8 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

8 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
YÖK'e biberli, limonlu protesto Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK), kuruluş yıldönümünde Ankara ve İstanbul'da protesto edildi. Ankara'da kaldırım taşlarını söken sapanlı protestocular, biber gazıyl..
Merhum dirildi, imam şoke oldu Ceyhan ilçesine bağlı Doruk beldesinde kalp krizinden ölen 45 yaşındaki Adem Yıldırım, teneşirde dirildi. İmamın psikolojisi bozuldu. Beş çocuk babası duvar iş..
CHP: Çubukçu telefona da çıkmamış Şanlıurfa'da son bir yılda 11 çocuğun kaçtığı SHÇEK yurdunda inceleme yapan CHP heyeti, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu 'şov yapmakla' suçladı.
Göz göre göre zehirlendi Karapınar ilçesinin Tilkili Yaylası'nda yaşayan iki yaşındaki Şakir I. annesi Güleser I. mutfakta yemek hazırlarken oturma odasındaki masada bulduğu fare zehrini yedi..
Şırnak'ta bombalı gece Beytüşşebap ilçesinde önceki gece Ziraat Bankası lojmanlarının giriş katındaki merdivene bırakılan bomba patladı. Patlamada can kaybı olmazken, hasar meydana geldi.
Pazarcılar AB'ye giriyor Avrupa Birliği (AB) standartları hayatımızın her alanına girmeye başladı. Altındağ Belediyesi, halk pazarlarını AB standartlarına uygun hale getirmek için çalışmalara..
Yaşaması elektriğe bağlı Yedi yıl önce yakalandığı kas erimesi hastalığı nedeniyle soluk alamadığından boğazına delik açılıp suni solunum cihazına bağlanan 17 yaşındaki Mustafa Çakır, her ele..
İşte yeni Türk öğretmeni Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen yetiştirme kriterlerini Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun hale getirmek üzere harekete geçti.
Gümrükte 40 ton şeker, 10 ton çay Türkiye'deki yakınlarıyla bayamlaşmak için gelen Suriyevatandaşları sınır kapısında toplam 40 ton şeker ve 10 ton çay bıraktı!
Okuyamayan kız telefona sarılıyor Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şahin Demirkol, Diyarbakır'da 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasının başladığı 2003'ten bu yana 16 bin 658 kız çocuğunun okula kayd..
Yazın deniz, kışın kar Denizi, güneşi ve tarihi ile gözde Fethiye, karıyla da turist çekecek. Seki beldesi sınırlarında yapımına üç yıl önce başlanan Eren Dağı Kayak Merkezi'nin yolu, elektri..
Esin Köse okula döndü Almanya'da ilik nakli yapılan 8.5 yaşındaki Esin Köse, 1.5 yıl sonra okula döndü. MSD (bir tür kan hastalığı) teşhisi konulan Esin'i kamuoyu SSK'lıların eş ve çocukların..
Uzun yaşamın sırrı: sakinlik Sarıgöl ilçesinin 'asırlık çınarı', 102 yaşındaki Zeliha Sayan, uzun yaşamanın sırrını verdi: "Hiç yemek seçmem, az ve öz yerim. Fazla öfkelenmemek lazım..
'Boyacı çocuk' cezası Belediye, çocuklara ayakkabı boyatan vatandaşlara, Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince 50 YTL para cezası verileceğini açıkladı.
Renklerin kardeşliği... İnsanlarıartık, sağlıklı yaşayabilmek için, iyi bes-lenme,doktor kontrolleri,ilaçlar,temizhava bol gıda filan kesmiyor. Artık sağlık formüllerinin, insanruhunun derinl..
Kalpleri yakınlaştırdı Dünyanın kanayan yarası Ortadoğu'dan bir insanlık dersi çıktı.
ABD'de şimdi de hortum: 22 ölü ABD'nin Indiana eyaletinde 22 kişi hortum kurbanı oldu. Pazar günü sabah saatlerinde çok sayıda evi yerle bir eden hortumda 200 kişi de yaralandı.
Tom Cruise'un aile boyu saadeti Hollywood'un nişanlı çifti Tom Cruise ve Katie Holmes, şimdiden mutlu aile görüntüleri sergiliyor.
Cilt kanserine karşı da Aspirin... Ağrı kesici olarak kullanılan, ancak kalp hastalığı riskini azaltmasıyla da bilinen Aspirinin...
Firari mahkûm çabuk yakalandı ABD'de Houston'daki cezaevinin ön kapısından yürüyerek 'kaçan' idam mahkûmu Charles Victor Thompson üç gün sonra yakalandı.
Kadınların trafik becerisi hormonal! Kadın sürücülerin erkeklerden daha dikkatli olmalarının sırrı, östrojen hormonunda yatıyormuş.
Foklardan turistlere gösteri Denizler âleminin en sevimli yaratıklarından olan foklar, bugünlerde ABD'nin San Francisco kentinde maharetlerini sergiliyor.
Filmde gören sigara içiyor Ergenlik çağındakilerin yüzde 38'i sigaraya, filmlerden özenerek başlıyor.
En küçük prenses İspanya Prensi Felipe ve Prenses Letizia, geçtiğimiz hafta dünyaya gelen bebekleriyle hastaneden çıkarken, bebeğin ilk görüntüleri de basına yansımış oldu.
İsveçli erkek dayakçıymış Dünyanın en medeni ülkelerinden İsveç, kadına karşı şiddette AB birincisi.
« 1 2 3 4 5