26 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Doğan Telekom'dan askere 'tertip kart' Doğan Telekom'un askerler için özel olarak hazırladığı Tertip Kart'ın 3 YTL'lik yeni versiyonun piyasaya sunulacağı açıklandı. Tertip Kart, sadece asker..
Oger'den personele 'Başka yere geçmek için başvur' mesajı Türk Telekom'un (TT) yüzde 55'lik hissesinin Oger Telekom'a devrinin ardından TT, kapsamdışı çalışan yaklaşık 20 bin personelinin baş..
81 yaşındaki patron şirketini halka açıyor 47 yıldır faaliyette bulunan Selçuk Ecza Deposu'nun patronu Ahmet Keleşoğlu, paraya ihtiyaçtan değil, kurumsallaşmak için halka açılmaya karar verdi..
'Piriştina çevrimi' ile çamurdan enerji Ege Biyoteknoloji, İzmir'in çamurundan biyodizel üretti. Şirket, modelin ismini Ahmet Piriştina'nın anısına 'Piriştina Çevrimi' koyduÇukurova Grubu TMS..
Öğretmenler 11 parça Eğitim bilim işkolunda toplam 11 sendika var ve çoğunluğu, çeşitli siyasi partilere yakınlıklarıyla biliniyor. Bu durumda da 'Sendikalar öğretmenleri mi, siyasi partileri..
Kıbrıs'taki "Berlin duvarı" yıkılıyor Kıbrıs'ın Berlin Duvarı olarak bilinen başkent Lefkoşa'nın Ledra Caddesi'ndeki barikatlar yıkılmaya başlandı. 1974'teki Barış Harekatı öncesine kadar Lef..
Kaddafi: Suçluları takas edelim... Libya lideri Muammer Kaddafi, Amerikan CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, "Ülkesinde 500 kadar çocuğa AIDS virüsü bulaştırmak suçundan idam cezasına çarp..
İngiltere raporla İsrail'i 'suçladı' İngiliz Guardian gazetesi, "İsrail'in Kudüs kentinde yaşayan Filistinliler'e karşı izlediği siyasetle bölge barışını riske atmakla suçlandığı" gizli bir r..
Kosova'da küçük Guantanamo gördüm Avrupa Konseyi'nin insan haklarından sorumlu komiseri Alvaro Gil Robles, 3 yıl önce Kosova'daki Amerikan üssünde "küçük Guantanamo gördüğünü" söyledi. Fransı..
Suriye'den BM'ye "koşulsuz" işbirliği Suriye, Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri suikastiyle bağlantılı olan 5 görevlinin Avusturya'nın başkenti Viyana'daki BM bürosunda yargılanmasını kabul ..
Suçlular uydudan izlenecek Fransa "şiddet ve cinsel suç" işleyen hükümlülerin hapisten çıktıktan sonra da uydu tarafından izlenmesini sağlayan "bileklik takma" yasa tasarısını onayladı. Yeni ..
"Erdoğan bana güvenebilir" Almanya Başbakanı Angela Merkel, Bild gazetesine verdiği demeçte, Türkiye Başbakanı, Gerhard Schröder ile Avrupa'daki en önemli müttefiğine sahipti. Aynı şekilde si..
BM elçisi Angelina Jolie Pakistan'da Hollywood'un rüya çifti Angelina Jolie ve Brad Pitt, Pakistan'da deprem bölgesini ziyaret etti. Depremden sonra haritadan silinen Balakot kasabasına giden..
"Çeçenistan'da da gizli hapishaneler bulunuyor" Amerikan Merkezi Haber alma Teşkilatı'nın (CIA) Avrupa ülkelerinde yaşayan terör şüphelilerine yönelik gizli kaçırma operasyonları tartışılmaya..
Ölüm mangaları geri döndü Brezilya'da "ölüm mangaları" hortladı. Son 5 yıldır yeniden harekete geçen polislerden kurulu gruplar suçluları hedef seçti.... Brezilya'da 1990'lı yıllarda suça kar..
Oyuncak kuyruğunda öldüler Irak'ın başkenti Bağdat'ta Iraklı direnişçiler hedeflerini şaşırdı. Hastane önünde ABD askerlerinin şeker ve oyuncak dağıttığı çocuklar bombalı saldırıda öldü. Son ..
