1 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

1 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şikayetini cama astı Beyoğlu’nda Ramiz Alankaya, kendisini dolandırıp, tehditle parasını ve dükkanını aldığını iddia ettiği polis memuru eski ortakları Mehmet Oktar ve Ayhan Kaymaz ile alacak..
Sokağa çöp atana 100 YTL, sarhoş gezene 50 YTL ceza 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) dışında kalan ve toplumsal düzeni ihlal eden kabahatlere idari para cezası geliyor..
Bosnalı teslim Hırvat firarda Avrupa Birliği’nin Hırvatistan ile müzakereye başlamak için şart koştuğu savaş suçlusu General Ante Gotovina’nın (solda) teslim edilmesiyle ilgili süre 17 Mart’t..
Servis ücreti ödeyen velilere 3 müjde Okul servis ücretiyle ilgili velilere üç müjdeli haber. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi UKOME, servis ücretleriyle ilgili üç k..
Rahmetliye de trafik cezası yazmışlar Konya’da adına trafik cezası kesilen Mehmet Topçuoğlu’nun makbuzda yazılı tarihten bir yıl önce vefat ettiği ortaya çıktı. Topçuoğlu’nun Konya’ya hiç git..
Lisa’nın kanı kediden bulaşmıştır 11 yaşındaki Alman kızı Lisa’nın katil zanlısı, ilk kez çıkarıldığı duruşmada ‘Onu ben öldürmedim’ dedi, ancak çelişki dolu ifadeler verdi.
Yargıtay: Birdal’ı vuran lider olamaz Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, eski İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Akın Birdal’a silahlı saldırıda bulunmaktan 17 yıl ağır hapis cezasına çarptır..
Kar geliyor özel araçla çıkmayın İstanbul Valisi Muharrem Güler, İstanbul ve çevresinin çok yoğun olmamakla birlikte kar yağışı altında kalacağını belirtip vatandaşı uyardı.
Komşu yine uyarmadı Bulgaristan’ın üç barajın kapaklarını açacağını haber vermeden Arda, Tunca ve Meriç nehirlerine su bırakması sonucu, Edirne son 11 günde üçüncü kez su altında kaldı.
Yeni TCK’da gazeteciye 23 suçtan hapis Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, yeni Türk Ceza Yasası’nın gazetecilere 23 ayrı suçtan hapis cezası verilmesini hükme bağladığını belirterek, yasanın y..
Yeni yasalara denetim Adalet Bakanlığı, 1 Nisan 2005’te yürürlüğe girecek yasaların denetimini sağlamak için her ilde ‘Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü’ kurulacak.
Canımı tek bir vuruşta öldürdüm, acı çekmedi Halkalı’da eşi, kızı ve oğlunu öldürdükten kendini vuran Can Çorap Fabrikası’nın sahibi Kemal Kilerci’nin iki mektup bıraktığı belirlendi. Kilerci..
Yıldız’dan çelişkili açıklamalar Sincan eski Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Zaman Gazetesi’nde yayınlanan demecinde ‘Kudüs Gecesi’ndeki tiyatro hataydı’ derken, Vakit Gazetesi’ne ise ‘Kudüs G..
Mazeret yok tereddüt var İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in, ‘1 Nisan yasaları elimizi bağlıyor’ diyen polise yönelik ‘Mazeret üretmeyin’ demecine yanıt verdi.
Türbülanstaki uçakta günah esprisi Başbakan Erdoğan ve yanındakileri taşıyan ATA uçağı Ankara üzerinde türbülansa girince içeridekiler önce heyecan yaşadı. Sonra espriler başladı. Başbakanlık..
10 aydır Kıbrıs için bir şey yapmadınız Lüksemburg’un AB’den Sorumlu Bakanı Schmit’le görüşen Dışişleri Bakanı Gül, ‘KKTC için vaatlerinizin hiçbirini yerine getirmediniz. Ama bize ‘Onu yapma..
