10 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

10 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye muhalefetini arıyor (19) Eski Refah Partisi Rize Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, "Yoksulluğa rağmen halkın mutlu olması normal değil" diyor. Bekaroğlu'na göre, CHP'den AKP'ni..
13. Cuma'da Tarantino sesleri Korku sinemasının klasiklerinden “13.Cuma-13th Friday” sinema dünyasının sıradışı yönetmeniyle geri dönüyor. Serinin yeni halkasında kamera arkasına ..
Saddam'ın yakalanma şekli uydurma çıktı Irak'ın eski lideri Saddam Hüseyin'in yakalanması için düzenlenen operasyona katılan eski bir Amerikan deniz piyadesi, "devrik devlet başkanının yakala..
SBF öğrencileri Küba şarkılarıyla coştu Kübalı müzisyen Manuel Suarez Argudir Gonzales, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerine bir mini konser verdi. Öğrenciler şarkılar..
Ressam Dönmez'in yüzeyden kaçışı Ressam Yücel Dönmez'in kişisel sergisi “Yüzeyden Kaçış” Harbiye'deki Antik Sanat Galerisi'nde açıldı. Sanatçının 34 adet, 'akrilik üzerine yağlıbo..
Bankacılık Taslağı tekrar incelenecek Başbakan Yardımcısı Şener, Bankacılık Yasası Taslağı'nın Pazartesi gününe kadar baştan sona gözden geçirileceğini belirtti. Taslak daha sonra Meclis'e su..
Babil Kulesi: 1968'e geri dönüş Yakın tarihin en sancılı, en ilginç yıllarından biri olan 1968, NTV Radyo'da Ahmet Yeşiltepe'nin hazırlayıp sunduğu Babil Kulesi programı ile yeniden canlanıyo..
Anneler ölmesin! Sağlık Bakanlığı ve Hacettepe Üniversitesi (H.Ü) Nüfus Etütleri Enstitüsü tarafından ortaklaşa yürütülen “Ulusal Anne Ölümleri Çalışması” kamuoyuna tanıtıldı.
Tartışmalı tasarısı alt Komisyon'da Gelir İdaresi Yasa Tasarısı, CHP ve AKP milletvekillerinin verdikleri önergelerle Plan ve Bütçe Komisyonu’nda alt komisyona sevkedildi. Maliye Bakanı, "pol..
Lig'de 24. haftanın programı / hakemler Süper Lig'de 22. hafta maçlarının programı belli oldu.
Da Vinci Şifresi en çok satan kitap ABD'de iki yıl önce ilk yayınında 85 bin baskı ile piyasaya çıkan 'Da Vinci Şifresi' adlı roman, iki yıl içinde 44 ayrı dilde 25 milyondan fazla sattı ve 2..
Bilinçaltı ses ve görüntülerine önlem! AKP Adana Milletvekili Atilla Başoğlu, tüketicilerin bilinçaltı ses ve görüntü efektlerine karşı korunmasını öngören bir yasa teklifi hazırladı.
“Irak'ta yağmalanan bizim kültür” Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gül Pulhan, Irak Savaşı sırasında Bağdat Müzesi'nde 6 günlük talan ve soygun sonucunda 15 bin eserin..
ABD teknolojide geri kalıyor ABD'nin önde gelen teknoloji uzmanları, ülkenin teknolojik araştırmalar alanında geri düştüğünü ve eğitim sisteminin çökmek üzere olduğunu savunuyor.
Cep telefonları 'iletişim'i aştı CeBIT'te ilk kez basına gösterilen, Samsung'un 7 megapikselli cep telefonu ve SMS'leri sesli renkli dosyaya dönşütüren Siemens'in yeni modelleri öne çıkıyor.
Kayak merkezlerinde durum Uludağ, Türkiye Kayak Federasyonu'nun, Doğuş Otomotiv-Audi sponsorluğunda düzenlediği “Audi Quattro Türkiye Kayak ve Snowboard Şampiyonası” ev sahipliği ..
