30 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

30 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yalnızlaşan eserleri çizdi Erol Evgin, Anadolu coğrafyasında yer alan, ancak çarpık kentleşme nedeniyle yalnızlaşan görkemli yapılara hem 'mimar'ca hem de 'ressam'ca bakıyorDayakçı babasını ö..
Polis 'Kral Faysal'ı arıyor Polis, İstanbul Ortaköy'de Hasan Derya Soy'a ait Şah İşkembe Salonu'nda kasiyer olan ve nişanlısı ile tartışırken öldürülen Deniz Çakmak'ın (32) katil zanlısı olar..
Belçikalı kadın intihar komandosu Belçika'da yayın yapan RTL Radyosu, Irak'ta geçen günlerde Belçikalı bir kadının intihar komandosu olarak eylem yaptığını bildirdi. Irak'ta ilk defa Avrupalı..
Benediktus'tan gay rahip yasağı Vatikan, eşcinsellerin Katolik Kilisesi'nde rahip olmasını yasakladı. Papa 16. Benediktus'un ilk önemli kararı olan "eşcinsel yasağı", "aktif homoseksüeller, k..
Bir İngiliz kışlasında daha skandal İngiltere'de bir kışlada acemi erlerin çırılçıplak soyularak dövüşe zorlandığını gösteren görüntülerin ardından, ülkedeki başka bir kışlada daha benzer işk..
İspanya basını: Euromed zirvesi tam bir fiyasko 40 Avrupa ve Akdeniz ülkesinin liderlerinin katılımıyla İspanya'da düzenlenen AB-Akdeniz zirvesi, evsahibi ülke basınında 'fiyasko' olarak değe..
El Cezire belgesi yüzünden iki kişi mahkemede Amerikan yönetimi, "Başkan Bush, karşıt yayınları yüzünden Irak Savaşı sırasında El Cezire televizyonunu bombalamayı önerdi" haberlerini yalanlad..
'Evet silah şirketinden rüşvet aldım' ABD Başkanı George W. Bush'un Cumhuriyetçi Partisi'ne bir darbe daha... ABD Temsilciler Meclisi'nde 8 dönemdir milletvekiliği yapan Cumhuriyetçi Randy Cu..
Türkiye'ye göçmen öğrenci seçim üssü Banliyölerdeki isyanın ardından hükümet göçmenlik şartlarını sertleştirdi. İçişleri Bakanı Sarkozy'nin önerisi kabul edildi: Yabancı öğrenciler, aralarınd..
Ya Bush nükleer silaha karar verirse' Amerikan CNN televizyonunun kurucusu Ted Turner, Bush'un Irak'ta olduğu gibi birçok kötü kararı olduğunu söyledi. Ve "Ya bir gün, nükleer silahları ateşl..
Silah satışında alan razı satan razı! İspanya, Venezüella'ya 2 milyar dolarlık askeri araç satışı anlaşmasını imzaladı. Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, "Ülkemiz artık ABD kolonisi deği..
Azınlık hükümeti 'rüşvetten' düştü Kanada'da Başbakan Paul Martin'in kurduğu azınlık hükümeti, güven oylamasının muhalefet engeline takılması sonucu devrildi. Önerge, hükümetin medyaya politi..
Eski 'üssünde' komünizm öldü İtalyan siyasetinde renkli ve hararetli tartışmalar yaşanıyor son günlerde. Nedeni ise sandığınız gibi Başbakan Berlusconi'nin kırdığı bir pot falan değil. Siyase..
Özür dileme özürlüler Bir İngiliz uzmanın araştırmasına göre erkekler yaşları paraları arttıkça özür dilemiyor. Eski ABD Başkanı Clinton'ın Monica skandalında yaptığı gibi 'yuvarlıyorlar'. İn..
'Söyledikleriyle patronun kim olduğunu gösterdi' Yabancı basına göre devrik lider Saddam, "İşgalcilere emredin" diye başladığı davasında tüm dünyanın izlediğini bilerek şov yaptı. Irak devrik..
'Suç işlemelerini bekleyemeyiz' ABD Dışişleri Bakanı, CIA'nın Avrupa'daki bazı ülkelerde gizli sorgu üsleri olduğu iddialarını yalanlamadı: Bir kişiyi tutuklamak için suç işlemesini bekleyeme..
Sigortaya mortgage dopingi Aksigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, önümüzdeki yıl devreye girmesi beklenen mortgage sisteminin hayat ve hayat dışı sigortaların gelişmesine önemli katkıda bulunac..
