30 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

30 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Unakıtan: "Maliye Bakanlığı yaş tahtaya basmaz" Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, gelir ve kurumlar vergisi oranlarının indirilmesinde çok iyi hesap yaptıklarını belirterek, ''Maliye Bakanlığı ya..
Erdoğan izcilerle birlikte Başbakan Tayyip Erdoğan, grup toplantısı için geldiği Meclis'te İstanbul Maltepe Turgay Ciner İlköğretim Okulu öğrencileriyle karşılaştı. Erdoğan şakalaştığı öğrenc..
Mumcu: "Roj TV'ye konuşmadım" Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Roj TV'ye açıklamada bulunmadığını bildirerek, ''Olmuş olması da bir şey değiştirmezdi. Önemli olan, kiminle ne konuş..
Erdoğan:"Laf değil iş üretiyoruz" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kadınlara seslenerek, ''3 sene önce aynı parayla kaç ekmek alıyordun şimdi kaç ekmek alıyorsun. Az alıyorsan, bana bedduanı ya..
AKP'ye ihtar istemi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, Ak Parti'nin tüzüğündeki bazı hükümlerin Siyasi Partiler Yasası'na aykırı olduğu gerekçesiyle, ihtar verilmesi istemiyle Anayasa Ma..
Kadıköy'de korsan CD operasyonu Kadıköy'de 2 işhanına düzenlenen operasyonda, müzik, oyun ve filmden oluşan yaklaşık 20 bin adet korsan CD, VCD ve DVD ele geçirildi. İstanbul Güvenlik Şube Mü..
MSN ile çay siparişi Konya'da bir çay ocağı işletmecisi, diyafon sisteminin sürekli arızalanması üzerine, müşterilerinin büyük bölümünün çalıştığı iş hanında internetten çay siparişi almaya b..
En pahalı aktris Julia Roberts Anneliği Holywood'a tercih eden ve bir süre setlerden uzak kalan Amerikalı film yıldızı Julia Roberts, film başına istediği 20 milyon dolarla en pahalı aktris u..
Türk bayrağı Dünya Kupası tişörtlerinde Almanya'da yapılacak 18. Dünya Kupası finalleri için basılan tişörtlere Türk bayrağı basıldı. İsviçre gazetelerinden Blic'in verdiği habere göre, kupa ..
"Türkler mutlu olmayacak" İsviçre'nin yüksek tirajlı gazetelerinden Blick, FIFA soruşturmalarıyla ilgili haberinde, Polonyalı gözlemci Michal Listkiewicz'in raporunu ele geçirdiğini iddia ede..
Belçika'da intihar komandosu alarmı Belçikalı bir kadının Irak'ta intihar komandosu olarak eylem yaptığı ve kendini havaya uçurduğunun açıklanmasının ardından, dün gece ve bu sabah Belçika'nı..
Butto yargılanmak istiyor Pakistan'ın eski başbakanı Benazir Butto, 2007'de yapılması planlanan genel seçimlerden önce ülkesine geri dönüp yargılanmak istiyor. Butto'nun partisinin sözcüsü Fa..
TMSF'den Hazine'ye 1 milyar dolarlık ödeme Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), bankacılık sisteminin yeniden yapılandırılmasının finansmanı çerçevesinde TMSF'ye ikrazen ihraç edilen Özel T..
Arçelik'in gözü Amerikan pazarında Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, 2006 yılında Kuzey Amerika'ya bulaşık makinesi satarak burada ilk defa Arçelik ürünlerini tüketicilerle buluşturaca..
KLM'den neti kullananlara 'ödül' Bir süredir sanal alemde de atağa geçen KLM Havayolları internet üzerinden yaptığı ataklara bir yenisini ekliyor ve internet üzerinden rezervasyon yapan herke..
Botaş'ın doğalgaz devir ihalesi BOTAŞ tarafından ihaleye çıkarılan 1996 tarihli Rusya batısından gelen 2. hat, İran Gazı ile Nijerya ve Cezayir'den gelen sıvılaştırılmış doğazgaz alım ihalele..
Dış açık 35.5 milyar dolar Türkiye, Ocak-Ekim döneminde 59 milyar 438 milyon dolarlık ihracat, 95 milyar 16 milyon dolarlık ithalat yaptı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ekim ayı itibariyl..
