8 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

8 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zeytinyağına yine övgü yağdı İngiliz Daily Record gazetesi zeytinyağının sağlıklı bir yaşam için zorunlu olduğunu yazdı. ABD'nin Chicago eyaletinde bulunan Northwestern Üniversitesi'nde yapıl..
Hamburger astım riskini de artırıyor Yeni Zelanda'da ilkokul çağındaki bir grup çocuk üzerinde yapılan ve "Allergy" adlı tıp dergisinde yayımlanan araştırma, "düzenli olarak tüketilen hamburg..
Umutsuz ev kadınlarına yılda 30 bin dolar maaş! Eşleri tarafından, yaptıkları onca ağır işe rağmen takdir edilmemekten şikâyet eden ev kadınlarının alması gereken yıllık maaş hesaplandı: 30 b..
'Büyük Elma' için 70 milyon dolar harcadı! Dünyanın başkenti olarak gösterilen New York'un (Big Apple-Büyük Elma) yeni belediye başkanı bugünkü seçimle belli olacak. 11 Eylül saldırılarının h..
AGİT: Azeri seçimi normlara uymuyor Azerbaycan'da öncesinde hükümet muhalif liderlerinin gözaltına alındığı, sonrasında ise sandık başında usulsüzlük yapıldığı iddialarının ayyuka çıktığı ola..
Kardak krizi kitabıyla komşu çalkalanıyor Yunanistan, eski başbakanı Kostas Simitis'in 1996-2004 arasındaki görevindce yaşadığı Türk-Yunan ilişkileri, Kıbrıs konusu ve Kardak kriziyle ilgili ..
Döverek öldürdüler Fransa'da iki haftadır süren olaylarda sokakları "Neron" misali ateşe veren gençler, 61 yaşındaki bir adamı öldürdü. Bir kasabada sokağa çıkma yasağı kondu. Yer: Fransa'nın..
...Ve varoş öfkesi Avrupa'ya yayıldı Avrupa ülkelerinin korktuğu başlarına mı geliyor? Önceki gece Almanya ve Belçika'nın başkentlerinde gençler otomobil yaktı, duvarlara"Paris yandaşları" sl..
Büyükanıt'a İngiliz konuk İngiltere Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Sir Mike Jackson, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı ziyaret etti. Konuk komutan Jackson, Kara Kuvvetl..
Sezer'in en keyifli günü Mezun olduğu okulun kuruluş yıldönümüne katılan Cumhurbaşkanı Sezer, öğrencilik günlerine geri döndü. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer mezun olduğu Ankara Üniversites..
YÖK protestosu savaşa dönüştü Ankara caddeleri YÖK protestoları nedeniyle savaş alanına döndü. Göstericiler taş ve sopalarla saldırdı, polis de biber gazıyla karşılık verdi. YÖK protesto için..
Kuş gribinde ürküten senaryo DÜNYA çapında düzenlenen ilk kuş gribi konferansı başladı. Üç günlük konferansta hastalığa etkili bir müdahale için siyasi ve mali olanaklar tartışılacak. Dünya B..
İşte İspanya'nın yeni prensesi İspanya tahtının vârisi Prens Felipe ile eşi Prenses Letizia, 31 Ekim'de dünyaya gelen kızları Leonor'la birlikte hastane çıkışı basına poz verdi. Prenses Leono..
Esin Köse, 1.5 yıl sonra okulunda Dündar belgeselleri Frankfurt'ta gösterildi
Kadın sürücülerin dikkati hormonal Kadınların östrojen hormonu sayesinde dikkatlerini bir noktadan diğerine hızla yöneltebildiği, böylece daha güvenli otomobil kullandıkları bildirildi'Ka da ..
Villadan yine kumarhane çıktı! Etiler'de işyeri gibi görünen villada kumar oynandığı tespit edildi. Aynı sokakta 2 ay önce bir başka villaya daha baskın yapılmıştı'Kürtçe çevirmen bulamıyorum..
