26 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yapı Kredi’nin 9 aylık zararı 2,5 milyar YTL Yapı Kredi Bankası, 9 aylık dönemde 2,5 milyar Yeni Türk Lirası net zarar açıkladı.
TMSF’ye 947 milyon dolar ödedi Turkcell hisselerini kurtarıyor Mehmet Emin Karamehmet'in patronu olduğu Çukurova Grubu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ile borcunun erken ödenmesi konusunda pr..
Orhan Okay'ı anlatacaklar Yazı hayatında yarım asrı geride bırakan edebiyat tarihçisi ve yazar Prof. Dr. Orhan Okay; meslektaşları, öğrencileri ve sevenleriyle buluşuyor.
Jackie Chan: Hollywood sinemasına karşı birleşin! Aksiyon filmlerinin Hong Kong'lu ünlü aktörü Jackie Chan, Hollywood filmlerinin Asya ülkelerinin kültürünü aşındırdığını belirterek, Asyalıl..
Göçmen Türklerden Strasbourg'da festival Fransa'nın Strasbourg kentinde düzenlenen Akdeniz Festivali bugün başlıyor. Türk göçmenlerin müzik ve tiyatro gruplarıyla etkin bir biçimde katılacağı..
Karikatürcüler Varşova'da Karikatür Vakfı tarafından düzenlenen "Hey Turkey'' karikatür sergisi, Polonya'nın başkenti Varşova'da 28 Kasım'da sanatseverlerle buluşacak.
Arif Damar: 90. doğum günüme de beklerim... 1940 kuşağının temsilcilerinden şair Arif Damar’ın 80. doğum günü, sevenleri ve arkadaşları tarafından kutlandı.
Mevlevî sema âyini, UNESCO korumasında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), somut olmayan kültürel mirasın korunması amacıyla hazırlanan yeni listeye dün "Mevlevî sema..
Leonardo de Mango saraya yakıştı Dolmabahçe Sarayı Muayede Salonu’nun görkemli avizeleri, bugünlerde bir asır öncesinin İstanbul sokaklarını resmeden tabloları aydınlatıyor.
Nişanlısının yaraladığı kız kurtarılamadı Zonguldak'ta nişanlısı tarafından bıçaklanan Hatice Şahin (17), kaldırıldığı Zonguldak Devlet Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kur..
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü: Lodos felaketimiz olmasın! Bursa'da, önceki akşamdan bu yana etkili olan lodos yüzünden Bursa-Uludağ arasındaki teleferik seferleri yapılamadı.
Facianın eşiğinden dönüldü İstanbul-İpsala karayolunun Tekirdağ çıkışında bulunan Namık Kemal Yay Petrol Dinlenme Tesisleri'nde meydana gelen patlamada 1'i ağır, 4 kişi yaralandı.
Pazara giden yaşlı kadının evi yandı Kocaeli'nde pazara giden yaşlı bir kadının evi yandı. İzmit'in Zabıta Mahallesi'nde oturan Mediha Buket (80), sobasını yakıp semt pazarına gittikten sonra..
Sobaya kömür atıp yatan Güler hemşire, sabaha sağ çıkamadı Lodoslu havalarda sobayı söndürmeden yatanlar, hayatlarına son verecek bir işlemi yaptıklarının farkında olmuyor. Tekirdağ'da 14 yıl..
Gebze Marmara Işık, okul yöneticilerini ağırladı Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Marmara Işık Dershaneleri, Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede faaliyet gösteren okul müdür..
Teleferik Caddesi 1 hafta yine kapalı Bursa'nın Yıldırım ilçesinde gerçekleştirilecek kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmaları nedeniyle bazı yollarda trafik akışı yeniden düzenlendi.
Düğün yolunda kaza: Gelinin de aralarında bulunduğu 3 kişi öldü Samsun'da kına gecesi yaptıktan sonra İstanbul'da düğün için minibüsle yola çıkan gelin ve damat Kocaeli'de kaza geçirdi.
Tarihî binalar, aynısından yapılması şartıyla yıkılabilecek Osmanlı'dan günümüze miras kalan tarihi evler, birebir aynısının yeniden yapılması şartıyla yıkılabilecek.
‘Üstün zekalı çocuklar heba oluyor’ Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı; zihinsel, görme, işitme, ortopedik engelliler, otistik ve spastik çocuklar gibi özel eğitim almas..
Vücudun direncini artırmak için C vitamini tüketin Kış mevsiminin yüzünü göstermeye başladığı bugünlerde grip, nezle gibi hastalıklar da etkili olmaya başladı. Metabolizma uzmanları, vücudun..
Türkiye’de fiziksel şiddetten daha çok duygusal şiddet uygulanıyor Birçok kişi şiddeti sadece yaralama ve dayak olarak algılıyor. Oysa yapılan araştırmalara göre Türkiye'de duygusal şiddet fi..
En kıdemli oryantalist Sanat eleştirmeni ve yazar Adolphe Thalasso, 'Doğu'yu konuşturan ressam' olarak nitelendiriyor İtalyan ressam Leonardo De Mango'yu.
Paris'te Ulusoy parti 'Mehmet Ulusoy sürekli Türk ve Fransız tiyatroları arasında köprüler kurmaya çabaladı.
Vicdanından ilham almış Ferzan Özpetek, son filmi 'Kutsal Yürek'te İtalyada'ki 'yeni fakirleri' anlatıyor.
