7 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

7 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Alman oto sanayi güzeli Almanya'da yaşayan Sandra Scheunemann'ı gören, 21 yaşındaki bu güzel kadının oto tamircisi olduğuna inanamıyor. Çocukken dekoratör olmak isteyen Sandra, bu işi babasın..
Titanik'i batırdı! 207 milyon dolarlık bütçesiyle tüm zamanların en pahalı filmi unvanını alan "King Kong," 200 milyon dolarlık "Titanik"i tahtından etti. 14 Kasım'da gösterime girecek olan f..
Kız tavlamanın kitabını yazdı Kadınlarla, silahlı birini elindeki rehineleri bırakmaya ikna ederken yaptığı gibi konuşursa çok başarılı olduğunu fark eden ABD'li polisin yazdığı 'zamparalık' ..
Direnişçilere karşı Çelik Perde başladı Irak'ın batısındaki Suriye sınırına yakın El Kaide militanlarını temizlemek için önceki gün başlattığı operasyonda sert bir direnişle karşılaştı. Ameri..
Bush'u zirveden eli boş gönderdiler! Arjantin'de Amerika aleyhtarı gösterilerle başlayan Amerika Zirvesi "anlaşmaklık" konunusunda varılan anlaşmayla son buldu. Amerika ülkeleri arasında serb..
Rabin'in katili: Ateş eden ben değildim İsrail Başbakanı Izak Rabin'i öldürdüğü için ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Yigal Amir bir kez daha mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor. Amir, tüm ..
Rum lider: Türkler'i gettolarda tuttuk Kıbrıs Rum kesimindeki Birleşik Demokratlar Hareketi'nin (EDİ) lideri Mihalis Papapetru, 1974 Barış Harekatı'nı "haklı çıkaran" itiraflarda bulundu... A..
'Yalan ifadeyi Bush savaş gerekçesi yaptı' "Irak, terör örgütü El Kaide üyelerini biyolojik ve kimyasal silah kullanma konusunda eğitiyor"... İşte Amerikan gözetimi altında bulunan üst düzey ..
Simitis'in kitabı Atina'yı rahatsız etti Yunanistan eski başbakanı Kostas Simitis'in 1996-2004 arasındaki başbakanlık yıllarıyla ilgili kaleme aldığı kitap, Yunan hükümetinde huzursuzluk yara..
'Maksimus' Beyaz Saray'a saldıracak İngiliz gizli servisine (MI5) göre El Kaide'ye bağlı "Maksimus" kod adlı bir terörist Beyaz Saray'a bir saldırı planlıyor... İngiliz Times gazetesinde yer ..
Çalışanlarına 'Ahlâk Bilgisi' dersi şart koştu Bir CIA ajanının adının basına sızdırılması skandalından sonra zor günler yaşayan ABD Başkanı George W. Bush, tüm üst düzey Beyaz Saray yönetici..
'O istifa edinceye kadar durmayacağız' Bir Türk gencin yaralanması, iki Afrikalı'nın ölmesiyle çıkan olaylar Fransa'da başkentin göbeğine sıçradı. İçişleri Bakanı Sarkozy'nin istifasını istey..
Listelere ''Askeri Katkı'' Binlerce asker araçlara bindirilip sandığa taşındı Bazı seçim bölgelerinde seçim listelerine sonradan binlerce askerin ismi eklendi. Başkentin Sebail bölgesine 100-..
'İnceleme başlattık' Azadlık Bloku'ndaki partilerden, Azerbaycan Halk Cephesi'nin lideri Ali Kerimli, seçimin demokratik ortamda gerçekleştirilmemesi halinde, 8 Kasım'da meydanlara inecekleri..
Turuncu kravat taktı Muhalif Azatlık Bloğu'ndan Müsavat Partisi lideri İsa Kamber oy kullanmaya eşiyle geldi. Oyunu 20 numaralı Nerimanov seçim dairesinin 23 numaralı sandıkta kullanan Kamber..
Bakü sokakları sakindi 1) 45 ülkeden bin 326 yabancı gözlemcinin izlediği seçimlerde oy kullananların baş parmaklarına ultraviole ışığında denetlenen görünmez mürekkepler sürüldü. Seçimlerde ..
Aliyev: İktidar değişmez Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev 29 numaralı Sebail seçim bölgesindeki 6 no'lu sandık başına milletvekili adayı eşi Mehriban Aliyev'den ayrı geldi. Saat 11.00 de..
Azeriler'in sandıkta demokrasi sınavı 4 milyon 666 bin seçmenin sandık başına gittiği Azerbaycan'da ilk sonuçlar geceyarısı açıklandı. İktidardaki Yeni Azerbaycan Partisi oyların yarıdan fazl..
Spermin 3 düşmanı: Midye, fırın ve hamam! TÜRK Jinekoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Tıraş, erkeklerin sperm sayısının geçen yüzyıla göre yüzde 50 azaldığını belirterek, "Dünyada ve Tür..
Mahkûmlardan tarihi bulgu! İSRAİL'DE kutsal toprakların en eskisi olduğu sanılan bölgede kilise kalıntıları bulundu. Kalıntılar, İncil'de sözü edilen iyi ile kötü arasındaki Armageddon savaşı..