Anne Akel, AKP ile yolunu ayırıyor AKP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Nedret Akel, kızı Ebru Akel'e sansür uygulandığı gerekçesiyle partiden ayrılmayı düşünüyorGripten korunmak için sık sık ba..
Kiraz'ın çehresi değişecek İZMİR'İN Kiraz Kaymakamlığı'na atanan Ali Çelik görevine hızlı başladı. 29 yaşındaki Çelik, öncelikli olarak ilçenin sorunlarını tespit için çalışma başlattı. Öğret..
Bilgisayar çaldılar İzmir Narlıdere'de Metin Oktay Sokak'taki Halk Eğitim Merkezi'ne hırsız girdi. Giriş kapısını kıran kişi ya da kişiler, 8 bilgisayarı çalıp kayıplara karıştı. Olay, Müdür ..
Engelliye özel park İzmir'de Buca Belediyesi engelliler için park yapacak. Başkan Cemil Şeboy, Şirinyer Parkı'ndaki 5 bin metrekarelik alanın özel olarak düzenleneceğini dile getirdi, şöyle k..
Göçmen Kuşlar Döndü Altın Kedi'ye aday EÜ İletişim Fakültesi Radyo-TV Bölümü'nde Yrd. Doç. Alev Fatoş Parsa'nın yönetmenliğinde hazırlanan "Göçmen Kuşlar Döndüler" isimli belgesel film Altın ..
Bir destek de siz verin MANİSA'NIN Alaşehir Belediyesi, evlerde kullanılmayan eşyaların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yardım kampanyası başlattı. Sistem şöyle işleyecek: Eşyalarını v..
Yine mıcır yine ölüm Ege Bölgesi'nde mıcır yüzünden meydana gelen kazalara bir yenisi eklendi. Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'nde, önceki gece saat 23.30 sıralarında 45 H 3639 plakalı otomobiliyle..
8 ay önce tamamlandı İZMİR'İN Konak Belediyesi'nce yaptırılan Güzelyalı Kültür ve Sanat Merkezi, planlanan tarihten 8 ay önce tamamlandı. Merkez, 16 Kasım'da hizmete girecek. Aynı gün dünyaca..
Aşıyı bulduk! İZMİR'İN Ege Mahallesi'ndeki "Kuş Pazarı" güvercin meraklılarının buluşma noktası oldu. Pazarın kurucularından Emrullah Keskin, hayvanların veteriner kontrolünde olduğunu belirt..
Görevden alınacak mı? ANAVATAN Partisi İzmir İl Başkanı Sedat Demirer'in görevden alınacağı öne sürüldü. Demirer'in Başkanlık Divanı'nda tartışmadan basın toplantıları düzenlediği, teşkilatla..
AKP beni kullandı İZMİR'DE 2 yıl önce AKP yönetime girip 6 ay sonra istifa eden İtalyan asılllı Hıristiyan Policarpo Sergio, bu kez soyunduğu başkanlık yarışından da vazgeçti. AKP'nin daha ön..
Esnafın eylem günü Sosyete pazarlarına tepki için, bugün Kemeraltı ve Karşıyaka'da kepenkler kapanacak20 yeni mahkeme
'İhracatı destekleriz, Merkez Bankası'na karışmayız' Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'nun ihracatın daha fazla desteklenmesi için bazı kararlar aldığını bildirdi...
Yunan bankaları Türk bankalarını yakından izliyor Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Ersin Özince, yöredeki güçlü gelişme potansiyeli ve yöre ülkelerinin süratle serbest piyasa ekonomisin..
Körfez'den gelecek turiste kolaylık İçişleri Bakanlığı, Körfez ülkelerinin vatandaşlarının Türkiye'ye gelmelerini sağlamak amacıyla özel bir genelge hazırlayıp yürürlüğe koydu. Genelgede, 90 ..
104 kamu arazisi turizme tahsis edilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı 104 kamu arazisini, turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edecek. Bakanlık, bir araziye ..