İyi ki doğdun Farinelli Seyrek rastlanan güzellikteki çocuk sesinin sahibi, ergenlikte bu sesi kaybetmesin diye hadım edilir.
Szymkowiak eve dönünce Vahid Halilhodzic Trabzonspor'a gelmeden kısa bir süre önce Fransız futbol dergisi So Foot'la yaptığı söyleşide...
Karar 2006'da açıklanacak FIFA'nın, 16 Kasım'da İstanbul'da oynanan Türkiye-İsviçre, Dünya Kupası 2006 play-off ikinci maçından sonra çıkan olaylarla ilgili disiplin kararını 2006'dan önce ve..
Efes'in muhteşem serisi Eurolig'de Efes Pilsen fırtınası 4. haftada da sürdü ve Mavi-Beyazlılar Real Madrid ve Panathinaikos'la birlikte yenilmezliğini sürdürdü.
İzmir derbisini Kaf Kaf aldı Türkiye Basketbol Ligi'nin yedinci haftasındaki İzmir derbisinde Karşıyaka Tuborg'u 61-59 mağlup etti.
Cavaliers'tan buraya kadar NBA'de Indiana Pacers, sahasında Cleveland Cavaliers'ı 98-76 yendi ve rakibinin sekiz maçlık galibiyet serisine son verdi.
Konut faizleri '1' sınırında Bankalar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasının ardından önceki gün TBMM'ye sevk edilen ipoteğe dayalı...
Karamehmet'ten TMSF'ye tek kalemde 947 milyon dolar Çukurova Holding'in patronu Mehmet Emin Karamehmet, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) olan borcunun tasfiyesi konusunda en büyük adı..
Yapı Kredi'nin 2.5 milyar YTL zararı saklandı Yönetimi TMSF'den Koç Finansal Hizmetler'e geçen ve Koç çatısı altında ilk gerçek bilançosunu açıklayan...
'Dışbank ve PO kârı patlattı' Doğan Holding'in dokuz aylık konsolide net kârı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 409 artışla 604,78 milyon YTL'ye yükseldi.
Trafik cezası 'caydıracak' Trafik cezaları yıl başından itibaren yüzde 9.8 oranında artıyor. Yeni yılda en düşük trafik cezası 49, en yüksek trafik cezası ise 10 bin 980 YTL olacak.
Kaza geçirenlerin ücretsiz tedavi hakkı var Sigortasız, çalıntı ya da plakası belirlenemeyen bir aracın karıştığı kazada mağdur olanların tedavi ya da ölüm masrafları devlet tarafından karşıl..
Esnafa kredi müjdesi Halk Bankası, yarından itibaren esnaf ve sanatkârlara kullandırdığı kredi faiz oranını yıllık yüzde 16.5'ten yüzde 15'e düşürürken...
Trilyon dolarlık Türkiye Devlet Bakan Ali Babacan, ekonominin yakaladığı büyüme trendiyle 8-10 yıl sonra 1 trilyon dolar GSMH'ye ulaşacağını söyledi.
İKB: Potansiyeli yüksek ülkesiniz İslam Kalkınma Bankası (İKB) Başkanı Ahmet Muhammed Ali, Körfez ülkelerindeki büyük likidite fazlasının bir yerlere kaydığını belirterek...
'Başbakan iyi haber verecek' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın iş dünyası ve vergilerle ilgili yakında 'güzel bir açıklama' yapacağını söyledi.
Ekonomi büyüdü işsiz sayısı arttı Türkiye ekonomisi yaşanan büyümeye rağmen son bir yıllık dönemde yeni istihdam yaratamadı ve...
Türktan, Avea genel müdürü Avea'nın, Türk Telekom'un yüzde 55 hissesinin satışına dair sürecin tamamlanmasının ardından gerçekleşen ilk yönetim kurulu toplantısında...
'Kuş gribi, ihracatı çok fazla etkilemez' BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) yetkilisi Erwin Northoff, Türkiye'nin kümes hayvanı ihracatının, kuş gribi nedeniyle zarar görmeyeceğini söyledi.
'Bana başkan deyin' Türkiye, PKK tehdidinin artması ve Irak'ta 15 Aralık seçimi sonrasının hesabıyla Kürt liderlerle ilişkileri geliştirmeye çalışırken...
Şükran Günü'ne yeni âdet Amerikalıların aileleri ve dostlarıyla bir araya geldiği Şükran Günü, ABD Başkanı George W. Bush'a 'zehir' oldu.
'1492'de de teröristtiler' ABD'de Şükran Günü'nde yerliler, topraklarını kaybedişlerini andı.
Suriyeli zanlılar Viyana yolcusu Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastıyla ilgili BM raporunda zan altında bırakılan Suriye rejimi, suçlanan beş yetkilisinin Viyana'da sorgulanmasına raz..
Avrupa'daki Guantanamo CIA'in gizli işkencehanelerini soruşturan Avrupa Konseyi, Türkiye dahil 46 üyeden, toprakları üzerinde gizli ABD üssü ve...
Refah kapısı nihayet açıldı Gazze'deki 1.5 milyon Filistinlinin dünyaya uzanan tek perceresi sayılan Mısır sınırındaki Refah Kapısı dün Filistinli...
Rumlar Bakü ile temasta Azerbaycan'ın KKTC ile doğrudan temasından rahatsız olan Rum Yönetimi, Bakü'yü yokluyor.
« » 1 2 3 4 5 6