5 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

5 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Boğaz trafiği gemiye doydu' Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürü Salih Orakçı, İstanbul Boğazı'ndan geçen yıl 54 bin 564 gemi geçtiğini...
Olgun daha 13 aylıktı 10 aydır yuvada 13 aylık Olgun Akdeniz, üç aylıkken Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı Erzurum Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası'yla tanıştı. Annesi 'O..
Sevgi gösterişi Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün Bahçelievler'deki yerleşkesine bayram ziyareti yaptı.
Uzmanlar için top YÖK'te Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, sosyal hizmet uzmanı yetiştiren üniversite sayısının artırılması için YÖK nezdinde girişimde bulundu.
Onların huzuru çok başka 17 Ağustos depreminde oğlunu, torununu ve gelinin, kaybettikten sonra varını yoğunu satıp okul yaptırarak huzurevinde yaşamaya başlayan emekli öğretmen Melahat Gürbüz..
İlahiyatçıların SHÇEK çıkarması Malatya Çocuk Yuvası'ndaki dayak skandalı sonrası gözler, yuvalardan sorumlu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne çevrildi.
Yurttan dört firar daha Şanlıurfa Sabancı Kız Yetiştirme Yurdu'ndan dört kız daha kaçtı.
Sokakta eğitim 20 bin civarında sokak çocuğunun bulunduğu Diyarbakır'da, gönüllü eğitmenler, sokakta çalışan çocukları etkinliklerle rehabilite ediyor.
Eve gidemediler Malatya'da çocuk yurdunda yaşanan olayın etkisiyle ailelerin, yurtlarda kalan çocukları bayramda misafir alma talebi arttı.
Yargıdan emsal olacak karar Eşi ile kızını LPG tüpünün patlaması nedeniyle kaybeden İmdat Mutlu, gaz dedantörünü imal eden şirkete açtığı davada 250 bin YTL tazminat kazandı.
Askeri okulda önceliğe iptal Danıştay, askeri liseler ve astsubay hazırlama okullarına öğrenci alımı sınavlarında subay ve...
PKK mayını: Bir yaralı PKK'ya yönelik Tunceli'de sürdürülen operasyonlar sırasında, mayına basan bir uzman çavuş yaralandı.
Cezaevlerinde nüfus azaldı Yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) ve Ceza Mahkemesi Kanunu'nun (CMK) yürürlüğe girmesiyle...
Caniler bayram dinlemedi Eyüp'te bir taksi sürücüsü aracının içinde başından vurularak öldürülmüş halde bulundu.
Bayram kuyruğu Akraba olan Türkiye ile Suriye vatandaşlarının, birbirlerine konuk olarak bayramlaşmaları dün başladı.
Buz adamın laneti! Buz adam Ötzi ile 'uğraşan' altıncı kişi öldü. 'The Australian' gazetesi, 63 yaşındaki moleküler biyolog Tom Loy'un, iki hafta önce...
Kelebekler narin mi? Turuncu siyah kanatlı kral kelebeklerine efsanevi göçleri boyunca 'ultralight' hava aracıyla eşlik eden Vico Gutierrez, yolculuğunu tamamladı.
Asyalı da evlenme derdinde Şanghay'daki en büyük çöpçatan toplantısında evlilik düşü kuran 4 bin genç eş aradı.
Sevginin ölümü için yasa Avrupa Birliği'nin boşanma rekortmeni Belçika'da, boşanma işlemlerini daha da kolaylaştıracak bir yasa tasarısı hazırlanıyor.
Kopernik'i buldular Polonyalı arkeologlar, gökbilimci Mikolaj Kopernik'in mezarını bulduklarını açıkladı.
Her eve bir inek Böyle seçim vaadi görülmedi: Sri Lanka'da 17 Kasım'daki devlet başkanlığı seçimlerinde yarışacak adaylardan işadamı Victor Hettigoda...
Aşırı erkeksi beyin Otistiklerin beyinleri, erkek beyninin 'abartılmış' örneği olabilir.
Mayo farkıyla Madonna MTV'nin Avrupa Müzik Ödülleri'ne geceye mayoyla gelen Madonna damgasını vurdu.
Hiperaktivitenin ilacı: İki keçi 12 yaşındaki ABD'li David Valentine, dikkat eksikliği ve hiperaktivite (DEAH) sorununu arkadaşı olan iki keçiyle çözüyor.
Grip, Asya'yı 'küçülttü' Kuş gribi, sadece bir yılda Asya ülkelerinin ekonomisine 283 milyar dolar zarar verdi.
Öfke sağlığa yararlıymış ABD'de 92 üniversiteli üzerinde yapılan araştırmaya göre baskı yaratan durumlara kısa süreli öfke veya asabiyetle yaklaşanlar, tepkisiz kalıp korkanlara göre daha olu..
Doğuş, iki marina daha yapacak Bodrum-Turgutreis'te, 2003 yılında hizmete giren D Marin Turgutreis Marina'nın yüzde 100 doluluğa ulaşması üzerine Doğuş Grubu, biri Didim, diğeri Dalaman'da ik..
Türkiye'de işleyen piyasa ekonomisi var Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Kopenhag kriterleri arasında yer alan 'işleyen bir piyasa ekonomisi' konusunda Türkiye'ye sonunda yeşil ışık yaktı. Komi..
