7 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

7 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Aynı kaptan yiyen kurtla kuzunun dostluğu, görenleri kıskandırıyor Yıllardır büyüklerin torunlarına anlattığı ‘kurt ve kuzu’ hikayelerine inat Bursa’da ilginç bir dostluk yaşanıyor.
Uzanlar’ın eski çiftliğinin durumu halen netleşmedi Sakarya'nın Pamukova ilçesinde bulunan ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca (TMSF) el konulduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'na devredil..
Yardım vaadiyle SP’li Yorulmaz’ı dolandırdı Halkın iyi niyetini suiistimal ederek haksız kazanç sağlayan dolandırıcılar tarz değiştirdi.
Yurt ve huzurevleri, il özel idarelerine devredilecek Son şeklini alarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ilgili komisyona havale edilmeyi bekleyen Sosyal Hizmetler Kurumu Kanunu Tasarısı Tas..
Düzce’ye bağlı köydeki telefonlara Sakarya’nın alan kodu ile ulaşılıyor Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Dilaver köyünde yaşayanlar, iki il sınırında olmalarından kaynaklanan hizmet karmaşas..
Pepe: Bir insanımızın canı için gerekirse bin fabrika kapatırız Marmara Bölgesi’ndeki kirliliğin yüzde 25’inin Dilovası’ndan çıktığını söyleyen Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, "Sanayiciye s..
Para vermeyince parmaklarını kestiler Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde üç kişinin, kendilerine para vermeyen bir ilköğretim okulu öğrencisinin iki parmağını kestikleri bildirildi.
Suakacağı Barajı, sel tehdidinden koruyacak Devlet Su İşleri (DSİ) 11. Bölge Müdürü Numan Gündüz, Tunca Nehri üzerinde Bulgaristan sınırı ile Edirne'nin Suakacağı Köyü arasına yapılması planl..
İl Sağlık Müdürlüğü bilgi vermede birinci Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı'nın (TESEV), Vatandaşın Bilgi Edinme Hakkı Kanunu'nun uygulamasını ve etkinliğini değerlendirmek için yaptığ..
Barda çıkan kavgada iki kişi yaralandı Tekirdağ il merkezindeki bir barda çıkan olayda 2 kişi yaralandı. Bayram dolayısıyla gittikleri barda içki içen bir grup genç, gecenin ilerleyen dakikal..
Fatih’in eşinin mezarı yeniden inşa edilecek Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Fatih Sultan Mehmet’in eşi Mükerreme Sitti Hatun’un mezarının onarılacağını söyledi. Miroğlu, Fatih’in eşi Mükerreme..
Dünyanın en büyük döneri yapıldı ‘Dünyanın en büyük döneri’ rekoru, 2 ton 300 kilo olarak Melike Döner tarafından Bursa’da kırıldı. Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan..
Roman dilinde 20 oyun havası bestelendi Edirne Roman Halk Müziği Topluluğu Başkanı Mehmet Ali Körüklü, Roman dilinde oyun havaları hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.
Türkücü Ercan Seyhan rekora hazırlanıyor Sakaryalı türkücü Ercan Seyhan, "en uzun sahnede kalma’’ rekorunu kırmak için 23 Kasım’da sahneye çıkacak.
Bursa’da doğalgaz için sözleşme kolaylaştırıldı Bursagaz, doğalgaz kullanım sözleşmesi işlemlerinin, tesisat kontrolü sırasında abonelerin ev ya da işyerlerinde yapılmasını sağlayan "Sahada S..
Hastanenin şehir dışına taşınma kararına akciğer hastaları tepkili Türkiye’nin kendi alanında üç hastanesinden biri olan Zonguldak Uzunmehmet Göğüs Hastanesi’nin şehir merkezinden Rüzgarlımeş..
Üniversite, kendi öğretim elemanını yetiştiriyor Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz, "Öğrencilerimize doktora eğitimi vererek, üniversitemize öğretim üyel..
