9 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Okur durmak bilmiyor Mehmet Okur'un NBA'deki muhteşem performansı sürüyor. Genç yıldız, takımı Utah Jazz'ın Charlotte Bobcats'i deplasmanda 95-91 yendiği maçta 31 sayı atarak kariyerinin reko..
Ülker'in bu akşamki rakibi Malaga Basketbolda Türk takımlarının Avrupa kupalarındaki sınavları bugün devam ediyor.
Ofer: Türkiye hic bu kadar cazip konumda olmamıstı Carlyle MG Limited Genel Müdürü ve Royal Caribbean Cruise Line ve Celebrity Cruises Holding şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesi Eyal Ofer...
Arçelik'ten sanal dünyaya Arçelik'te kariyerlerinin en üst noktasındayken günde 60 km. yol kat etmekten sıkılan Cezmi Aydın ile...
Akıllı yazı tahtası yaygınlaşıyor Tencere, tava, soba borusu üretimiyle emaye sektörüne giren Emko, şimdi de akıllı emaye yazı tahtası üretimine geçiyor.
Toyota geri çağırıyor Japonya'nın en büyük otomobil üreticisi Toyota, 250 bin otomobili, bazı modellerinde motorun bir parçasında görülen aşınma nedeniyle geri çağırıyor.
Dışbank'ın yeni adı Fortis Bank Dışbank, Türk Dış Ticaret Bankası A.Ş olan unvanını 'Fortis Bank A.Ş' olarak değiştirdi.
Kayacık da satıldı Tekel'in Tuzgölü havzasında yer alan Kayacık Tuzlası özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 42 milyon 200 bin dolar ile...
Bonozede için geri sayım Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İmar Bankası bonozedelerine ödeme yapılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının tamamlanmak üzere olduğunu...
Tüpraş artık Koç-Shell'in Özelleştirme Yüksek Kurulu, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'nin (Tüpraş) 4 milyar 140 milyon dolara Koç-Shell...
Dubai ile 'suç' anlaşması Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Dubai Mali Hizmetler Kurumu (DFSA) arasında uluslararası mali suçlara ilişkin bilgi paylaşımı ve işbirliği sağlayan anlaşma imzalan..
Hazine 4 milyar YTL borçlandı Hazine dün, yaklaşık 4 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin düzenlediği 329 gün vadeli iskontolu bono ihalesinde
Elektriğe 5 yıl destek Elektrik üretim ve dağıtımının özelleştirilmesi sonrası tüketicilerin maliyet farklılıklarından etkilenmemesi için...
'İlk kuruşu kazanıyoruz' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, uluslararası sermayeyi ülkeye çekme konusunda yaşanan olayları...
Arıoğlu'na bile fiş vermediler Gelir İdaresi Başkanvekili Osman Arıoğlu, vatandaşları, akaryakıt dahil her tür alışverişlerinde mutlaka fiş almaya çağırdı.
Ekonomi ödevi de yüklü Avrupa Birliği Komisyonu'nun bugün açıklayacağı ve Türkiye açısından yol haritası olma niteliği taşıyan Katılım Ortaklığı Belgesi'ndeki ekonomik talepler siyasi taleple..
Sanayide çark rekora döndü Sanayi sektöründe çarklar eylülde yeniden hızlı dönmeye başladı. Eylülde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9.3 artan sanayi üretimi hacim olarak da Türkiye tarih..
Kentbank davası bir eksikle başladı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulduktan sonra Bayındırbank bünyesinde birleştirilen Kentbank'ın zararından sorumlu tutulan...
DÜNYA HALİ Irak'ta geçen ay yargılanmaya başlanılan devrik lider Saddam ve yardımcılarının savunma ekibinden bir avukat daha öldürüldü.
Fransa'da sıkıyönetim Süre uzayabilir Fransa'da, Paris'in banliyölerinden ülkeye yayılan göçmen isyanına karşı, 1955'teki Cezayir savaşı yıllarından sonra ilk kez olağanüstü hale geçildi. Hü..
Anakarada ilk kez uygulanacak Fransa'da devreye sokulan sokağa çıkma yasağının temeli, 1955'te Cezayir iç savaşı sırasında...
Felluce'de kimyasal izi Irak'taki Amerikan güçlerinin geçen yılki Felluce operasyonu sırasında kimyasal silah kullandıklarına dair yeni kanıtlar ortaya çıktı.
Türk genci: Şiddet bitsin Fransa'daki isyanı tetikleyen iki göçmen gencin öldüğü kovalamacadan yaralı kurtulan Muhittin Altun adlı Türk genci, şiddetin durması çağrısı yaptı.
Brüksel de durulmuyor Fransa'daki isyanın göçmen nüfusu üzerindeki etkilerini göstermeye başladığı Belçika'da da gerilim dinmiyor.
Fransız aydını: Parçalanıyoruz Fransız aydınları, Fransa'daki göçmen isyanını 'deklare edilmiş ideolojileri olmayan, sözcüleri...
Kıbrıs-Paris kıyası KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Rum lideri Tasos Papadopulos'un...
'Rehavete kapıldınız' Avrupa Komisyonu, bugün her yıl yayımlanan İlerleme Raporu ve Katılım Ortaklığı Belgesi'ni (KOB) açıklıyor.
