27 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

27 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Balkan göçmenleri, 11 okula bilgisayar bağışladı Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ), Bursa’daki 11 ilköğretim okuluna 14 bilgisayar bağışlayarak eğitime destek verdi.
Bursa’da bitmek bilmeyen elektrik kesintileri herkesi çileden çıkarıyor Bursa’da son günlerde artan elektrik kesintileri, başta sanayici ve esnaf olmak üzere herkesin tepkisine neden oldu.
Başörtülüler: Hakkımızı alana kadar direneceğiz Kocaeli Mazlum-Der Şubesi tarafından başörtülü kızların düzenlediği eylem 32. haftasını da geride bıraktı.
Yalova-Pendik arasındaki bazı seferler iptal edildi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi AŞ (İDO), Yalova-Pendik arasındaki bazı seferleri iptal etti.
Jeneratörden çıkan gaz, yaşlı çifti öldürdü Zonguldak’ın Sivriler beldesine bağlı Çamköy’de jeneratörün egzozundan çıkan karbonmonoksit gazı, iki kişinin ölümüne yol açtı.
Kan alma aracı, yayaya çarparak kaçtı Düzce, Sakarya ve Zonguldak'ta meydana gelen kazalarda 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
5 çocuklu ailenin son çocuğu da hayata gözlerini yumdu Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Kaptaş köyünde yaşayan Mehmet ve Emine Coşkun çiftinin son çocukları Duygu da (16) hayatını kaybetti.
Sokak köpekleri, belediye ile meslek odalarının arasını açtı Sakarya'da halkın sağlığını tehdit eden ve sayıları 3 bin olduğu tahmin edilen sokak köpekleri konusunda tartışma büyüyor.
Karaosmanoğlu, Gebze’deki okulların ihtiyaçlarını belirledi Gebze’deki okulları ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eğitime büyük önem verdiklerini belirte..
Bursa’ya göç eden nüfusun hayat standardı yükseldi Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi kapsamında yapılan ankette, Bursa’ya göç edenlerin yüzde 64,8’inin..
Balıkçılıkta yaşın önemi yok 77 yaşındaki Hakkı Omarköy’ün balık tutkusu görenleri hayrete düşürüyor. Elindeki bastonla kayığına binip her sabah Tunca ve Meriç nehirlerine açılan Hakkı Omarkö..
Esnafın kredisi 25 milyar liraya çıkarıldı Sakarya Doğu Marmara Esnaf Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği (SESKOB) Başkanı Osman Akça, Halk Bankası’nın kredi limitlerini yükselttiğini söyled..
Bursa’da 200 bin kişi yangınlara karşı bilgilendirildi Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 1,5 yılda yaklaşık 200 bin kişiye temel yangın önlemleri ile uygulamalı ateşli yan..
Polisi, müşteriyi kaçırmakla suçlayan kafe sahibi gözaltında İzmit’teki Belsa Plaza’da güvenliği sağlamak için dolaşan polise, bir kafe sahibi "Burada gezme, müşterimi kaçırıyorsun." diyerek ..
Yem yasağı gelen güvercinler kara kara düşünmeye başladı! İzmit’te çevrenin kirlendiği gerekçesiyle güvercinlere yem atma yasağı getirildi. Yasak kararı, asılan tabelalar ile duyuruldu.
Bebeğinizin kilosunu başka bebeklerle kıyaslamayın Uzmanlar, Türkiye’de bazı annelerin, bebeğinin fizikî gelişimini, kendi bebeğiyle yakın tarihlerde doğan başka bebeklerle kıyaslayarak, yanl..
Türk bilim adamından rahim kanserine tedavi umudu ABD’de yürüttüğü kanser çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Ömer Küçük, domates ve karpuza kırmızı rengini veren ‘lycopen’ adlı maddenin kadınla..
