1 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

1 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
YÖK'e ilk kez ilahiyatçı üye Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Prof. Dr. Halis Ayhan ve Prof. Dr. İsa Eşme'nin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliklerine seçilmesini onayladı.
Doktorlara soruşturma Erkeklerin, 'rahim kanseri' gibi kadın hastalıklarını gerekçe göstererek sahte evrakla SSK'dan emekli edilmesiyle ortaya çıkan yolsuzluk soruşturması sorumlu doktorları ..
Sendikal hareket AKP ablukasında Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, AKP'nin güdümlü sendikalar yaratmaya yönelik çok önemli çabalarının old..
5 bin 500 YTL'ye açlık BBC televizyonunun beslenme ve detoks (vücudu zararlı maddelerden arındırma) uzmanı Dr. Amanda Hamilton, bildiklerini Türkiye'de bir kampta uyguladı.
Firavunun seferi kaldığı yerden... Mısır firavunluğundan Hitit İmparatorluğu'na hediye edilen hazineyle birlikte, Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında batan gemi, seferini 34 asır sonra tamamla..
Gaspçılar bu kez engelliye saldırdı Son günlerde artan gasp olaylarına izmir'de yenisi eklendi. Gaspçılar bu kez 33 yaşındaki bedensel engelli Halil Artuğ'u yere yatırıp bıçakla tehdit ederek..
'Poliste mazeret yok' 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) ve Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK), hükümetin zirvesinde atışmaya neden oldu. Yeni TCK ve CMK'nın suç ve...
Sivil Savunma yarım kapasite! Sivil Savunma Teşkilatı'nın 46. kuruluş yıldönümü, Sivil Savunma Günü adı altında kutlandı. Sivil Savunma Genel Müdürü Atilla Özdemir, düzenlenen törende, en büy..
Temel sorun denetim Bakırköy Ticaret ve Alışveriş Merkezi (BAM) inşaatı nedeniyle Fişekhane Caddesi'nde geçen cumartesi meydana gelen göçük, denetim tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.
Vatandaş evini boşaltmıyor Bakırköy Turizm ve Alışveriş Merkezi inşaatındaki çalışmalar göçük sonrası 'güvenlik' gerekçesiyle durduruldu. Ancak boşaltma kararı alınan inşaatın çevresindeki ye..
Arnavutköylü Erbakan'a tepkili 3. köprüye karşı mücadele veren Arnavutköy sakinleri, kendilerine "Köprü istemiyorsanız ata binin, karşıya da yüzerek geçin" diyen Bayındırlık..
On Numara' yı üç kişi bildi On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen üç kişi, 37 bin 232 YTL 70'er YKr kazandı.
F tipinin ünlüleri dertli! Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nin 'ünlüleri' doktor eksikliği, kütüphanenin yetersizliği ve gürültüden şikâyetçi. İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyeleri AKP'li..
Namaz kazası: Bir yaralı Mescitte namaz kılan belediye meclis üyesi Mehmet Davulcu'nun silahı belinden düştü. Tabancanın ateş alması sonucu Davulcu'nun yanında bulunan 76 yaşındaki Celal Bayr..
Trakya yine sular altında Bulgaristan, üç barajın kapaklarını açarak su bırakınca Meriç Nehri, 21 yıl aradan sonra son 10 günde üçüncü kez taştı. Arda, Tunca ve Meriç nehirleri, Edirne'nin Ka..
Her yerde yağış var Meteoroloji'ye göre bugün Trakya dışındaki tüm bölgelerde yağış olacak ve sıcaklıklar sıfırın altına düşecek. İstanbul'da kar yağışı bekleniyor. Vali Güler, "Zoru..
Güle güle Perihan öğretmen "Meslek yaşamı boyunca binlerce öğrencisinin hayatını değiştirdi. İdealist bir Cumhuriyet öğretmeniydi." Bu sözler, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk öğ..
