27 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

27 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tayyare, Naz Giyim'in oldu THK'nin olaylı bir biçimde Net Holding'ten geri aldığı Tayyare Apartmanları'nın yeni kiracısı Naz Giyim oldu. Tekstilci patron uluslararası zincir ararken Net Holdi..
Kaçak patladı, stok dağ gibi oldu Ortalık kaçak şeker kaynarken özel ve kamuya ait şeker fabrikaları fiyat rekabetine girişti. Yarışta geride kalan Türk Şeker'in depoları doldu taştı. Şekeri ..
Sabancı Müzesi, Türkiye'nin dünya ölçeğindeki tek müzesi Picasso'nun ünlü tablolarını sergilemek üzere Türkiye'ye getiren Güler Sabancı, Sabancı Müzesi'nin dünya standartlarında olduğunu söyl..
Sinemada fırsat kampanyası Özellikle kış aylarının vazgeçilmez eğlencesi sinemalar bu kış "gnçtrkcll"liler için daha keyifli olacak. Turkcell'in gençlik kulübü üyeleri, mart ayına kadar sürec..
Otel yöneticisine AB sertifikaları BODRUM Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ile Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin (EGESEM) işbirliği yaptı. Otel yöneticileri için Bodrum'da eğit..
Bu düet büyüledi Ege Üniversitesi Kültür Merkezi'nde "İkinci Bahar" konseri düzenlendi. Solistler bu kez akademisyenler oldu. Atatürk Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülsün Özentürk ile D..
Kemalpaşa çıkarması İzmir'deki Özel Yöneliş Koleji'nin geleneksel doğa yürüyüşleri tüm hızıyla sürüyor. Rota bu kez Kemalpaşa'nın Kurudere Köyü idi. Öğretmen, öğrenci ve veliler gün boyu bol ..
"Hep öğretmen olmak istedim" İzmir'in Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde Öğretmenler Günü çerçevesinde kokteyl düzenlendi. Geceye öğretmen kökenli Kaymakam Mehmet Taşdöğen, Belediye Baş..
Sisim'de kış böyle başladı İzmir'in en köklü eğlence mekanlarından 1'inci Kordon'daki Sisim, kış sezonuna renkli bir başlangıç yaptı. Dekorasyon, mönü ve hizmet anlayışını da yenileyen Sisim'..
Kaza yapan genç denize saklandı İzmir'in Konak İlçesi'nde, kullandığı kamyonetle kaza yapan bir kişi, denize atlayarak polisten kaçmak istedi. Kaza, dün sabah saat 06.30 sıralarında Mustafa K..
Perde küçükler için açılacak Devlet Tiyatrosu ocak sonuna kadar 2 çocuk oyunu sahneleyecekÇIKTILAR SAHNEYE
Kuşlara tel örgülü koruma İZMİR'DE Üçkuyular İskelesi ile İnciraltı Çakalburnu Dalyanı arasına kurulacak orman ve plaj için sona yaklaşıldı. Başta flamingolar ve bodur ördekler, bölgede yaşay..
Çağdaş bir eğitim işte böyle olmalı "Uzun vadeli politikalar üretilmeli. Eğitim yaşla sınırlanmamalı. Öğretmenlerin ekonomik sorunları çözülmeli. Öğrenciler de ezbercilikten uzak yetiştirilme..
Ecevit'in hayali oldu DSP'nin 20'nci kuruluş yıldönümü, Atatürk Spor Salonu'nda Selda Bağcan, Sümer Ezgü ve halk ozanı Mustafa Sayılır'ın katıldığı müzik şöleniyle kutlandı. "Anadolu türküsü"..
Roj TV sıkıntısı Hakkâri Milletvekili Esat Canan'ın Roj TV'ye demeç vermesi CHP'de tartışma yarattı. Canan'a destek vermeyen Genel Başkan Baykal, "Türkiye'de faaliyet göstermesine izin verile..
Yüreğin varsa beraber Kandil Dağı'na gidelim Antalya'da konuşan DYP lideri, "Şemdinli'ye gitmeyi cesaret zanneden Başbakan'a sesleniyorum" dedi ve şunları söyledi "Yüreğin varsa beraber Kandi..
