29 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

29 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
FIFA'yla bir de Kürtçe gerginliği FIFA'nın 2006 yılı için yayımladığı 'Almanac of World Football 2006' adını taşıyan 2006 Resmi Yıllığı'nda Türkiye'nin resmi dili Türkçenin yanı sıra Kürtçe d..
Kredi kartına düzen: İsteyene kart, faizlere limit İlk kredi kartını alan için limit, maaşın iki katını aşamayacak. Bankalar, sadece talep edene kart verecek. Kefil, limiti artırılan karttan ..
Tofaş, 500 adet Alfa 159 satacak Alfa Romeo'nun yeni modeli Alfa 159, Türkiye'de 37 bin 400 avro'dan başlayan anahtar teslim fiyatıyla satılmaya başlandı. Alfa 159'un tanıtımı amacıyla düzenl..
Turkcell'e ortak: Yüzde 13.22'si Rus Alfa'nın Rusya'nın zengin işadamlarından Fridman'a ait Alfa Grubu, Turkcell'in yüzde 13.22'lik hissesinin sahibi oldu. Yapı Kredi'ye, Çukurova üzerinden h..
Dışbank artık 'Fortis' Dışbank şubeleri dün 'Fortis' tabelası astı. Fortis Başkanı Bayazıt: "Şube sayısı 2009'da 183'ten 300'e çıkmış olacak."
'Mortgage' Meclis'te: İki taksitini aksatan yanar Kamuoyunda 'mortgage' denilen 'konut finansmanı sistemi tasarısı' TBMM'de. Uzun vadeli konut kredisi sağlayan sistemde, iki taksit aksatılı..
Avukat aranıyor Duruşmada yabancı muhafızlarını şikâyet eden Saddam, "Tekrarlamamalarını söylerim" diyen Kürt başyargıca çıkıştı: "Sen Iraklısın, egemensin, onlarsa işgalci, emretmelisin." Du..
Barcelona'da Roj TV mesajı Başbakan Erdoğan, Danimarka'nın Roj TV'ye izin verişine atfen, "İfade özgürlüğü terör kurbanlarının hayatlarından daha önemli değil. Aksini savunmak, terör..
Rehn: Kestirme yok 'Artık iş zamanı' AB genişleme sorumlusu Rehn, Ankara'yı eleştirdi: "AB'ye kestirme yol yok. 3 Ekim'i sekiz hafta geçtik, artık iş vakti. Uygulama endişe verici. ..
'Yapılanmada sorun yok' Avrupa Komisyonu (AK) Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer'in AB müzakere süreciyle ilgili yapılanmayı eleştiren demecine, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan..
AKP: Basın çok gayretkeş AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, partili belediyelerin içki yasağı uyguladığı ve kadın-erkek ayırımcılığı yaptığına ilişkin haberlere tepki göstererek, "..
CHP: AKP'ye güvenmiyoruz CHP, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak "5+5'i (cumhurbaşkanının beş yıllığına iki kez seçilmesine dair Anayasa değişikliğin..
'Hortumlama daha da arttı' DYP lideri Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulu raporunda, özelleştirmelerle ilgili olarak yasadışı suiistimale yönelik iddialar ve hukuka aykırılık gibi ..
Mumcu: Mozaik değil, şerbetiz Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği "Türkiye bir mozaiktir" sözüne cevap verdi. Batı sosyolo..
Times: Ordu Erdoğan'ı uyardı Washington Times gazetesi, türban konusunda 'Son söz ulemanın' diyen Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ordu tarafından uyarıldığını öne sürdü.
Radikal'de yeni bir yazar Hasan Celal Güzel, bugünden başlayarak salı, perşembe ve pazar günleri Radikal'de yazacak. Güzel'in ilk yazısının başlığı şöyle: 'Kimlik tartışması.'
Erdoğan'ın sözlerine tepki 'Bu beyan ürkütür' Başbakan Erdoğan'ın, "Oradaki (Şemdinli) vatandaştan tanık olarak istifade edemezsiniz, çünkü tehdit altında, bölücü örgütün istemediği..