Fransa’da göçmen gençlerin isyanı ikinci sınıf vatandaşlığa Paris’te on gün önce başlayan ve daha sonra ülke geneline yayılan banliyölerdeki gençlerin isyanı durdurulamıyor. Göçmen gençler ön..
Chirac: Kamu güvenliği önceliğimiz Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Paris'in ülkesini sarsan şiddet olaylarıyla ilgili "güvenlik ve kamu düzeninin tesisinin mutlak öncelik" olduğunu söyle..
Gençlere göre Sarkozy mayına bastı Paris’te göçmen gençlerin isyanının başladığı Clichy-sous-Bois ve Montfermeil banliyölerinde yediden yetmişe herkes olayların büyümesinden İçişleri Bakanı N..
‘Fransa’daki olaylar ‘medeniyetler ittifakı’ projesinin önemini gösterdi’ Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Fransa'da yaşanan isyan olaylarının medeniyetler ittifakı projesinin önemini gösterdiği..
Schröder: Müzakerelerin hedefi tam üyelik Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye ile AB üyelik müzakerelerine başlanmasıyla yeni bir sayfa açıldığınıve müzakerelerin tek hedefinin Türkiy..
Simitis’ten geciken Kardak itirafı: Burnumuzun dibindeki kayalığa çıktılar Yunanistan eski Başbakanı Kostas Simitis, bugün piyasaya çıkacak kitabında Kardak ve terör örgütü PKK’nın elebaşısı ..
‘Kıbrıslı Türkleri 1974’e kadar gettolarda tuttuk’ Kıbrıs’taki Birleşik Demokratlar Hareketi’nin lideri Mihalis Papapetru, 1963’ten 1974’e kadar Kıbrıslı Türkleri gettolarda tuttuklarını söyl..
Azerbaycan’da iktidar yerini korudu, muhalefet sokağa hazırlanıyor Azerbaycan’da çalkantılı bir propaganda döneminin ardından yapılan parlamento seçimlerinden iktidardaki Yeni Azerbaycan Part..
[HABER İZLENİM] Azerbaycan’ın şeffaf seçiminde katılım düşük seviyede kaldı Azerbaycan'da gergin ve mücadele dolu bir kampanya döneminin ardından 4,6 milyon kayıtlı seçmen Milli Meclis'in 125..
Dubai örnek oldu, Körfez sermayesi ‘inşaat’a geliyor Petrol fiyatlarındaki yükselişle birlikte gelirleri artan Körfez sermayesinin Türkiye'ye olan ilgisi her geçen gün artıyor.
Ziraat, konut kredilerini üçe katladı, kârı 1,8 milyar YTL’ye yükseldi Uyguladığı cazip faiz imkanlarıyla konut kredisi pastasını 3 kat büyüten Ziraat Bankası, yılın ilk 9 aylık bölümünde brü..
Yollara taş döşenecek 50 bin kişi iş bulacak Hükümet, enflasyon ve büyüme gibi önemli ekonomik göstergelerde yakalanan iyi sonuçların istihdama yansıması için çalışmalarını sürdürüyor.
Kişi başına vergide Ankara, İstanbul’u yakaladı Memur kenti Ankara’da kişi başına ödenen vergi miktarı işadamlarının yaşadığı İstanbul’daki oranı yakaladı.
Çorum’daki TOKİ inşaatı Almanların Türk inşaat sektöründeki hareketlilik yabancı müteahhitlerin de dikkatini çekmeye başladı.
Doğalgazlı otobüsler 2007’de yollarda Türkiye’de, 1987 yılından itibaren elektrik enerjisi üretimi, hammadde, ısınma ve yakıt olarak da tüketilen doğalgazın otobüslerde kullanım projesi büyük..
Öğrenciyken patron oldular Türk işadamları dünyanın en başarılı girişimcileri arasında gösteriliyor. 1980'li yıllardan itibaren ekonomide dışa açılma politikalarıyla birlikte hızlı artış göst..
İnternet üzerinden alışverişte en çok kitap alınıyor Alanında bir numara olan ACNielsen'ın son tüketici araştırmasına göre, dünya genelinde 627 milyondan fazla kişi bugüne kadar internet üzer..
