9 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Akel istifadan vazgeçti Kızı Ebru Akel'in sunduğu "Hayaller Gerçek Oluyor" adlı programın, AKP'li 40 milletvekilinin TBMM'ye verdiği araştırma önergesi sonucu yayından kaldırılması üzerine pa..
Sezer, ödeneğin dörtte birini kullanmadı TBMM'de 2006 bütçesi görüşülürken, kamu kurumlarına ilişkin "tasarruf dilekleri", Cumhurbaşkanlığı'nın uygulama bütçesinde gerçekleşti.'İmtiyazlı iliş..
Simitis'ten itiraf Eski Yunanistan Başbakanı, "yok satan" kitabında, Kıbrıs'taki uzlaşmazlık ve sorumluluğun Denktaş ve Ankara'nın üzerine kalması için çabaladıklarını açıkladıAB: Eyleme geçi..
Çorum'da işler tıkırında! AKP'li Çorum Belediyesi'ndeki 'rüşvet' iddialarında adı geçenlerin akrabalık ve ortaklık ilişkileri saptandı. İl başkanıyla belediye başkan yardımcısı ortaklık yapmı..
Kilci: Özelleştirme 18 milyar $ oldu Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, elektrik dağıtım sektöründe ihale sürecinin, yasa tasarısının yasallaşmasından sonra hızla başlayacağını bildird..
5 yıllık tahvile bakan çıkmadı Yabancı yatırımcı 5 yıllık tahvile yüz vermedi, 329 günlük tahvile ilgi gösterdi. Yeniden ihraç edilen 10 Şubat 2010 vadeli, altı ayda bir sabit kupon faizi öde..
Greenspan artırıyor, AB seyrediyor Avrupa Birliği Maliye Bakanları'ndan baskı gören Avrupa Merkez Bankası (ECB), yüzde 2'de tuttuğu faiz için artırım kararı almakta kararsız davranıyor. ECB'n..
Meşhur gözlüğü babama ben verdim Galataport ihalesiyle gündeme oturan Sami Ofer'in oğlu Eyal Ofer, tartışmalı konulara ilişkin soruları yanıtladı. Saat 20:00. İstanbul Fulya'da Polat Tower'ın..
Sahte fişe 3 yıl hapis Vergi iadesi vermek için sona yaklaşılırken vergi daireleri de uyarılarına başladı: Sahte fiş kullanana para cezası yanında 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası var. Yılın..
Varoş ayaklanması Euro'yu vurdu, olan ihracatçıya oldu Fransa'nın yoksul banliyölerinde çıkan ayaklanmalar Euro'yu dolar karşısında son 2 yılın en düşük seviyesine geriletti. 1.59 YTL'ye inen..
Otomobil servisinde tekel kırılıyor... Tüm otomobil tamircileri yetkili servis olmak için ana şirketlere başvuracak. Şirketler ise onlara eğitim vermek zorunda. Servislerde artık, dışarıdan y..
Hem fabrika bacaları tütsün hem yabancı gelmesin demek olmaz Devlet Bakanı ve AB Başmüzakerecisi Ali Babacan ekonominin büyümesinin istendiğini ancak yabancı sermayeye karşı çıkıldığını belir..
Türkiye cari açık krizine gidiyor mu? Dünyanın en önemli 25 ekonomisti arasında gösterilen Steve Hanke, cari açığın çok yüksek olduğunu ve bir krize neden olabileceğini söyledi. Hanke'nin gör..
Sahte lord operasyonu İngiltere'de kendisini 23 yıldır lord olarak tanıtan sahtekar, 21 ay hapis cezasına çarptırıldı. Gerçek kimliği açıklanmayan sahte 'Buckingham Lordu' İngiltere'nin Cante..
Nobel'li trafik canavarı Otomobiliyle 160 kilometre hız yaparken trafik kazasına sebep olup, bir kişinin ölümüne, yedi kişinin yaralanmasına yol açan 74 yaşındaki Nobel ödüllü ABD'li fizikçi ..
Fowles hayatını kaybetti 79 yaşındaki ünlü İngiliz romancı John Fowles, hayatını kaybetti. "Fransız Teğmenin Kadını" adlı romanıyla ünlenen Fowles'ın yayınevi sözcüsü, yazarın hafta sonunda ö..
