1 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

1 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Kerkük için Brüksel modeli olabilir' Türkiye'nin Irak Özel temsilcisi Osman Korutürk, Kerkük'ün Kürdiestan bölgesel yönetimi altında bırakılamayacağını belirterek ” Kerkük bir Irak şeh..
Kaçırılan Fransız gazeteci yardım istedi Irak'ta ortaya çıkan yeni bir video kasette, geçen ay başında kaçırılan Fransız gazeteci Florence Aubenas yardım çağrısında bulundu.
Iraklı direnişçiyi Iraklı paralı asker yakalıyor Amerikan deniz piyadelerinin Irak'ta direnişçileri yakalamak için Iraklı paralı asker kullandığı bildirildi.
ABD'nin PKK çelişkisi   Evans: ABD'nin Ermeni görüşü değişmedi Sicili kötü ülkeler: İran, Suriye, İsrail, Filistin
Trafik ihlali artıyor İstanbul Emniyet Müdürlüğü, trafik polisinin tescil plakalarına yazdığı cezanın sulh ceza mahkemelerince iptal edildiğine dair basında haberlerin yer almasından sonra tr..
'Deprem konutu yolsuzluğu'na dava Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocaeli'nde 1999 depremi sonrasında İller Bankası'nca yaptırılan kalıcı konutların altyapı işlerinde, "yolsuzluk" yaptıkları..
Fossett dünya turuna başladı Macera düşkünü ABD'li milyoner işadamı Steve Fossett, tek kişilik uçağıyla hiç durmadan dünya çevresini dolaşma rekorunu kırmak amacıyla yola çıktı.
Sigarada radyasyon tehlikesi Sağlık Bakanlığı, günde 5 sigara içen bir kişinin, çernobil kazasının 100 kilometre çevresinde bulunan biri kadar radyasyon aldığını bildirdi.
'Halkın Mücahitleri' teslim oluyor İran rejimine muhalif “Halkın Mücahitleri Örgütü”ne üye 100 kişi ülkeye dönüp, teslim oldu.
Meclis eski hakemleri dinliyor Meclis Sporda Şike ve Şiddet İddialarını Araştırma Komisyonu, bugün beş eski hakemi dinliyor. Komisyon, çalışmalarına Erman Toroğlu'nu dinleyerek başladı.
Fena "hack"lendiler Müzik dünyasında yıldızı son dönemlerde gittikçe parlayan Limp Bizkit'in solisti Fred Durst'un, adı bilinmeyen bir kadınla yaptığı seksin videosu, bir hacker tarafından in..
Bakanlık: Sigara Çernobil'den zararlı" Sağlık Bakanlığı, sigaranın insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkisinin Çernobil kazasından daha fazla olduğunu bildirdi. Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş D..
TMSF Nergis Grubu'na ipotek koyacak TMSF Başkan Yardımcısı Salim Alkan, diğer kamu idarelerinin muvafakatının sağlanması durumunda, Nergis Holding’e ait 20 adet, Polylen ve Sifaş’a ait 3’er a..
Ulaşım zammı Rekabet Kurulu'nda CHP Ankara İl Başkanlığı, EGO Genel Müdürlüğü’nün Ankara’da toplu taşım ücretlerine yaptığı yüzde 33’lük zamla hakim durumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle Re..
Oda ve borsalarda seçim yarışı başladı Oda ve borsaların yönetim organlarını belirlemek için yapılan seçimler bugün başladı. Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Ticaret Borsası'nda (ATB) ilk oylar k..
Dünya Bankası'na sürpriz aday İngiliz Financial Times gazetesi, Dünya Bankası başkanlığından ayrılacak James Wolfensohn'un yerine en güçlü adayın ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz o..
Rice: Ortadoğu'da barış görüşmeleri sürmeli ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Tel Aviv'de geçen cuma düzenlenen intihar saldırısının, Ortadoğu'da barış sürecini raydan çıkarmaması gerekt..
Uruguay'da ilk solcu lider göreve başlıyor Latin Amerika'da giderek artan solcu liderlere, bugün Uruguay Devlet Başkanı Tabare Vazquez katılıyor.
Harold Pinter oyun yazarlığına veda etti Dünyaca ünlü politik tiyatro ustası, yazar Harold Pinter, İngiliz yayın kuruluşu BBC Radio 4'da yayınlanan 'Front Row' programında yaptığı açıklamada ..
Kış meyveleri ile gelen tatlar Kış meyvelerini sade yemenin yanında onları değişik tatlar için de kullanabilirsiniz. Özellikle de tatlılarda...
Telefonica Türk Telekom'u gözlüyor Özelleştirme sürecinde daha önce üç defa satışına çalışılan Türk Telekom'a, İspanya ve Latin Amerika'nın en büyük telekom şirketi Telefonica teklif vermeye ..
İhracat 6 milyar dolara yaklaştı TİM verilerine göre ihracat Şubat ayında yüzde 51 artışla 5.7 milyar doları geçti. İki aylık ihracat ise 10.7 milyar dolara ulaştı.
Liderler Filistinliler için toplandı 23 ülke temsilcisi, Filistin yönetimine uluslararası desteği göstermek için bugün Londra'daki Ortadoğu Konferansı'nda bir araya geldi.
Türkiye mayın temizleyecek Anti personel karamayınlarının kullanımını yasaklayan Ottawa Sözleşmesi, altı yıl önce bugün yürürlüğe girdi.
Sahte rakıdan 3 kişi öldü İstanbul'da bir otoparkta üretilip piyasaya sürülen sahte rakıdan hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi.
AKP'den bir istifa daha AKP İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali partisinden istifa etti.
