3 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

3 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Milli boksörler Dünya'yı vuracak Çin'in başkenti Pekin'de 10 Kasım'da başlayacak Dünya Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası'na gidecek sporcular açıklandı. Başantrenör Esat Çelik ve Davut Çınarlar..
A.Ş. tamam da... Canaydın yönetimi, uzun süre rafta unuttuğu projeye dört elle sarıldı. Ancak 60 milyon Doları bulan borcun kapanmaması halinde, kurtuluş reçetesi olarak görünen Futbol A.Ş te..
'Sihirbaz değilim' Tigana, kısa sürede mucize gerçekleştiremeyeceğini söyledi, "Ben büyük bir işçiyim ama sihirbaz değilim" diye konuştuFatura federasyona çıktı
TEB, 9 ayda karını yüzde 138 artırdı Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Varol Civil, 9 aylık bilançolarını, bankanın bilinen sağlam ve istikrarlı mali yapısının BNP Paribas ortaklığından..
Üç başkan Samsun'da zirvede buluşacak İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin Mavi Akım doğalgaz boru hattının açılışı için 17 Kasım'da Samsun'a geleceği belirtildi. İtalyan resmi kaynaklarınd..
Vakıfbank'a, dev halka arzla 1 milyar $ girecek 11 Kasım'da halka arz edilecek Vakıfbank'ın yüzde 21.89'luk hisselerinin 4.75-5.93 YTL aralığından satışa çıkarılacağı açıklandı. Son 5 yılın e..
Fed sürpriz yapmadı piyasalar toparlandı ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımında sürpriz yapmaması dünya piyasalarında son 1 aydır yaşanan gerginliğin hafiflemesine neden oldu. İstanbul..
TÜFE Ramazan'da durmadı ÜFE 36 yıllık rekoru kırdı Beklentilerin üzerinde, yüzde 1.79 artan aylık TÜFE'nin nedeni Ramazan'da artan gıda ve giyim oldu. Yüzde 2.57'ye düşen yıllık ÜFE ise 1969'..
ADSL kullanarak fark yaratıyorlar ABD önümüzdeki 10 yıl içerisinde hızlı internet yardımıyla 225 milyar dolar tasarruf edecek. Hindistan ise ADSL'i kullanarak geliştirdiği projelerle köylüler..
Çok çalışıp geç emekli olacaklar Sosyal güvenlik reformuyla emeklilik rejimi tamemen değişiyor. Tasarı bu haliye yasalaşırsa bugünün bebekleri ve gençleri yaklaşık 5.5 yıl fazla çalışacak. Üs..
TMSF satışlarında sıra şimdi silahlara geldi TMSF, sanatçı isimleri, televizyon, radyo derken şimdi de el konulan bankaların patronlarından haczedilen silahları satıyor. Sanatçı isimleri, tel..
Abramoviç Antalya'da otel arıyor Rus işadamı ve İngiliz Chelsea Kulübü'nün sahibi Roman Abramoviç, Ruslar'ın hayran olduğu Antalya'da otel arıyor. Yaklaşık 13 milyar dolarlık servetiyle dünya..
Plajda yumurta! Yazı karşılayan Avustralya'nın Sydney kentindeki Tamarama plajında bu yıl dokuzuncusu düzenlenen 'Denizde Heykel' sergisi, birbirinden ilginç 100 esere ev sahipliği yaptı. Bu ..
Greenpeace çevre cezasını ödedi Küresel ısınmanın ne ölçüde kötüleştiğini belgelemek için yola çıkan Rainbow Warrior adlı gemilerinin Filipinler'deki mercanlarda karaya oturması üzerine çevre..
Çeşme'de kaçak teknesi battı: 10 ölü İzmir'den yasadışı yollarla Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçmek isteyen yaklaşık 40 kaçağın, balık istifi bindirildiği küçücük tekne, Çeşme açıklarında al..
Hava trafiği de yoğun ATATÜRK Havalimanı'nda, bayramı tatilini İstanbul dışında geçirecek yolculardan dolayı yoğunluk yaşanıyor. Yolcu ve uçak sefer sayıları yüzde 30 arttı. Bayram tatilini y..
Sınırda tel örgüsüz bayramlaşma TÜRKİYE ile Suriye arasında yapılan anlaşma kapsamında komşu ülkedeki akrabalarıyla bayramlaşacak Hatay, Kilis ve Gaziantepliler, bayram hazırlıklarını tamamla..
