5 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

5 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Öğrenciler, Toyota’nın hediye ettiği otomobille uygulamalı eğitim görüyor Adapazarı’nda Fatih Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü öğrencileri Toyota’nın 2 yıl önce okul..
Hesaba itiraz eden müşteriler, restoran sahibini öldürdü Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Yenice beldesinde meydana gelen olayda 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Çorlu ilçesi Yenice beldesinde bulun..
Çarptığı bisikletliye bir de kurşun yağdıran tekstilci tutuklandı Özel aracı ile trafikte seyrederken çarptığı bisiklet sürücüsüne kurşun yağdırdığı iddia edilen tekstilci tutuklandı.
Alacağını isteyen şahsın burnunu kestiler Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde bir kişinin, alacaklı olduğu iddia edilen kişi tarafından falçatayla burnu kesildi.
Dünyanın gözü Azerbaycan seçimlerinde Azerbaycan halkı, milli meclisin 125 yeni üyesini belirlemek için yarın sandık başına gidiyor.
Aliyev: Adil ve demokratik bir seçim olacak Seçim öncesi açıklama yapan Devlet Başkanı İlham Aliyev, "Seçimlerin demokratik yapılması konusunda hiç kimsenin endişesi olmamalı." mesajı verdi.
Kamber: Demokratik geçerse tepki olmaz Azerbaycan’ın önde gelen muhalefet partileri Musavat, Halk Cephesi (AHCP) ve Demokratik Parti (ADP) seçime Azatlık Bloku adı altında katılıyor.
[HABER İZLENİM] Azatlık Meydanı bu seçimi sakin geçirecek gibi... Gürcistan, Ukrayna ve Kırgızistan’da yakın geçmişte yaşanan turuncu devrimlerin benzerinin Azerbaycan’da yaşanacağı beklentis..
Sarafian: Mavi Kitap için resmî olmayan bir cevap verilecek Ataları Türkiye’den göç eden Ermeni asıllı İngiliz tarihçi Ara Sarafian, TBMM’nin Mavi Kitap mektubuna İngiliz milletvekillerinin g..
Komisyon ‘soykırım’ demekten kaçındı Avrupa Birliği Komisyonu 9 Kasım’da yayımlayacağı ilerleme raporunda "soykırım" ifadesini kullanmaktan ısrarla kaçındı.
Süleymaniye Havaalanı’na uluslararası uçuş izni çıktı Kuzey Irak’taki Kürt bölgesinde inşa edilen Süleymaniye Havaalanı uluslararası uçuşlara uygunluk belgesi aldı.
Paris banliyölerindeki göçmen gençlerin ‘isyan’ı durdurulamıyor Fransa’nın başkenti Paris’te ağırlıklı olarak göçmenlerin yaşadığı banliyölerde geçtiğimiz hafta ayaklanan göçmen gençlerin isy..
Müşerref: Batı, yardımlar konusunda ikiyüzlü BM, Pakistan’ın depremden sonra vaat edilen yardımların sadece dörtte birini alabildiğini açıklarken, Pakistan lideri Pervez Müşerref’ten ilginç b..
Türk yardım ekipleriyle bayramlaştı Pakistan’da dün başlayan Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Keşmir’in başkenti Muzafferabad’daki Kızılay Hastanesi’ne eşi Seba Müşerref ile gelen Pakistan Dev..
Sadece tabelalar değişiyor faizsiz bankacılık sürecek Son Bankacılık Kanunu, faizsiz bankacılık faaliyeti yürüten kurumlar için yeni bir dönemin başlangıcı olacak.
Boğaz’da köprüye karşıydı, tüp geçidin tünellerini yapıyor Gençlik yıllarında İstanbul Boğazı’na köprü yapılmasına karşı olan Med Union Contrainers Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Çolakoğl..
Tavuk ve yumurtacı Keskinoğlu ABD’ye zeytinyağı ihraç edecek Tavukçuluk, yumurta ve yem sektörünün önde gelen firmalarından Keskinoğlu, kurucusu İsmail Keskinoğlu'nun anısını yaşatmak için öz..