YKB'de gerçek zarar 2.5 milyar YTL Yapı Kredi, tablolarda 2 milyar 650 milyon YTL düzeltme yapınca 2.5 milyar YTL zarar etti. Yapı ve Kredi Bankası, 9 ayda net 2.5 milyar YTL ile rekor zarar ..
Atlasjet liderliğe oynuyor Atlasjet Genel Müdürü Tuncay Doğaner, 'Sektörde üçüncü olan ölmeye mahkum' diyerek amaçlarının liderlik olduğunu söyledi. Mayıs 2004'te faaliyete geçen Atlasjet, ha..
Turkcell'i kuran Türktan Avea'nın başına geçti Eski Turkcell Genel Müdürü Cüneyt Türktan Avea'nın Yönetim Kurulu toplantısında Genel Müdür olarak atandı. Avea'nın, Türk Telekom'un yüzde 55 hi..
ChampionSa Gima oluyor Endi, DiaSA'ya dönüşüyor Gima'yı alan Carrefour yeniden yapılanma operasyonunu başlattı. ChampionSA Gima olurken Gima'nın yeni konseptini şubat ayında açıklaması beklen..
'Biz işleyen pazarda AB kadar iyimser değiliz' TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Her ne kadar Türkiye en son İlerleme Raporu'nda 'işleyen bir pazar ekonomisine sahiptir' diye övülmüş olsa d..
'Değerli YTL yüzünden bıçak kemiğe dayandı' İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Tanıl Küçük, YTL'deki süregiden değerliliğin sanayinin rekabet gücünü iyice zayıflattığını ve bıçağın kemiğe da..
'Yabancı sermayeden yeterli pay alamadık' Sanayi Bakanı Ali Coşkun, Türkiye'nin bugüne kadar uluslararası yabancı sermaye akımından yeterince pay alamadığını ifade ederek, "Son 2 yıl hariç ge..
'2015'te 1 trilyon $ hayal değil' Devlet Ali Bakanı Babacan, Türkiye'nin kayıtdışılığını azaltıp, yüzde 6-7 büyüme oranlarını tutturarak 10 yılda 1 trilyon dolarlık bir ekonomi olmasını "Haya..
Çukurova'nın devlete borcu kalmadı Tahkimin Turkcell'deki kısıtlamayı kaldırmasıyla rahatlayan Çukurova Grubu, TMSF ile ödeme konusunda anlaştı. 947 milyon doları erken ödeyen Çukurova'nın ar..
Turunç'a su müjdesi Marmaris'in Turunç Belediyesi, iki kuyuda su buldu. Kızılağaç ve Dereözü mevkiilerinde açılan iki kuyudan suyun çıkması beldede sevinçle karşılandı. Belediye Başkanı Ali F..
Üç sağlık kurumu soyuldu İzmir'de üç sağlık kurumu soyuldu. Çimentepe Sağlık Ocağı'na giren hırsızlar bilgisayar ve yazıcıyı çaldı. Konak'taki SSK İzmir Gün Toplama ve Maaş Bildirim Şefliği'n..
Geçmişten geleceğe yeni bir köprü Balıkesir Ticaret Odası, "Osmanlı Tüccar Mektupları ve Ticari Vesikalar" adlı kitap yayımladı. Balıkesir Üniversitesi Okutmanı Zekeriya Özdemir'in yazdığı ki..
Sevimli dostunuzu bir 'tık'la seçin Balıkesir Ayvalık'ta belediyeye ait Köpek Bakım Çiftliği'ndeki köpeklerin internet aracılığıyla sahiplendirilmesi için çalışma başlatıldı. Ayvalık Belediye..
Şen'in ödülü Vali Köksal'dan İzmir Ticaret Odası'nın düzenlediği "Ekonomi Gazetecileri Başarı Yarışması"nda haber dalında üçüncü olan Milliyet muhabiri Banu Şen, ödülünü İzmir Valisi Oğuz Kağ..
Kuğu Gölü gecesi İZMİR Devlet Opera ve Balesi, Çaykovski'nin dört perdelik Kuğu Gölü balesini sahneleyecek. Elhamra Salonu'ndaki ilk gösteri, bugün saat 20.00'de başlayacak. Kuğu Gölü, 29 Kas..
Ressam polisten en anlamlı hediye Manisa Hafsa Sultan İlköğretim Okulu'nda görevli polis memuru Hidayet Gültekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde sürpriz yaptı. 20 yıldır resimle uğraşan Gültek..