İstanbul'a yeni ilçeler mi geliyor? İçişleri Bakanlığı'nın, İstanbul'da ilçe olması teklif edilen yerlerin son nüfus bilgileri ile komşu ilçelerin sınırlarını belirten renkli bir haritayı 'ac..
Ağaçsız İstiklal Caddesi tartışması Caddedeki 400 ağacın sökülmesi kararına eleştiri de geldi, destek de...Tatilciler yine yollarda
Durankaya yine doktorsuz! Hakkâri-Durankaya'nın ilk ve tek doktoru Elif Demiralay bayram izninde. Bayram sonrası ile 11 doktor gidecekOğul, annenin ömür törpüsü
Şeyhlerin şeyhinin tarikatı: Sühreverdiyye Ebun- Necip Sühreverdi tarafından kurulan Sühreverdiyye tarikatı, "Şeyhlerin Şeyhi" olarak nitelendirilen Ebu Hafs Ömer es-Sühreverdi tarafından gel..
Öğretim üyesi mıcır kurbanı Muğla'da 13 gün önce, öğretim üyesi olarak görev yaptığı Muğla Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu'na giderken otomobilinin mıcırda kayıp uçuruma yuvar..
Çeşme'de tekne faciası İzmir'in Çeşme ilçesinde dün sabah batan teknede 10 mülteci yaşamını yitirirken 8 kişi sağ olarak kurtarıldı. 12 kişinin de kayıp olduğu sanılıyor. Yasadışı yollarla Tü..
Canavarın arife günü bilançosu: 16 ölü 47 yaralı Bayram tatiliyle birlikte trafik canavarı yine hortladı. Arife günü yurdun çeşitli yerlerinde meydana gelen kazalarda 16 kişi öldü, 47 kişi ya..
İstiklal'de ağaç kavgası Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 10 yıl önce dikilen 400 ağacın, 'vitrinleri kapattığı ve yürüyüşü engellediği' gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılmak ..
Bayram geldi böyle oldu İstanbul'da, bayram arifesinde havalimanı ve otogarlarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, otoyollarda trafik kilitlendi. İstanbul'da, Ramazan Bayramı arifesinde hava..
Narkotik köpeği Liz 60 kilo esrar yakalattı Uyuşturucu kaçakçılarının korkulu rüyası Narkotik köpeği Liz yine kokuyu aldı. Narkotik köpeği Liz bir başarıya daha imza attı... Liz, Diyarbakır'd..
Temizlikte zehirlendiler Markasız temizlik malzemesiyle bayram temizliği yapan anne ve 2 yaşındaki kızı zehirlenerek öldü. Baba güçlükle yatıştırıldı. Muhteviyatında ne olduğu tam olarak bili..
Koyun gibi satışa çıkardılar TMSF'nin satışa çıkardığı sanatçılar olarak gündemi meşgul eden isimler dertli. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)'nin batık bankalardan alacakları nedeniyle 1..
Şehrimize bir rock efsanesi geldi Rock müziğin efsane isimlerinden Phil Collins Türkiye'ye konser vermeye geldi. Dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olan ve bir müzik efsanesi olarak anılan..
İnsanın içinde keşfe çıkarıyor Dünyanın en saygın popüler bilim dergisi GEO Türkiye'de... GEO'nun ilk sayısında insan vücudu mercek altına alınıyor. Yayınlanmaya başladığı 1976 yılından bu ya..
Balerin Ebru şimdi dansa kalkıyor... 2004 yılında geçirdiği trafik kazasında bir bacağını kaybeden milli balerin Ebru Özkan, takılan protez bacak sayesinde özlediği dans pistlerine geri döndü..
Polis otoparkı soygun kurbanı İstanbul Emniyeti'nin Vatan Caddesi'ndeki otoparkına hırsız girdi Otomobil hırsızları 42 aracı soyup soğana çevirdi. Polis olayı ertesi gün fark etti. Geçtiğimiz..
TEB'in net kârı 63.4 milyon YTL Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2005 yılının 9 aylık döneminde 92.7 milyon YTL brüt kâr elde etti. TEB'in net kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 138.87 ..