Saddam davasına ikinci kurban Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin davasının avukatlarına bir saldırı daha... Yetkililer, savunma ekibinde görev alan iki avukata düzenlenen silahlı saldırıda ..
'ABD kimyasal silah kullandı' "Amerikan ordusu geçen yıl Irak'ın Felluce kentinde düzenlediği operasyonda sivillere karşı kimyasal silah kullanıldı"... Bu iddianın sahibi İtalyan RAI'ye konuş..
Londra gibi vuracaklardı Avustralya'da bugüne kadar düzenlenen en büyük terörle mücadele operasyonunda büyük bir terör saldırısı önlendi. Saldırı hazırlıklarını son aşamasında engelleyen ve b..
Azerbaycan'da iki bölgede seçim iptal Azerbaycan'da pazar günü yapılan parlamento seçimine hile ve usulsüzlük karıştığı tartışmaları büyüyor. Azerbaycan Seçim Komisyonu, Sumgayıt ve Binegedi ..
First Leydi yine kocasına muhalif İngiltere Başbakanı Tony Blair'in avukat eşi Cherie, sözleriyle yine eşini "sırtından vurdu." Daha önce okullardaki türban yasağı ve anti terör yasalarına mu..
'İmtiyazlı bir ilişkimiz' olacakmış Almanya'da "büyük koalisyon" görüşmelerine başlayan Hıristiyan Demokrat Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) tek anlaşmazlık noktası ..
'Zafiyetimizi Kardak krizi ortaya çıkardı' Eski Yunanistan Başbakanı Kostas Simitis'in olay anı kitabından Kardak krizinin perde arkasını aktarmaya devam ediyoruz... Kitapta Türkiye ile Yunan..
'Teröristleri indirmeye gücümüz yetmiyor' Talabani, SABAH'a Kürtler'in bağımsız bir devlet kurma girişiminde bulunmadığını, teröristleri engellemeye ise güçlerinin yetmediğini söyledi. Bağıms..
'55 Yasası' yürürlükte İktidardaki UMP, reklam peşinde. İsyancı, polis, ayak takımı gibi anahtar kelimeleri satın alan parti, Google'da arama yapılınca parti ve Sarkozy'ye destek yazıları çık..
Pentagon işkenceyi yasakladı ABD Savunma Bakanlığı, dünyada teröre karşı yürütülen savaşta Pentagon tarafından tutuklanan kişilere kesinlikle işkence yapılmamasını kararlaştırdı. Pentagon'un,..
Açıklama Gazetemizin 27.10.2005 tarihli nüshasında "Kadın Avukatın Fendi Ofer ve Kutman'ı Yendi" başlıklı haber ile ilgili olarak Av. Birgül Öner tarafından gönderilen açıklamada: Kendisinin ..
İnternet kafelere baskın İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri dün çoğunlukla öğrencilerin gittiği 17 internet kafeye baskın düzenledi. Bir kişinin üzerinde 2 gram esrar bulunan baskında ..
Akdeniz Üniversitesi tüm Avrupa'yı solladı Antalya Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Organ Nakli Merkezi, bu yılın ilk 10 ayında 210 böbrek nakli yaparak, bu alanda Avrupa birincisi oldu. AÜ Organ Na..
Hatalı solladı köprüden uçtu Kocaeli'de hatalı sollama nedeniyle meydana gelen kazada araçlardan biri köprüden uçtu, diğeri ise asılı kaldı. İzmit-Gölcük Karayolu'ndaki kazada otomobillerden ..
Özel güvenlikli sitede oturan profesörü, üç çocuk soydu Tatilden dönen Prof. Üçer ve eşini apartman kapısında karşılayan ve bavul taşıma bahanesiyle yaklaşan çocuklar, 21 bin doları çaldı. AB..
Hayat kurtaran aşk ilk meyvesini verdi Yılmaz Ceylan, karaciğerinin bir parçasını verdiği siroz hastası Güzel Yıldız'la evlenerek bir çocuk sahibi oldu. Siroz hastası olan ve karaciğer nakli ..
Tarihi havuzda define avı Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Koruma ve Güvenlik Müdürü'nün, Halkalı'daki Roma'dan kalma Kleopatra havuzunda kompresörlerle define aradığı iddia edildi. Halkalı'da ..
Papa'dan tuhaf mesaj! Papa 16. Benediktus Barış ve Tolerans Konferansı'na gönderdiği mesajda, ev sahibi Türkiye ile Müslüman ülkeleri es geçti. Merkezi New York'ta bulunan Vicdana Çağrı Vakfı..