Onur Air iç hatlarda uçak biletini 49 YTL'ye indirdi Onur Air, İstanbul'dan Antalya, Adana, Trabzon ve İzmir'e karşılıklı seferlerde uçak koltuk kapasitesinin büyük bölümünü 49 YTL'den sataca..
"İndirimler devam edecek" sinyali Devlet Bakanı Ali Babacan, kurumlar ve gelir vergisinde indirimler yaptıklarını belirterek ''Kayıtdışı konusunda somut adımlar görürsek, bu indirimlerin geri..
İngiltere'de emeklilik yaşı 69 İngiltere'de hükümet tarafından hazırlatılan raporda, emeklilik yaşının erkek ve kadın için 2050 yılı itibariyle 69'a yükseltilmesi önerildi. Sosyal Güvenlik Ko..
"Irak'ta değişiklik olabilir" Beyaz Saray, Irak'taki birliklerinin konumunun gelecek yıl içinde değişebileceğini açıkladı. Amerikan Ulusal Güvenlik Konseyi'nin ''Irak'ta zafer için ulusal str..
Merkel: Üyelik garanti değil Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile başlatılan AB üyelik müzakerelerinin hedefinin tam üyelik olduğunu, ancak sonuçta alınacak kararla ilgili güvence bul..
Fransa'da 8 kişi donarak öldü Fransa'da soğuk hava koşulları yüzünden donarak ölen evsizlerin sayısı 8'e çıktı. Son olarak, Val- d'Oise kasabasında, 54 yaşındaki bir evsiz, otopark garajında ..
TMSF silah satacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan, Bilgin ve Balkaner ailelerinin yanı sıra şahıslardan haczedilen çeşitli tabanca, tüfek, mermi ve bıçakları, toplam 142 bin 170 ..
"İndirimler devam edecek" sinyali Devlet Bakanı Ali Babacan, kurumlar ve gelir vergisinde indirimler yaptıklarını belirterek ''Kayıtdışı konusunda somut adımlar görürsek, bu indirimlerin geri..
Cezaevinde çocuk odası Eskişehir Odunpazarı alt kademe Belediyesi, H Tipi Cezaevi'nde bulunan hükümlü annelerin çocuklarının daha sağlıklı ve sorunsuz olarak gelişimlerini tamamlamaları için ..
Taşıt kredisi kullanımında düşüş Türkiye'de yılın 2. çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine oranla taşıt kredisi kullananların sayısı yüzde 24, alınan kredi tutarı da yüzde 27 geriledi. Türkiy..
CHP'den 'CIA' sorusu CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Sabiha Gökçen Havaalanı'na ikmal için indiği belirtilen CIA uçağında bulunan görevlilerin, Türkiye'de sorgulama yapıp yapmadıklarını s..
Yeşil kartlıların ilaç sıkıntısı "AA R BCYeşil kartlı, yatan hastaların ilaçlarını hastane eczanesi dışındaki eczanelerden alamamaları nedeniyle sıkıntı yaşadıkları, bazı hasta yakınlarının a..
En pahalı aktrist Julia Roberts Anneliği Holywood'a tercih eden ve bir süre setlerden uzak kalan Amerikalı film yıldızı Julia Roberts, film başına istediği 20 milyon dolarla en pahalı aktris ..
Hido'dan 20 sayı ABD Profesyonel Basketbol Ligi'ne (NBA), TSİ bu sabaha karşı yapılan 8 maçla devam edildi. Hidayet Türkoğlu, takımı Orlando Magic'in deplasmanda Chicago Bulls'a 85-76 yenildi..
Türk avukatlar FIFA'ya tepkili Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Genel Merkezi'nde 2 gündür Türkiye-İsviçre maçıyla ilgili olarak yürütülen sorgulamayla ilgili olarak Türk hey..
Amerikalılar'ın %12.5'i yoksulluk sınırında ABD İstatistik Bürosu, son rakamlara göre Amerikan halkının yüzde 12.5'inin yoksulluk sınırının altında yaşadığını, 18 yaşın altındakiler içinse bu..