Anne ve babaya ücretli bakıma yakınları tepki gösteriyor Türkiye'de yatağa mahkum 5,7 milyon hastanın sadece yüzde 1'i özel sağlık firmalarından evde bakım hizmeti alıyor.
Reklamcıların 2005 ciro hedefi 2,2 milyar dolar Türkiye ekonomisinde esen olumlu rüzgarlar reklamcılık sektörüne de yansıdı. Geçen yıla oranla yüzde 25'lik büyümenin beklendiği sektörün 2 mil..
Emekli paşadan Pamuk’a: Barış havarisi, mart kedisi Yazar Orhan Pamuk’un, "Türkler 1,5 milyon Ermeni ve 30 bin Kürt’ü kesti" sözlerine PKK ile aktif mücadele eden emekli Tümgeneral Kudret Cen..
Gamze Özçelik şöhretimi engelledi dava açacağım Şarkıcı Gamze Özçelik aynı ismi taşıdığı manken Gamze Özçelik’in ‘skandal’ kaseti sebebiyle şöhretten olduğunu savunuyor.
Avustralya’nın en büyük camisine domuzlu saldırı Avustralya’nın en büyük camisi olan Gelibolu Camii’nin korkuluklarına pişmiş domuz başı asıldı. Avustralya’nın Sydney şehrinde Auburn semtinde..
Türkiye’nin baskısı etkili oldu, Roj TV’ye soruşturma Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in Roj TV konusunda Danimarka’yı eleştirmesi polisi harekete geçirdi.
Venüs Ekspresi uzay yolcusu Avrupa Uzay Kurumu’nun (ESA) Venüs gezegenine göndereceği, daha önce fırlatılışı teknik bir nedenden ötürü ertelenen uzay aracı Venüs Ekspresi, çarşamba günü uzaya..
Vakıflar, yurtdışındaki tarihî eserler için özel birim kuruyor Türkiye, Osmanlı'dan kalan kültürel mirasın daha etkili korunması ve yaşatılması için harekete geçti.
ABD’yi hortum vurdu: 18 ölü ABD’nin Indiana eyaletinde meydana gelen hortum, ilk belirlemelere göre 18 kişinin ölümüne, 200’den fazla kişinin de yaralanmasına sebep oldu.
Dünyada en çok cep telefonu abonesi Çin’de Çin’de cep telefonu abonesi sayısının eylül ayı sonunda 376 milyona ulaşarak, dünyada ilk sıraya çıktığı bildirildi.
Hükümetten 2B’ye çözüm arayışı Orman vasfını yitirmiş arazilerin (2B) satılıp satılmayacağı, ilgili bakanlıkların oluşturduğu komisyondan çıkacak karara bağlı.
Yuvada ölen bebek toprağa verilirken de yalnızdı Ramazan Bayramı’nın birinci günü Erzurum Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’nda ölen Olgun Akdeniz isimli bebek, cenazesi ailesi tarafından alınmayınc..
11 evladıyla birlikte yuvadan aldığı 9 çocuğa da anne oldu Ayşe Tokat kimsesiz çocukların ‘melek annesi’. O, 11 çocuğunu büyütüp meslek sahibi ettikten sonra yetiştirme yurtlarından aldığı 9 ..
Tavuk ölümlerinde kuş gribi şüphesi İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Furunlu köyünde meydana gelen tavuk ölümleri üzerine İlçe Tarım Müdürlüğü köyde inceleme başlattı.
Avrupa’dan Türkiye’ye kuduz için 9 milyon Euro Avrupa’da ‘evcil hayvan kuduzu’ görülen tek ülke olan Türkiye, bu hastalığın yok edilmesi için AB’den destek alacak.
Yurtta kalan iki çocuktan intihara teşebbüs Adana İl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan iki kız çocuğu, aileleri kendilerini bayramda aramadığı için ilaç içerek intihara teşe..
« » 1 2 3 4 5 6