3 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

3 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Karadeniz'de çöp manzaraları Zonguldak Limanı, Üzülmez Deresi'nden gelen evsel atıklarla denize atılan pet şişe ve plastikler yüzünden çevre kirliliği ile karşı karşıya kaldı.
'Uydu' kurumlara uymadı 'Türkiye'nin uzaydaki ilk gözü olacak' denilerek büyük umutlarla Eylül 2003'te uzaya gönderilen BİLSAT'ın kıymeti bilinmiyor. Türkiye'nin üzerinden her gün iki kez geç..
Ulla'nın atıkları aranıyor İskenderun'da 2 bin 200 ton toksik atık yüküyle batan M/V Ulla gemisindeki atık miktarının belirlenmesi amacıyla açılan tespit davasında bilirkişi raporu tamamlandı..
İstanbul'un ilçe sayısı artacak Hükümet, İstanbul'da yeni ilçeler yaratacak sınır değişikliklerine gidiyor. İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Valiliği'ne 27 Ekim'de gönderdiği yazıda, 14 ilçeye..
Kâbe taşı 'geri döndü' Edirne'deki Eski Cami'de bulunan 'Kâbe Taşı'nı çalanlar sekiz ay sonra taşı aynı yere bıraktı. Cami mihrabının yanındaki pencere duvarında bulunan ve 'Kâbe Taşı' olarak..
Şiddetin panzehiri koruyucu aile Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Füsun Çuhadaroğlu Çetin: Esas olan çocuk yetiştirme yurtlarındaki çocuklara devletin yatırım yapmasıdır..
Çocuklara iyi haber Kocaeli'nde çocuk yurtlarına alternatif olarak üç ilçede kurulan çocuk köylerinde başarılı sonuçlar alındı. Köylerde bir evde 16 çocuk yaşıyor.
Vali mercek altına alındı İçişleri Bakanlığı, kötü muamelelerle gündeme gelen Malatya Çocuk Yuvası'yla ilgili denetim görevini ihmal edip etmediğinin belirlenmesi için Malatya Valisi Osman De..
Gönüllü aile seferberliği Malatya Çocuk Yuvası'ndaki şiddet görüntülerinin televizyonlara yansımasının ardından Adapazarı ve Kayseri'deki yuvalarda gönüllü aile uygulamasında büyük artış yaşa..
Çekici yüzün sırrı çözüldü Kadınları erkeklerin gözünde çekici kılan unsur belirlendi: Östrojen seviyesi. Britanya'daki St. Andrews Üniversitesi uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre erkekler..
'Bir daha yapmam' Japonya'dan ABD'ye tek başına kürek çeken Fransız Emmanuel Coindre, 644 km.'lik bir rota sapmasıyla yolculuğunu bitirdi. 129 gün kürek çekerek Pasifik'i geçen kürekçi, öncek..
Prens, İslam'ı sevdirecek İngiltere'nin Veliaht Prensi Charles ile yeni eşi Camilla'nın sekiz günlük ABD ziyareti İngiliz vergi mükelleflerine yarım milyon dolara mal olacak.
Plajlardaki yumurtalar Avustralya'daki Tamarama Plajı, heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergideki en çok ilgi çeken eser Avustralyalı Jeremmy Parnell'in fiberglas ve epoksi boya kullana..
Paris'te 'tropik' ekim havası Fransa'nın başkenti Paris, ekim ayı boyunca 1873 yılından bu yana en sıcak dönemini yaşadı. Le Parisien gazetesi, hava sıcaklığının ekim ayı boyunca başkentte or..
Napolyon'un dişi mezatta Napolyon Bonapart'a ait olduğu söylenen bir diş, Londra'da bu ayın sonunda açık artırmaya çıkacak.
Erkeklere iyi haber Norveç'teki Haukeland Üniversite Hastanesi'nin ardaştırmasına göre testis kanseri tedavisi sonrası, baba olabilme oranları, sanılandan çok daha yüksek.
Kamera ile yaş analizi Japon motor imalat şirketi Yamaha Motor, kişinin cinsiyetini ve yaşını, belirlenen beş yaş dilimi arasına sokan bir video kamera geliştirdi.
Fareler de romantik! Erkek farenin dişileri etkileyebilmek için serenat yaptığı ortaya çıktı. Washington Üniversitesi'ndeki araştırma böylece fareleri de daha önce sadece insanlar, yarasalar ..
Şans Topu'na beş ortak Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen beş kişi, 92 bin 857 YTL ikramiye kazandı. Talihliler kuponlarını, Ankara-Altındağ, İstanbul-Kadıköy...
Şeker gibi bir bayram Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler yollara düşünce dün Gebze Eskihisar Feribot İskelesi, TEM Karayolu ve D-100 Karayolu'nun İzmit geçişi kili..
« 1 2 3 4 5 6