Berlin'de formül 'imtiyazlı ilişki' Almanya'da 18 Eylül seçiminin ardından büyük koalisyonu kurma görüşmelerini nihayet bu hafta sonuçlandırması beklenen Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile Hıris..
AB'den rapor yemeği AB ülkelerinin büyükelçileri, Ankara'da merakla beklenen İlerleme Raporu ve Katılım Ortaklığı Belgesi'nin (KOB) yayımlanacağı bugün Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le yemekt..
Güneyden uçuşa izin yok Kıbrıs Rum Yönetimi, Türkiye'ye Rum kesiminden girmek isteyen bir Alman uçağının geri çevrilmesini Gümrük Birliği Ek Protokolü'nün ihlali olarak nitelendirerek yaygara..
Derviş: Finansal hizmetler önemli BM Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş, ekonomik büyümede finansal hizmetlerin hayati önemine dikkat çekerek...
Erdoğan'dan izahat: 'Türban tek neden değil' Fransa'daki olayların çıkış nedenini türban yasağına bağlayan Başbakan Erdoğan, sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. "Ben, 'Türban etkenler..
'Çare sandık darbesinde' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP döneminde Türkiye'nin başı açık dolaşmanın yasaklanacağı bir süreç içine girdiğini ileri sürdü ve vatandaşları ilk seçimde bu ikti..
Yükseköğretim geleceği için çıkış arayacak İslamcıların da solcuların da karşı çıktığı YÖK, yapılanmasını ve yasasını uluslararası bir toplantıyla ele alacak. YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Aybar..
Orman Bakanı Pepe: 2-B çalışması yok Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edilen ve kamuoyunda 2-B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş araziler..
Topbaş 'patron' oldu 'Gölge başkan' gitti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan'a yakın isimleri uzaklaştırarak, 'Patron benim' dedi. Önce, Göztepe'ye cami ile köprü pr..
'Köşk'te türban yasağı aşağılayıcı muamele' TBMM Başkanı Bülent Arınç, Çankaya Köşkü'nde düzenlediği resepsiyonlara milletvekillerinin türbanlı eşlerini davet etmeyen Cumhurbaşkanı Ahmet Necd..
Planlayıcısı farklı, başkanı farklı konuşuyor İstanbul'un geleceğine yön veren Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kaptan, Başbaka..
Bir değil dört acı yaşadı Çocuk sahibi olabilmek için dört yıl tedavi gördükten sonra hamile kalan kadın, dördüz bebeklerini art arda kaybetti. Konya'da yaşayan 26 yaşındaki Emel Çelik, uygul..
Kaymakamın eşi kızları okutuyor Van'da köyleri dolaşan öğrentmenlerin çabası sonucu, okula gidemeyen, çoğu kız 28 bin çocuktan 13 bini okula kazandırıldı. Kampanya kapsamında, bir yıldır Başk..
Puan usulü çalışan çete Antalya'da sekiz yılda yaklaşık 400 otomobili soyan hırsızlık şebekesi çökertildi. Çetenin puan usulüyle çalıştığı ve en çok hırsızlık yapanın en büyük payı aldığı bel..
ABD'den Türkiye'ye dini eleştiri ABD Dışişleri Bakanlığı'nın dini özgürlükler raporunda, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hıristiyan misyonerlik faaliyetlerine karşı kampanya başlatması, hükümet..
'Gül'süz Dışişleri balosu Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği'nin (DMEDD) altı yıllık aradan sonra yeniden düzenlediği Cumhuriyet Balosu'na, derneğin onursal başkanı olan Hayrünisa ..
Kask ihmali nişanlı çifti ayırdı Bornova'da motosiklete kasksız binen nişanlılardan biri ölürken, diğeri yaşam mücadelesi veriyor. 1.5 yıl önce nişanlanan araştırma şirketi sahibi 29 yaşındak..
429 'bebek dostu' hastane Sağlık Bakanlığı'nın anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması için hastaneleri teşvik amacıyla 1991'de başlattığ..
Hayat kadını HIV'li çıktı İş, sosyete ve spor camiasından birçok kişiyle cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen yabancı uyruklu bir kadında HIV, iki kadında da Hepatit B virüsü çıktı.
Lazca isme yargıdan izin Avukat Arzu Kal mahkemeye başvurarak, Türkçe 'alev' anlamına gelen 'Paluri'yi ikinci ismi olarak resmen tescil ettirdi. Ardeşenli olan Kal, Türkiye'de mahkeme kararıy..
Profesyonel eylemci her yerde Nisan ayında Trabzon'da, geçen hafta ise Rize'de saldırıya uğrayan Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Dayanışma Derneği (TAYAD) üyesi grup içinde yer alan üniversite..
Bayraklı kürdan eleştirisi TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türk bayrağının Meclis'teki kullanımı nedeniyle AKP ve CHP'li milletvekillerinin tepkisini aldı. CHP'liler, kesmeşeker ve kürdan kâğıtlar..
Vatandaştan yola isyan Okuldan dönen ilk-öğretim okulu öğrencisinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının ardından vatandaşlar, çevreyolunda gerekli önlemlerin alınmamasını protesto etmek için..
« » 1 2 3 4 5 6 7