sonucunda sol akciğer..
Barış isteyince mi öldürüldü Rus muhaliflere göre Çeçen lider Mashadov’un öldürülmesiyle birlikte barış yapılabilecek son kişi de ortadan kaldırıldı, meydan terörist Basayev’e kaldı. Moskova ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8