Karşı eylemciye sakız! PKK'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle, Mersin'de yedi-15 yaş arası çocukların katıldığı gösteriye polis müdahale etmedi. Ancak başka bir çocuk grubu, protestocu çocuklara..
Başbakan: Ben sadece bir tespit yaptım Başbakan Tayyip Erdoğan, Şemdinli ile ilgili sözlerine gelen tepkileri değerlendirirken, "Ben bir tespit yaptım dedi.
Şemdinli davası: İki astsubay tutuklandı Şemdinli'deki bombalamaya karıştıkları iddia edilen astsubaylar Ali Kaya ile Özcan İldeniz, 'Toplumda infiale yol açtıkları' gerekçesiyle, Van'da tutu..
Savcının görüşü: Silopi'deki bomba çete işi Şemdinli'den sonra Şırnak'ın Silopi ilçesinde patlayan bombalarla ilgili soruşturmada da gelişme yaşandı. Silopi'de Emniyet lojmanına atılan bombay..
Sarılık ve tifo endişesi başladı Malatya'da 5 bin kişi, rota virüsü yüzünden ishal oldu. Tifo ve sarılık endişesi de var. Bakan Akdağ: Kontrolümüz tam.
Avrupalılar donuyor Yazın sel sularına teslim olan Avrupa, şimdi de karla ve öldürücü soğuklarla boğuşuyor. Belçika'nın başkenti Brüksel'de, sokaklarda barınan iki kişinin soğuktan ölmesi bu ..
2. Beckham okulu İngiliz futbolcu David Beckham, ABD'den sonra, Britanya'da da 8-15 yaş arası kız ve erkek çocuklar için 15 bin kişilik bir futbol okulu açtı.
Neler 'aşırılıyor'? Britanya'da son beş yıl içinde 3.5 milyondan fazla insanın dükkânlardan bir şeyler 'aşırdığı' ortaya çıktı. Güvenlik şirketi Group 4 Securicor'ın araştırmasına göre ülkede..
Çin'de ocak faciası Çin'in Heyloncian eyaletindeki bir kömür ocağında meydana gelen patlamada en az 134 kişi öldü. Yetkililer, henüz ulaşılamayan 15 işçiyi arama ve kurtarma çalışmalarının sü..
Kıskançlığın mazereti yok Britanya yargı sistemindeki 'kıskançlık sonucu kışkırtılarak cinayet işleme' mazeretiyle verilen ceza indiriminin kaldırılması bekleniyor.
'Ağır aşk' bir yıl İtalyan bilim adamlarından âşıklara kötü bir haber var: Çiftler kabul etsin etmesin, aşkın ömrü bir yıl.
İki papağan ile bir aslan çalındı Kalaşnikoflu hırsızlar Gazze'deki hayvanat bahçesinden 'Sabrina' adlı bir yavru aslan ile Arapça konuşan iki papağanı çaldı. Hayvanat bahçesinin yöneticisi S..
'CIA Sakka'yı sorgulamadı' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, El Kaide Örgütü üyesi olduğu iddiasıyla Kandıra F Tipi Cezaevi'nde tutulan Louia Sakka'nın CIA elemanlarının ziyaret ettiği iddiasını doğ..
AK Partili vekil kendini ihbar etti: Roj TV'ye çıktım AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Faruk Ünsal, Roj TV'ye açıklamada bulunduğunu bildirdi. Ünsal, Başbakan'ın Roj TV'ye tepkisi üzerine..
Vekillerden oğulları için 'diplomatik' teklif AK Parti ve CHP milletvekilleri, "oğullarının" kırmızı pasaport alması için yasa teklifi hazırlayıp Meclis Başkanlığı'na sundu. Teklif, erkek çoc..
Erdoğan: İçki ruhsatı alamayan bize gelsin Belediye tesislerinde alkol yasağını Anayasa'ya dayandıran Başbakan, "Ancak belediyeler içkili lokantalara ruhsat vermiyorsa yanlış yapar" dedi. Baş..
Serçe parmak biliyorsa başparmak da bilir AK Partili Torun, "Şemdinli, birkaç askerin karıştığı lokal bir hareket değil. Serçe parmak bir şey biliyorsa, başparmak tüm olan bitenden bilgi sahi..