Artık pilleri çöpe atmak yok Pil ithalatçıları İstanbul'u pilot bölge seçti. Beşiktaş, Üsküdar, Bahçelievler ve Ümraniye'ye özel kutular konuyor. Atık pil konusunda bundan böyle AB standardı ..
Darülaceze sakinleri ilk defa bu kadar kalabalık bayram yaşadı Ramazan Bayramı’nın ilk gününde İstanbul Darülaceze Müdürlüğü tesislerine ziyaretçi akını yaşandı.
Hekimlikten artan zamanında kelebek topladı Doktor Oktay Onaran’ın "kelebek sevdası’’, yaklaşık 30 bin kelebekten oluşan bir koleksiyona dönüştü.
Marmaray, İstanbul’un kayıp tarihini gün ışığına çıkarıyor Marmaray Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi Projesi kapsamında yapılan arkeolojik kazılarda bulunan yüzlerce yıllık tarihî eserlerin bir böl..
Uzmanlar Beykoz’un röntgenini çekecek Beykoz Belediyesi, "Sosyal Dönüşüm Projesi’’ kapsamında ilçenin sosyal gelişim hızını artırmak, ekonomik ve istihdam sorunlarının çözümüne katkı sağlamak..
‘Akraba ve dostlarımızı en azından telefonla bile olsa arayalım’ İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı, modern hayatla dost ve akraba ziyaretlerinin azaldığına işaret ederek, bayramda da..
Kuzu: Kimsesiz çocukları korumak için aileyi güçlendirmemiz gerekiyor Kasımpaşa Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret eden AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, çocuklara çeşitli hediyeler verere..
‘Çocuklarınız gelmese de onların yerine biz geldik’ İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, eşi Handan Balıbey ve İstanbul Valisi Muammer Güler'in eşi Nevval Güler ile birlikte Üsküdar ..
Trafik ekipleri, korsan çalışan otobüslere göz açtırmadı İstanbul Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, korsan olarak otogardan yolcu alıp şehirlerarası çalışan otobüslere arife..
Hatlarının Dubai'den bile taliplisi var; ama o hiçbir ücret istemiyor Berat Gülen (80), Üsküdar Validebağ'da bulunan Mustafa Necatibey Huzurevi sakinlerinden. Emekli öğretmen Gülen, ünlü bir ..
YTL harçlıkları çocukları mutlu etmedi Bayramda ellerini öptükleri büyüklerinden alacakları paralarla ceplerini doldurmayı hayal eden çocuklar, demir 1 YTL sürprizi yaşadı.
Toy kuşları devlet korumasına alınıyor Doğa Derneği ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve tüm kurumların katılımıyla hazırlanan, ‘Toy Ulusal Eylem Pla..
Meriç, Tunca ve Arda nehirlerindeki su miktarı uydudan tespit edilecek Devlet Su İşleri (DSİ) 11. Bölge Müdürü Numan Gündüz, Bulgaristan'da doğan ve Edirne'den geçen Meriç, Tunca ve Arda nehi..
3 ülkeye ait Kavak adasına rahat ulaşım için düzenleme yapılacak Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Kapıkule Sınır Kapısı yakınlarındaki Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan'a ait Kavak adasında 19 ..
Bursa’da okuma yazma bilmeyen 81 bin kadın var Bursa'da yapılan araştırmaya göre, ilde okuma yazma bilmeyen erkek sayısı 22 bin 845 iken, kadınlarda ise bu rakam 81 bin 495 çıktı.
Bursa kombine biletleri Çanakkale maçında geçersiz Bursaspor yönetimi, pazar günü Çanakkale 18 Mart Stadı'nda oynanacak olan karşılaşmada, stadın teknolojik altyapısının uyumsuzluğu nedeniyle..
Simitçilikle ticarete atıldı şimdi 800 kişiye iş veriyor İşadamı Ahmet Fadıl Gürel (39), yıllar önce yokluklar içinde girdiği ticaret hayatında örneği az görülen bir başarıya imza attı.
Turizme açılan Cumalıkızık’ın mutfak kültürü de değişime uğradı Özgün mimari yapısı ve 700 yıllık tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Cumalıkızık köyünün mutfak kültürünün, ..
Yugoslav göçmenler el konulan topraklarını yeniden alabilecek Sırbistan’ın Karadağ bölgesinde, geçmişte kaybettikleri topraklarını geri alabilmelerine imkan sağlayan kanun çıkartılması Yugosl..
Önlem alınmayan bulvarda 1,5 yılda 74 kişi yaralandı Adapazarı’nda sık sık kazaların yaşandığı Atatürk Bulvarı’nda son 1,5 yılda meydana gelen kazalarda 1 kişi hayatını kaybetti, 74 kişi de ..
Adapazarı’nda yaşlı şahıs, sığındığı kulübede ölü bulundu Adapazarı'nda yaşlı bir şahıs, barınmak için sığındığı kulübede bayramın birinci günü ölü olarak bulundu.
Bayan kaymakamların tek şikayeti halkın kendilerine olan hitap tarzları Sakarya’da iki ilçeyi bayan kaymakamlar yönetiyor. Ferizli Kaymakamlığı’na atanan Selda Özgüven ile Karapürçek Kaymakam..
« » 1 2 3 4 5 6