26 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Merkel: Erdoğan bana güvenebilir Almanya'nın ilk kadın başbakanı olmasının ardından ilk demecini Bild'e veren Angela Merkel, Türkiye'ye karşı dürüst ve güvenilir olacağını söyledi.
'AB Kudüs için harekete geçsin' AB Dönem Başkanı Britanya, İsrail'in, Doğu Kudüs'ü Filistin devletinin başkenti olmasını engellemek için ilhakına dair gizli bir raporu dışişleri bakanlarına s..
Talat bomba patlattı Kıbrıs Rum Yönetimi'nin 'Nikiforos' tatbikatına yeniden başlamasına, KKTC Toros tatbikatı ile karşılık verdi.
Önce çarşı birleşecek Kıbrıs'ta barış girişimlerinin durduğu sırada, 1960'larda Lefkoşa'da Türk ve Rumların ortak kullandığı tek çarşı 43 yıl aradan sonra Lokmancı Barikatı yıkılarak tekrar ..
'Yugoslavya gibi oluruz' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şemdinli olaylarının örtbas edilmesi endişesini dile getirdi.
'Gösteri için başvuru yok' Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Eğitim-Sen'in bugün Ankara'da yapmayı planladığı eylem için başvurmadığını belirterek sendika yöneticilerini uyardı..
Bu kez öğretmene el kalktı Eğitim-Sen üyesi öğretmenler dün topluca viziteye çıkarak 'hizmet üretmeme' eylemi yaptı.
'Hablemitoğlu' yerinde saymış İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, üzerinden üç yıl geçmesine rağmen Necip Hablemitoğlu suikastını aydınlatacak somut bir bilgi elde edemediklerini açıkladı.
Başbakan davasında ısrarlı Başbakan Tayyip Erdoğan, 24 Haziran'da Trabzon'da yol açılışı sırasında 'Karadeniz uşağı Amerikan uşağı olmayacak' sloganı ile...
Kürt toplantısına Avrupa vetosu Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Türk parlamenterlerin girişimi üzerine...
AKP: Yargıtay'ın incelemesi doğal AKP Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, Yargıtay'ın AKP hakkında başlattığı incelemenin 'doğal bir süreç' olduğunu savundu.
'Çete kararı doğru' TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Şemdinli soruşturmasında...
Üç savcı inceliyor Şemdinli'deki çete iddialarıyla ilgili soruşturmada, astsubayların da sanık olarak gösterildiği...
Teftiş Kurulu işaret bekliyor Şemdinli'de meydana gelen olaylarda kamu görevlilerinin rolününün olup olmadığını Başbakanlık Teftiş Kurulu da inceleyecek.
İdil'de polise taciz ateşi İdil ilçesinde, Emniyet Müdürlüğü binasına, taciz ateşi açıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken...
MHP kongre kararı aldı MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, 8'inci Olağan Kongre'nin il ve ilçe kongreleri yapıldıktan sonra uygun bir tarihte, ama 2006 yılı içinde yapılacağını bildirdi.
Çita operasyonu Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'daki bir köyde çita yavruları insanları 'eğlendirmek' için dövüştürülüyor.
Depresyona yunus-terapi Depresyona yeni tedavi, yunuslarla yüzüp terapi yapmak. Britanya'daki Leicester Üniversitesi'nin orta ve...
İçki nasıl güzelleştirir? İçtikçe dünyaları güzelleşenler, Britanyalı bilim adamlarına araştırma konusu oldu.
Ağrı'yı karıştıran çocuk 11 yaşındaki Muhammet Kabak, "Helikopter düştü" diyerek Ağrı'yla birlikte Türkiye'yi ayağa kaldırdı.
« 1 2 3 4 5 6