Genç avukatın acı sonu Sevgilisiyle kasksız bir şekilde motosikletle gezintiye çıkan 26 yaşındaki Yasemin Kartefe geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. İzmir Barosu avukatlarından 26 yaşın..
Bakımsızlık kurbanı Gaziantep'te Karlıoğlu ailesinin 17 gün önce dünyaya gelen dördüz bebeklerinden biri bakımsızlıktan öldü. Aile çocukların bakımı için gerekli parayı bulamazsa, rahatsızlan..
5 yılda 61 bin kadın ve çocuk şiddet kurbanı Sadece jandarmanın sorumluluk bölgesinde son 5 yıl içinde meydana gelen olaylarda ölen kadın ve çocuk sayısı ise bin 230. Adana Çocuk Yuvası'na 4 ..
'Üçüncü köprü trafiği tıkar' Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kaptan, ''Hiç kimse, hesap kitap etmeden 3. köprü kararı vermesin. Üçüncü köprüyü yapsa..
Gerçek büyük usta nikâhta belli olacak Türk milli satranç takımı oyuncusu Suat Atalık kendisi gibi büyük usta unvanına sahip olan Rus Ekaterina Polovnikova'yı hem kendine eş hem de milli takı..
Oyuncu değiştirme sonuç vermedi... Durex'in yaptığı araştırmaya göre, yıllık seks ortalamasında dünya 13'üncüsü olabilen Türkiye 'eş değiştirme' konusunda zirveyi kaptı. Ünlü prezervatif mark..
'Yan baktı' diye 6 bıçak darbesi Yürüyüşe çıkan öğretmen Mehmet Ali Aksoy, kendini aniden kavganın ortasında buldu. 6 bıçak darbesiyle burnu kesilip boğazı delinen Aksoy hayati tehlikeyi atla..
Cumhurbaşkanı için iki zırhlı araç alınacak On yıldır aynı makam araçlarını kullanan Cumhurbaşkanlığı bunları değiştirme kararı aldı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e, 3 milyon YTL ödenerek..
'Askeri darbe çare değil' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AK Parti hükümetinin laik demokratik Cumhuriyetin yapısını dini esaslara dayandırmaya çalıştığını iddia ederek, Türkiye'nin 'başı açı..
Erdoğan'dan düzeltme: Türban etkenlerden biri Başbakan Erdoğan, Paris'te yaşanan olayların tek bir nedene indirgenemeyecek kadar karmaşık ve derinlikli olduğunu vurguladı. Başbakan Tayyip Erd..
Arınç: Türban çağdaştır Meclis Başkanı Bülent Arınç, CHP'li Keleş'le girdiği türban tartışmasında "Eşimin kıyafeti sizinki kadar çağdaştır. Türban Türk kadınını da, Türkiye'nin çağdaş ilkeler..
Annesinin kuzusu... İsviçre'nin Magliaso kentindeki Maglio Hayanat Bahçesi'nde yaşayan dişi aslan Stella, 4 haftalık yavrusunu ağzında taşıyor. 11 yaşındaki Stella'nın, 1 ay önce doğurduğu 2 ..
Malatya'daki skandalda iki tutuklama daha Malatya Çocuk Yuvası'nda yaşanan işkence skandalının ortaya çıkmasından sonra iki bakıcı kadın daha tutuklandı. Böylece soruşturma kapsamında tutukla..
Kalaşnikov'lu saldırı İzmir'de bir otomobile yapılan Kalaşnikov'lu saldırıda 2 kişi yaralandı. Olayın çıkar çatışmasından kaynaklandığı ihtimali üzerinde duruluyorRus uyruklu AIDS'li kadını 2..
Terk ettikten sonra haklı kalmak da şart Yargıtay, evini uzun süreli terk eden kadının, boşanmak için eve dönmemesinin haklılığını ispat etmesi gerektiğine karar verdiFotojenik korsanlar!
AÇIKLAMA Milliyet Ege'de dün yayımlanan "En ucuzu jeotermal" başlıklı haberde jeotermalle 5 aylık ısınma bedeli 220 YTL olarak gösterilmiştir. Haberin kaynağından yapılan açıklamada, "12 aylı..
« » 1 2 3 4 5 6 7