Irak'ta ateşli saldırı: 8 ölü Bağdat'ın 65 kilometre kuzeyindeki Bakuba kentinde bir minibüse ateş açıldığı, 8 kişinin öldüğü bildirildi.Polis yetkilisi, minibüse maskeli 10 kişi tarafından a..
MSN ile çay siparişi Konya'da bir çay ocağı işletmecisi, diyafon sisteminin sürekli arızalanması üzerine, müşterilerinin büyük bölümünün çalıştığı iş hanında internetten çay siparişi almaya b..
Doğalgaza Aralık'ta zam yok Doğalgaza Aralık ayında zam yapılmayacağı, Kasım ayı fiyatlarıyla devam edeceği bildirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, bakanlığa..
İDO'dan yüzde 50 indirim İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş, deniz ulaşımına ilgiyi artırmak için 1-31 Aralık tarihleri arasında akbil kullanıcılarına şehir hatları vapurlarında 10.00-16.00 ..
Koç-Shell'in 'Tüpraş' paylaşımı Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş'nin (TÜPRAŞ) yüzde 51'lik hissesinin blok satışına ilişkin ihaleyi kazanan Koç-Shell Ortak Girişim Grubu'nun ortaklık yapısı be..
Tavuk yağından yakıt ABD''nin Arkansas Üniversitesi araştırmacılarının biodizel yakıt elde etme yöntemini geliştirerek tavuk yağından yakıt ürettikleri bildirildi.. Üniversitenin kimya mühend..
George Michael, erkek arkadaşıyla evleniyor İngiliz şarkıcı Elton John'un ardından, pop şarkıcısı George Michael da (41) erkek arkadaşı Kenny Goss'la evlenmeye karar verdiğini bildirdi. Wham ..
Diana'nın gelinliğinin kopyası bile 116 bin YTL FRANSA'NIN başkenti Paris'te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana'nın, İngiltere Prensi Charles ile düğününde giydiği gel..
KKTC'yi BM'ye şikâyet ettiler Lefkoşa'da, KKTC ile Güney Kıbrıs arasında üçüncü geçiş noktası olarak öngörülen Lokmacı Kapısı'nın açılmasına verdiği desteği, "Türkler ara bölgeyi ele geçirmey..
Alternatifimiz 'Tayvan modeli' KKTC Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Rumlarla uzlaşamadıkları takdirde, Tayvan modelinde olduğu gibi, siyasi olarak tanınmadan ekonomik anlamda dünyaya kendile..
Öğretmene müdahaleye tepki CHP'nin dünkü grup toplantısında gündemdeki konular tartışıldı. Ankara'daki öğretmen eylemine polis müdahalesine tepki gösteren CHP lideri Baykal, "Fatih Camii'nde ..
Türkler kendileriyle daha barışık İngiltere'de yayımlanan Financial Times (FT) gazetesi, dün Türkiye hakkında altı sayfalık bir ek yayımladı.Üniter yapıyı bozmayın
AB'den 'çocuk' uyarısı AB, Malatya Çocuk Yuvası'ndaki dayak skandalıyla gündeme gelen çocuk hakları için Katılım Ortaklığı Belgesi'nde bir başlık açtı. Kıbrıs maddesinin sertleştirildiği belg..
Erdoğan: Hazmedemiyorlar Erdoğan, 'Başbakan'ın Yeni Zelanda ve Avustralya'da ne işi var?' eleştirilerine tepki gösterdi: Turistlik gezi yapmıyoruz. Bunlar ülkenin kabuğunu kırmasını hazmedeme..
Borusan eşliğinde Olga Borodina Şef Gürer Aykal yönetimindeki Borusan Filarmoni Orkestrası'nın mezzosoprano Olga Borodina'ya eşlik edeceği konser, 1 Aralık Perşembe günü saat 20.00'de Lütfi K..
Sabancı'da tango ustaları buluşuyor İstanbul Filarmoni Oda Orkestrası, bugün bambaşka bir repertuvarla Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi'nde seyirci karşısında olacak. Orkestra, bugüne dek..
En iyi 100 otelden yedisi Türkiye'de AVRUPA'NIN en büyük tur operatörlerinden Neckermann'ın 'En İyi 100 Otel Promo 2005' listesinde Türkiye'den de 7 tesis yer aldı. Türkiye'den Hotel Perissia..
» 1 2 3 4 5 6