Baykal 'Türk milleti' deme dersini veremez Samsun'da Baykal'a yanıt veren Erdoğan, "Arlanmadan konuşuyor. Bana Türk milleti demenin dersini vermesin. Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i alt kimlik olara..
‘Amerika, Irak’tan tamamen çekilmez’ Amerikan yönetimi, artan kamuoyu muhalefeti ve Irak’taki gelişmeler nedeniyle bu ülkedeki askerlerinin sayısını azaltma sinyali verdi.
Sünniler, kayıplarını seçimle telafi peşinde Irak’ta ocak ayında yapılan seçimleri boykot ederek siyasi süreçte pazarlık gücünü kaybeden Sünniler, aynı hatayı tekrarlamamak için 15 Aralık’tak..
Referandum sonucunu Avrupa da merakla bekliyor Ermenistan’daki anayasa referandumunun sonuçları Avrupa’da da merakla bekleniyor. Referandumdan çıkacak bir ‘evet’ sonucu, Avrupa Konseyi açısın..
Ermeniler ‘evet’ derse, fanatik diasporanın etkinliği artacak Ermenistan halkı, parlamento ile cumhurbaşkanı arasındaki güç dengesini yeniden şekillendiren anayasa değişiklik paketini oylamak..
Müslüman Kardeşler’e tutuklamalarla gözdağı Mısır’da parlamento seçimlerinin ikinci turunun ikinci aşaması dün tamamlanırken, şimdiye kadar 47 sandalye kazanarak büyük sürpriz yapan Müslüman ..
Ahmedinecad yine sert çıktı: Boyun eğecekler İsrail’in haritadan silinmesi gerektiğini söyleyerek dünyada büyük tepki çeken İran’ın muhafazakâr cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, sert çizgisin..
Refah’ta Mısır’a özgür geçiş izdihamı Gazze Şeridi'nin dünyaya açılan noktası olan Refah Kapısı’nın açılmasıyla birlikte Filistinliler Mısır'a geçmek için sınıra hücum etti.
CIA uçağı Sabiha Gökçen’e yakıt ikmali için inmiş Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 15 Kasım’da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na iddia edildiği gibi bir uçağın indiğini ancak bu uçağın Ame..
Bülent Arınç, Kıbrıs’a izolasyonların kaldırılması için AP’den destek istedi TBMM Başkanı Bülent Arınç, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Josep Borrell’den, AP üyesi milletvekillerinin KKTC’y..
Elyazması eser kütüphanelerine ‘sıfır yangın’ sistemi Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, bünyesindeki 14 elyazması eser kütüphanesi için ‘sıfır yang..
Konya’da 500 yıllık tarihî cami yandı Konya’nın Taşkent ilçesinde, içinde Osmanlı dönemi ahşap işçiliğinin örnekleri bulunan ve Yavuz Sultan Selim’in doğu seferi dönüşü sağladığı kaynakla yap..
Hattuşa’daki Hitit surları 2006’da turizme açılıyor Anadolu tarihinin en eski yerleşim yerlerinden Hititlerin başkenti Hattuşa’da orijinaline sadık kalınarak restore edilen surlar tamamlandı...
Malatya 5,3 büyüklüğünde depremle sarsıldı Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde 5 ev hasar gördü, can kaybı yok.
Eğitim-Sen üyelerinin açıklamasına polis engel olunca arbede yaşandı Eğitim-Sen’in Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde sona erdirmek istediği "Büyük Eğitimci Yürüyüşü"ne polis, Kızılay’ın be..
Kürtaj olması için kocası imzalı kağıt vermiş Kürtaj esnasında karnında unutulan cenin parçaları nedeniyle hayatını kaybeden Nuray Günaydın'a Almanya'da yaşayan eşi Mustafa Günaydın'ın "kürta..
Dicle Üniversitesi’ndeki 7 profesöre tam zamanlı çalışma önerildi Dicle Üniversite (DÜ) Genel Sekreter Vekili Yard. Doç. Dr. Mansur Özcan, 7 tıp profesörünün tam zamanlı hizmetlerine ihtiyaç ..