Balkaner'e 16 yıl hapis Yurtbank'ın eski sahibi Ali Avni Balkaner, 3 ayrı suçlamaya ilişkin toplam 16 yıl 5 ay 27 gün hapis, 1 milyon 336 bin 700 YTL adli para cezasına çarptırıldı. Yurtbank'..
İMKB Genel Kurulu'nda tasarruf şovu yaptılar! Tasarruf Genelgesi yüzünden SPK ile karşı karşıya gelen İMKB yönetimi dünkü Genel Kurulu'nda tasarruf tedbirlerini hiç tartışmadı. Sessiz protest..
Olsson'un akıl hocası 'sakıncalı piyade' çıktı Türkiye-AB KİK Eş Başkanı Olsson'un akıl hocası 1980'lerde yurtdışına çıkmak zorunda kalan Uzuner olduğu öğrenildi. Karma İstişare Komitesi (KİK..
Türkiye vergi indirimiyle Doğu Avrupa'yı yakalayacak Kurumlar vergisindeki indirim ile Türkiye ile Polonya, Macaristan, Slovakya gibi rakipleriyle aradaki farkı kapattı. Başbakan Recep Tayyip..
Kurumlar vergisi 10 puan birden iniyor Yıllardır yüksek olduğu, kayıtdışını beslediği için eleştirilen vergi oranlarına devrim olarak sayılabilecek indirim geldi. Başbakan Erdoğan 2006'dan it..
500 bin kişinin vergisi iniyor Gelir Vergisi Kanunu'nda yapılacak düzenleme ile de beyanname ile verilen gelir vergisinde aynı ücretlerde olduğu gibi vergi oranları kademeli olarak yüzde 15-3..
Vergide yeni dönem Dev şirketlerin yatırım yapması için 500 milyon Euro'luk yatırım yapan ve 500 işçi çalıştıran şirketlerin vergi oranı sadece yüzde 2 olacak Beyanname ile vergi ödeyenlerin ..
DİSK destekledi, Pirelli Mısır'dan vazgeçti TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, sendikayla düştüğü anlaşmazlık nedeniyle İtalyan Pirelli'nin üretimi Kahire'ye kaydırmaya karar verdiğini, DİSK'ten ge..
At yarışları 1.AYAK: Formunu sürdüren Talihim'i tek tutuyorum. Rakip isteyenlere Mengütay, Baba Arat ve Yeksuvar'ı öneririm.
Şansal kayıp! Spor teşkilatı güreş federasyonu eski başkanı Osman Şansal'ın peşinde. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Avrupa Şampiyonası'nda hakeme tokat attığı için FİLA tarafından verilen 1..
Sürpriz aday Gökçınar Kulüpler Birliği Vakfı'nda bugün yapılacak başkanlık seçimi öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı ve bu göreve yeniden talip olması beklenen İlhan Cavcav dün akşam geç saat..
Fener 1 numara: 86-81 Sarı - lacivertliler, deplasmanda tek sayı farkla mağlup olduğu Kıbrıs Rum Kesimi'nin EKA AEL Lemesos takımına Abdi İpekçi'de şans tanımadı, E Grubu'nu lider tamamlayara..
'Karan'lık sır! Ümit, Volkan, Suat ve Aykut'un şans bulamamasının altında, Gerets-Song kavgasının yattığı öğrenildi. Belçikalı hocanın, olayın sızdığı günden beri oyuncularına sırt çevirdiği ..
Türk-Çin KOBİ'leri buluşuyor Okan Üniversitesi, TOSYÖV ve Çin Dostluk ve İş Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen 'Türk - Çin KOBİ'lerinin Ortak İş Platformu' konulu toplantı cuma günü Möv..
Ülker, Kellogg'la ortak Kellogg - Ülker ortaklığı ile kahvaltılık gevreklerin bir bölümü Türkiye'de üretilecek. Yüzde 50 - 50 ortaklık ile, 13 milyon euroluk yatırım yapıldıDoğan TV'de yeni y..
'Vergi indiriminin yükü 2 milyar YTL'den az' Ekonomi yetkilileri Başbakan'ın açıkladığı kurumlar ve gelir vergisindeki indirimlerin toplam maliyetinin 2006 yılı için 2 milyar YTL'nin biraz al..
Borsada 'vergi' rekoru Başbakan Erdoğan'ın kurumlar vergisi oranının yeni yıldan itibaren yüzde 30'dan yüzde 20'ye çekileceğini açıklaması, endeksi yüzde 2.4 artırarak 37.495'le rekor kırdırd..