AYNADAN YANSIYANLAR Doğuş Otomotiv, Şişli Endüstri ve Meslek Lisesi’nde eğitim laboratuvarı açtı. Bu laboratuvardan mezun olacak öğrencilerin tamamı VW yetkili servislerinde işe başlayacak. Ş..
Opel Vectra ve Zafira’ya yeni yüz Kendi sınıfının başarılı modellerinden Opel Vectra ve yine sınıfının öncü modellerinden Zafira yenilendi. 2002 yılından beri dünyada 600 binlik satış rakamın..
C5, dizel motoruyla çekici hale geldi Citroen’in D sınıfı temsilcisi C5, yeni küçük hacimli dizel motoruyla pazara çıktı. İki farklı donanım paketiyle satışa sunulan C5 1.6 HDi, 43.5 bin yeni..
Fiat’tan yüzde 12 daha cimri motor Fiat’ın yeni Doblo ile birlikte üretmeye başladığı yeni motor, Albea ve Palio’yla birlikte yola çıkıyor.
Ailecek sakince yalnızken gönlünce kullan Ford’un yarış ve performans bölümü Team RS tarafından geliştirilen Focus ST, en güçlü Focus olarak yollara çıkıyor.
Satış değil, prestij için Otomotiv üreticileri dünyanın en güzel otomobilini üretseler bile asıl olan kâr getiren satış rakamlarıdır.
Yağışlı havada iyi görebilmeniz için İçeride buğu oluşmaması için hareket etmeden klimayı çalıştırın.
Kilise de Lenin’in gömülmesinden yana Rusya Ortodoks Kilisesi’nin de Lenin’in naaşının Kızıl Meydan’dan kaldırılarak gömülmesini istediği bildirildi.
Kadınların tahta çıkabilmelerine onay Japonya’da akil adamlar komitesi, kadınların tahta çıkabilmesinden yana tavır belirledi.
Brek brek brek!.. Dördüncü masaya bir kebap çek! Adana’da yolunuz bir lokantaya düştüğünde çevrenizi başbakanın korumalarına benzer şahısların sardığını görürseniz şaşırmayın.
[AKSESUAR] Kalbinizin anahtarı bileğinizde Echo "Lock Down" modelinde kilit şeklindeki kadranı ile kadının asaletini ön plana çıkartıyor. Gümüş ve sarı renk seçenekli ve kadran üzerindeki taş..
Potasyumun gücü adına: SIRA YEŞİL SEBZELERDE! Sağlıklı yaşamın en önemli minerali olan potasyum, kalsiyum ve fosfordan sonra vücutta bulunan en önemli üçüncü mineral.
İslam’ın görsel tarihi, zengin bir medeniyet İslamiyet’in Doğuşu ve Yükselişi, Haçlılar ve İslam Uygarlığı, Osmanlı İmparatorluğu ve İslam, İslam’da Tıp ve Felsefe Bilginleri, İslam’da Astron..
Bu balın son kullanma tarihi 5005 Her şeyin plastik ve dijitale evrildiği bir dünyada yiyip içtiğimiz şeylerin doğal ve organik olup olmadığı sıkça sorgulanıyor.
Evlere fırın sıcaklığında servis Dünyanın evlere servis alanında en büyük pizza şirketi konumundaki Domino's Pizza, bugün dünyanın 50 ülkesinde 5 bin 500 restoranıyla hizmet veriyor.
Eller On beşinci yüzyılın başlarında, Nuremberg yakınlarında oldukça fakir bir aile yaşardı. On sekiz (rakamla 18!) çocuklu ailenin reisi oldukça mütevazı kazancını çocuklarına yetirmek için ..
Ceset çiçeği Dağları; kimini buzlu, kimini harlı, denizleri; kimini durgun, kimini dalgalı, gölleri; kimini tuzlu, kimini tatlı, ağaçları; kimini gölgeli, kimini narlı, balıkları; kimini yırt..
Öğretmenler Günü kutlanabilir Ezeli beri özel günler konusunda sıkıntı yaşamışımdır. Bunu daha önce size de ifade etmiştim. İsteyen Turkuaz zabıtlarına bakabilir.