Ya ölülerini ya dirilerini Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yerlerini belirledikleri Kemal ve Hakan Uzan’ın iadesi için resmi talepte bulunduklarını söyledi. Uzanlar’ın hangi ülkede olduklarını açı..
Kuruyemiş imalatçıları Avrupa Birliği’ne uyum için kolları sıvadı Yeni Gıda Kanunu, hijyenik şartları yerine getirmeyen imalatçının malını pazara çıkartmayacak. Tavşanlılı leblebi imalatçılar..
İndirim yapan mağazaya hücum Ayakkabı mağazasındaki indirime ilgi büyük oldu. 150 YTL değerindeki ayakkabılar 20 YTL’den satışa sunuldu.
Bursa Devlet Hastanesi, bilgisayar kapasitesini artırıyor SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinin ardından hastanelerde yaşanan izdihamı en fazla hisseden Bursa Devlet Hastanes..
Koyunlarda bakır zehirlenmesi Bakır zehirlenmesinden etkilenen hayvanların insanlarda da sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açtığı belirtildi.
Zeytincilere budama eğitimi Mudanya’da zeytin kursunun son gününde çiftçilere ‘zeytin ağacının ömrüne zarar vermeden budama’ dersi verildi.
Yaşlı şahıs donarak öldü Bir süre önce Tunceli’den Ereğli’ye göç eden Zafer Karayiğit sokakta yatarken donarak hayatını kaybetti.
Erdemir’in blok satışına karşı ortak tepki büyüyor Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, özelleştirme kapsamında bulunan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) blok satışına karşı ortak tep..
Kaçırılma iddiası üzerine yolcu otobüsü durduruldu Eskişehir-İstanbul seferini yapan yolcu otobüsünde bulunan bir kadın, boşandığı eşi tarafından kaçırıldığını iddia edince, polis, otobüsü B..
Almanya’da bebeğiniz olmaz denilen aile İstanbul’da ikiz bebek sahibi oldu Almanya'da yaşayan ve orada çocuk sahibi olmak için 18 yılda 3 ayrı tüp bebek merkezine başvuran Sıddık ve Berrin Ço..
Başkan’dan özürlü gence hediye bilgisayar Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, görme özürlü 14 yaşındaki Hikmet Çetin’e bilgisayar hediye etti. Gelecekte iyi bir avukat olmak istediğin..
Bakırköy Belediyesi çöken yolu tamir ediyor Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Fişekhane Caddesi üzerindeki inşaatın, güçlendirme çalışmaları tamamlanıncaya kadar durdurulduğunu açıkl..
İDO Amerika’dan eli boş döndü İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş., Amerika'da mahkeme kararıyla satışa çıkarılan feribotu satın almaktan vazgeçti.
Sağlık Eğitim Vakfı Üsküdar Gazetesi’ne 100 bin YTL’lik dava açtı Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), kendisine yönelik yayınlarından dolayı mahalli Üsküdar Gazetesi’ne 100 bin YTL manevi tazminat..
İngiltere’de kurs ve iş sağlayan şirket İstanbul’da Avrupa’da İngilizce öğrenimi için yıllardan beri uygulanmakta olan Work&Study yöntemi, Oxfordvision Education ile Türkiye’de de hayata geçi..
Bursa tarihindeki en yüksek miktarda kokain ele geçirildi Brezilya'dan Almanya yolu ile Bursa'nın Gemlik ilçesine PTT kolisi içinde gönderilen 100 bin YTL (100 milyar lira) değerindeki 680 gr..
Çiftçi, erken uyarı sistemi ile 3 trilyon liralık tasarruf yaptı Sakarya’da uygulanan "Elektronik Tahmin ve Erken Uyarı" sistemi ile tarımda büyük tasarruf sağlanıyor. Meyve bahçelerinde hast..
Kale arkasında burnu kırılan Serdal: Can güvenliği yoktu Beşiktaş-Sakaryaspor maçında çıkan arbede sırasında burnu kırılan Sakaryasporlu futbolcu Serdal Kurt, korunmak için kendini sahaya atm..