'Süleyman Demirel rahatsız edilmemeli' Başbakan Yardımcısı Şener: Güniz Sokak'ı rastgele el konulacak gayrimenkul gibi değerlendirmiyorumABD ile Çin, tekstilde anlaşma imzalayacak
Anayasa'ya 10 milyar dolarlık by-pass yolda Hükümet, 10 milyar dolar gelir beklediği orman vasfını kaybetmiş arazilerin satışı için yasa değişikliği yapacak. Daha önce bu konudaki Anayasa değ..
Sivaslılar: Pastırma bizim, Kayseri'nin değil Sivaslılar, 'Pastırma, Kayseri'nin değil Sivas'ındır' diyor. Güler Sucukları'nın sahibi Kuzubey, Sivas pastırmasının daha lezzetli olduğunu ileri..
Milyonlarca süt ineği AB'ye kurban edilebilir Türkiye'nin toplam süt üretimi 10.5 milyon ton. Bunun sadece 3.5 milyon tonu kayıtlı. Kalanının AB piyasasına girmesi olanaksız... İşte bu nedenl..
Bu Fransızlara aşk olsun Fransız sinemasının en gözde kadın oyuncularından ikisi Emmanuel Béart ve Sophie Marceau...
Harry Potter için son 10 gün 'Harry Potter ve Ateş Kadehi'nin dünya prömiyeri önceki gün Londra'daki Odeon Leicester Merkezi'nde yapıldı.
Gişelerin yeni hâkimi bir piliç ABD box office listesini tavuklar istila etti. Disney yapımı animasyon filmi 'Chicken Little' (Küçük Tavuk) ABD'de gösterime girdiği ilk haftada...
Ömer Şerif'e El Kaide'den tehdit İtalyan yapımı bir televizyon filminde Aziz Peter'i canlandıran Ömer Şerif El Kaide örgütüne ait bir internet sitesinde ölümle tehdit edildi.
Brezilya'dan Pele belgeseli Brezilyalı efsane futbolcu Pelé'nin hayatını anlatan 'Pelé Forever' (Pelé Daima) isimli belgesel...
Arşiv filmlerine yeni çözüm Kocaeli Üniversitesi'nde eski ve deforme olmuş arşiv filmlerinin onarılması ile ilgili bir bilgisayar programı geliştirildi.
Kara mizahın ustası öldü Yazar ve senarist Sulhi Dölek, dün tedavi gördüğü GATA Eğitim Hastanesi'nde vefat etti.
Fransa'nın da en iyisi Pamuk Fransa'da her yıl en iyi yabancı romana verilen 'Le Prix Medicis Etranger' ödülü bu yıl Orhan Pamuk'un 'Kar' romanına gitti.
Robbie listebaşı Robbie Willams, milenyum birincisi! Williams, 1 Ocak 2000 ile 11 Ekim 2005 tarihleri arasında 6.3 milyonluk albüm satış rakamıyla İngiltere müzik listelerinin başına yerleşti..
Sarkis'in sanatı iki kenti kapladı Uzun yıllardır Paris'te yaşayan İstanbullu sanatçı Sarkis Zabunyan'ın bugün Fransa'da açılacak sergisi üç ayrı mekânda birden gerçekleşecek.
'Yabancı'laşan Kadıköy Fenerbahçeli Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'yabancı sermaye' tutkusunun bir benzerini Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım...
Alışılmadık bir lider Türkiye Basketbol Ligi'nde dört hafta geride kaldı ve puan cetvelinin ilk sırasında alışık olmadığımız bir takım yer alıyor.
Krallar güneşi batırdı NBA'de Pasifik Grubu'nun güçlü takımlarından Sacramento Kings, deplasmanda Phoneix Suns'ı 118-117 mağlup ederek sezonun ilk galibiyetini aldı.
Golcü milleti ne durumda Sezonun önde gelen golcülerine bakalım bu hafta. Son haftalarda sakatlığın da etkisiyle form eğrisi biraz düşse bile...
« » 1 2 3 4 5