28 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

28 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Silah parasıyla barışa ödül Dünyanın en prestijli ödüllerinden Nobel Barış Ödülü'nü dağıtan Nobel Vakfı'nın parasının...
İran'ı yine deprem vurdu 2003 Aralık'ında Bem kentinde meydana gelen depremde yaklaşık 30 bin kişinin hayatını kaybettiği İran, dün yine bir depremle sarsıldı.
CIA, Atina'ya da inmiş CIA'ye ait bir uçağın, 15 Kasım'da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na indiği haberlerinin ardından Yunanistan da aynı iddialarla çalkalanıyor.
Bush Tahran'a göz kırpıyor ABD Başkanı George W. Bush, şer eksenine yerleştirdiği İran'a göz kırpıyor.
İngiliz askere 'muzır' işkence Britanya deniz kuvvetlerinde üstlerin erlere şiddet uygulamasıyla ilgili bir skandal patlak verdi.
Saddam yine yargı önünde Irak devrik lideri Saddam Hüseyin, 1982'de 143 kişinin öldüğü Duceil katliamıyla ilgili olarak yargılandığı davada bugün ikinci kez hâkim karşısına çıkıyor.
Bariyere direniyorlar Gazze'deki 1.5 milyon Filistinlinin nefes borusu sayılan Refah Kapısı'nın açılmasının ilk gününde 1587 kişi sınırdan geçerken...
İSKİ, parayı suya attı Istıranca derelerinden İstanbul'a su getirmek isteyen İSKİ, Anıtlar Kurulu'nun onayı olmadan Longoz ormanlarına boru döşemeye başladı. Kurul 'Olmaz' deyince, 12.5 milyo..
Kuş sütüyle beslerim seni! Hayvanat bahçelerinde kışa hazırlık sürüyor. Özellikle sıcak iklim hayvanlarının yaşadığı İzmir ve Gaziantep'teki yuvalarda kaloriferler yanmaya başladı.
Türkler kalp krizini takmıyor 21. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nde açıklanan, Aterotromboz Çalışma Grubu'nun damar tıkanıklığına bağlı kalp krizi...
Güvenli şifre nasıl seçilir? Vatandaşların şifre seçerken doğum tarihi ya da yakınlarının isimlerini kullanmamasını isteyen Emniyet Müdürlüğü, güvenilir şifre örneklerini de verdi.
Bütün aile obeziteye karşı Ege Üniversitesi Hastanesi Obezite Okulu, aile boyu zayıflamak isteyen birçok kişinin umut kapısı oldu.
Öldürmekle hata yaptık Töre cinayeti işleyenler, Meclis Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu'na anlattı: Ailelerimiz dağıldı, çocuklarımız zarar gördü, hayatımız karardı. Kendi can..
Her şey kadın sağlığı için... Dr. Türkiz Gökgöl, 23 yıldır Türkiye'deki kadınların sağlığı için çalışıyor. ABD'de kurduğu Willows Vakfı'nın 16 ilde çalıştığını anlatan Gökgöl, "400 v..
Engel düşüncede... Engelsiz Yaşam Derneği, toplumda engelliler konusunda bilinç ve duyarlılık oluşturmak amacıyla bir fotoğraf sergisi düzenliyor.
Batı ve kuzeyde etkili yağış var Yurt genelinde etkili olan yağışlı hava, önümüzdeki iki gün özellikle batı ve kuzey bölgelerde etkili olacak.
Bolu'daki göller hızla kirleniyor Kış turizmi merkezlerinden Bolu'da, Abant Gölü başta olmak üzere tüm göller kirlilik alarmı veriyor.
'Zanlılar korunuyor' 'Bakanı Kürt görüyorlar' Bomba patladıktan bir gün sonra kaymakamlığa gittiklerini anlatan Hakkâri Belediye Başkanı Metin Tekçe: İçişleri Bakanı Aksu'yu da Kürt olarak g..
Rumların 80 yıllık tanığı Andonis Vasiliadis, Rum bir eczacı. Yıllardır işlettiği bir eczanesi var İstanbul'da.
Her yıl 1.5 milyar ton toprak gidiyor Bitki örtüsünün olmaması veya aşırı tahrip edilmesi nedeniyle yağmur, su ve rüzgârın etkisiyle toprağın aşınması, taşınması ve...
Mezar taşlarını çalmak istediler! Beyoğlu'ndaki Sütlüce Ermeni Mezarlığı'na dün sabah gelen iki kişi tarihi mezar taşlarını çalmak istedi.
Savur'da toplu mezar bulundu Kulp ilçesinde, geçen yıl 11 köylüye ait olduğu ileri sürülen kemiklerin bulunmasından sonra bu kez, Mardin'in Savur ilçesinde bir toplu mezar bulundu.
Aksu: Yargıya eleştiri hoş değil İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, 'Suçluyu biz yakalıyoruz, ama yargı bırakıyor' diyen emniyet görevlilerini uyardı.
Eğitimci: Başardık Ankara'da iki gün süren öğretmen eylemi sona erdi. Önceki günkü olayları protesto için dün Ziya Gökalp Caddesi'ni kapatan eğitimciler, akşamüstü dağıldı. Eğitim-Sen Başkanı..
'Amaç sendikayı yıpratmak' Eğitim-Sen üyelerine polisin saldırmasına muhalefet sert tepki gösterdi.
'Erdoğan hangi siteye baktı?' "CHP'nin internet sitesinde hiç Türk milleti ifadesi geçmiyor. Kürt sorunu ifadesi aynen benim dediğim gibi yer alıyor" diyen...
İstanbul'da olaylı gün Gaziosman-paşa ve Ümraniye'de, PKK lehinde yasadışı gösteri yapan gruplara polis müdahale etti.