Gelir İdaresi Tasarısı Alt Komisyon'da Gelir İdaresi'nin yeniden yapılandırılmasına ilişkin yasa tasarısı, Alt Komisyon'a gönderildi. Maliye Bakanı Unakıtan, personelin mağdur edilmeyeceğini ..
AP'den Türk polisine kınama Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu, 6 Mart Pazar günü İstanbul'daki Kadınlar Günü gösterilerinde meydana gelen olaylar nedeniyle Türk polisini kınayan tasarıyı onayl..
Sahte rakıda TEKEL çalışanı parmağı Bursa'nın Merkez Yıldırım ilçesindeki bir mezarlığın yanına atılmış halde bulunan 816 şişe sahte rakıda, İstanbul'da tutuklanan eski bir TEKEL çalışanının ..
Tüpraş'tan Hazine'ye 500 milyon dolar TÜPRAŞ’ın yüzde 14.76’sını İMKB’de 450 milyon dolara yakın bir bedelle satan Özelleştirme İdaresi, Hazine’ye 500 milyon dolar aktardı.
Türkiye Irak'a yaptığı elektrik ihracatını artırıyor 2004 yılında en cok artan ihracat kalemi olan Elektrik Enerjisi ihracatında yeni gelişmeler umut veriyor. Türkiye, Irak'a yaptığı elektrik..
Yabancı aldı dolar yükseldi Döviz piyasasında yabancılardan kaynaklanan alımla birlikte yükseliş yaşandı. Serbest piyasada dolar 1,28 YTL'nin , euro da 1,71 YTL'nin üzerine çıktı. Merkez Bank..
ABD, Hizbullah'ı terör listesinden çıkarıyor Amerikan yönetiminin, "Lübnan'daki Şii Hizbullah örgütünü istemeye istemeye terör listesinden çıkarıp siyasi güç olarak tanımaya hazır olduğu" bil..
İslam Özel Sektör anlaşmasına muhalefet şerhi TBMM Dışişleri Komisyonu’nda, İslam Özel Sektörünün Geliştirilmesi Kurumu’nu kuran anlaşmanın onaylanmasına ilişkin yasa tasarısı kabul edildi. C..
'Medya Türkiye'yi ihbar etti' Başbakan, hızlı tren, eşine verilen hediye, SSK hastanelerindeki kargaşadan sonra, polis dayağı için de medyayı suçladı. Erinç: Gazetecilere haksızlık yapıyor..
Balaban'ın desenleri sergileniyor Türk resim sanatının kilometre taşlarından İbrahim Balaban'ın desenleri 12 Mart'tan başlayarak Yurt Dünya Sanat Galerisi'nde sergileniyor. Balaban'ın sanat s..
Bu yazın modası renkli babet 1980'li yıllarda orta yaşın üzerindeki kadınlar tarafından giyilen "falça" isimli ayakkabılar, gül kurusu, lila, mavi ve kırmızı gibi canlı renklerle üretilen yen..
Harrazi: İran'a saldırı ABD'nin kabusu olur Nükleer faaliyetleri nedeniyle uluslararası baskıya maruz kalan İran'ın Dışişleri Bakanı Kemal Harrazi, ABD'nin İran'a olası saldırısının, bu ülke ..
Avrupa Parlamentosu Türk polisini kınadı Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu’nda, "İstanbul'da Dünya Kadınlar Günü kutlamalarında göstericilere karşı şiddet kullanan Türk polisinin tutumunu..
Taciz etti milletvekilliğinden oldu Japonya'da 22 yaşında bir kadına sarkıntılık yapan milletvekili gözaltına alındı, ardından istifa etti.
Bush karşıtı haber işinden etti ABD'de 2 Kasım'daki başkanlık seçimi öncesinde yaşanan reyting savaşı sırasında CBS televizyonunda yayınlanan Başkan George Bush karşıtı haber, bu kanalın ünlü..
