8 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

8 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Lucescu haksız mıydı? En son bir televizyon programında, söylediklerinin yanlış anlaşıldığını, kendisinin kimseyi suçlamadığını...
Dedi&Kodu Haftada 120 bin paund alıp Tottenham'a karşı 20 dakika oynadığın için kendini süperstar mı sanıyorsun.
Şimdi umuda yolculuk vakti 2006 Almanya Dünya Kupası'nda yerini alabilmek için baraj maçlarında İsviçre'yle karşılaşacak Türk Milli Takımı, ilk ayak için dün bu ülkeye gitti.
Aday sayısı üçe iniyor Türkiye'nin de güçlü adaylar arasında yer aldığı 2012 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaya aday ülke sayısı bugün üçe iniyor.
Anadolu konuya 'yabancı' Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarıyla başlayan yabancı oyuncu tartışmasına diğer Anadolu takımları da katıldı.
Kartta hız kestik yine de büyüyoruz Türk tüketicilerinin kredi kartlarıyla yaşamaya alışmaları ve ekonomideki olumlu gelişmeler nedeniyle kredi kartı pazarındaki büyümenin hızı yavaşlarken...
Kuş gribi için AB bütçe ayırdı AB, kuş gribi virüsüyle kaynağında mücadele etmek için 30 milyon avro ayırdı.
Fiat ve Ford'dan 'küçük' ortaklık İtalyan otomobil üreticisi Fiat ve ABD'li Ford, küçük otomobil üretiminde birlikte çalışma kararı aldı. İki şirket tarafından yapılan açıklamada...
TEB'e ABD kredisi Türk Ekonomi Bankası (TEB), Amerikalı National City Bank Ohio'dan 20 milyon dolar tutarında konut kredisi almak için anlaşma yaptı.
'Hükümet kayıt dışında başarısız' AKP Ankara Milletvekili Mehmet Zeki Özcan, "Hükümet, kayıt dışı ekonomide başarısız oldu" dedi.
100 milyar dolarlık teklif Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abu Dabi Ekonomi Dairesi Başkanı Prens El Nahyan'ın...
Yabancıdan 5.2 milyar dolar Türkiye'ye, bu yıl 5.2 milyar dolar olarak gerçekleşeceği tahmin edilen doğrudan yabancı sermaye girişinin gelecek yıl da 5.3 milyar dolar olacağı öngörüldü.
Devler yatırımı konuşacak Yabancı Sermaye Derneği'nin (YASED) 'Yatırımların Yeni Gözdesi: Fırsatlar Ülkesi Türkiye' ana temasıyla düzenlediği konferans, bugün İstanbul'da başlayacak.
İhracata destek geliyor Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'nun ihracatın daha fazla desteklenmesi için bazı kararlar aldığını söyleyerek...
'Bankaları izlemeye aldık' Yunanistan Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Takis Arapoglou...
Vakıfbank'a iskontolu arz Türkiye'nin en büyük beşinci bankası olan Vakıfbank'ın halka arzında sona yaklaşılıyor.
PUSULA Bayram tatili sonrasında piyasalar hareketli bir gün geçirdi. Yabancıların da katılımıyla borsada sert bir çıkış yaşanırken...
TMSF: Hisseye el koymadık Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Çukurova Grubu'nun 31 Ekim 2005 tarihli taksidini zamanında ödeyemeyerek dördüncü ve son gecikmenin gerçekleştiğini...
Denizbank'ın kârı krediden Denizbank'ın 2005 üçüncü çeyrek bilançosuna göre net kârı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 48 artışla 181 milyon YTL oldu.
Hür Sigorta'nın hedefi Doğu ve Güneydoğu Hür Sigorta, son yıllarda büyük şehirlerde, kasko branşında ağırlıklı olmak üzere, artan fiyat rekabeti nedeniyle farklı arayışlara yöneldi.
'Yolsuzlukla iyi mücadele ettiniz' Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Yolsuzlukla Mücadele Dairesi Başkanı Patrick Moulette...
Kamu ihaleleri zorlayacak Avrupa Birliği ile müzakere sürecinin ön adımları olan tanıtıcı taramaların üçüncüsü Brüksel'de yapıldı.
Sibel Can'a 50 bin YTL Ramazan Bayramı'nda Antalya'da hem tatil yapıp hem de sahneye çıkan sanatçılar arasında en yüksek ücreti 50 bin YTL ile Sibel Can aldı.
Paris'te 'gerilla savaşı' Fransa başkentinin banliyölerinde iki Müslüman gencin polisten kaçarken elektrik akımına kapılıp ölmeleriyle patlak veren isyan vahim boyutlara ulaşıyor.
İsyan kıtaya yansıyor Fransa'daki göçmen isyanının, kıtaya yayılmasından korkulurken, ilk yansımaları Belçika ve Almanya'da gözleniyor; ama yetkililer panik havası estirmemeye çalışıyor.
Muhalefet meydana iniyor Azerbaycan'da pazar günkü genel seçimleri iktidardaki Yeni Azerbaycan Partisi'nin (YAP) kazandığı açıklanırken Ukrayna'daki gibi 'turuncu devrim' hayalleriyle yanıp t..
Aliyeva rekora imza attı Azerbaycan'da Haydar Aliyev'in ölümünün ardından devlet başkanı olunca hanedanlık eleştirilerinin odağına oturan İlham Aliyev'in doktor olan eşi 'first lady' Mehriban..