SEKA'da süre bugün doluyor Hükümetin, Özelleştirme İdaresi'nin kararı nedeniyle kapatılacak olan SEKA İzmit fabrikasını terk etmeyen işçilere verdiği süre bugün doluyor.
Yedi yıl sonra tazminat Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesi, doktor hatası yüzünden bir kolunu yitiren Sadık Bilgin'e 150 bin YTL tazminat ödenmesine karar verdi. Eski Devlet Bakanı Burhan Kara'..
EMEP'ten protesto EMEP Genel Başkanı Levent Tüzel, partisinin genel merkezinde bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı saldırının, 'EMEP'ten rahatsızlık duyan güçler tarafından' gerçekl..
Gül: AB de hızlanmalı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 7 Mart'taki Türkiye-AB Troykası öncesi, AB Dönem Başkanı Lüksemburg'un AB işlerinden sorumlu bakanı Nicolas Schmidt'le görüştü.
'Müzakereci en son konu' Hükümet, AB ile müzakereleri yürütecek heyet ve başmüzakereciyi dün yaptığı Bakanlar Kurulu toplantısında da belirleyemedi. Adalet Bakanı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiç..
'Kıbrıs AB'nin sorunu oluyor' Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Kıbrıs sorununun giderek bir AB sorunu haline geldiğini söyledi. Rum Kesimi lideri Tasos Papadopulos'la gör..
'Psikolojik harekât'a son Genelkurmay Başkanlığı, bünyesindeki 'Psikolojik Harekât Daire Başkanlığı'nı 'Bilgi-Destek Daire Başkanlığı'na dönüştürdü. Her türlü iç ve dış tehditlerin değerlendi..
'Yorgunluk belirtisi yok' Avrupa Komisyonu, Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerde bir 'yorgunluk belirtisi' olmadığını açıkladı. Komisyon sözcüsü Françoise Le Bail, günlük olağan basın toplan..
Demirel'e ziyaret yasağı Güven Hastanesi'nde solunum yolu enfeksiyonu tedavisi gören 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Gülaltay niye ayrılmalı? Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, İHD'nin eski genel başkanı Akın Birdal'a yönelik suikastın azmettiricisi Semih Tufan Gülaltay'ın genel başkanlıktan ayrılması için U..
Boğaz'ın en renkli ailesi Rahmi Koç'a ait Kont Ostrorog yalısını araştıran Prof. Dr. Nurhan Atasoy, Boğaz'ın en renkli ailesini keşfetti.
Abdülhamid'in eşyaları satışta Sultan II. Abdülhamid'in pijamadan el yazmalarına, İttihat belgelerinden tuğralarına kadar çok sayıda özel eşyası Fransa'nın başkenti Paris'te açık artırmaya çı..
Mitterrand'ın kızı anlatıyor Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterrand'ın saklamayı başardığı sırları, gayrimeşru kızının yazdığı anı kitabıyla ortaya saçıldı.
BBG'de sınıf atlama savaşı Biri Bizi Gözetliyor evinin Alman versiyonu çok gerçekçi olacak. Köln'deki bir köyde kameraların önünde yaşayacak olan yarışmacılar bu kez üç gruba ayrılıyor: Fakir..
Süper babalık hakkı için tırmandılar Babalık haklarını ilginç yollarla arayan 'Fathers 4 Justice' grubundan üç Britanyalı, yine dikkatleri çekti.
Yeşil çay kalpteki hasarı da önlüyor Yeşil çayın bir faydası daha çıktı: Kalp krizi ve felcin ardından oluşan hasarı önlüyor.
Çukurova 'bakiye' ödemeyi yaptı Çukurova, Yapı ve Kredi'ye olan bakiye 100 milyon 387 bin 45 dolarlık faiz ödemesini, gecikme faizi ile birlikte 101 milyon 456 bin 111 dolar olarak yaptı. Ban..
Arjantin IMF'ye karşı sert durabilir Arjantin, borcunu yeniden yapılandırma sürecinde sona yaklaşıyor. Elinde 1.2 milyar dolarlık tahvil bulunduran 'Arjantin Tahvillerini Yeniden Yapılandırma..