'Kariyer' için ilk sınav Öğretmenlere uzman ve başöğretmen unvanları verilmesini öngören 'öğretmen kariyer sistemi'nin ilk sınavı, Danıştay'ın itirazına rağmen yapıldı.
Çevreci başkana dinamitli saldırı Arhavi Belediye Başkanı CHP'li Musa Ulutaş'ın evinin önünde bulunan makam otomobiline dinamitli saldırı düzenlendi.
Marmaray'a yine arkeolojik rötar İstanbul'da kent içi ulaşıma nefes aldıracak olan Marmaray tüp geçişi, arkeolojik kazılar nedeniyle gecikme tehlikesiyle karşı karşıya.
15 yaşında bir 'Buda' Nepal, altı aydır yiyip içmeden trans halinde yaşayan ve binlerce insanın 'Buda'nın reenkarnasyonu' olduğu iddiasıyla kendisini ziyarete geldiği 'Buda çocuğun' gizemini ..
Zeytinyağının safı iyi İspanyollar, Akdeniz diyetinin olmazsa olmazı zeytinyağının bileşimindeki mikro-besinleri belirledi.
Ay, 4.5 milyar yıldır orada Ay'ın kesin yaşı hesaplandı: 4.5 milyar. Britanya'nın Oxford ile Almanya'nın Köln ve Münster üniversitelerinden araştırmacılar...
'Yazı Tura'ya bir ödül daha 'Yazı Tura', Almanya'nın en köklü sinema etkinliklerinden olan 54. Uluslararası Mannheim- Heidelberg Film Festivali'nden eleştirmen ödülüyle döndü.
Her beş liseliden biri taciz edilmiş İnsanın kaderini belirleyen aslında nasıl bir ailede doğduğu, kişiliğinin ailesi tarafından nasıl biçimlendirildiği...
60 kat büyüdük GE ile güçleneceğiz Türkiye, son 20 yıllık süreçte yaşanan çeşitli global şokların yanı sıra 1994 ve 2001 krizlerini de atlatarak, istikrarlı bir ekonomiye kavuşma yolunda son ..
İstikrar istiyorsak reformlara devam Ağustos 1989'da Türk Lirası'nın tam olarak konvertibilite kazanması ve sermaye hareketleri üzerindeki tüm kısıtlamaların kaldırılması, Türkiye ekonomisind..
Uluslararası bir kurum haline geldik Türk basınına yeni bir bakış açısı getiren, Sabah Gazetesi'nin 20'inci yaşını Türkiye İş Bankası camiası adına kutluyor, geçmişten bugüne tüm çalışanların..
'Sistemin kontrolü Türk bankalarında kalır' Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı, bankacılıkta yabancıların payının yüzde 25-30 seviyesinde kalacağını belirterek, "Yabancılara şüpheci yaklaş..
Galataport'a vize gelecek sinyali Adım adım sona yaklaşılan Galataport ihalesiyle ilgili incelemelerini sürdüren Devlet Planlama Teşkilatı, Başbakan Yardımcısı Şener'in kaygılarını ortadan ka..
Türk Şeker, 2 YTL'lik şekeri kime satacak? Yüksek maliyetli 25 fabrikasını satışı gündemde olan 3 fabrikasıyla ayakta tutan Türk Şeker sıkıntıda. Satışlar olursa kurumun 2 YTL'nin altında üre..
Köşk'ten özelleştirmeler için ağır rapor Devlet Denetleme Kurulu'na göre, bazı kuruluşlar değerinin altında satılırken Kuşadası Limanı, listeye giremeyen teklif sahibine değerinin altında ver..
EGS Bank operasyonu TV'den başladı TMSF, Uzan ve Demirel ailesinin şirketlerinden sonra EGS Bank ortaklarından borcunu tahsil etmek için operasyon başlattı. İlk adım, 16 yaşındaki Gül Büge'ye..
Hayalim %1 enflasyon 15 bin dolar milli gelir Biz, enflasyonu yüzde 1-2 seviyesine gerilemiş, sürdürülebilir büyümenin devam edeceği, kişi başına milli gelirin 15 bin doları geçeceği, AB üyes..
Denizcinin bina arayışı DENİZ Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi'nin yeni hizmet binası ile ilgili sorunun çözümü için çalışmalar sürdürülüyor. TCDD ile DTO arasında varılan ön mutabakat gereği..
Batı bizimle oynuyor ULUSAL Eğitim Derneği İzmir Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin iki şubesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü işbirliği yaptı. "U..
Anne-babaya eğitim İzmir'de Özel Ekin Koleji, velileri de eğitim programı kapsamına aldı. Genel Koordinatör Behçet Yavuz, anne ve babaların öğrencilerin gelişimindeki, başarısında ya da başar..
Yeni yerde, yeni başarılara İzmirli Mar Ajans artık yeni yerinde. Kentin önde gelen reklam ajanslarından firmanın Alsancak'taki merkezi törenle açıldı. Düzenlenen kokteyle çok sayıda davetli ..
Rum kızın aşkını kitaplaştırıyor İZMİRLİ ressam Ferda Bozoklar, 12 yaşından bu yana sürdürdüğü ressamlığa yazarlığı da ekleyecek. Natürmort ve soyut eserleriyle tanınan Bozoklar, büyük dedesi..
120 yıllık gurur İzmir Ticaret Odası (İTO), kuruluşunun 120. yıldönümü etkinlikleri nedeniyle Hilton Oteli Barboros Paşa Salonu'nda resepsiyon düzenlendi. İş, siyaset, sanat ve medya dünyasın..
« » 1 2 3 4 5 6