Simitis'in kitabı Erdoğan'a övgüyle dolu Eski Yunan Başbakanı Kostas Simitis'in, 'Yaratıcı Bir Yunanistan için Politika 1996-2004' adlı kitabı dün piyasaya çıktı. Daha önce Kardak ve Öcalan k..
Fujimori'ye Şili'de 'kelepçe' Latin Amerika ülkesi Peru'yu 10 yıl demir yumrukla yönettikten sonra halk darbesiyle devrilen eski Devlet Başkanı Alberto Fujimori, sığındığı Japonya'dan ülkesin..
Schröder ile son buluşma Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gün Köln'de açılışını yaptığı Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (ATDB) akşam yemeğine Almanya Başbakanı Gerhard Schröder ile birli..
Kerkük'te usulsüzlük var Irak'ta Kürtlerin 'Kürdistan' bölgesine katmak için seçmen yığdığı Kerkük kentinin de yer aldığı Tamim vilayetinde 15 Ekim'deki anayasa referandumunda yaşanan usulsüz..
Keşmirliye sınırda dayak 8 Ekim'de 7.6 büyüklüğündeki depremle hayatları başlarına yıkılan Keşmirli depremzedeler, dünyanın yardıma dair ilgisizliğinin ardından, tartışmalı statüleri sebebiyl..
Melekler kentinin evsizler ordusu Elinde büyük bir çanta, gözünde kocaman güneş gözlükleri vardı. Otobüs durağındaki bankta ters oturmuştu. Beklediği bir otobüs değildi ya da gideceği yer yok..
'Aile içi şiddet'miş! Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez' in, seçimlerde destek vermediği eski Mardin Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı'nın oğlu Mehmet Tutaşı tarafından vurulmas..
'Kemal abi mangası' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ramazan Bayramı sonrası dün bütçe görüşmeleri için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun toplantısına katıldı. Unakıtan, toplantıya gelirken...
Kara Kuvvetleri için yeni amblem Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nı simgeleyen amblem değişti. 29 Ekim'den itibaren kullanılmaya başlanan yeni amblem, yıl sonuna kadar Kara Kuvvetleri Komutanlı..
Sekiz imamı yaktı Dinar Belediye Başkanı AKP'li Mustafa Tarlacı'nın, ramazan ayında sekiz camide teravih namazı kıldırması, bu camilerin imamlarını yaktı.
Sergio: AKP'de vefasızlık çok İki yıl önce yapılan AKP İzmir Kongresi'nde yönetime girip altı ay sonra istifa eden İtalyan asıllı Hıristiyan Policarpo Sergio, bir süre önce yine partiyle iliş..
'KKTC'ye vali atayalım' Eski Başbakan Bülent Ecevit, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın geleneği bozarak Türk komutanı yanına almadan, Ramazan Bayramı tebriklerini tek başına kabul etmesi..
Roj TV'ye inceleme Uzun süredir Türkiye ile Danimarka arasında gerginliğe neden olan ROJ TV, Kopenhag polisi tarafından incelemeye alındı. Kopenhag polisi, soruşturmaya temel teşkil edecek şi..
Mumcu: AKP bölücü Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu, Alevi vatandaşlara tutumundan dolayı hükümeti bölücülükle suçladı. Mumcu, Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın "Cemevleri ibadethane s..
Eskiyapan AKP'li oluyor AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, CHP'den istifa eden Kayseri Milletvekili Muharrem Eskiyapan'ın partilerine katılacağını söyledi. TBMM'de dün gazetecilerle sohbet..
Ormana Maliye bakacak! Hükümet, 2-B olarak adlandırılan 'orman vasfını kaybetmiş araziler'in satışı için yeniden harekete geçti. Daha önce Anayasa değişikliğiyle yapılmaya çalışılan ancak Cum..
Dr. Elif'in sağlık ocağı tamam Zorunlu hizmet kapsamında Durankaya beldesine giden Dr. Elif Küçük Demiralay, sağlık ocağına kavuştu. İl Sağlık Müdürü Dr. İdris Etemoğlu...
CHP: Erdoğan 'Fransa' istiyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Paris'teki olaylar için, "Bu olayın ardında okullardaki türban yasağı vardır" demesi, CHP'yı kızdırdı. CHP Gr..
İsim kavgasında galip Çankaya Çankaya Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında patlak veren 'isim koyma hakkı' kavgasında kazanan Çankaya oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih ..
THY'de tsunami etkisi Bakanlar Kurulu, doğal afetler nedeniyle insani yardımda bulunmak isteyen herhangi kişi veya kurumların Türk Hava Yolları'ndan (THY) ücretsiz veya indirimli tarifeden ya..
Ekşi: TGC beni aforoz etti Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) 'Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri' sahiplerini buldu. TGC'de dün yapılan törenle ödül alanlar arasında Hürriyet gazetesinin..
Bakan hanımın son gafı Psikolojik zarar Türk Psikologlar Derneği'nden Nazım Serin: "Muhbirlikle denetim olamaz. Kullanılan çocuk ileride kendini suçlu hisseder, muhbirlik varken kar..
'Devlet çocuktan el çeksin' Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu devlete bağlanmadan önce, 'Çocuk Esirgeme Kurumu' adıyla hizmet verdiği dönemin genel başkanvekili işadamı Yaşar Keçeciler....
« » 1 2 3 4 5