'Erdoğan başardı, Doğan başaracak mı?' Eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Celal Doğan’ın, CHP kurultayı sonrası yeni parti kurma girişimi, Türk siyasi hayatında, belediye başka..
Bakan Gönül: İncirlik, Irak için kullanılmıyor Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İncirlik Üssü'nün ABD uçaklarınca Irak'a askeri malzeme veya personel nakli amacı ile kullanılmadığını bildird..
Küçükali AKP'den ayrıldı AKP İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali, partisinden istifa etti. Küçükali'nin istifasıyla AKP'nin sandalye sayısı 363'e düştü.
Eski Bakan Topçu Yüce Divan'da Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun Yüce Divan'da yargılanmasına yarın başlanacak.
3 yıl Halle Berry'den uzak duracak Ünlü oyuncusu Halle Berry'nin evine mektuplar göndererek rahatsız eden bir kişiye, Berry'den 3 yıl uzak durma cezası verildi. ABD temyiz mahkemesinde görüle..
Artık onun da albümü var "Tek Kişilik Dev Kadro" adlı sahne gösterisiyle bugüne kadar 850 kez sahneye çıkan Ata Demirer, şimdi de "Makara" adında eğlenceli bir müzik albümüyle sevenlerinin ka..
Ankara'da doğalgaza yüzde 5 zam BOTAŞ'ın doğalgaz metreküp satış fiyatlarını yüzde 3.5 oranında artırmasının ardından EGO, doğalgaz metreküp fiyatını yüzde 5 oranında artırarak satışa başladı..
Şubat ihracatı 5.7 milyar dolar TİM’in verilerine kayda alınan ihracat şubatta yüzde 51.19 oranında artarak 5 milyar 728 milyon dolara kadar yükseldi. Yılın ilk iki ayındaki toplam ihracat yü..
Sorularla romatizma hastalığı Romatizma ileri yaşlarda görülen bir hastalık olarak bilinip, yaşlılık hastalığı olarak görülmesine rağmen, sadece yaşlılarda değil küçük yaşlarda da görülebilir..
Hazine 6.3 milyar YTL borçlanacak Hazine, Mart ayında 6.3 milyar YTL borçlanma öngörürken, toplam 12 milyar YTL tutarında borç ödenecek. Hazine, bu kapsamda 16 Mart'ta 91 günlük referans bono..
Tüketici güveni üç ay önceye döndü CNBC-e Tüketici Güven Endeksi Şubat ayında yüzde 6.3 düşüşle, Aralık ayındaki düzeyine indi.
Lübnan kaynıyor Lübnan'da, muhalefetin hakkında gensoru önergesi verdiği Ömer Kerami hükümeti istifa etti.
ABD: Türkiye'de işkence sürüyor ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yıllık insan hakları raporu yayınlandı.
Türkiye'de 4 milyon mayın temizliği Anti personel karamayınlarının kullanımını yasaklayan Ottawa Sözleşmesi, altı yıl önce bugün yürürlüğe girdi.
LGS'ye rekor başvuru Anadolu, fen, bazı meslek liseleri ile yabancı dil ağırlıklı liselere öğrenci yerleştirilmesine yönelik Ortaöğretim Kurumları Sınavı’na (OKS) bu yıl 780 bin kişi başvurdu..
Başı dertten kurtulmuyor Amerikalı şarkıcı Michael Jackson, çocuklara cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davanın bugün yapılan duruşmasında, kanser hastası bir çocuğu taciz et..
Mimar Sinan'ın eserleri Londra'da "Türkler: Bir İmparatorluğun Mimarları ve Mimar Sinan'ın dehası" adlı fotoğraf sergisi Londra'da açıldı. Londra'nın ünlü sanat galerilerinden biri olan Shape..
Törene davetli bile değildi ama en çok o sevindi Kanada'nın Montreal kentindeki evsizler yurdunda kalan eski kısa filmci Ryan Larkin, hayat hikayesinin anlatıldığı "Ryan" adlı kısa animasyonu..
'Mayınsız Türkiye' Mayınsız Türkiye Girişimi, Türkiye topraklarının kara mayınlarından temizlenmesi için bir kampanya başlattı. Kampanyada mayınların savaştan sonra da öldürdüğü vurgulanıyor.
Wolfowitz Dünya Bankası Başkanlığı'na aday Irak savaşının mimarlarından Amerikan Savunma Bakanlığı'nın iki numaralı ismi Paul Wolfowitz'in Dünya Bankası Başkanlığı için ilk sıradaki aday oldu..
Dolar düşüşe direniyor Dünkü düşüşle birlikte 2.5 yıl öncesinin seviyesine dönen dolar, 1,28 YTL'nin üzerinde kalmaya çalışıyor. Serbest piyasada dolar 1,2900 YTL'den, euro 1,6970 YTL'den gün..
Danalarla seks mahkemelik ABD’nin Wisconsin Eyaleti’nde, 63 yaşındaki bir adam danalarla seks yapmakla suçlandı. Neilsville’de yaşayan Harold Hart, şikayet üzerine Greenwood Çiftliği’nden ayr..
Türkiye'yi Irak ve Afganistan’a benzetti ABD dışişleri bakanlığının yayınladığı insan hakları raporunda Türkiye’de demokrasinin işleyişini Afganistan ve Irak’a benzetildi. Dışişleri Bakan Yar..
Londra Orkestrası cep zili piyasasına girdi Klasik müzik meraklıları artık cep telefonlarına sevdikleri eserlerden oluşan bir repertuvar indirebilecekler. Bir asırlık geçmişi olan Londra Senf..
« » 1 2 3 4 5 6 7