10 ayda, 7 milyar YTL konut kredisi Bankaların vadesini 20 - 25 yıla kadar uzattığı ve aylık faiz oranını yüzde 1.20'ye kadar indirdiği konut kredileri 10 milyar YTL sınırına dayandı.TMSF şim..
Vakıfbank'ta fiyat aralığı 4.75-5.93 YTL Vakıflar Bankası'nın yüzde 25.17 hissesi, 8 - 11 Kasım tarihleri arasında talep toplama yöntemiyle halka arz edilecek. Vakıflar Bankası, 43 milyon YTL..
Ramazan enflasyonu Ekimde tüketici fiyatları, gıda ve giyim fiyatlarındaki yüksek artışlar nedeniyle bir önceki aya göre yüzde 1.79 arttı. Üretici fiyatlarındaki artış yüzde 0.68 olduTansaş't..
AXA: Siyasi tavır değil, yükümlülüğümüz vardı Ermenilere sigorta ödenmesi konusunda Türk ortak Oyak'ın rahatsızlığını bildirdiği AXA, 'Biz poliçeleriyle ilgili yükümlülüğü yerine getiriyoruz'..
Bankayı bize vermezsen usulsüzlükleri açıklarız Cem ve Hakan Uzan, babaları Kemal Uzan'a mektup göndererek, eğer bankayı vermezse, her şeyi açıklayarak, bankanın Hazine'ye geçmesini sağlayaca..
Anadolu Ateşi New York'ta kapalı gişe! Dans topluluğunun Madison Squire Garden'da 6 Kasım'da gerçekleştireceği gösterinin biletleri 1 hafta önce tükendi
Daum'u üzeceğim Sivasspor'un başarılı hocası Werner Lorant, Fenerbahçe maçı öncesi iddialı konuştu: "Korkmuyoruz. Onlar tecrübeliyse biz de yürekliyiz". Fenerbahçe'ye 6-0'lık tarihi G.Saray z..
Fatih&Yattara'ya Kayseri kancası Sarı-kırmızılı ekip, Trabzonspor'un iki yıldızına resmen talip olduğunu açıkladı. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile büyük bir çıkış içine giren ve Turkcell ..
Başkanın keyfi tam Fulya Projesi'nde Acıbadem Hastanesi'yle anlaşmaya varılması, Sevilla maçı öncesinde Yıldırım Demirören'in yüzünü güldürdü. Beşiktaş'ta keyifler yerinde... Özellikle de Baş..
Mucize yok Tigana, Beşiktaş'la çıkacağı ilk resmi maçı öncesinde gerçekçi konuştu: "İyi bir işçiyim ama sihirbaz değilim. Takımımı tanımaya çalışıyorum". Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Jea..
Söz sırası savunmada Gerets ile özel bir görüşme yapan Song ile Tomas, "Savunmada yalnız kalıyoruz" diyerek şikayetçi oldu. Cimbom'da son haftaların en çok eleştirilen isimleri Rigobert Song ..
Hakeme saldıranı küme düşürürüz TFF Başkanvekili Mosturoğlu "Bu sezon bir hakeme fiili saldırıdan dolayı küme düşen takım göreceksiniz" dedi . Futbol Federasyonu Başkanvekili Şekip Mosturoğlu..
Burada kalmasın TFF Başkanvekili Doğan, SABAH'ın yayınladığı meclis raporu için "Meclis işi daha ileri götürmeli. Gereken kanunları çıkarmalı" dedi. Türk sporunda şiddet, şike, rüşvet ve haks..
Baraj 8'e düştü! Milan'ın PSV'ye yenilmesi gruptan çıkma barajını düşürdü. Fenerbahçe 4 puan daha toplayabilirse ilk ikiye girebilecek. Salı geceki sonuçlar E Grubu'nda hesapları alt üst etti..
Bile bile lades Fenerbahçe'nin Schalke yenilgisi sonrasında hatalar masaya yatırıldı. Listenin başında Mehmet Yozgatlı'yı kesip Nobre'yi ilk onbirde oynatan teknik direktör Daum yer aldı. Fen..
Müdürün ofisinde geyik! Fransa'nın başkenti Paris'teki Security Bank'ın genel müdürlük makamında bir geyik!... Evet yanlış duymadınız, bir geyik... Pencereden içeri girdiği tespit edilen ve b..
« » 1 2 3 4 5 6