Bakan’a da ‘Osmanlı tokadı’ atmışlar Eğitim Gönüllüleri Derneği, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in yıllardır görmediği ilkokul birinci sınıf öğretmenini Van’dan getirerek bakana sürpriz ya..
Öğretmenler, öğrenciyken dayak yemiş Adana'da ilköğretim okulu öğretmenleri üzerinde yapılan bir araştırma, erkek öğretmenlerin yaklaşık yüzde 47'sinin, kadınların ise yüzde 23'ünün ‘okulda d..
TDK imzalı maillere dikkat! Türk Dil Kurumu (TDK) iki yıldan bu yana üyelerinin e-posta adreslerine her gün anlamları ile birlikte iki sözcük gönderiyor.
Türkçe dünyada en yaygın 6. dil Başbakanlık Atatürk Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Taciser Onuk, Türkçenin dünyadaki en yaygın 6. dil durumunda olduğunu belirtti.
Bilsat uydusu afetleri gözlemede uluslararası kimlik kazandı Türkiye’nin ilk mini gözlem uydusu Bilsat, artık uluslararası uzay çalışmalarında tanınıyor.
Gıdalara radyasyon denetimi getiriliyor, rastgele açıklama yok Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) gıdalardaki radyasyon oranını ortaklaşa yapacakları izleme p..
Eski imar müdürü: Boğaz’daki kaçak yapılaşmayla baş edemedim Üçüncü köprü tartışmaları, gözleri bir kez daha İstanbul Boğazı’ndaki kaçak yapılaşmaya çevirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, k..
Kaçak yapılaşmaya hapis cezası belediyelerin elini güçlendirdi Bursa 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nin ruhsatsız bina yapan bir kişiye 3 yıl 4 ay hapis cezası vermesi, kaçak yapı ile mücadele ede..
Deprem konutları, ahırı yok diye boş kaldı Büyükşehirlerde emlak fiyatları artadursun Afyonkarahisar’da depremzedeler kendileri için yaptırılan konutların yüzüne bile bakmıyor.
Konya’daki ‘Rüzgâr’ operasyonunda 14 tutuklama Konya’da düzenlenen "Rüzgâr operasyonu" kapsamında haraç almak, silah kaçakçılığı ve uyuşturucu ticareti yapmak gibi birçok suçtan gözaltına alı..
2 trilyonluk kaçak sigaranın sahibi polis çıktı Gümrük Muhafaza Müdürlüğü tarafından Ambarlı Limanı’nda yapılan operasyonda bir konteyner dolusu kaçak sigara ele geçirildi.
Eski emniyetçi Serdar Saçan’a yargılama izni İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan’ın yargılanmasına valilikten izin çıktı. Saçan, devlete ait gizli be..
Hakkari’nin yeni valisi terör konusunda uzman Tokat Valiliği’nden Hakkari Valiliği’ne atanan Ayhan Nasuhbeyoğlu’nun pazartesi günü görevine başlaması bekleniyor.
Mehmetçik’e mayın tuzağı Şırnak’ta, Maden jandarma karakolunda görevli bir grup asker yaya olarak devriye yaparken, daha önceden teröristlerce yola döşenen uzaktan kumandalı mayın patlatıldı...
3 savcı, fezlekedeki eksiklikler için Şemdinli'de Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bir kitabevinin bombalanmasının ardından yaşanan olaylarla ilgili dava dosyasını teslim alan Van Ağır Ceza Mah..
Kabahat işleyen çok, cezayı tahsil edecek eleman yok Kabahatler Kanunu’nun yürürlüğe girmesinin üzerinden tam 6 ay geçti. Bu süre içerisinde binlerce vatandaşa milyonlarca YTL para cezası kes..
Ara Güler’den AK Partili Gündüz’e sergi desteği AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, TBMM’de açtığı fotoğraf sergisinde yer alacak fotoğrafların seçiminde, ünlü sanatçısı Ara Güler’..
« » 1 2 3 4 5 6 7