'Türkiye'den ayrılma planı yok' 'Carlsberg'in Türkiye'den ayrılabileceği' haberleri üzerine bir açıklama yapan Carlsberg Başkanı ve CEO'su Nils S. Andersen, Türkiye'den ayrılmak konusunda bir..
PO'dan 'AutoExpress'li satış Petrol Ofisi (PO), bireysel araç sürücüleri için Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve yüksek teknoloji ile desteklenen 'AutoExpress Ödeme Sistemi'ni bası..
Belediyelerin borç faizleri siliniyor AKP'nin toplantısından, belediye borçlarında faizlerin silinmesi, anapara borçlarının da yapılandırılması kararı çıktıDoları, faiz 3.5'e düşer beklentisi..
'A - Tel'e, 'Çukurova ile kalıcı sözleşme' talimatı Yapı Kredi, A - Tel'den, 'Turkcell'in hazır kartlarını pazarlama işi' için 'kalıcı sözleşme' yapmasını istedi. A - Tel yönetimi de bu amaçl..
İkiz gibiler! NBA'DE Utah Jazz, Houston'ı rakip sahada 99 - 92 mağlup etti. Mehmet Okur, 5/11 iki sayı, 0/1 üç sayı, 4/4 serbest atış, 9 ribaund, 2 asist, 1 top kaybı ile oynadı, maçı 14 sayı..
Güneş en tepede Trabzonspor'un hocası, Bordo-Mavili takımla birlikte kariyerinin en iyi dönemlerinden birine imza attı. Şenol Güneş, altı maçta altı galibiyet alarak, takımı ikinciliğe taşıdı..
'O adamlar' gitti Sakaryasporlu futbolculara küfür eden ve saldıran personelin işi bitti. Siyah - Beyazlı yönetim, güvenlik firmasıyla sözleşmesini feshettiHagi rahatsızlığı
Türban tartışması BM gündeminde BM Kadının Statüsü Komisyonu 49. Dönem Toplantıları'na katılmak için ABD'nin New York kentinde bulunan Devlet Bakanı Güldal Akşit, yüksek öğrenimdeki başörtüsü..
'Af, üniversite adayını vurur' Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayına sunulan öğrenci affıyla ilgili yasaya karşı çıkan rektörlerin,..
Barroso: Kıbrıs AB sorunu oluyor AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Kıbrıs sorununun giderek "AB sorunu" haline geldiğini söyledi. Göreve geldiğinden bu yana Kıbrıs sorununun çözümü iç..
'Baronlarla' konuşmamış Kurtlar Vadisi dizisinin bir bölümünde rol alan KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş, "Seks filmi hariç her filmde oynarım" dedi. Denktaş şöyle konuştu: "Halka vermek istediğim ..
Aralarına polis girdi Adalet Bakanı Çiçek'in, yeni TCK'yi eleştiren polislere "Mazeret üretmeyin" diye seslenmesi üzerine İçişleri Bakanı Aksu, polisi savundu: Bunlar mazeret değil, iyi hizme..
Lüksemburg'dan iyi haber AB Dönem Başkanı Lüksemburglu Bakan Schmit, 2005 yılı içinde bir ya da iki konu başlığında gerçek müzakerelerin başlayabileceği sinyalini verdiYeni parti 'merkez'de
Erken kalp ameliyatı sonu oldu İzmir’de kalp hastası 41 yaşındaki Edibe Kahraman’ın aciliyeti olmamasına karşın, ‘Yaşlanınca riskli olur, gençken halledeyim’ diyerek neşter altına yatması, öl..
Şehit ailelerine 115 milyar Türk Kadını Güçlendirme Vakfı Başkanı Semra Özal, Kuzey Irak’ta 17 Aralık 2004’te uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaşamlarını yitiren 5 emniyet görevlisinin ail..
« » 1 2 3 4 5 6 7