9 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kitap avcıları bu kez kitap servisi yapıyor Yıllardır 'yasak yayın' avcılığı yapan, bu nedenle onlarca tutuklamaya zemin hazırlayan polis, birkaç istisna dışında her siyasi yelpazeden kitabı ..
Cephanelik gibi otomobil Pınarbaşı semtinde hareket halindeki bir otomobil Kalaşnikof silahla tarandı, sürücü Yılmaz Şahin Şakşak ile yanında bulunan Dilek Şahin yaralandı.
Irak'ta bugüne kadar 74 Türk öldürüldü Irak'ta savaşın başladığı Mart 2003'ten bugüne kadar 74 Türk vatandaşının silahlı saldırı sonucu öldüğü belirtildi. Beş Türk vatandaşı da hâlâ kayıp.
Aile içi şiddete 1230 kurban Jandarmanın sorumluluk bölgesinde son 5 yıl içinde meydana gelen şiddet olaylarında mağdur olan 61 bin 241 kadın veya çocuktan 1230'u ölürken, 32 bin 267'si yaral..
Engelliye süs asansörü İstanbul'da, Eminönü yaya üstgeçidine 2002'de yapılan özürlü asansörü kullanılamadı. Belediyenin sorumluluğu attığı İstanbul Özürlüler Merkezi şöyle dedi: "Asa..
Bayramlaşma sınırı aştı Sınırsız bayramlaşma nedeniyle Kilis'ten Suriye'ye geçen ve tanınan 48 saat sürenin aşılmasına rağmen 3 bin Türk vatandaşının, dün sabah itibarıyla henüz dönmediği bil..
Maddi destek yuvaya yaradı Malatya'da ortaya çıkan çocuk yuvalarındaki işkence görüntüleri ardından Sivas'taki çocuk yuvasından 25 çocuk, maddi destek sağlanan ailelerine döndü. Yuvada koruyu..
Çocukların ruh sağlığını medya bozmuş! Malatya Çocuk Yuvası'ndaki dayak skandalının ardından eleştiri oklarının hedefi olan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, medyanın Malatya'daki çocukların ruh s..
AB Türkçeyi söküyor! Yüksek Maliyetli Çevre Yatırımlarının Planlanması projesinin kapanış toplatısında konuşan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjorg Kretschmer, çevre müktesebatının tam ola..
Tövbekârın 'cennet'i oldu 38 yaşına kadar yörenin en ünlü avcılarından biri olan Ali Şifai Erkol, yaralı bir ördeği görüp tövbekâr oldu. Son 20 yılını yaralı, hasta kuşların bakımına adayan E..
Benimle okur musun? Kültür Bakanlığı, çocuklara yönelik olarak 'Benimle okur musun?' ve 'Benimle oynar mısın?' adlı iki etkinlik başlattı. 14-20 Kasım arasında 'Benimle Okur musun?' etkinliği..
Trafiğe Japon usulü çözüm Trafik sorunuyla başedemeyen İstanbul'un Şehiriçi Ulaşım Master Planı'nı Japon uzmanlar hazırlayacak. Japonya'nın İstanbul Başkonsolosluğu, Japon uzmanlardan master ..
Uçaklara fırtına engeli İstanbul-Trabzon arasındaki uçak seferleri fırtına engeline takıldı. Atatürk Havalimanı'ndan dün akşam saat 17.20'de havalanan THY'nin TK-550 sefer sayılı uçağı...
Gülümseyin korsan bey Lüks bir yolcu gemisinin içinde keyif çatarken bir yandan da fotoğraf makinesiyle İskenderiye'den Mombasa'ya Afrika kıyılarının güzelliklerini ölümsüzleştirmek isteyen İ..
Saçımı keseceğime vergimi veririm Likya uygarlığında erkekte uzun saç asalet simgesiydi. Erkekler, saçlarını kestirmektense vergi ödüyordu. Viyana'daki Österreichisches Arkeoloji Enstitüsü'..
Gemiyi ABD ordusunun silahı kurtardı Korsanzede lüks yolcu gemisinin gövdesine saplanan patlamamış roket, Şeyseller'de uzmanlar tarafından çıkarıldı. Patlayan merminin olduğu odada kalan bir ..
Türk basına 14 sevgili!.. Prezervatif üreticisi Durex'in 2005 Global Seks Araştırması'na göre, cinsel hayatı en aktif ülke, yılda kişi başı ortalama 138 ilişkiyle Yunanistan.
Nobel yetmedi Nobel ödülü trafik canavarlığına engel değil. Spor otomobiliyle saatte 160 kilometre hız yaparken kaza yapan Nobel ödüllü fizikçi, iki yıl hapse mahkûm oldu.
Küresel 'cep'çiler Cep telefonu hırsızlığı yapan çeteleri izleyen Britanya polisi, çalınan telefonların 46 ülkede 'pazarlandığını' tespit etti. Çalıntı telefonların satıldığı ülkeler arasında..
Kate, İbiza'da moral buldu Uyuşturucu kullanırken çekilen fotoğraflarının yayımlanmasından sonra anlaşmaları bir bir iptal edilen İngiliz manken Kate Moss...
Kâbil'de beş yıldızlı ilk otel Taliban rejiminin ardından inşaat projeleriyle çehresi değişen Afganistan'ın başkenti Kâbil'de ilk beş yıldızlı otel açıldı.
'Kuş' için acil önlem Vietnam, 2003 yılından bu yana kuş gribine 42. kurbanını verdi. 35 yaşında bir erkeğin kuş gribinden öldüğü anlaşıldı.
En 'hata'lı doktorlar ABD'de yapılan bir araştırma, doktor ve tedavi hataları açısından ABD'nin altı gelişmiş ülke arasında ilk sırada yer aldığını ortaya koydu.
Mizahta da kadınlar önde Otomobil kullanırken dikkat yeteneğinden sonra, kadınların mizah anlayışı da erkeklerden daha gelişmiş çıktı.
« 1 2 3 4 5 6 7