Kaset çıkarırsa şaşırmayın Çocukluğunda şarkı söylemeye meraklı olan ve çevresi tarafından hep yüreklendirilen Aysun Kayacı, bu hayaline rol aldığı "Kısık Ateşte 15 Dakika" adlı film sayesind..
İstanbul'un ulaşım sorunu 116 yeni projeyle çözülecek Büyükşehir Belediyesi bütçesinin yüzde 60'ı ulaşım sorununu çözmek için harcanacak. Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'un trafik sorununu 11..
Çıplak fotoğrafları delil olarak sundu Başka bir kadınla yakaladığı eşini öldüren Elmas Özman, kocasının çeşitli kadınlarla birlikte olduğunu gösteren 8 fotoğrafı mahkemeye sundu. Samsun'da g..
Cumhurbaşkanı Sezer Picasso sergisini gezdi İstanbul'da Huber Köşkü'nde dinlenen Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün eşi Semra Sezer ile birlikte Sabancı Müzesi'ndeki Picasso sergisini ziya..
Öfkeyle göç etti gururumuz oldu Mehmet Ali Karamemiş bir günde 3 trafik cezası yiyince Avustralya'ya göç etti. İşadamı Karamemiş şimdi Melbourne Ticaret Odası Başkanı.... Mehmet Ali Karamemiş..
Masada küfürler meze oldu! İstanbul'daki bir balıkçıda aynı masada yemek yiyen Bülent Ersoy ve Can Tanrıyar, fena kapıştı. İki taraf da müşterilerin önünde galiz küfürler etti. İstanbul Rumel..
Tek çare atlamaktı Çiğdem Bağatur yangında boğulmamak için pencereye çıktı. Alan dar olduğu için tam açılamayan hava yastığına atlayan kadının omuriliği zedelendi. İstanbul Arnavuköy'de 5 kat..
Kart borcu intiharı aileyi perişan etti Büyük miktarda kredi kartı borcu bulunan 30 yaşındaki iki çocuk babası uzman çavuş Ramazan Koçyiğit, kendini vurarak intihar etti. Kredi kartı borcu yü..
Mumcu: Mozaik değil şerbetiz Alt - üst kimlik tartışmalarının gereksiz olduğunu belirten ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Mozaik değiliz, şerbetiz. Şerbetin içinde su da var, süt de var, şeke..
Zapsu'ya fındık fiyatı eleştirisi CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Veri Koordinatörü Cüneyd Zapsu'nun fındık üreticisini zarara uğrattığını savunarak "Hük..
'Muhatabımız Brüksel'dir' Başmüzakereci Ali Babacan, Avrupa Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer'in müzakere sistemini eleştiren sözlerine "Muhatabımız Brüksel" karşılığını verdi...
Aksu'dan yargıya ültimatom Üç savcının, görev bölgelerindeki güvenlik birimlerine talimat göndermesi üzerine İçişleri Bakanı yetki hatırlatması yaptıSezer, Picasso sergisini gezdi
Neobre F.Bahçeli taraftarlar, derbi golcüsü ünlü Matrix filminin kahramanına benzettiler. Nobre'nin G.Saray maçında attığı golde yaptığı hareket F.Bahçeli taraftarların, Brezilyalı'yı Matrix
Yenilginin faturası Gerets'e kesildi G.Saray Teknik Direktörü, özellikle Ümit Karan'ı yedek bıraktığı ve Iliç'i çıkardığı için eleştiriliyor. G.Saray kendi sahasında aldığı Fenerbahçe yenilgi..
Breda'nın çıkış maçı Eski Fenerbahçeli Pierre Van Hooijdonk'un takımı, Hollanda'da zor günler geçiriyor. Ancak bu seferki rakipleri dış sahada sürekli yenilen Groningen. NAC Breda bu sefer 3 ..
Dağ fare doğurdu Ligde oynadıkları ilk 13 maçta toplam 62 gol atan Galatasaray ve F.Bahçe'nin dev randevusunda sadece 1 gol atıldı! F.Bahçe, bu sonuçla kendi galibiyet rekorunu
« » 1 2 3 4