Para vermedi diye çocuğun parmaklarını kestiler Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde 3 zanlı, kendilerine para vermeyen bir ilköğretim okulu öğrencisinin 2 parmağını kesti. Yavuz Selim Mahalle..
800 yıllık amforanın içindeki şarap mı? Yaklaşık 2 yıl önce Sarıkum açıklarında bulunup Sinop Müzesi'ne teslim edilen, Bizans dönemine ait olduğu düşünülen amforanın içindeki sıvı, merak konu..
Serginin rengi kırmızı-siyah Beşiktaş Çağdaş'ın ilk sergisi "Kırmızı Siyah", günümüz Türk resim ve heykel sanatının 12 temsilcisini buluşturuyorPERA FEST, Yerasimos ve Deleon'un anısına
İlk arkeolojik park Kaunos olacak 39 yıldır kazı çalışmaları yapılan Muğla'daki Kaunos antik kenti arkeolojik park haline getirilecekAilesi onu cenazede de yalnız bıraktı
206 YTL taksitle 206 Peugeot 05-30 Kasım tarihleri arasındaki kampanyasında 206, 307 ve 407 modellerinin ismiyle bağlantılı bir ödeme planı hazırladı. Buna göre ayda 206 YTL'ye Peugeot 206...
'Kışa özel' yeni lastikler çıktı Kış mevsimi yaklaşırken karlı havalarda sürücülerin imdadına yetişen kar lastikleri Türkiye'de de her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor.
Süper benzine 2006'da veda Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde 1993 yılında yasaklanan kurşunlu benzinin, Türkiye'de de kullanılmaması için 2002'den beri Çevre ve Orman Bakanlığı ile Enerji ve Ta..
1 katrilyonluk kaçak Akaryakıt kaçakçılığından bir yılda 2 katrilyon lira vergi kaybı olan Türkiye'nin, sigara kaçakçılığından da 1 katrilyon kaybı olduğu ifade edildi.
THY 10 ayda 10 milyon yolcu taşıdı Türk Hava Yolları, bu yılın ocak-eylül ayları arasında iç ve dış hatlarda gerçekleştirdiği 91 bin 705 seferde toplam 10 milyon 824 bin 97 yolcu taşıdı.
İstihdama yabancı dopingi Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik krizini yaşayan Türkiye, bu buhranın izlerini silmeye başladı. Art arda yaşanan iki finansal krizin sarstığı bankacılık sektörü..
Krizden çıkıp rekor kırdılar İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) verilerine göre, 2001 krizinde bankaların toplam piyasa değeri 4.6 milyar dolarken bu rakam, bugün yüzde 848 oranında art..
Asgari ücret yüzde 8 büyüdü Bayram sonrasında hükümetle asgari ücret pazarlığına oturmaya hazırlanan Türk-İş, asgari ücretli bir çalışanın son altı yıldır refah artışından pay alamadığını tes..
İsveç halkı üç gündür parasız İsveç'te perşembe akşamı ATM'lere para transferi yapan büyük bir taşıma aracının soyulmasından sonra ülke çapında 1000 ATM parasızlık nedeniyle devre dışı kaldı.
Acıbadem'in İngiltere atağı Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, İngiltere'de üç hastanenin özelleştirmesine talip olduklarını açıkladı.
Hakkâri'de korku ve gerginlik var Türkiye bazı ciddi ve temel sorunlarını nedense çok fazla tartışmıyor. Bugün ülkede hayatı etkileyen ve belki de gelecek için büyük tehlikelerden birini oluş..
'Sorun kötü yönetim' Şanlıurfa Sabancı Yurdu'ndaki cinsel taciz iddialarını doğrulamayan CHP heyeti, yurtta dayak, firar ve ihtihar girişimleri yaşandığını saptadı. Heyete bilgi veren Şanlıur..
13 aylıkken ölen Olgun mezarda da kimsesiz Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası'nda hastanede serum verilip ilaç yazıldıktan sonra gönderildiği yuvada yaşamını yitiren 13 aylık Olgun Akdeniz, cenazesi ..
Cezaevleri yabancı dolu Türkiye'deki ceza ve tevkif evlerinde hükümlü ve tutuklu olarak 76 ülkeden 1172 kişi yatıyor. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün 2005 yılı ilk y..
Türkiye isteği öldürüyordu Akrabalarıyla bayramlaşmaya gittiği Suriye'de kalp krizi geçiren 41 yaşındaki Mustafa Demirel, Türkiye'de tedavi olmak isteyince zor anlar yaşadı.
Korsanlardan kaçış Afrika sularında seyreden lüks bir tatil gemisi, mancınıklar ve makineli tüfeklerle saldıran korsanlardan son anda kurtuldu.
Zararsız sigara çıkıyormuş! British American Tobacco (BAT) adlı tütün şirketi, kanser riskini yüzde 90'lara varan oranlarda azaltmak için 'zararsız sigara' üretme iddiasında. Kansere yol açan..
Malatyaspor: 1 - Beşiktaş: 1 Turkcell Süper Ligi'nde Malatyaspor ile Beşiktaş 1-1 berabere kaldı. İLK YARI Seyircisinin desteğini arkasına alan Malatyaspor, maça hızlı başladı. 7. dakikada or..
« 1 2 3 4 5 6