Bursaspor’dan kenetlenme çağrısı Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Yunus Egemenoğlu, Karagümrük Kyoto'yu deplasmanda yendikleri için mutlu olduklarını söyledi. Bursaspor'un iyi bir seri yakalama pe..
Kalyoncu: Tecrübesizlikten yenildik Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Erdemirspor'da, antrenör Ayhan Kalyoncu, ''Banvitspor maçında başa baş mücadele etmemize rağmen rakibimize tecrübesizl..
Irak’ta polis adaylarını hedef alan saldırı sivilleri vurdu: 125 ölü Irak’ta şiddet bir türlü bitmiyor. Dün son iki yılın en kanlı saldırıların- dan biri gerçekleşti.
Irak’ta Kürt bölgesi iki yılda yüzde 20 genişledi Time dergisi, Kürtlerin, Saddam rejiminin yıkıldığı 2003’ten bu yana kontrolleri altındaki bölgeyi yüzde 20 oranında genişlettiğini yazdı. "..
Kırgız seçimlerinin standardı uluslararası gözlemcileri böldü Kırgızistan'da pazar günü yapılan parlamento seçimlerinin ilk turunda iktidar büyük farkla önde çıktı. Katılımın yüzde 61,6 olara..
Refik Hariri suikastı başbakanı istifaya götürdü Eski başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesiyle iç savaş sonrası en gergin günlerini yaşayan Lübnan'da Başbakan Ömer Kerame hükümetin istifa ett..
İsrail, Şam yönetimine diplomatik taarruz başlattı İsrail, geçtiğimiz hafta Tel Aviv’de 6 kişinin ölümüne, 50 kişinin yaralanmasına yol açan intihar saldırısından sonra Suriye’ye karşı diplom..
‘Birinci önceliğimiz AB’ mesajı veren Gül’den Brüksel’e 4 uyarı 1- AB Komisyonu, Türkiye ile ilgili belgeleri bir an önce hazırlasın. 2- Ayrımcılık yapmayın, ‘siyasi’ değil ‘teknik’ davranın..
Fransa’da ‘Türkiye’ye referandum’ yasalaştı Fransız Parlamentosu, Fransız Anayasası’nın AB Anayasası’na uyumlu hale getirilmesini amaçlayan anayasal revizyon paketinin son aşamasını da onayla..
Erdoğan, Afrika’ya iki geziyle ‘üç kuş’ vuracak 2005’i "Afrika yılı" ilan eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bölgeye yönelik ilk gezisine bugün çıkıyor. İlk önce Etiyopya’ya uğrayacak Başbak..
Türk halkı, kredi kartı borcuna Avrupalılardan daha sadık Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Sertaç Özinal, kredi kartlarıyla yapılan harcamaların vatandaşların altından kalkamayacağı du..
Şoförler benzin parasını araçtan inmeden ödeyebilecek Akaryakıt satıcıları arasındaki teknoloji rekabeti araç sahiplerine yeni bir kolaylık sağladı. Opet ve Petrol Ofisi’nden yakıt alacak müş..
Ahmet Nazif Zorlu: Ciroyu 5 milyar dolara çıkaracağız Dayanıklı tüketim, bankacılık, enerji ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren Zorlu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, geçe..
Trabzonspor halka arzdan gelecek para ile çimentoculuk yapacak Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, Trabzonspor Sportif’in halka arzından elde edilecek kaynağın, gelir kazandırıcı projelere..
Dolar, 2001 yılına geri döndü Dolar, paritedeki düşüş ve yabancı girişlerinin yanı sıra ay sonunda artan satış eğilimiyle 1,2750 Yeni Türk Lirası (1 milyon 275 bin TL)’na kadar geriledi. Bank..
Şüpheli gıdayı TÜBİTAK inceleyecek Taş fırın ekmeklerden pastanelerdeki tatlılara, peynir, et ve genetiği değiştirilmiş organizmalara (GDO) kadar birçok alanda ortaya atılan iddialar bundan s..
« » 1 2 3 4 5 6 7