Müzik ne yana düşer usta, söz ne yana ‘Sordum Sarı Çiçeğe’, ‘Göçtü Kervan’, ‘Gel Gör Beni’, ‘Şol Cennetin Irmakları’… Sözleri Yunus Emre’ye ait bu şiirlerin besteleri, söz ve beste bütünlüğü ..
O zarif ve yetenekli parmaklar... Türkiye’nin klasik müziğe armağan ettiği zarif ve yetenekli parmaklar Güher ve Süher Pekinel, yeni albümlerinde Johannes Brahms’ı yorumluyor.
Arşivler yine dinleyici için açıldı Güvercin Müzik’in yayınladığı ‘Türk Musikisinin Ustaları’ serisinin üçüncü albümü dinleyicilerin beğenisine sunuldu.
Onun üst kimliği kent ozanlığı Kendine özgü tarzı ile müzik dünyasında özgün bir yere sahip olan Selçuk Küpçük, uzun süren suskunluğunu Artık Kuşlarını Uçur isimli albümü ile bozdu.
Darülaceze'nin öğretmen sakinleri Öğretmenim, Canım Benim’ şarkısı artık onların kulaklarını doldurmuyor, gönüllerini şenlendirmiyor ama Darülaceze’nin koridorlarından öğretmen edasına yakışa..
Mısırlı siyaset bilimci Dr. Heba Rauf Ezzet: Kadının özgürleşmesi demokratikleşmeden ayrı değil Heba Rauf Ezzet, Doğu toplumlarında kadın sorunu üzerine çalışan bir akademisyen.
Kozmopolit kelimesini sevme önerisi Brüksel merkezli bir Avrupa think-tanki toplantısı için Belçika’dayım. Yakın zamanda Fransa’da yaşananların ışığında burada şu anda en çok tartışılan konu..
İran’da yaşam İran, halkın devlet yönetimine ilgisizliğinin şimdilik keyfini sürüyor. Ancak halk, artık homurdanıyor (hep taksiyi kullandığım için şoförler) yabancıyız diye bizden korkmadan-ç..
Şemdinli’de görülen fotoğraf kareleri Şemdinli’de yaşanan karanlık olayların aydınlanacağına dair içimde küçük de olsa bir ümit kırıntısı var. Zaman zaman bu kırıntı kaybolup gidiyor. Eğer or..
Nobel’li Osmanlı yazarlarının sayısı 3’e çıktı Meğer Nobel’e ne kadar da susamışız! Geçen yazının ardından meraklı okurlar diğer ismin kim olabileceği "tüyo"sunu istemeyi ihmal etmediler. Tab..
Kış yollarında Dünya kurulalıberi mevsimlerin kaç kere değiştiğini Allah bilir ama yakın zamanlar hariç, olağan mevsim göstergelerinin bir televizyon haberi teşkil edebileceğini kimse tahmin ..
Minberden Yükselen Ses M. Fethullah Gülen’in daha önce yayınlanan görüntülü vaazlarının ikincisi de yayınlandı.
Avrupa’nın yaşlıları huzur evine, ölüleri ‘HUZUR ORMANLARI’NA 3 bin 500 özel defin şirketinin çatı kuruluşu olan Alman Defin Birliği (DBD) yeni şartlara ayak uydurmaya çalışıyor.
Sokağa tiyatro ile döndüler Çeşitli sebeplerden dolayı işledikleri suçlarla hapse düşen Gaziantepli tinerci gençler, cezaevinden tiyatrocu olarak çıktı.
‘Sala’ Erzurum’da her vakit ezanından sonra okunuyor Türkiye’de çoğu ilde cuma namazı öncesi ve ölen kişinin duyurulması için okunan ‘sala’ Erzurum’da her vakit okunan ezandan sonra tekrarlan..
« » 1 2 3 4 5 6 7