Dalay Lama: Tibet, Çin'in parçası Çin yönetimi tarafından Tibet ayrılıkçılığının simgesi olarak görülen Dalay Lama, sürpriz bir açıklamayla "Tibet'in Çin'in parçası olabileceğini" söyledi.
Saddam'ın yakalanma şekli 'uydurma' çıktı Irak'ın eski lideri Saddam Hüseyin'in yakalanması için düzenlenen operasyona katılan eski bir Amerikan deniz piyadesi, "devrik devlet başkanının yaka..
Kerkük konusunda Şii ve Kürtler anlaştı Irak'ta 30 Ocak'ta yapılan seçimlerinin ardından hükümet kurma çalışmaları yürüten Şii İttifak ile Kürt grubun Kerkük kenti konusunda anlaştığı bildiri..
Annan: Suriye Lübnan'dan çekilmeli BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Suriye'ye Lübnan'daki askerlerini tamamen çekmesi çağrısında bulundu.
Unutulmuş en önemli 10 kriz Reuters ajansının yaptığı ankette, dünyanın unutulmuş krizlerinin ilk sırasında Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki (DKC) şiddet çıktı.
Meksika'da helikopter kazası: 12 ölü Meksika'da, hükümete ait bir helikoptere saldırı düzenleyen silahlı kişileri izleyen bir başka helikopterin düşmesi sonucu 11 askerle bir polis öldü.
İslam Özel Sektörü komisyondan geçti "İslam Özel Sektörün Geliştirilmesi Kurumunu Kuran Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı", TBMM Dışişleri Komisyonu'nda kabul ed..
İki savcı meslekten ihraç edildi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), iki cumhuriyet savcısının meslekten ihracına karar verdi.
AKP'den bir istifa daha AKP Isparta Milletvekili Mehmet Sait Armağan, partisinden istifa etti. Bu istifa ile AKP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 361'e düştü.
Muhaliflerden Baykal'a tazminat davası CHP 13. Olağanüstü Kurultayı sürecinde rüşvet vermekle suçlanan ve kesin ihraç talebiyle disipline sevkedilen eski Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri ..
"Ağır ağır döner orda zaman" "Kağnı tekeri gibi Gıcır gıcır gıcırdayarakAğır ağır döner orda zamanKadehler kırılmış Meyler dökülsün, şarkılar susuversin Kum değil insandır bu kalburda çalkala..
İstanbul dünyanın en pahalı 18. kenti İstanbul, dünyadaki 71 kent arasında en pahalı 18’inci kent olurken, net ücret düzeyinde ise 45’inciliğe kadar düştü. İsviçre’nin en büyük ticari bankası..
Tribeca 'The Interpreter' ile açılıyor Sean Penn ve Nicole Kidman'ın başrollerini paylaştıkları, usta yönetmen Sydney Pollack'ın son filmi, 'The Interpreter' 19 Nisan'da başlayacak olan Tribe..
AMD'nin mobil Turion çipi çıktı AMD Turion 64 kod adlı yeni mobil çipini çıkarıyor. AMD'nin hedefi Intel'in Centrino'ları ile yarışmak.
CeBIT Hanover başladı Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CeBIT Hanover kapılarını açtı. Bu yılki fuara 500 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.
İnternet telefonu devri başlıyor Google, internet telefonu şirketleri ile görüşmelere başladı. ABD'nin en büyük internet servis sağlayıcısı AOL de, internet telefonu servisini bir ay içinde b..
'Babet'ler yaza damgasını vuracak 1980'li yıllarda orta yaşın üzerindeki kadınlar tarafından giyilen “falça” isimli ayakkabıların, gül kurusu, lila, mavi ve kırmızı gibi canlı ren..
Eski Peru'nun iktidar elitleri Pachacamac'ta sürdürülen kazılar, Kolomb öncesi dönemde eski Peru'da inşa edilen gizemli piramitlerin sırlarını açığa çıkarıyor.
Prof. Dr. Gazi Yaşargil, Türkiye'de Dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil adına düzenlenen “3. Prof. Dr. Gazi Yaşargil Günleri” başladı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8