Hırsızlık ve kapkaça karşı broşürlü önlem Polis, hırsızlık, yankesicilik ve kapkaç olaylarına karşı vatandaşı korumak için broşür bastırdı. Uyarılar ve alınacak basit ama etkili önlemler anla..
En geniş tuğralı gümüş koleksiyonu satılıyor Antik A.Ş.'nin yarın düzenleyeceği müzayedede, değerli tablo ve antikaların yanı sıra bugüne kadar ortaya çıkmış en geniş tuğralı gümüş koleksiyon..
Emniyet'in bilançosu: Şemdinli'de 6 tutuklu Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Genel Müdürlük'te düzenlediği haftalık basın toplantısında, Şemdinli olaylarının bilançosunu açıkl..
Milletvekillerinin web sitesi çöktü Meclis'te milletvekilleri için açılan web siteleri, hizmeti sağlayan özel şirket iflas edince çöktü. Meclis yetkilileri, milletvekillerinin çalışmalarını s..
'Para verin PKK'yı bitireyim' iddiası Kürdistan Observer adlı internet sitesinde yayınlanan haberde, Türkiye'nin Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin partisi KYB'ye maddi yardım yapacağı, ka..
DTP'liler Roj TV için AB'ye mektup yazdı Demokratik Toplum Partisi (DTP) eş başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'e bir mektup göndererek Roj TV'nin..
AK Parti uyardı, 'Kürt oturumu' iptal Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Türk parlamenterlerin girişimi üzerine, 30 Kasım Çarşamba günü Paris'te düzenlenmesi planlanan, "Kürtlerin ..
MİT cep telefonlarını dinlemiş Meclis Komisyonu'nun ulaştığı telefon kayıtlarına göre, kitabevindeki patlamadan sonra dağdaki PKK'lı örgütün Şemdinli ilçe sorumlusuna soruyor: "Neden eylemde ..
Şemdinli tek başına hükümet sorunu değil Hakkâri, Şemdinli ve Yüksekova olayları, Ankara'da 10 gün içinde ikinci kez yapılan zirvede masaya yatırıldı. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla Ba..
Baykal: Keşke Özkök gibi biri cumhurbaşkanı olsa CHP lideri Deniz Baykal, Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün görev süresinin uzatılması ve cumhurbaşkanlığına aday gösterileceği spekülasyonlar..
Özkök cumhurbaşkanı olsa AKP'nin Genelkurmay Başkanı Org. Özkök'ü cumhurbaşkanlığına aday göstermeyeceğini söyleyen Baykal, "Özkök yakışır. Keşke, Sayın Özkök gibi birisi önümüzdeki dönemde c..
Trabzonspor: 3 Çaykur Rizespor: 1 Turkcell Süper Ligi'nde Trabzonspor, Çaykur Rizespor'u 3-1 mağlup etti. Bordo mavili takımın golleri, 20'de Yattara, 41'de Fatih ve 90'da Erdinç'ten geldi. K..
Ankara'dan Türkmen gruplara: Birlik olun Ankara, Irak'ta 15 Aralık'ta yapılacak seçimler öncesinde bu ülkedeki Türkmen gruplara daha güçlü temsil sağlayabilmeleri için ‘birleşerek seçimlere g..
Angelina Jolie: Yardım sözleri tutulsun Pakistanlı depremzedeler donmasın Amerikalı ünlü film yıldızı ve BM iyi niyet elçisi Angelina Jolie, 8 Ekim depreminin yerle bir ettiği Pakistan’ın Keş..
Gazzeliler ilk kez özgürce sınırı geçti Gazze Şeridi’nin dünyaya açılan noktası olan Mısır sınırındaki Refah kapısı üç aylık aradan sonra dün yeniden açıldı.
İsrail, Doğu Kudüs’ü adım adım işgal ediyor Doğu Kudüs’ün bağımsız Filistin devletinin başkenti olmasını engellemek isteyen İsrail’in, kaçak Yahudi yerleşim yerlerini ve ‘güvenlik duvarı’nı k..
‘Medeniyetler İttifakı’ için Erdoğan, İspanya yolcusu Başbakan Tayyip Erdoğan, Medeniyetler İttifakı girişimi çerçevesinde bugün İspanya’ya gidecek.
Rumlardan Bakü’ye tehditli diplomatik çıkarma Kıbrıs Rum Yönetimi, KKTC’ye doğrudan uçuş yapan Azerbaycan’ı baskı altına alarak bu uygulamadan vazgeçirmeye çalışıyor.
« » 1 2 3 4 5 6