Oh be çok susamışım! İZMİR'İN Urla İlçesi'nde doğal yaşamın bir parçası olan sevimli sincaplar, insanlara daha çok yakınlaşıyor. Her geçen gün betonlaşan yeryüzünde, kendi doğal yaşam alanınd..
Kafeinsiz içeceğe mankenli tanıtım MEYVE aromalı içecek Outox, İzmir'de Sardunya's Cafe Bar'da mankenler tarafından tanıtıldı. İçinde çeşitli vitaminlerin yer aldığı, bir yıldır da Belçika, H..
Bengü yatırımını Çeşme'ye yapacak İZMİRLİ popçu Bengü, cuma günü Çeşme Sheraton Oteli'nde sahneye çıkacak. Turkcell'in düzenlediği gecede şarkılarını seslendirecek, eğlence dolu anlar yaşatac..
Örnek kampanya Ege-Koop, bu yıl ikinci kez kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanyaya kooperatif çalışanları, Ege-Koop ile iş yapan yüklenici firmaların işçileri ve ortaklar katıldı. Kısa sü..
Herkes okuyup yazacak Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde Milli Eğitim, Halk Eğitim ve Rotary Kulüpleri'nin işbirliği ile gerçekleştirilen "okuma yazma kursları" na beş yılda bin 427 kişi okuma ya..
24 SAAT EGE Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da, iş, siyaset, sanat ve medya dünyasına İzmir'i anlattı. Feriye Lokantası'ndaki gecede, çok sayıda "İstanbul'da yaşayan İzmirli ve İzmir dostu bi..
SSK'lı hastaya asker şifası İZMİR'DE SSK'lılara askeri hastanelerin kapıları da açıldı. SSK Sağlık İşleri İl Müdürü Uzm. Dr. Murat Balanlı, "Sigortalılarımız İzmir'de Mevki Asker, Hava Hastan..
İktidara yürüyüş Çeşme'den başladı CHP Çeşme İlçe Başkanlığı, "İktidara Yürüyüş Gecesi" düzenledi. Ilıca Hotel'deki geceye İzmir Milletvekili Türkan Miçooğulları, İl Sekreteri Zikri Dursun, Ç..
Engelli çocukların kanatsız melekleri Minik öğrenciler, engelli çocuklar yararına sahneye çıktı. "Kitapların Kanatları" adlı oyunu oynadı. Elde edilen gelir engellilere bağışlandıŞehir bombal..
Mottaki Ankara'ya geliyor Türkiye'nin 1989 yılında, büyükelçi olarak görev yaparken şeriatçı tavırları nedeniyle "İstenmeyen adam" ilan ettiği Manucher Mottaki, İran Dışişleri Bakanı sıfatıyl..
YÖK'e 'açıktan atama'ya iptal Anayasa Mahkemesi, Yüksek Öğretim Kurumları'na açıktan yapılacak atamaların esaslarını Başbakan'ın belirlemesini de içeren 2005 Bütçe Kanunu'nun bazı hükümlerini..
"Pamuk hapse girmez, eminim" Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İngiltere'nin Financial Times Gatezesi'ne konuştu. Yazar Orhan Pamuk'un hapse girmeyeceğinden emin olduğunu ..
Ankara'da kararname belirsizliği İçişleri Bakanlığı, Hakkari ve Tokat valileri için hazırladığı kararnameyle 14 ile yeni vali atamak istedi. Sezer kararnameye onay vermedi. Cumhurbaşkanı Ahme..
Dışişleri'nde sprey paniği Başbakan Erdoğan'ın 10 günlük Yeni Zelanda-Avustralya gezisinde, Özal'ın gezisinde olduğu gibi uçakta "ilaçlama" yapılacak. Dışişleri'nin engelleme çabası sonuçsuz ..
Baykal: Zenci alt kültür peki sarışın ne oluyor? CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "konuşmaktan hoşlanmıyorum ama" demesine karşın yine alt kimlik üst kimlik tartışmasını sürdürmekle ısrarlı. B..
'Öteki Türkiye' öfkesi AK Parti Grubu'nun basına kapalı bölümünde milliyetçi kesime yakınlığıyla bilinen ve muhalif çıkışlarıyla tanınan Hatay Milletvekili Fuat Geçen'in "Öteki Türkiye' tanım..
« » 1 2 3 4 5 6