İşadamının yeni gözdesi kış turizmi Tarihî ve doğal güzellikleriyle birçok yabancının ziyaret etmek istediği Türkiye, bu yıl 20 milyon turist ağırlamayı hedefliyor.
Peri Bacaları’nı gezmek için gelen turistler Hasandağı’nda kayak yapacak Kapadokya Bölgesi'ne tarih ve kültür turizmi için özellikle yaz aylarında gelen turistleri kışın da çekebilmek için Ha..
Potansiyel çok yeterli tesis yok Sermaye birikimi konusunda sıkıntı çeken Türkiye için turizm gelirleri büyük önem taşıyor. Son dönemde kültür turizmi alanında atılan adımlarla gelen turist s..
Katar, 17 milyar dolarlık projeler için Türk müteahhitleri bekliyor İnşaat firmalarının yurtdışında son yıllarda başarılı projelere imza atması, yeni iş alanları için kapı açıyor.
‘Araplarla ticareti geliştirmek isteyen, sofrayı ihmal etmesin’ Hükümet yatırım yapmak için yer arayan 1,2 trilyon dolarlık Körfez sermayesini Türkiye'ye çekmek için yoğun çaba sarf ediyor.
Bir Arap turist en az 10 bin dolar harcıyor Türkiye, turizm potansiyeli bakımından da Ortadoğulu zenginlerin dikkatini çekiyor.
TMO’nun fiyat politikası un sektörünü vurdu Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) yabancı firmalara yurtiçi piyasadan daha ucuz fiyata buğday satması, yerli firmaları zor duruma düşürdü.
Yabancı şirketler dört ihaleden üçüne giremedi Kamu ihalelerinde uygulanan eşik değer, her dört ihaleden üçünde kendini gösteriyor.
Belediyelerin vergi geliri haczedilemeyecek Danıştay, belediyelerin vergi ve vergi benzeri gelirleri üzerine haciz konulamayacağına karar verdi.
AB’den Türkiye’ye: Ekonomi iyi yolda, rehavete kapılmayın Avrupa Birliği Komisyonu’nun 9 Kasım’da yayımlayacağı ilerleme raporu taslağında siyasi konuların yanı sıra ekonominin performansına ..
Yargının özelleştirmedeki çelişkili kararı, devlete pahalıya mal olacak Araç muayene istasyonları 2002’de özelleştirilmiş, ‘peşkeş’ iddiaları üzerine ihale iptal edilmişti. Geçen yıl yeniden ..
İnternet tartışması iki kurumu karşı karşıya getirdi Türkiye’de ‘tr’ uzantılı internet adreslerini tescilde tek yetkili kurum olan İnternet Alan Adı Yönetimi paylaşılamıyor.
Müzelerin işletmesi özelleştiriliyor Türk şirketler şartnameye tepkili Kültür ve Turizm Bakanlığı müzelerin işletmesini özel sektöre devrediyor. Aralarında Ayasofya, Topkapı, Efes, Pamukkale,..
Mevlânâ Müzesi’ni 1 milyon 389 bin kişi ziyaret etti Geçen yıl 1 milyon 389 bin 502 kişilik ziyaretçi sayısıyla tarihî bir rekora imza atan Mevlânâ Müzesi, bu yıl ilk 10 ay itibarıyla 1 milyo..
Vakıflarda ‘şimdi yap-işlet 49 yıl sonra devret’ modeli Meclis’te bekleyen yeni Vakıflar Kanunu ile "yap-işlet-devret" ve "restore et-işlet-devret" modelleri 29 yıldan 49 yıla çıkarılıyor.
Konuşmasını kaydettirmeyen yolcu, THY ile uçamayacak Türk Hava Yolları (THY), telefonla bilet rezervasyonu yaptırmak isteyenlerle ilgili yeni bir uygulama başlattı.
Doğu’da estetik ameliyatlar arttı erkekler Mel Gibson burnu istiyor Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yapılan istatistiki araştırmalara göre plastik cerrahiye başvurarak estetik ameliyat yaptırmak..
Bombalı saldırılar artınca polis ve jandarma telsiz satışının kontrol altına alınmasını istedi Terör örgütü PKK/Kongra-Gel’in son dönemlerde ‘Aselsan’ marka telsizleri uzaktan kumanda olarak ..
Yargıya yüzde 1’lik bütçe payı eleştiriliyor Bütçede, 2006 yılı için Adalet Bakanlığı’na ayrılan payın geçen yılki gibi yüzde 1’de kalması yargı camiasında tepkiyle karşılanıyor.
Psikolojik tedavi gören baba kızını ve torunlarını öldürdü Şanlıurfa’da bir kişinin, kızını ve 2 torununu iple boğarak öldürdükten sonra, kendini asarak intihar ettiği ileri sürüldü.
Askerlik şubesine saldıran örgüt üyesine tutuklama Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 11 gün önce meydana gelen patlamayla ilgili gözaltına alınan 3 kişiden biri tutuklandı.
Almanya’dan, Kaplan’ın eşi ve kızına oturum izni yok Almanya’dan sınır dışı edildikten sonra Türkiye’de ömür boyu hapis cezasına çarptırılan İslami Cemiyet ve Cemaatleri Birliği’nin yöneticis..
Hükümet, YÖK’ü değiştirmek için ‘uzlaşma’ arayacak Başörtüsü yasağının kaldırılması için her fırsatta ‘uzlaşma’ aradığını vurgulayan hükümet, yıllardır gündemde olan YÖK Yasası’ndaki değişikl..
‘Subay çocuklarına askerî lise sınavında ayrıcalık eşitliğe aykırı’ Danıştay, askerî liseler ve astsubay hazırlama okullarına öğrenci alımında subay ve astsubay çocukları ile öz kardeşlere ta..
Sivil toplum örgütlerinin yardım toplamasına engel olunmamalı 1999 depremi sonrasında ismi yolsuzluk ve suiistimallerle anılan Kızılay'ın şimdiki başkanı Tekin Küçükali, kendisi ve ekibini Fa..
Erzurum Çocuk Yuvası’nda 13 aylık bebek öldü Erzurum’da Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’nda kalan 13 aylık bir bebek öldü. 0-6 yaş grubu çocukların barındığı Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’nda kalan 1..
Suriye sınırında 84 yıl sonra pasaportsuz ilk bayramlaşma Türkiye ile Suriye arasında 1921 yılında imzalanan Ankara Antlaşması ile sınırın iki yakasında ayrı kalan vatandaşlar, Akçakale ilçes..
Çubukçu’dan çocuklara bayram ziyareti Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün İstanbul Bahçelievler'deki yerleşkesini ziyaret ederek, Malatya'd..
‘İyiliklere Ramazan’dan sonra da devam edelim’ Bayramın ikinci gününe denk gelen cuma namazında camiler yine dolup taştı. Havanın soğuk ve yağışlı olmasına rağmen Eyüp Camii'ni dolduran vatan..
Yunanistan’a geçecek Türk vatandaşlara vize engeli Türkiye’nin farklı bölgelerinden Yunanistan’ın Kos (İslanköy) adasına gitmek isteyen 306 kişiden 140’ı Yunanistan Konsolosluğu’nun vize enge..
Yeni ilköğretim müfredatını öğretmenler denetleyecek İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri öğretmenlerden oluşan çalışma gruplarıyla bu yıl ülke geneline yaygınlaştırılan yeni ilköğretim müfre..
MEB, yeni müfettiş yardımcısı alıyor Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 5 yıl aradan sonra ilk kez ilköğretim müfettişi alıyor. Müfettişler sınava giren öğretmenler arasından seçilecek.
Hasta kitaplara tedavi merkezi Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi’ndeki 85 bin eser, güneş, nem, toz ile hava kirliliğine karşı titizlikle korunuyor.
« » 1 2 3 4 5 6